справа № 752/8368/19
провадження №: 1-кс/752/6299/19
У Х В А Л А
про тимчасовий доступ до речей і документів
27.06.2019 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором відділу прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні №42019100000000277, відомості щодо якого внесені 15.04.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий обґрунтовує клопотання тим, що в провадженні СУ ГУНП у м. Києві перебуває кримінальне провадження №42019100000000277, відомості щодо якого внесені 15.04.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що за адресою АДРЕСА_1 в межах території СШ№7 та ДНЗ №223 здійснюється незаконне будівництво багатоповерхового житлового комплексу. Відстані між будівлями школи, дитячого садочку та житловим комплексом, визначені з грубими порушеннями державних будівельних, протипожежних та санітарних норм. В той же час, забудова ведеться з порушеннями норм і правил у сфері будівництва що може створити загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяти шкоду здоров`ю дітей. Вивченням матеріалів досудового розслідування встановлено, що службові особи КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( НОМЕР_1 ) та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » ( НОМЕР_2 ) у ході здійснення будівництва багатоповерхового житлового комплексу в межах території ІНФОРМАЦІЯ_3 та ІНФОРМАЦІЯ_4 за адресою АДРЕСА_1 здійснюють будівництво із порушенням норм і правил у сфері будівництва, що може створити загрозу загибелі людей чи настання інших тяжких наслідків або заподіяти шкоду здоров`ю дітей, а також може привести до знищення об`єктів соціальної сфери і комунальної власності у зв`язку із відсутністю відповідних дозвільних документів.
Таким чином, в діях службових осіб КП « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » вбачається порушення правил, що стосуються безпечного використання промислової продукції або безпечної експлуатації будівель і споруд, тобто ознаки кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України.
Слідчий зазначала, що з метою повного, всебічного та об`єктивного дослідження всіх обставин кримінального провадження, на даний час, у органу досудового розслідування постала необхідність в отриманні тимчасового доступу до речей та документів, що знаходяться у володінні Комунального підприємства за питань будівництва житлових будинків « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 ) за адресою: АДРЕСА_2 , з можливістю їх вилучення, а саме: інвестиційній договір від 31.03.2015 № 050-13/і/151 із додатковими угодами до нього; документи щодо користування земельною ділянкою, на якій проводяться роботи з будівництва, по АДРЕСА_1 ; документи щодо цільового призначення земельної ділянки по АДРЕСА_1 відповідно до правоустановчих документів на ділянку та згідно з діючим Генеральним планом міста Києва; Детальний план території, яким охоплено ділянку АДРЕСА_1 ; дозвільні документи на проведення будівельних робіт по АДРЕСА_1 , повідомлень про зміну даних у них, їх скасування; отриманих в ІНФОРМАЦІЯ_6 містобудівних умов та обмежень забудови, зазначеної земельної ділянки, в тому числі із змінами та доповненнями; отриманий в Мінрегіонбуді України висновок-дозвіл на відхилення від чинних державних будівельних норм і стандартів під час проектування та будівництва об`єктів за вказаною адресою; погоджене в ІНФОРМАЦІЯ_7 -містобудівне обґрунтування, проектна документація на будівництво та дозвіл ІНФОРМАЦІЯ_7 на проведення земельних робіт по АДРЕСА_1 щодо будівництва; договір на проведення археологічних досліджень по земельній ділянці, укладений з ІНФОРМАЦІЯ_8 , довідку-дозвіл на земляні та будівельні роботи ІНФОРМАЦІЯ_8 та звіт про археологічні дослідження по АДРЕСА_1 ; проектно-виконавчу документацію на проведення будівельних робіт на зазначеній земельній ділянці; містобудівний розрахунок; який вид будівництва (нове будівництво, реконструкція, капітальний ремонт, тощо) фактично виконується/виконаний на об`єкті, стадія виконання будівельних робіт, а саме: скільки поверхів станом на теперішній час зведено та чи проводяться на сьогодні роботи; розміри котловану будівництва та генеральний план забудови земельної ділянки по АДРЕСА_1 з посадкою об`єкта; інформацію про проведені експертизи вказаного проекту будівництва або внесення змін до проекту та проходження повторних або додаткових експертиз, експертиз коригування проекту, результати їх розгляду, прийняті рішення, видані висновки з додатками; перелік та контактні дані посадових осіб забудовників, генпідрядника, проектанта, осіб, відповідальних за авторський і технічний нагляд та їх кваліфікаційних сертифікатів; матеріали перевірок, проведених уповноваженими державними органами на об`єкті будівництва упродовж 2018-2019 років.
Також, слідчий просила розглянути клопотання без виклику особи, у якої необхідно отримати інформацію та в порядку ч. 7 ст. 163 КПК України надати розпорядження про надання можливості вилучення документів.
В судове засідання слідчий не з`явилась, про причини своєї неявки слідчому судді не повідомив.
Відповідно до ч. 5 ст. 27 КПК України під час судового розгляду та у випадках, передбачених цим Кодексом, під час досудового розслідування забезпечується повне фіксування судового засідання та процесуальних дій за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів. Офіційним записом судового засідання є лише технічний запис, здійснений судом у порядку, передбаченому цим Кодексом.
Згідно ч. 4 ст. 107 КПК України фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.
Положеннями ч. 1 ст. 107 КПК України визначено, що рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію.
Враховуючи вищевказані положення КПК України, слідчий суддя вважає за можливо розглянути клопотання за відсутності слідчого та без фіксування судового засідання за допомогою звуко- та відеозаписувальних технічних засобів.
Слідчий суддя дослідивши клопотання та матеріали, якими воно обґрунтовується, вважає за необхідне відмовити в задоволенні клопотання, виходячи з наступного.
Відповідно до ч. 1 ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Пунктом 5, 6 частини 2 ст. 131 КПК України передбачені такі види заходів забезпечення кримінального провадження, як тимчасовий доступ до речей і документів і тимчасове вилучення майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Як визначено у ч. 3 та ч. 4 ст. 132 КПК України, застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням. Для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя або суд зобов`язаний врахувати можливість без застосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Частиною 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Слідчий суддя, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, дійшов висновку про відсутність належних підстав для надання тимчасового доступу до документів з можливістю їх вилучення, які знаходяться у володінні Комунального підприємства з питань будівництва житлових будинків « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (ідентифікаційний код: НОМЕР_3 ) за адресою: АДРЕСА_2 , оскільки, у доданих до клопотання матеріалах не міститься та не надано слідчим будь-яких належних доказів на підтвердження наявності достатніх підстав вважати, що оригінали документів, дозвіл на тимчасовий доступ до яких в даному клопотанні просить надати слідчий, самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні та можливість використання їх, як доказів. Окрім того, в поданому клопотанні відсутнє належне обґрунтування неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Одночасно з тим, слідчим недоведено, що вказані документи, дозвіл на тимчасовий доступ до яких слідчий просить надати, які знаходяться за вказаною адресою.
З огляду на зазначене, у задоволенні клопотання слід відмовити.
Керуючись ст. ст. 163, 164, 372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання старшого старшого слідчого СУ ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні №42019100000000277, відомості щодо якого внесені 15.04.2019 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 275 КК України, про тимчасовий доступ до речей і документів - відмовити.
Ухвала набирає законної сили з моменту її оголошення та не підлягає оскарженню в апеляційному порядку.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.06.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86606824 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Мазур Ю. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні