ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 210/4575/18
Провадження № 1-кс/210/3861/19
У Х В А Л А
іменем України
"16" грудня 2019 р.
Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянув в судовому засіданні клопотання старшого слідчого СВ Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Криворізької місцевої прокуратури №2 молодшим радником юстиції ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018040450000393 від 20.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
16.12.2019 року до слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого СВ Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Криворізької місцевої прокуратури №2 молодшим радником юстиції ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018040450000393 від 20.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.
В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що в провадженні СВ Криворізького РВП КВП ГУНП в Дніпропетровській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018040450000393 від 20.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.
Проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні доручено старшому слідчому СВ Криворізького районного відділення поліції КВП ГУНП в Дніпропетровській області лейтенанту поліції ОСОБА_3 .
Нагляд за додержанням законів під час проведення досудового розслідування у формі процесуального керівництва досудовим розслідуванням здійснюється групою прокурорів у складі прокурора Криворізької місцевої прокуратури №2 Дніпропетровської області ОСОБА_4 (старший групи), прокурора Криворізької місцевої прокуратури №2 Дніпропетровської області ОСОБА_5 , прокурора Криворізької місцевої прокуратури №2 Дніпропетровської області ОСОБА_6 .
В ході досудового розслідування встановлено, що 20.06.2018 року до чергової частини Криворізького РВП КВП надійшло повідомлення про виявлення факту самовільного будівництва споруд на самовільно зайнятій земельній ділянці на території с. Високе Поле, Шевченківської сільської ради Криворізького району Дніпропетровської області. (ЄО № 4283 від 20.06.2018).
Під час здійснення досудового розслідування проведено ряд слідчих та розшукових заходів, спрямованих на встановлення всіх обставин скоєння вище зазначеного злочину, а саме: отримано заяву про вчинення кримінального правопорушення; 20.06.2018 року проведено невідкладну слідчу (розшукову) дії огляд місця події за адресою: АДРЕСА_1 ; допитано в якості свідка голову Шевченківської сільської ради ОСОБА_7 ; направлено запит в порядку ст. 93 КПК до ГУ Держгеокадастру у Дніпропетровській області; направлено запит в порядку ст. 93 КПК України до Криворізької північної ОДПІ ГУ ДФС у Дніпропетровській області;направлено запит в порядку ст. 93 КПК України до ДАБІ у Дніпропетровській області; направлено запит в порядку ст. 93 КПК України до Шевченківської сільської ради Криворізького району; повторно д опитано в якості свідка голову Шевченківської сільської ради ОСОБА_7 ; допитано в якості свідка місцевого мешканця с. Високе Поле ОСОБА_8 ; допитано в якості свідка місцеву мешканку с. Високе Поле ОСОБА_9 ; отримано Ухвалу Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 14 серпня 2018 року про проведення огляду за адресою: АДРЕСА_1 , із залученням спеціалістів; згідно ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу 13.09.2019 проведено огляд місця за адресою: АДРЕСА_1 , із залученням спеціалістів; допитано в якості свідка завідувача сектору містобудування та архітектури Криворізької РДА, головного архітектора ОСОБА_10 ; допитано в якості свідка спеціаліста із земельних питань Шевченківської сільської ради ОСОБА_11 ; отримано ухвалу слідчого судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу від 13 вересня 2019 року про проведення огляду за адресою: АДРЕСА_1 , із залученням спеціалістів; згідно ухвали слідчого судді Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу 11.10.2019 року проведено огляд місця за адресою: АДРЕСА_1 , із залученням спеціалістів; в порядку ст. 93 КПК України направлено запит до ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області; в порядку ст. 93 КПК України направлено запит до ДАБІ в Дніпропетровській області; отримано проміжну відповідь з ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області про початок проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства, за виявленими порушеннями в ході проведеного огляду на території земельної ділянки за адресою: Криворізький р-н, с. Високе Поле, вул. Полєтаєва, 32.
В ході досудового розслідування проведено значний обсяг слідчих (розшукових) дій, але на даний час не можливо прийняти остаточне процесуальне рішення у кримінальному провадженні, так як термін здійснення досудового розслідування, який передбачений КПК України, завершується 20.12.2019 року, в зв`язку з чим виникла необхідність у подовжені терміну досудового розслідування та проведенні додаткових слідчих (розшукових) та процесуальних дії, а саме: отримати результати перевірки проведеної ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області про початок проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства, за виявленими порушеннями в ході проведеного огляду на території земельної ділянки за адресою: Криворізький р-н, с. Високе Поле, вул. Полєтаєва, 32. За результатами проведеної перевірки ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області призначити судову технічну-земельну експертизу, для встановлення завданої шкоди в наслідок незаконного будівництва за адресою: Криворізький р-н, с. Високе Поле, вул. Полєтаєва, 32. Після отримання висновку судового експерта вирішити питання про повідомлення винних осіб про підозру.
Тому, слідчий просить продовжити строк досудового розслідування до 20.06.2020 року.
Слідчий та прокурор, в судове засідання не з`явились, кожен окремо, надали заяву про розгляд клопотання без їх участі.
Відповідно до ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснювалось.
Дослідивши клопотання та документи додані до нього, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Судовим розглядом встановлено, що у Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області перебуває кримінальне провадження №12018040450000393 від 20.06.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України.
Кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 197-1 КК України відповідно до ст. 12 КК України відноситься до злочинів не великої тяжкості.
Згідно з ч. 1 ст. 294 КПК України, якщо досудове розслідування злочину або кримінального проступку до моменту повідомлення особі про підозру неможливо закінчити у строк, зазначений в абзаці другому частини першої статті 219 цього Кодексу, вказаний строк може бути неодноразово продовжений слідчим суддею за клопотанням прокурора або слідчого, погодженого з прокурором, на строк, встановлений пунктами 1-3 частини другої статті 219 цього Кодексу.
Відповідно до ч. 1 ст. 295-1 КПК України, у випадках, передбачених статтею 294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.
Згідно з ч. 4 ст. 295-1 КПК України, слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про продовження строку досудового розслідування до повідомлення особі про підозру у разі його протиправності та необґрунтованості.
В поданому клопотанні слідчим доведено, що незважаючи на те, що досудовим розслідуванням у даному кримінальному провадженні достатніх доказів для повідомлення особі про підозру у достатній мірі не отримано, прийняти кінцеве процесуальне рішення у зв`язку із закінчення терміну досудового розслідування у строк до 20.12.2019 року, не надається можливим, тому виникла, необхідність у подовжені терміну досудового розслідування для можливості проведення необхідних слідчих (розшукових) дій, а саме: отримати результати перевірки проведеної ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області про початок проведення перевірки дотримання вимог земельного законодавства, за виявленими порушеннями в ході проведеного огляду на території земельної ділянки за адресою: Криворізький р-н, с. Високе Поле, вул. Полєтаєва, 32. За результатами проведеної перевірки ГУ Держгеокадастру в Дніпропетровській області призначити судову технічну-земельну експертизу, для встановлення завданої шкоди в наслідок незаконного будівництва за адресою: Криворізький р-н, с. Високе Поле, вул. Полєтаєва, 32. Після отримання висновку судового експерта вирішити питання про повідомлення винних осіб про підозру.
Проведення вказаних слідчих (розшукових) дії у даному кримінальному провадженні, має значення для судового розгляду та прийняття кінцевого рішення в межах діючого законодавства, тому слідчий суддя приходить до висновку про необхідність продовження строку досудового розслідування до 6 (шести) місяців, у зв`язку з чим клопотання слідчого є законним, обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 219, 294, 295, 295-1, 309 КПК України, слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Криворізького районного відділення поліції Криворізького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , погодженого прокурором Криворізької місцевої прокуратури №2 молодшим радником юстиції ОСОБА_4 , про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018040450000393 від 20.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України задовольнити.
Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018040450000393 від 20.06.2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 197-1 КК України, до шести місяців, тобто до 20 червня 2020 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 16.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86592362 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про проведення негласної слідчої дії |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Хлистуненко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні