ПІВНІЧНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
вул. Шолуденка, буд. 1, літера А, м. Київ, 04116, (044) 230-06-58 inbox@anec.court.gov.ua
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"18" грудня 2019 р. м.Київ Справа№ 927/926/18
Північний апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого: Яковлєва М.Л.
суддів: Куксова В.В.
Шаптали Є.Ю.
за участю секретаря судового засідання: Короля Д.А.
за участю представників учасників справи згідно протоколу судового засідання від 18.12.2019 року у справі №927/926/18 (в матеріалах справи).
Розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали апеляційної скарги Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Чернігівгаз
на рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.10.2019, повний текст якого складено та підписано 15.10.2019
у справі №927/926/18 (суддя Фесюра М.В.)
за позовом Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Чернігівгаз
до Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма ім. Шевченка
про стягнення 5 896 411,35 грн.
В С Т А Н О В И В :
У грудні 2018 року Акціонерне товариство Оператор газорозподільної системи Чернігівгаз (далі-позивач) звернулось до Господарського суду Чернігівської області з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю Агрофірма ім. Шевченка (далі-відповідач) 5 896 411,35 грн вартості не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу, визначеного на підставі акта про порушення №94 від 09.08.2017 та рішення комісії з розгляду актів про порушення споживачами, що не є побутовими по ПАТ "Чернігівгаз", оформленого протоколом №102 від 29.08.17 та акту-розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу.
Рішенням Господарського суду Чернігівської області від 02.10.2019 у справі №927/926/18 у задоволенні позовних вимог відмовлено у повному обсязі.
Відмовляючи в задоволенні позовних вимог суд першої інстанції виходив із того, що позивачем не доведено обґрунтованості підстав на які він посилається заявляючи позовні вимоги. Крім того, вказав на те, що оскільки предметом даного спору є стягнення 5 896 411,35 грн вартості не облікованого (донарахованого) об`єму природного газу, а не скасування оперативно-господарської санкції у формі рішення, що було предметом розгляду у справі №927/922/17, тому підстави для закриття провадження відсутні.
Не погоджуючись з вказаним рішенням суду першої інстанції, позивач звернувся до Північного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, у якій просить скасувати рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.10.2019 у справі №927/926/18 та прийняти нове судове рішення, яким задовольнити позовні вимоги у повному обсязі. Крім того, скаржником заявлено клопотання про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження судового рішення.
В обґрунтування доводів апеляційної скарги скаржник посилається на те, що оскаржуване судове рішення є необґрунтованим, прийняте з неповним з`ясуванням та за недоведеності обставин, що мають значення для справи, а також з порушенням та не правильним застосуванням норм процесуального та матеріального права, без належного врахування всіх доказів і обставин справи.
Також, скаржник посилається на те, що судом першої інстанції при прийнятті оскаржуваного судового рішення не враховано, що у справі №927/922/17 не вирішувалось питання щодо скасування складеного акту про порушення №94 від 09.08.2017.
Крім того, скаржник стверджує, що суд першої інстанції пославшись на преюдиційні факти встановлені у справі №927/922/17, не дослідив та не надав правову оцінку висновкам експертиз про наявне втручання не лише в корпус лічильника газу, а і втручання у внутрішні складові лічильника газу, які відповідають за облік споживання природного газу, що не спростовувались судом при розгляді справи №927/922/17.
Згідно витягу з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями, справу №927/926/18 передано на розгляд колегії суддів у складі: Яковлєв М.Л. - головуючий суддя; судді - Куксов В.В., Шаптала Є.Ю.
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 11.11.2019 поновлено Акціонерному товариству Оператор газорозподільної системи Чернігівгаз пропущений процесуальний строк на апеляційне оскарження рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.10.2019 у справі №927/926/18; відкрито апеляційне провадження за апеляційною скаргою Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Чернігівгаз на рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.10.2019 у справі №927/926/18; розгляд апеляційної скарги Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Чернігівгаз на рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.10.2019 у справі №927/926/18 призначено на 18.12.2019 о 10:40 год.; встановлено учасникам справи строк для подачі всіх заяв (відзивів) та клопотань в письмовій формі протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення даної ухвали.
13.12.2019 через відділ документального забезпечення Північного апеляційного господарського суду від відповідача надійшов відзив на апеляційну скаргу, в якому просить залишити її без задоволення, а оскаржуване судове рішення - без змін, як таке, що прийнято у повній відповідності до вимог законодавства України.
18.12.2019 у судовому засіданні скаржник підтримав вимоги апеляційної скарги, просив її задовольнити, а оскаржуване судове рішення скасувати.
У даному судовому засіданні представник відповідача заперечив проти вимог апеляційної скарги та підтримав доводи викладенні у відзиві на апеляційну скаргу.
Згідно із ст.269 ГПК України суд апеляційної інстанції переглядає справу за наявними у ній і додатково поданими доказами та перевіряє законність і обґрунтованість рішення суду першої інстанції в межах доводів та вимог апеляційної скарги. Суд апеляційної інстанції досліджує докази, що стосуються фактів, на які учасники справи посилаються в апеляційній скарзі та (або) відзиві на неї. Докази, які не були подані до суду першої інстанції, приймаються судом лише у виняткових випадках, якщо учасник справи надав докази неможливості їх подання до суду першої інстанції з причин, що об`єктивно не залежали від нього. Суд апеляційної інстанції не обмежений доводами та вимогами апеляційної скарги, якщо під час розгляду справи буде встановлено порушення норм процесуального права, які є обов`язковою підставою для скасування рішення, або неправильне застосування норм матеріального права. У суді апеляційної інстанції не приймаються і не розглядаються позовні вимоги та підстави позову, що не були предметом розгляду в суді першої інстанції.
Колегія суддів, беручи до уваги межі перегляду справи у апеляційній інстанції, обговоривши доводи апеляційної скарги та відзивів, заслухавши представників сторін, дослідивши матеріали справи, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права при прийнятті оскаржуваного судового рішення, дійшла до висновку про те, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, а оскаржуване рішення суду першої інстанції не підлягає скасуванню чи зміні, виходячи з наступного.
Відповідно до ст.11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов`язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов`язки. Зокрема, підставами виникнення цивільних прав та обов`язків є договори та інші правочини.
Частиною 1 статті 174 Господарського кодексу України передбачено, що господарський договір є підставою виникнення господарських зобов`язань.
У відповідності до ст.627, 628, 629 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості. Зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства. Договір є обов`язковим для виконання сторонами.
Як вірно встановлено судом першої інстанції та вбачається з матеріалів справи, 01.01.2016 ТОВ "Агрофірма ім. Шевченка" шляхом підписання Заяви-приєднання №094203М20ХВР016 приєдналося до умов Типового договору розподілу природного газу (для споживача, що не є побутовим).
Типовий договір розподілу природного газу затверджений постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг від 30.09.2015 №2498.
Згідно із положеннями п.1.1, 1.2, 1.3 Типового договору розподілу природного газу (далі - Договір) затвердженого Постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг 30.09.2015 № 2498, цей договір є публічним, регламентує порядок та умови переміщення природного газу з метою фізичної доставки Оператором ГРМ обсягів природного газу, які належать споживачам (їх постачальникам), до об`єктів споживачів, а також правові засади санкціонованого відбору природного газу з газорозподільної системи.
Умови цього Договору однакові для всіх споживачів України та розроблені відповідно до Закону України "Про ринок природного газу" і Кодексу газорозподільних систем, затвердженого постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015 року №2494.
Вказаний Договір є договором приєднання, що укладається з урахуванням вимог статей 633, 634, 641 та 642 Цивільного Кодексу України на невизначений строк. Фактом приєднання Споживача до умов цього Договору (акцептування договору) є вчинення Споживачем будь-яких дій, які засвідчують його бажання укласти Договір, зокрема надання підписаної Споживачем заяви-приєднання за формою, наведеною у додатку 1 (для побутових споживачів) або у додатку 2 (для споживачів, що не є побутовими) до цього Договору, яку в установленому порядку Оператор ГРМ направляє Споживачу Інформаційним листом за формою, наведеною у додатку 3 до цього Договору.
Відповідно до п.4 Кодексу газорозподільних систем, Оператор газорозподільної системи - суб`єкт господарювання, що на підставі ліцензії здійснює діяльність з розподілу природного газу газорозподільною системою, яка знаходиться у його власності або користуванні відповідно до законодавства, та здійснює щодо неї функції оперативно-технологічного управління.
Оператором газорозподільної системи є Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Чернігівгаз" (Оператор ГРМ), що підтверджується ліцензією на розподіл природного газу, газу (метану) вугільних родовищ, виданої на підставі рішення №932 від 26.03.2015 та переоформленої згідно з рішенням №2302 від 14.09.2015 та згідно з постановою НКРЕКП від 19.06.2017 №807.
Загальними зборами акціонерів Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Чернігівгаз" (протокол №1 від 29.03.19) прийнято рішення про зміну типу Товариства з публічного акціонерного товариства на приватне акціонерне товариство; зміну найменування Товариства з Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації "Чернігівгаз" на Акціонерне товариство "Оператор газорозподільчої системи "Чернігівгаз", скорочене найменування ПАТ "Чернігівгаз" на АТ "Чернігівгаз".
Відповідно до п.2.1 Типового договору Оператор ГРМ зобов`язується надати споживачу послугу з розподілу природного газу, а споживач зобов`язується прийняти зазначену послугу та сплатити її вартість у розмірі, строки та порядку, визначені цим договором.
Згідно із п.2.2 Типового договору обов`язковою умовою надання споживачу послуги з розподілу природного газу є наявність у споживача об`єкта, підключеного в установленому порядку до газорозподільної системи Оператора ГРМ.
Порядок обліку природного газу, що передається Споживачу передбачений у розділі V Договору. При цьому облік (у тому числі приладовий) природного газу, що передається Оператором ГРМ та споживається Споживачем на межі балансової належності об`єкта Споживача, здійснюється відповідно до вимог Кодексу газорозподільних систем. Визначення об`єму розподілу та споживання природного газу по Споживачу здійснюється на межі балансової належності між Оператором ГРМ та Споживачем на підставі даних комерційного вузла обліку (лічильника газу), визначеного в заяві-приєднанні, та з урахуванням регламентних процедур, передбачених Кодексом газорозподільних систем та цим Договором.
Як свідчать матеріали справи, 09.08.2017 представниками позивача проведено перевірку (обстеження) комерційного вузла обліку природного газу (Лічильника). Так, за результатами перевірки було складено акт контрольного огляду (обстеження) вузла обліку та акт про порушення № 94, який підписаний трьома представниками відповідача (Лічман В.В., Якушкін В.Є, Леоненко С.В.) та зазначено, що Цап М.В. (представник відповідача) від підпису відмовився.
Як вбачається зі змісту акту про порушення №94 від 09.08.2017, у діях відповідача встановлено порушення підпункту 3 пункту 1 глави 2 розділу XI Кодексу ГРС - несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ (комерційного ВОГ, зокрема лічильника газу). Наскрізний отвір під болтом кріплення таблички з маркуванням лічильника, яка встановлена на головці відлікового пристрію лічильника ЛГ-к-100-250-1,6-0,1-Ех номер 7129. Акт підписано представниками позивача, а представник споживача Цап М.В. від підпису відмовився.
Протоколом від 09.08.2017 року щодо направлення ЗВТ та/або пломби на експертизу лічильник направлено на експертизу, яка призначена на 10.08.2017 року о 14:00.
10.08.2017 року у приміщенні лабораторії з повірки промислових лічильників газу ПАТ "Чернігівгаз", що знаходиться за адресою: м. Чернігів, вул. Ремзаводська, буд. 11, проведено експертизу лічильника за участю представника відповідача Цапа М.В, про що складено відповідний Акт №003/пл експертизи лічильника газу та пломб типу ЛГ-К-100-250-1,6-01-Ех, зав.№7129, 2005 року випуску, покази 0748000 куб/м від 10.08.2017 року, в якому зазначено висновки комісії, а саме: при зовнішньому огляді лічильника газу візуальний пошкоджень не виявлено; при знятті маркувальної таблички лічильника газу було виявлені один наскрізний отвір в нижній лівій стороні під гвинтом кріплення, також з зворотної сторони корпусу лічильного механізму на виході наскрізного отвору наявні заусенці металу, що підтверджує можливий факт несанкціонованого втручання в роботу лічильника газу; виявлено факт відсутності зуба на ведучій змінній шестерні (поряд з гвинтом кріплення), яка приводить в дію передачу крутного моменту від вимірювального механізму (турбіни) до лічильного механізму, фрагмента зламаного зуба ведучої змінної шестерні не виявлено. Також підтверджено знаходження фрагменту деформованого металу у внутрішні частині лічильного механізму. Лічильник опломбовано пломбою R17900940 ЧНГАЗ ЧН, запаковано в поліпропіленовий мішок білого кольору та опломбовано пломбами R17900941 ЧНГАЗ ЧН, R17900942 ЧНГАЗ ЧН, S91223648 , S91223647. Зняття пломб дозволяється тільки у присутності офіційних представників ПАТ "Чернігівгаз".
Акт про порушення №94 від 09.08.2017 був розглянутий на засіданні комісії 29.08.2017 за участю представника відповідача, про що складений протокол №102, відповідно до якого, за наслідками розгляду комісією питань щодо правомірності дій оператора газорозподільної мережі з розрахунку необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу по ТОВ "Агрофірма ім. Шевченка" за період з 07 години 00 хвилин 09.08.2016 по 07 години 00 хвилин 09.08.2017 на виконання Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг "Про затвердження Кодексу газорозподільних систем" № 2494 від 30.09.2015, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 06.11.2015 за № 379/27824, прийнято рішення про затвердження розрахунку та донарахування природного газу за допущене порушення.
В подальшому, ПАТ "Чернігівгаз" складено Акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму та обсягу природного газу, відповідно до якого, на підставі п.1 Глави 4, Розділу XI, за несанкціоноване втручання в роботу ЗВТ, ТОВ "Агрофірма ім. Шевченка" виконано розрахунок донарахованого природного газу з 07 год 00хв 09.08.2016 (акт опломбування від 06.07.2016) по 07 год 00хв 09.08.2017 (акт про припинення газопостачання від 09.08.2017), газовикористовуюче обладнання: теплогенератор з пальником ГБГ-0,8-00 (№350) -1 шт, номінальна витрата газу згідно паспорту на пальники - 86 м 3 /годину, обсяг донарахованого газу за цей період складає: 86м3/годину*365 діб* 24 години =753360м3; 2064 м3/добу:24 год. = 86 м 3 /год. Також відповідачем наведено розрахунок помісячного обсягу донарахованого газу за період 08.2016 року - 08.2017 року. Відповідно до виставленого рахунку на оплату №000024457 від 15.09.17, відповідачу нараховано вартість необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу на загальну суму 5896411,35 грн, в т.ч. із ПДВ.
Супровідним листом вих. №Сг03.2СЛ-6729-0917 від 15.09.2017 позивачем на адресу відповідача направлено акт-розрахунок необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу та 1 екземпляр рахунку на оплату вартості необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу №000024457 від 15.09.2017 року на суму 5 896 411,35 грн.
Статтею 237 Господарського кодексу України обумовлено, що підставою для застосування оперативно-господарських санкцій є факт порушення господарського зобов`язання другою стороною. У разі незгоди з застосуванням оперативно-господарської санкції заінтересована сторона може звернутися до суду з заявою про скасування такої санкції та відшкодування збитків, завданих її застосуванням.
Як вірно встановлено судом першої інстанції та свідчать матеріали справи, відповідач, не погодившись з рішенням комісії по розгляду актів про порушення від 29.08.2017 про донарахування необлікованого об`єму та обсягу природного газу позивачу в розмірі 753360 м3, звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовом про скасування оперативно-господарської санкції, застосованої Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Чернігівгаз" у формі рішення комісії по розгляду актів про порушення від 29.08.2017 про донарахування необлікованого об`єму та обсягу природного газу в розмірі 753 360 м 3 .
Рішенням Господарського суду Чернігівської області у справі №927/922/17 від 11.03.2019 позовні вимоги задоволено та скасовано оперативно-господарську санкцію, застосовану Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Чернігівгаз" у формі рішення комісії по розгляду актів про порушення від 29.08.2017 про донарахування необлікованого об`єму та обсягу природного газу в розмірі 753360 м 3 .
Ухвалою Північного апеляційного господарського суду від 27.05.2019, прийнято відмову Публічного акціонерного товариства по газопостачанню та газифікації "Чернігівгаз" від апеляційної скарги на рішення Господарського суду Чернігівської області від 11.03.2019 у справі №927/922/17, а також закрито апеляційне провадження у справі №927/922/17.
Таким чином, рішення Господарського суду Чернігівської області у справі №927/922/17 від 11.03.19 набрало законної сили 27.05.2019.
Приймаючи судове рішення у справі №927/922/17 від 11.03.19, судом першої інстанції встановлено, що первинні документи, на підставі яких було розраховано донарахований об`єм та обсяг природного газу і його вартість, були складені з порушенням вимог, передбачених Кодексом газорозподільних систем, оскільки, матеріалами справи встановлено втручання в конструкцію лічильника, непридатність засобу вимірювальної техніки до подальшої експлуатації, але не доведено факт наявності наслідків такого втручання - споживання природного газу не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), або іншим чином викривляються дані обліку газу, під час експлуатації відповідачем лічильника, у зв`язку з чим, суд дійшов висновку про неправомірність нарахування позивачем донарахованого необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу 753 360 м 3 за період з 07 год 00 хв 09.08.2016 по 07 год 00 хв 09.08.2017 на суму 5 896 411,35 грн і його вартості та про наявність підстав для скасування оперативно-господарської санкції, застосованої Публічним акціонерним товариством по газопостачанню та газифікації "Чернігівгаз" у формі рішення комісії по розгляду актів про порушення від 29.08.2017 про донарахування необлікованого об`єму та обсягу природного газу позивачу в розмірі 753 360 м 3 .
Також, судом першої інстанції у справі №927/922/17 встановлено відсутність належних доказів, які б свідчили про другу обставину, яку необхідно встановити, а саме те, що внаслідок втручання в конструкцію лічильника наступили наслідки у вигляді спотворення даних обліку газу. Ймовірність зламу зуба на ведучій змінній шестерні під час роботи лічильника під тиском при фактичній відсутності зуба в конструкції лічильника, ймовірність несанкціонованого відбору природного газу не є підставою для обґрунтованого підтвердження наявності наслідків такого втручання - споживання природного газу не обліковується (обліковується частково чи з порушенням законодавства), або іншим чином викривляються дані обліку газу, під час експлуатації позивачем лічильника.
Крім того, суд першої інстанції у справі №927/922/17 дійшов висновку, що нарахування позивачем необлікованого (донарахованого) об`єму природного газу 753 360 м 3 за період з 07 год 00 хв 09.08.2016 по 07 год 00 хв 09.08.2017 на суму 5 896 411,35 грн є таким, що здійснено з порушенням вимог Кодексу газорозподільних систем та при недоведеності несанкціонованого втручання позивача в роботу ЗВТ з огляду на приписи п.4 глави 1 розділу 1 Кодексу ГРС .
В силу положень ч.4 ст.75 ГПК України обставини, встановлені рішенням суду в господарській, цивільній або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді іншої справи, у якій беруть участь ті самі особи або особа, стосовно якої встановлено ці обставини, якщо інше не встановлено законом.
Так, преюдиційні факти є обов`язковими при вирішенні інших справ та не підлягають доказуванню, оскільки їх істинність встановлено у рішенні, у зв`язку з чим немає необхідності встановлювати їх знову, піддаючи сумніву істинність та стабільність судового акту, який набрав законної сили.
Норми статті 129 Конституції України визначають, що основними засадами судочинства є обов`язковість судового рішення.
Таким чином, факти, встановлені у рішенні Господарського суду Чернігівської області у справі №927/922/17 від 11.03.2019, яке набрало законної сили, не доказуються при розгляді даної справи.
Колегією суддів встановлено, що доводи викладені скаржником в апеляційній скарзі фактично зводяться до перегляду обставин, які встановленні Господарським судом Чернігівської області у рішенні від 11.03.2019 по справі №927/922/17. Посилання скаржника на не дослідження та не надання судом першої інстанції правової оцінки висновкам експертиз про наявне втручання не лише в корпус лічильника газу, а і втручання у внутрішні складові лічильника газу, які відповідають за облік споживання природного газу, колегією суддів відхиляються, оскільки в матеріалах даної справи міститься лише один висновок експерта від 12.06.2018 №2979/18-33, якій був предметом дослідження у справі №927/922/17. Також, відхиляються посилання скаржника на акт про порушення №94 від 09.08.2017, оскільки вказаний акт, як і будь-який інший акт є лише фіксацією уповноваженими представниками позивача певних фактичних обставин та відповідно до норм Кодексу ГРС є підставою для розгляду справи про встановлення у діях споживача складу господарського правопорушення і прийняття рішення про застосування санкцій за таке правопорушення.
Таким чином, враховуючи у даному випадку сукупність встановлених вище фактів та положення ст.ст.76-79, 86 ГПК України, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про відсутність підстав для задоволення позовних вимог.
Відповідно до ч.1 ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Доказів, які б спростовували вище встановлені та зазначені судом обставини, учасниками справи не надано.
Порушень або неправильного застосування судом першої інстанції норм процесуального та матеріального права колегією суддів під час перегляду справи не встановлено.
Доводи, наведені скаржником в апеляційній скарзі, колегією суддів до уваги не приймаються з огляду на те, що вони є необґрунтованими та такими, що спростовуються вищевикладеним та матеріалами справи. Також, відсутні підстави для скасування чи зміни оскаржуваного судового рішення в розумінні ст.277 ГПК України з викладених в апеляційній скарзі обставин.
Підсумовуючи вищенаведене, колегія суддів дійшла до висновку про те, що оскаржуване рішення суду першої інстанції відповідає законодавству та матеріалам справи, а тому відсутні підстави для його скасування чи зміни. Колегія суддів не вбачає підстав для задоволення апеляційної скарги.
Судові витрати (судовий збір) на підставі ст.129 ГПК України покладаються на скаржника.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 129, 252, 269, 270, 273, 275, 276, 281-285 ГПК України, Північний апеляційний господарський суд, -
П О С Т А Н О В И В :
1.Апеляційну скаргу Акціонерного товариства Оператор газорозподільної системи Чернігівгаз на рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.10.2019 у справі №927/926/18 залишити без задоволення.
2.Рішення Господарського суду Чернігівської області від 02.10.2019 у справі №927/926/18 залишити без змін.
3.Судові витрати зі сплати судового збору за подачу апеляційної скарги покласти на Акціонерне товариство Оператор газорозподільної системи Чернігівгаз .
4. Матеріали справи №927/926/18 повернути до Господарського суду Чернігівської області.
Постанова набирає законної сили з дня її прийняття та може бути оскаржена в касаційному порядку протягом двадцяти днів з дня складання її повного тексту.
Повний текст судового рішення складено 23.12.2019.
Головуючий суддя М.Л. Яковлєв
Судді В.В. Куксов
Є.Ю. Шаптала
Суд | Північний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2019 |
Оприлюднено | 24.12.2019 |
Номер документу | 86567617 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Північний апеляційний господарський суд
Яковлєв М.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні