Ухвала
від 24.12.2019 по справі 910/18173/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua

УХВАЛА

м. Київ

24.12.2019Справа №910/18173/19 Суддя Борисенко І.І., розглянувши

позовну заяву EJKO, Товариство з обмеженою відповідальністю

до Товариства з обмеженою відповідальністю "ТРАНСВОСТОК"

про стягнення 230 806,27 грн.,

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Позивач звернувся до Господарського суду міста Києва з позовом до відповідача з вимогами про стягнення 230 806,27 грн., з яких: 190 238,12 грн. боргу, 35 189,51 грн. пені, 3 134,78 грн. річних, 2 243,86 грн. інфляційних втрат.

Відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Згідно з ч. 1 ст. 3 Закону України "Про судовий збір" за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством, передбачено справляння судового збору.

Відповідно до ч. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Відповідно до Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено, що у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць у розмірі з 1 січня 2019 року для працездатних осіб 1 921,00 гривні.

Як убачається із предмету та прохальної частини вказаної позовної заяви, позивачем заявлено одна позовна вимога, а саме про стягнення 230 806,27 грн.

Також, ч. 1 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір перераховується в безготівковій або готівковій формі.

Згідно зі ст. 45 Господарського процесуального кодексу України сторонами в судовому процесі позивачами і відповідачами можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.

Позивачами є особи, які подали позов або в інтересах яких подано позов про захист порушеного, невизнаного чи оспорюваного права або охоронюваного законом інтересу.

Відповідачами є особи, яким пред`явлено позовну вимогу.

Відповідно до ст. 1 Закону України Про судовий збір судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Позивачем, як юридичною особою, до позовної заяви на підтвердження сплати судового збору додано квитанцію від 26.11.2019 № 29080183-1 про сплату 3 462,20 грн., з якої вбачається, що судовий збір сплачено ТОВ EJKO через АБ Лещинська Вьонцек Магдалена, а не позивачем -EJKO ТОВ.

Доказів сплати судового збору саме позивачем EJKO Товариство з обмеженою відповідальністю, суду не надано.

Відповідно до статті 2 Закону України Про судовий збір , платниками судового збору є громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації , інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.

Платник - особа, з рахунку якої ініціюється переказ коштів або яка ініціює переказ шляхом подання до банку або іншої установи - члена платіжної системи документа на переказ готівки разом з відповідною сумою коштів.

Вказаною нормою Закону встановлюється можливість здійснення оплати судового збору іншою особою, але платником має бути особа, яка звертається до суду, що обумовлено необхідністю дотримання платіжної дисципліни платниками судового збору, недопущення безпідставного повернення коштів з державного бюджету та здійснення правильного розподілу судових витрат між учасниками справи за результатами розгляду справи.

Отже, особи, які сплачують судовий збір, це ті особи, які звертаються до суду або стосовно яких ухвалене судове рішення.

Аналогічного висновку дійшов Верховний Суд України в ухвалі від 17.01.2019 року у справі № 922/4734/16.

Таким чином, враховуючи положення статті 2 Закону України Про судовий збір надана суду квитанція від 26.11.2019 № 29080183-1 про сплату 3 462,20 грн., з якої вбачається, що судовий збір сплачено ТОВ EJKO через АБ Лещинська Вьонцек Магдалена, не може вважатись належним доказом сплати судового збору за подання позовної заяви EJKO ТОВ до Господарського суду міста Києва.

Окрім того, суд вказує наступне.

Відповідно до ч. 2 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Відповідно до ч.3 ст. 56 ГПК України юридична особа бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Частиною першою статті 58 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що представником у суді може бути адвокат або законний представник.

При розгляді справ у малозначних спорах (малозначні справи) представником може бути особа, яка досягла вісімнадцяти років, має цивільну процесуальну дієздатність, за винятком осіб, визначених статтею 59 цього Кодексу (частина друга статті 58 Господарського процесуального кодексу України).

Частиною 4 ст. 60 ГПК України встановлено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру та адвокатську діяльність".

Дослідивши зміст позовної заяви, встановлено, що позовна заява підписана адвокатом Адвокатського бюро Лещинська-Вьонцек Магдалена Лещинською-Вьонцек Магдаленою на підставі довіреності.

При цьому, враховуючи, що позовними вимогами є вимоги про стягнення 230 806,27 грн, означена справа не підпадає під визначення малозначної справи в розумінні частини п`ятої статті 12 Господарського процесуального кодексу України та підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження, а представництво згідно статті 131.2 Конституції України з 01 січня 2019 року у судах першої інстанції здійснюється виключно адвокатами.

Так, 30.09.2016 набрав чинності Закон України від 02.06.2016 №1401-VIII "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".

Статтею 8 Конституції України встановлено, що Конституція України має найвищу юридичну силу, закони та інші нормативно-правові акти приймаються на основі Конституції України і повинні відповідати їй, а норми Конституції України є нормами прямої дії.

Згідно статті 131.2 Конституції України для надання професійної правничої допомоги в Україні діє адвокатура. Незалежність адвокатури гарантується. Засади організації і діяльності адвокатури та здійснення адвокатської діяльності в Україні визначаються законом. Виключно адвокат здійснює представництво іншої особи в суді, а також захист від кримінального обвинувачення. Законом можуть бути визначені винятки щодо представництва в суді у трудових спорах, спорах щодо захисту соціальних прав, щодо виборів та референдумів, у малозначних спорах, а також стосовно представництва малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена.

Представництво згідно статті 131.2 Конституції України з 01 січня 2019 року у судах першої інстанції здійснюється виключно адвокатами.

Враховуючи вищенаведене, до позовної заяви необхідно надати докази, що підтверджують наявність у Лещинської-Вьонцек Магдалени статусу адвоката, саме лише посилання в позові на наявність свідоцтва про право на зайняття адвокатською діяльністю не підтверджує вказані обставини.

З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню без руху.

Згідно ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.

Враховуючи викладене та керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 232, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву залишити без руху.

Надати Позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви - десять днів з дня вручення цієї ухвали.

Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:

- надання суду доказів сплати судового збору в розмірі 3 462,09 грн.

- подання суду доказів, що підтверджують наявність у підписанта позовної заяви Лещинської-Вьонцек Магдалени, статусу адвоката.

Ухвала набрала законної сили 24.12.2019 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.

Суддя І.І. Борисенко

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення24.12.2019
Оприлюднено26.12.2019
Номер документу86612505
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —910/18173/19

Ухвала від 04.06.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 06.04.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 10.02.2020

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

Ухвала від 24.12.2019

Господарське

Господарський суд міста Києва

Борисенко І.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні