Єдиний унікальний номер 725/6456/19
Номер провадження 2-о/725/94/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19.12.2019 року м. Чернівці
Першотравневий районний суд м. Чернівці у складі:
головуючої судді Федіної А.В.,
за участю секретаря судових засідань Томко І.Д.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа територіальна громада в особі Чернівецької міської ради про встановлення факту родинних відносин, -
ВСТАНОВИВ:
У листопаді 2019 року заявник звернулась до суду з вище вказаною заявою та просила встановити факт родинних відносин, а саме що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 була її бабусею.
В обґрунтування своїх вимог посилалась на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 померла її бабуся ОСОБА_2 , яка за свого життя 22.02.2017 року склала заповіт яким все своє майно, до складу якого входить зокрема земельна ділянка площею 1,3161 га кадастровий номер 7321589700:02:002:0042 на території Юрківецької сільської ради Заставнівського району, Чернівецької області, заповіла своїй онучці - ОСОБА_1 .
З метою прийняття спадщини вона звернулась в органи нотаріату та державним нотаріусом Заставнівської державної нотконтори заведено спадкову справу, разом з тим наявна розбіжність у написані прізвища спадкодавця в різних документах, а саме ОСОБА_3 та ОСОБА_4 унеможливлює отримання нею свідоцтва про право на спадщину за заповітом, у зв`язку з чим виникла необхідність у встановленні факту родинних відносин.
Зазначала, що факт її родинних відносин з покійною ОСОБА_2 підтверджується свідоцтвом народження ОСОБА_5 ОСОБА_1 , де у графі мати записана ОСОБА_6 (дошлюбне прізвище ОСОБА_4 ) та свідоцтвом про народження ОСОБА_7 , де у графі мати записана ОСОБА_2 , а також свідоцтвом про одруження, згідно якого 04 лютою 1948 року було укладено шлюб між ОСОБА_8 та ОСОБА_9 та після реєстрації шлюбу дружині було присвоєно прізвище ОСОБА_4 .
Заявник в судове засідання не з`явилась, від її представника ОСОБА_10 до суду надійшла заява про розгляд справи без її участі, заявлені вимоги підтримала та просила задовольнити.
Справа слухалась у відсутності представника заінтересованої особи від якого до суду надійшла заява про розгляд справи без його участі та у вказаній заяві проти задоволення заявлених вимог не заперечував.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 211 ЦПК України, учасник справи має право заявити клопотання про розгляд справи за його відсутності. Якщо таке клопотання заявили всі учасники справи, судовий розгляд справи здійснюється на підставі наявних у суду матеріалів.
У відповідності до вимог ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду. Інші особливості розгляду цих справ встановлені цим розділом.
Суд, дослідивши письмові докази по справі, вважає, що заява обґрунтована та підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Згідно ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Частиною першою ст. 4 ЦПК України передбачено, що кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Згідно вимог ст. 89 ЦПК України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 81 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Так, судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_3 народилась ОСОБА_11 , яка після реєстрації шлюбу змінила прізвище на ОСОБА_12 , та її батьками були ОСОБА_11 та ОСОБА_6 (а/с 8,9).
Мати заявниці народилась ІНФОРМАЦІЯ_4 та її дошлюбне прізвище було ОСОБА_4 , а батьками ОСОБА_8 та ОСОБА_2 (а/с 12).
Отже, ОСОБА_2 є бабусею заявниці.
З матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_2 бабуся заявниці померла та у свідоцтві про смерть її прізвище зазначено ОСОБА_3 замість ОСОБА_4 , крім того за свого життя ОСОБА_2 склала заповіт яким своє майно заповіла заявниці, проте у зв`язку з відмінностями у написані прізвище спадкодавця у різних документах, спадкоємиця позбавлена можливості реалізувати своє право на отримання свідоцтва на спадщину за заповітом.
Так, статтею 315 ЦПК України передбачено, що суд розглядає справи про встановлення факту родинних відносин між фізичними особами.
У відповідності до роз`яснень, які містяться п.7 Постанови Пленуму Верховного Суду України №5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення , суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо підтвердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину.
Зі змісту заяви вбачається, що встановлення факту родинних відносин заявниці необхідне для реалізації права отримати право на спадщину за заповітом.
Отже, враховуючи вище наведені обставини та дослідженні судом докази в їх сукупності, суд приходить до висновку про доведеність факту родинних відносин між заявницею та її бабусею ОСОБА_13 , яка померла
На підставі вище викладеного та керуючись ст.ст. 2, 4, 5, 7, 1, 12, 76-89, 206, 258, 259, 263, 264, 265, 268, 273,315-319, 352, 354, 355 ЦПК України, -
ВИРІШИВ:
Заяву задовольнити.
Встановити факт родинних відносин між ОСОБА_14 та ОСОБА_13 , а саме, що ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_2 у с.Юрківці, Заставнівського району, Чернівецької області, була бабусею ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду або в той самий строк через Першотравневий районний суд м. Чернівці відповідно до вимог п. 15.5 Розділу ХІІІ ЦПК України.
Суддя Першотравневого
районного суду м.Чернівці А. В. Федіна
Суд | Першотравневий районний суд м.Чернівців |
Дата ухвалення рішення | 19.12.2019 |
Оприлюднено | 25.12.2019 |
Номер документу | 86602230 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Першотравневий районний суд м.Чернівців
Федіна А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні