Рішення
від 21.11.2019 по справі 676/6934/18
КАМ'ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 676/6934/18

Номер провадження 2/676/259/19

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 листопада 2019 року м. Кам`янець-Подільський

Кам`янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

в складі:

головуючої судді Швець О.Д.

з участю секретаря Чекашкіної О.Л.

розглянувши у відкритому судовому за сіданні в м. Кам`янець-Подільський справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Майстер Бокс про зобов`язання вчинити дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся з позовом до ТОВ Майстер Бокс про зобов`язання вчинити дії, а саме: зобов`язати ТОВ Майстер Бокс виконати всі умови попереднього договору 26/06/18 від 23.08.2018р. - укласти з ОСОБА_1 трудовий договір на умовах попереднього трудового договору від 23.08.2018 р. укладеного між позивачем та відповідачем. На обґрунтування позову зазначив, що 23.08.2018 р. між ним та відповідачем був укладений попередній договір про укладення у майбутньому трудового договору, а саме не пізніше 28.09.2018 р. Основними умовами майбутнього договору був строк відповідно до п. 10.1. по 28.09.2026 р. та заробітна плата відповідно до п. 3.1. еквівалент в гривні 2500 євро щомісяця. Листом від 18.09.2018 р. відповідач повідомив позивача про розірвання попереднього трудового договору. Однак позивач вважає, що відповідно до ст. 526 ЦК України одностороння відмова від виконання зобов`язання не допускається, тому звернувся до суду. Просить зобов`язати ТОВ Майстер Бокс виконати всі умови попереднього договору 26/06/18 від 23.08.2018 р., а саме укласти з ОСОБА_1 трудовий договір на умовах попереднього трудового договору від 23.08.2018 р., укладеного між позивачем та відповідачем.

Ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду від 17 жовтня 2018 року відкрито провадження у справі.

Ухвалою Кам`янець-Подільського міськрайонного суду від 23 січня 2019 року справу призначено до розгляду.

В судове засідання позивач не з`явився, направив суду заяву про розгляд справи без його участі, просить позов задовольнити.

Представник відповідача в судове засідання не з`явився, подав письмовий відзив на позов у якому вказав, що в зв`язку з укладенням попереднього трудового договору ТОВ Майстекр бокс на сайті об`яв ОLX 04.09.2018 р. розмістило оголошення про отримання інформації, що характеризує ОСОБА_1 11.09.2018 р. на телефон, зазначений в оголошенні, зателефонувала особа, яка запропонувала інформацію відносно ОСОБА_1 14.09.2018 р. ця особа ОСОБА_2 , направив перелік судових рішень з доданням таких копій, де відповідно до тексту судом встановлено, що ОСОБА_1 брав участь у вбивстві невідомого чоловіка разом з ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , що розслідується в рамках кримінального провадження 12013042020000317. Враховуючи отриману інформацію, директор ТОВ прийняв рішення про відмову в кладанні трудового договору з ОСОБА_1 . Просить відмовити в позові за безпідставністю вимог.

Суд вважає за можливе розгляд справи провести без їх участі на підставі наявних в справі доказів.

Фіксування судового процесу не здійснюється у відповідності до ч.2 ст. 247 ЦПК України . Вивчивши матеріали справи, суд встановив наступне.

23 серпня 2018 року між ТОВ Майсьтер Бокс в особі директора Соловей О.Ю. і ОСОБА_1 був укладений попередній договір за у мовами якого сторони зобов`язались у майбутньому, у термін до 28 вересня 2018 року укласти трудовий договір на умовах цього договору.

За змістом попереднього договору сторони зобов`язуються у майбутньому, у термін до 28 вересня 2018 року укласти трудовий договір на умовах трудового договору № 007.

За змістом трудового договору № 007 працівник приймається на роботу на посаду юриста. Працівник зобов`язується точно, своєчасно і в повному обсязі виконувати всі покладені на нього трудові обов`язки, сумлінно виконувати всі вказівки і розпорядження адміністраці роботодавця, дотримуватись трудової дисципліни і правил внутрішнього трудового розпорядку. Роботодавець зобов`язується організувати працю працівника, надати робоче місце і забезпечити його необхідним обладнанням. Конкретний перелік робіт визначається роботодавцем самостійно.

Сторони договору обумовили оплату праці працівника, яка складає 2500 євро щомісяця, її виплата проводиться два рази на місяць в національній валюті 20 числа за відпрацьовану першу половину місяця, 5 числа наступного місяця - за відпрацьовану другу половину місяця. Крім того, роботодавець нараховує працівнику надбавки, доплати, премії та інші виплати відповідно до норм колективного договору підприємства з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, генеральною, галузевим (міжгалузевими) та територіальними угодами.

Також сторони обумовили робочий час працівника, відпустки та вихідні дні, відрядження, соціальне забезпечення, професійне навчання працівника.

Термін дії договору з 28.09.2018 р. по 28.09.2026 р.

Розділом 12 договору сторони обумовили підстави для розірвання договору.

За умовами попереднього договору одностороння відмова від виконання зобов`язань за цим договором не допускається за випадком підстав зазначених в законі при цьому підписанням даного договору ОСОБА_1 засвідчує, що він не є причетним до скоєння тяжких та/або особливо тяжких злочинів поєднаних з насильством.

Сторони звільняються від відповідальності за часткове або повне невиконання своїх зобов`язань за даним попереднім договором, якщо це стало наслідком обставин непереборної сили, які виникли проти волі сторін після підписання даного попереднього договору, існування або дія яких, а також їх наслідки неможливо було передбачити або запобігти відповідним діям.

Сторона, яка необгрунтвоано ухиляється від укладення основного договору, повинна відшкодувати другій стороні збитки.

Згідно зі ст. 628 ЦК України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Статтею 21 КЗпП України визначено, що трудовий договір є угода між працівником і власником підприємства, установи, організації або уповноваженим ним органом чи фізичною особою, за якою працівник зобов`язується виконувати роботу, визначену цією угодою, з підляганням внутрішньому трудовому розпорядкові, а власник підприємства, установи, організації або уповноважений ним орган чи фізична особа зобов`язується виплачувати працівникові заробітну плату і забезпечувати умови праці, необхідні для виконання роботи, передбачені законодавством про працю, колективним договором і угодою сторін.

Працівник має право реалізувати свої здібності до продуктивної і творчої праці шляхом укладення трудового договору на одному або одночасно на декількох підприємствах, в установах, організаціях, якщо інше не передбачене законодавством, колективним договором або угодою сторін.

Відповідно до ст.22 КЗпП України, забороняється необгрунтована відмова у прийнятті на роботу.

Згідно ст.24 КЗпП України, трудовий договір укладається, як правило, в письмовій формі. Укладання трудового договору оформляється наказом чи розпорядженням власника або уповноваженим ним органом про зарахування працівника на роботу. Працівник не може бути допущений до роботи без укладення трудового договору, оформленого наказом чи розпорядженням власника або уповноваженого ним органу, та повідомлення центрального органу виконавчої влади з питань забезпечення формування та реалізації державної політики з адміністрування єдиного внеску на загальнообов`язкове державне соціальне страхування про прийняття працівника на роботу в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Згідно роз`яснень викладених у п. 6 постанови Пленуму Верховного Суду України від 06.11.1992р. № 9 Про практику розгляду судами трудових спорів , відповідно до ч. 2 ст. 232 КЗпП суди безпосередньо розглядають позови про укладення трудових договорів: - працівників, запрошених на роботу в порядку переведення з іншого підприємства, установи, організації; - молодих спеціалістів, які закінчили вищий навчальний заклад і в установленому порядку направлені на роботу на дане підприємство, в установу, організацію; - вагітних жінок, жінок, які мають дітей віком до трьох років або дитину-інваліда, а одиноких матерів - при наявності дитини віком до 14 років; - виборних працівників після закінчення строку повноважень; - працівників, яким надано право поворотного прийняття на роботу; - інших осіб, з якими власник або уповноважений ним орган відповідно до чинного законодавства зобов`язаний укласти трудовий договір (наприклад, коли у випадках, передбачених законодавством, власник або уповноважений ним орган зобов`язаний приймати в порядку працевлаштування інвалідів і неповнолітніх, направлених на роботу в рахунок броні; осіб, які були звільнені в зв`язку з направленням на роботу за кордон, призовом на строкову чи альтернативну військову службу і повернулись після закінчення цієї роботи чи служби), або які вважають, що їм відмовлено в укладенні трудового договору всупереч гарантіям, передбаченим ст.22 КЗпП.

При обгрунтованості позову суд рішенням зобов`язує власника або уповноважений ним орган укласти трудовий договір з особою, запрошеною на роботу в порядку переведення - з першого робочого дня наступного після дня звільнення з попереднього місця роботи (якщо була обумовлена інша дата - з цієї дати), з іншими особами - з дня їх звернення до власника або уповноваженого ним органу з приводу прийняття на роботу.

Якщо внаслідок відмови у прийнятті на роботу або несвоєчасного укладення трудового договору працівник мав вимушений прогул, його оплата провадиться стосовно до правил ч. 2 ст. 235 КЗпП про оплату вимушеного прогулу незаконно звільненому працівникові.

Одним із принципів трудового права є заборона дискримінації у сфері праці. Будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної належності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об`єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання не допускається.

Законодавчі обмеження, на яких може грунтуватися відмова у прийнятті на роботу містяться у низці нормативних актів .Підставами для відмови у прийнятті на роботу, обумовленої вимогами законодавства, можуть бути: відсутність громадянства України; невідповідність віку особи; невідповідність напряму та рівня освіти, відсутність необхідного стажу роботи; незадовільний стан здоров`я; наявність судимості чи заборони займатися певною діяльністю або займати певні посади; інші умови.

Згідно ст. 22 КЗпПУ забороняється необгрунтована відмова у прийнятті на роботу.

Відповідно до Конституції України будь-яке пряме або непряме обмеження прав чи встановлення прямих або непрямих переваг при укладенні, зміні та припиненні трудового договору залежно від походження, соціального і майнового стану, расової та національної приналежності, статі, мови, політичних поглядів, релігійних переконань, членства у професійній спілці чи іншому об`єднанні громадян, роду і характеру занять, місця проживання не допускається.

Вимоги щодо віку, рівня освіти, стану здоров`я працівника можуть встановлюватись законодавством України.

Із повідомлення ТОВ Майстер бокс від 18.09.2018 р. вбачається що підставою для відмови в укладенні трудового договору з позивачем стала інформація, отримана відповідачем із судових рішень, долучених до матеріалів справи.

Таким чином наявність тільки інформації про притягнення позивача до кримінальної відповідальності не може бути самостійної підставою для відмови в укладенні трудового договору.

Позивачем не надано доказів приналежності до кола осіб, з якими власник згідно чинного законодавства зобов`язаний укладати трудовий договір.

Крім того з долучених до матеріалів справи доказів не вбачається, що цей трудовий договір спрямований на реальне настання правових наслідків, оскільки притягнення ОСОБА_1 до кримінальної відповідальності тягне за собою накладення на цю особу певних обмежень, передбачених КПК, про наявність або відсутність яких позивач не повідомив.

Щодо посилання позивача на порушення відповідачем договірних зобов`язань, а саме посилання на ст. 526 ЦК України згідно якої одностороння відмова від викоання зобов`язано не допускається, суд вважає неналежним способом захисту, оскільки предметом позову є трудовий договір, який регулюється нормами КЗпПУ а не ЦК України.

З урахуванням наведеного суд приходить до висновку про відмову в задоволенні позову.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 12 , 13 , 76-89 , 258 , 259 , 265 , ЦПК України , ст.ст. 21 , 24 КЗпП України , суд,-

УХВАЛИВ:

ОСОБА_1 у задоволенні позову до Товариства з обмеженою відповідальністю Майстер Бокс про зобов`язання вчинити дії - відмовити.

Позивач ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , місце проживання: ж АДРЕСА_1 .

Відповідач Товариство з обмеженою відповідальністю "Майстер Бокс", ЄДРПОУ 41140392, юридична адреса: вул. М. Харченка, 24Б, м. Кам`янець-Подільський, Хмельницької області.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Повний текст судового рішення складено 29 листопада 2019 року.

Суддя Кам`янець-Подільського міськрайонного суду Швець О.Д.

СудКам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення21.11.2019
Оприлюднено24.12.2019
Номер документу86556203
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —676/6934/18

Рішення від 21.11.2019

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Рішення від 21.11.2019

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Ухвала від 23.01.2019

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

Ухвала від 17.10.2018

Цивільне

Кам'янець-Подільський міськрайонний суд Хмельницької області

Швець О. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні