Справа № 367/10032/19
Провадження №2-з/367/306/2019
УХВАЛА
Іменем України
про забезпечення позову
19 грудня 2019 року Ірпінський міський суд Київської області в складі:
головуючої судді Саранюк Л. П.,
за участі секретаря Бабакової М.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Ірпінь заяву ОСОБА_1 про забезпечення позову, -
встановив:
До суду від ОСОБА_1 надійшла вищевказана заява. За змістом поданої заяви просить суд забезпечити позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 шляхом накладення арешту на двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1 , загальна площа - 50,1 квадратних метрів, жила площа - 24,8 квадратних метрів. Свої вимоги обґрунтовує тим, що має намір подати до суду позовну заяву до ОСОБА_2 про поділ майна подружжя. Вказує, що під час шлюбу з ОСОБА_2 вони набули наступне майно: у травні 2016 року двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1 , загальна площа - 50,1 квадратних метрів, жила площа - 24,8 квадратних метрів; 07.08.2015 частку у статутному капіталі ТОВ СП Грейн , спеціалізація: вирощування рослинної та тваринної продукції (КВЕД 01.11, КВЕД 01.16; КВЕД 01.19; КВЕД 01.30; КВЕД 01.46; КВЕД 01.47, КВЕД 01.40, КВЕД 46.90), ЄДРПОУ: 39940555, місцезнаходження: 07800, Київська область, Бородянський район, смт. Бородянка, вул. Польова, буд. 10. Стверджує, що існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду при задоволенні позову оскільки як їй стало відомо, що 17.09.2019 на підставі акту приймання передачі нерухомого майна ОСОБА_2 відчужив двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1 , загальна площа - 50,1 квадратних метрів, жила площа - 24,8 квадратних метрів на користь ТОВ СП Грейн .
В судове засідання сторони не викликались.
Суд, дослідивши подану заяву, дійшов висновку, що подана заява не підлягає до задоволення з таких підстав.
Судом встановлено, що згідно Інформації про юридичну особу Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань ОСОБА_2 є співзасновником ТОВ СП Грейн .
Згідно Інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо об`єкта нерухомого майна № 192193596 від 09.12.2019 встановлено, що двохкімнатна квартира АДРЕСА_1 , загальна площа - 50,1 квадратних метрів, жила площа - 24,8 квадратних метрів належить на праві приватної власності ТОВ СП Грейн .
Так, частиною 1 ст. 149 ЦПК України вказано, що суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Відповідно до ч.1 ст. 153 ЦПК України передбачено, що заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.
У відповідності з ч. 2 ст. 151 ЦПК України у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.
Відповідно до ч.3 ст. 152 ЦПК України види забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.
У відповідності до п.4 постанови Пленуму Верховного Суду України №9 від 22 грудня 2006 року , розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки сторони позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Відповідно до п. 1 Постанови Пленуму Верховного Суду України № 9 від 22 грудня 2006 року Про практику застосування судами процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову забезпечення позову - це сукупність процесуальних дій, які гарантують виконання рішення суду в разі задоволення позовних вимог. А пунктом 4 цієї ж постанови визначено, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд (суддя) має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам. Вирішуючи питання про забезпечення позову, суд має брати до уваги інтереси не тільки позивача, а й інших осіб, права яких можуть бути порушені у зв`язку із застосуванням відповідних заходів.
Аналізуючи вищезазначені норми, можна зробити висновок, що у вирішенні питання про забезпечення позову суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням такого: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв`язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв`язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.
Однак, у порушення вищевикладеного заявником не додано суду доказів на підтвердження обставин поданої заяіи, зокрема: перебування з ОСОБА_2 у шлюбі; придбання у 2016 році під час шлюбу двохкімнатну квартиру АДРЕСА_1 , загальна площа - 50,1 квадратних метрів, жила площа - 24,8 квадратних метрів. Крім того, спірне нерухоме майно на даний час не належить майбутньому відповідачу.
Приймаючи до уваги наведені норми процесуального законодавства, з врахуванням роз`яснення Верховного Суду України, виходячи з оцінки обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття заходів забезпечення позову з урахуванням розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін; наявності зв`язку між заходом щодо забезпечення позову і предметом позовних вимог, в тому числі, спроможності заходів, який заявник просить вжити у порядку забезпечення позову, забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення суду в разі невжиття таких заходів; суд вважає, що заява про забезпечення позову не підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 151 - 153 , 209 , 210 , 293 , 294 ЦПК України , суд,-
ухвалив:
У задоволенні клопотання відмовити.
Копію ухвали направити заявнику для відому.
Апеляційна скарга на ухвалу Ірпінського міського суду Київської області подається до Київського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення. Учасник справи, якому ухвала суду не були вручена у день її проголошення або складення має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Л.П. Саранюк
Суд | Ірпінський міський суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 24.12.2019 |
Номер документу | 86537471 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Ірпінський міський суд Київської області
Саранюк Л. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні