Справа № 376/1663/19
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.12.2019 року Таращанський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді Зінкіна В.І.,
за участю секретаря судового засідання Бакал О.А.,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду м. Тараща цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася до суду з даним позовом, в якому просить встановити їй додатковий для прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнавши причину пропуску нею строку поважною.
Свої вимоги мотивує тим, що вона є спадкоємцем за заповітом та має намір прийняти спадщину після померлого батька. Встановлений законом шестимісячний строк для прийняття спадщини вона пропустила через юридичну необізнаність та тривалу хворобу. Процедура прийняття спадщини та строки встановлені законодавством їй не були відомі. З позовом про надання їй додаткового строку для прийняття спадщини вона зверталася до Сквирського районного суду Київської області. За наслідками розгляду її позовної заяви було винесено заочне рішення яким її позов було задоволено та визначено їй додатковий строк у два місяці для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з дня набрання рішенням законної сили. Заочне рішення набрало законної сили 31.08.2018. В зв`язку з тим, що рішення вона отримала коли строк визначений судом для звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини завершився, вона не змогла реалізувати своє право на прийняття спадщини. А тому, з метою реального відновлення своїх прав як спадкоємця, через неможливість вирішення питання щодо визначення їй додаткового строку для прийняття спадщини, в зв`язку з його пропущенням в позасудовому порядку, змінивши підстави звернення, остання звернулася повторно до суду з даним позовом.
Позивачка в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належним чином. Подала через канцелярію суду заяву з проханням розглядати справу без її участі. Позовні вимоги підтримує в повному обсязі та просить їх задовольнити. Крім того, на підтвердження обставини, що вона не отримувала поштовим зв`язком заочне рішення Сквирського районного суду Київської області від 31.07.2018, яким їй було визначено двомісячний строк для подання нею заяви про прийняття спадщини, просить долучити до матеріалів справи книгу для запису рекомендованих поштових відправлень і повідомлень, яку і додає до заяви.
Представник відповідача Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлений належно, подав до суду заяву про розгляд справи без його участі. Позовні вимоги визнають в повному обсязі.
Відповідач ОСОБА_2 в судове засідання не з`явилася, про час та місце розгляду справи повідомлена належно, подала до суду заяву, про розгляд справи без її участі, позовні вимоги визнає в повному обсязі.
Суд, розглянувши матеріали справи, перевіривши письмові докази, вважає, що визнання відповідачами позову не суперечить закону та не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
На підставі ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши та оцінивши надані докази, у їх сукупності з увагою на їх належність, допустимість та достатність, проаналізувавши доводи, які викладені в позовній заяві і, співставивши їх з матеріалами справи, суд прийшов до висновку про задоволення позовних вимог за наступних підстав.
Судом встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Сквира, Київської області помер батько позивачки - ОСОБА_3 (а.с.7,11). За життя, а саме 26.06.2008 батько позивачки склав заповіт, посвідчений секретарем Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області та зареєстровано в реєстрі за №568, яким заповів позивачці земельну ділянку площею 1,5995 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області, посвідчену державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №098326, кадастровий номер земельної ділянки 3224482800:03:003:0070 та земельну ділянку площею 0,3961 га, призначену для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовану на території Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області, посвідчену державним актом на право власності на земельну ділянку серії ЯЕ №098301, кадастровий номер земельної ділянки 3224482800:02:006:0170(а.с.8-10). Після його смерті відкрилася спадщина на зазначене вище майно. Позивач у встановлений законом шестимісячний строк з часу відкриття спадщини, не подала заяву про прийняття спадщини нотаріусу, через юридичну необізнаність щодо необхідності оформлення спадкового майна по місцю відкриття спадщини та оскільки тривалий час хворіла (а.с.12).
З метою реалізації свого права на прийняття спадщини за заповітом позивачка зверталася до Сквирського районного суду Київської області з позовом про надання їй додаткового строку для прийняття спадщини. За наслідками розгляду її позовної заяви 31.07.2018 було винесено заочне рішення яким її позов було задоволено та визначено їй додатковий строк у два місяці для подання нею заяви про прийняття спадщини після смерті батька ОСОБА_3 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , починаючи з дня набрання рішенням законної сили. Заочне рішення набрало законної сили 31.08.2018 (а.с.12-13).
Через віддаленість проживання, за власною заявою, участі у розгляді справи вона не брала, а рішення вона отримала коли строк визначений судом для звернення до нотаріуса із заявою про прийняття спадщини завершився. Згідно записів в книзі для запису рекомендованих поштових відправлень і повідомлень Ківшовата ВПЗ дільниця № 2 позивачка не отримувала вищезазначене заочне рішення Сквирського районного суду Київської області від 31.07.2018.
Так, вона не змогла реалізувати своє право на прийняття спадщини. А тому, з метою реального відновлення своїх прав як спадкоємця, через неможливість вирішення питання щодо визначення їй додаткового строку для прийняття спадщини в зв`язку з його пропущенням в позасудовому порядку, змінивши підстави звернення, остання звернулася повторно до Сквирського районного суду Київської області з даним позовом. Ухвалою судді Сквирського районного суду Київської області від 12.07.2019 цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за територіальною юрисдикцією (підсудністю) було направлено до Таращанського районного суду Київської області (а.с.18-19).
Визначені позивачем причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини, суд вважає доцільно визнати поважними.
Відповідачі проти задоволення позову та визначення позивачу додаткового строку для прийняття спадщини - не заперечують.
Відповідно до ст. 1216 ЦК України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла ( спадкодавця), до інших осіб ( спадкоємців).
Згідно до вимог ст. 1220 ЦК України спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою.
Відповідно до ч.1, ч.3 ст. 1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.
Частинами 1 та 2 ст. 1269 ЦК України встановлено, що спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини. Заява про прийняття спадщини подається спадкоємцем особисто.
Для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (ст.1270 ЦК України).
Оскільки, за змістом ст.1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини, суд вважає за можливе задовольнити позов.
Керуючись статтями 3, 4, 12, 13, 19, 81, 82, 200, 206, 258, 259, 263-265, 268, 352, 354-355 ЦПК України, статтями 1216, 1218, 1220, 1223, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, суд,
ВИРІШИВ:
Позов ОСОБА_1 до Крутогорбівської сільської ради Таращанського району Київської області, ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити повністю.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_1 , додатковий строк тривалістю два місяці, після набрання рішенням суду законної для прийняття спадщини за заповітом після померлого ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Київського апеляційного суду.
У відповідності до п.п. 15.5) п. 15 розділу ХІІІ Перехідних положень ЦПК України в редакції, яка набрала чинності з 15.12.2017, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду і через Таращанський районний суд Київської області.
Головуючий:В. І. Зінкін
Суд | Таращанський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 17.12.2019 |
Оприлюднено | 25.12.2019 |
Номер документу | 86614114 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Таращанський районний суд Київської області
Зінкін В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні