Справа № 752/10911/19
Провадження № 2-з/752/177/19
У Х В А Л А
04.06.2019 року Голосіївський районний суд м.Києва в складі:
головуючого судді Колдіної О.О.,
при секретарі Петрова Є.В.,
розглянувши заяву позивача про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Юніон Девелопмент Груп про стягнення штрафу за попереднім договором,
в с т а н о в и в :
в провадженні Голосіївського районного суду м.Києва знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Юніон Девелопмент Груп про стягнення штрафу за попереднім договором.
Крім того, позивачем подано заяву про забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти у розмірі 1 040 000 грн. 00 коп., які знаходяться на розрахунковому рахунку ТОВ Юніон Девелопмент Груп , ЄДРПОУ - 40097823, р/р НОМЕР_1 в ПАТ АСВЮ БАНК , МФО 353489.
Свою заяву позивач обґрунтовує тим, що відповідач, порушуючи вимоги ст.629, ч.1,3 ст.635 ЦК України, ухиляється від виконання своїх зобов`язань, передбачених Попереднім договором, в зв`язку з чим виникла необхідність у застосуванні заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на грошові кошти.
Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що заява позивча не підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст.149 ЦПК України суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.
Згідно з ст.150 ЦПК України позов забезпечується : накладенням арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб; забороною вчиняти певні дії; встановленням обов`язку вчинити певні дії; забороною іншим особам вчиняти дії щодо предмета спору або здійснювати платежі, або передавати майно відповідачеві чи виконувати щодо нього інші зобов`язання; зупиненням продажу арештованого майна, якщо подано позов про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту; зупиненням стягнення на підставі виконавчого документа, який оскаржується боржником у судовому порядку; передачею речі, яка є предметом спору, на зберігання іншим особам, які не мають інтересу в результаті вирішення спору; зупиненням митного оформлення товарів чи предметів; арештом морського судна, що здійснюється для забезпечення морської вимоги; іншими заходами, необхідними для забезпечення ефективного захисту або поновлення порушених чи оспорюваних прав та інтересів, якщо такий захист або поновлення не забезпечуються заходами, зазначеними у пунктах 1-9 цієї частини.
Відповідно до Постанови Пленуму Верховного Суду України за № 9 від 22.12.2006 р. Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову суд, при розгляді заяви про забезпечення позову, повинен з`ясувати характер спору, що виник між сторонами, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати позивач, суті позовних вимог.
Судом встановлено, що між сторонами існує спір щодо стягнення штрафу за попереднім договором внаслідок невиконання зобов`язань.
Метою забезпечення позову є забезпечення виконання судового рішення.
Забезпечення позову - це сукупність встановлених законом заходів, що вживаються судом за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, якщо існує ймовірність невиконання судового рішення у майбутньому або виникнення складнощів під час його виконання.
Тобто, вжиття заходів забезпечення позову є заходом забезпечення в майбутньому виконання судового рішення.
Під час вирішення питання щодо наявності підстав для забезпечення позову суд повинен врахувати обґрунтованість заявленого клопотання, пов`язаність заходів забезпечення позову з предметом позову, співмірність заходів забезпечення із заявленими вимогами, а також запобігти порушенню прав третіх осіб в зв`язку з вжиттям судом заходів забезпечення позову.
Звертаючись до суду із заявою про забезпечення позову, позивач просить суд накласти арешт на належні відповіжачу грошові кошти у розмірі 1 040 000 грн. 00 коп.. та 65000 гривень, які знаходяться на розрахунковому рахунку підприємства.
Однак, позивач не обгрунтовує, в чому полягає не можливість виконання рішення у даній справі в майбутньому у разі невжиття судом заходів забезпечення позову у заявлений спосіб.
Накладення арешту на грошові кошти, що знаходяться на рахунку підприємства, без наявності доказів, що підтверджують неможливість виконання в подальшому рішення суду, може порушити права юридичної особи та вплинути на господарську діяльність підприємства.
Враховуючи викладене, суд не вбачає підстав для задоволення заяви позивача про забезпечення позову.
Керуючись ст.ст. 149, 150 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
у задоволенні заяви позивача про забезпечення позову у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю Юніон Девелопмент Груп про стягнення штрафу за попереднім договором відмовити .
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення до Київського апеляційного суду.
Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя:
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 04.06.2019 |
Оприлюднено | 25.12.2019 |
Номер документу | 86611794 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Голосіївський районний суд міста Києва
Колдіна О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні