ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
23.12.2019 р. Справа № 914/2488/19
Господарський суд Львівської області у складі судді Трускавецького В. П., секретаря судового засідання Хороз І. Б., розглянувши матеріали справи
за позовом: Львівського комунального підприємства Залізничнетеплоенерго , м. Львів, до відповідача:об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш рідний дім , м. Львів, про: стягнення 407'189,67 грн. За участю представників сторін: позивача:не з`явився, відповідача:не з`явився. Встановив:
На розгляд Господарського суду Львівської області подано позов Львівського комунального підприємства Залізничнетеплоенерго до об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш рідний дім про стягнення 407'189,67 грн (з яких: 258'597,70 грн - заборгованості, 73'193,34 грн - інфляційні втрати, 21'302,08 грн - три відсотки річних та 54'096,55 грн - пеня).
Ухвалою суду від 03.12.2019 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі, розгляд справи постановлено здійснювати за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання на 23.12.2019.
У підготовче засідання представники сторін не з`явились, хоч були належним чином та завчасно повідомлені про час, місце та дату підготовчого засідання. Від позивача та його представника повернулись повідомлення про вручення поштових відправлень на яких власноручно розписались від позивача - ОСОБА_2 та ОСОБА_1 .
Ухвалою суду від 03.12.2019 суд викликав у судове засідання представників сторін. Суд викликає учасників справи у судове засідання або для участі у вчиненні процесуальної дії, якщо визнає їх явку обов`язковою (ч. 1 ст. 120 ГПК України).
Причин неприбуття ні представник позивача, ні представник відповідача не повідомили.
Статтею 177 Господарського процесуального кодексу України передбачені завдання та строк підготовчого провадження. Так, згідно з пунктом 1, 3, 6 частини перешої вказаної статті, завданнями підготовчого провадження є: 1) остаточне визначення предмета спору та характеру спірних правовідносин, позовних вимог та складу учасників судового процесу; 3) визначення обставин справи, які підлягають встановленню, та зібрання відповідних доказів; 6) вчинення інших дій з метою забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті.
Як вбачається із позовних матеріалів, позивач звернувся до суду із вимогами про стягнення за поставлену теплову енергію у період з грудня 2012 року по червень 2019 року. Підставою позову вказує Договір про постачання теплової енергії в гарячій воді № 5170 від 01.11.2008. Проте, позивачем долучено до матеріалів справи лише частину (не усі сторінки) Договору про постачання теплової енергії в гарячій воді № 5170 від 01.11.2008 та Додатків до нього.
Окрім того, частиною другою статті 9 Закону України Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні закріплено, що підставою для бухгалтерського обліку господарських операцій є первинні документи. Для контролю та впорядкування оброблення даних на підставі первинних документів можуть складатися зведені облікові документи. Первинні та зведені облікові документи можуть бути складені у паперовій або в електронній формі та повинні мати такі обов`язкові реквізити: назву документа (форми); дату складання; назву підприємства, від імені якого складено документ; зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції; посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення; особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції. Неістотні недоліки в документах, що містять відомості про господарську операцію, не є підставою для невизнання господарської операції, за умови, що такі недоліки не перешкоджають можливості ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції, та містять відомості про дату складання документа, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції тощо;
Положення про документальне забезпечення записів в бухгалтерському обліку, затвердженим наказом Міністерства фінансів України від 24.05.1995 № 88: пункт 2.2: - господарські операції визначено як факти підприємницької та іншої діяльності, що впливають на стан майна, капіталу, зобов`язань і фінансових результатів. Первинні ж документи повинні бути складені у момент проведення кожної господарської операції або, якщо це не можливо, безпосередньо після її завершення; пункт 2.4: - первинні документи (на паперових і машинозчитуваних носіях інформації) для надання їм юридичної сили і доказовості повинні мати такі обов`язкові реквізити: назва підприємства, установи, від імені яких складений документ, назва документа (форми), код форми, дата і місце складання, зміст господарської операції та її вимірники (у натуральному і вартісному виразі), посади, прізвища і підписи осіб, відповідальних за дозвіл та здійснення господарської операції і складання первинного документа; залежно від характеру операції та технології обробки даних до первинних документів можуть бути включені додаткові реквізити: ідентифікаційний код підприємства, установи з Державного реєстру, номер документа, підстава для здійснення операцій, дані про документ, що засвідчує особу-одержувача тощо.
Пунктом 3 частини першої статті 42 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що учасники справи мають право: подавати заяви та клопотання, надавати пояснення суду, наводити свої доводи, міркування щодо питань, які виникають під час судового розгляду, і заперечення проти заяв, клопотань, доводів і міркувань інших осіб. Згідно з п. 4 ч. 2 вказаної статті, учасники справи зобов`язані: подавати усі наявні у них докази в порядку та строки, встановлені законом або судом, не приховувати докази.
Частиною першою статті 74 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.
Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів (ч. 4 ст. 74 ГПК України).
Враховуючи, що при повторному зверненні позивача до суду (при першому зверненні позов залишено без розгляд з підстав неявки у судові засідання, що відображено в ухвалі суду від 06.11.2019 у справі № 914/1528/19) із даним позовом, останній неналежним чином виконав свої обов`язки щодо подання доказів, зокрема, не подав повного тексту Договору на який посилається, як на підставу позову, відтак, суд вважає за необхідне витребувати у позивача Оригінал Договору про постачання теплової енергії в гарячій воді № 5170 від 01.11.2008 та додатки до нього укладений між Львівським комунальним підприємством Залізничнетеплоенерго та об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку Наш рідний дім .
Окрім того, суд дійшов висновку, що для забезпечення правильного, своєчасного і безперешкодного розгляду справи по суті витребувати у сторін первинні документи, що підтверджують постачання/отримання теплової енергії (акти приймання-передачі, тощо).
Частиною другою статті 202 Господарського процесуального кодексу України, суд відкладає розгляд справи в судовому засіданні в межах встановленого цим Кодексом строку з таких підстав: 1) неявка в судове засідання учасника справи, щодо якого немає відомостей про направлення йому ухвали з повідомленням про дату, час і місце судового засідання; 2) перша неявка в судове засідання учасника справи, якого повідомлено про дату, час і місце судового засідання, якщо він повідомив про причини неявки, які судом визнано поважними; 3) виникнення технічних проблем, що унеможливлюють участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції, крім випадків, коли відповідно до цього Кодексу судове засідання може відбутися без участі такої особи; 4) необхідність витребування нових доказів, у випадку коли учасник справи обґрунтував неможливість заявлення відповідного клопотання в межах підготовчого провадження.
У зв`язку з неприбуттям учасників справи та не повідомленням причин неявки, враховуючи необхідність витребування доказів, суд вважає за необхідне відкласти підготовче засідання на 23.01.2019.
Керуючись статтями 42, 74, 80, 81, 177, 202, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Витребувати у Львівського комунального підприємства Залізничнетеплоенерго :
1.1. Оригінал Договору про постачання теплової енергії в гарячій воді № 5170 від 01.11.2008 та додатки до нього, укладений між Львівським комунальним підприємством Залізничнетеплоенерго та об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку Наш рідний дім . Встановити ЛКП Залізничнетеплоенерго строк для надання відповідних документів впродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали.
2. Витребувати у Львівського комунального підприємства Залізничнетеплоенерго та об`єднання співвласників багатоквартирного будинку Наш рідний дім :
2.1. Первинні документи, що підтверджують постачання/отримання теплової енергії (акти приймання-передачі, тощо) за Договором про постачання теплової енергії в гарячій воді № 5170 від 01.11.2008. Встановити ЛКП Залізничнетеплоенерго та ОСББ Наш рідний дім строк для надання відповідних документів впродовж 10 днів з моменту отримання цієї ухвали.
3. Відкласти підготовче засідання на 23.01.20 р. о 12:00 год., яке відбудеться в приміщенні Господарського суду Львівської області (адреса: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, 2-й поверх).
4. Викликати в судове засідання представників сторін.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Повний текст ухвали складено 26.12.2019.
Суддя Трускавецький В.П.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2019 |
Оприлюднено | 26.12.2019 |
Номер документу | 86618362 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Трускавецький В.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні