Ухвала
від 26.12.2019 по справі 916/3810/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

65119, м. Одеса, просп. Шевченка, 29, тел.: (0482) 307-983, e-mail: inbox@od.arbitr.gov.ua

веб-адреса: http://od.arbitr.gov.ua


УХВАЛА

"26" грудня 2019 р.м. Одеса № 916/3810/19 Господарський суд Одеської області у складі судді Літвінов С.В., розглянувши матеріали вх. № 3930/19 за позовом Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Буджак" (вул. Леніна, 23, Нагірне, Ренійський р-н, Одеська область, 68821)

До відповідачів: 1. Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи "АИСТ" (68821, Одеська область, Ренійський район, с. Нагірне, вул. Леніна, буд. 23, код ЄДРПОУ 25050699); 2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Пансіонат з лікуванням "Аіфа" (66314, Одеська область, Подільський район, село Соболівка, вул. Шевченко, буд. 208-А., код ЄДРПОУ 38543296)

про визнання недійним договору купівлі-продажу та скасування державної реєстрацій права власності з подальшим відновленням права власності на майно.

Встановив: Сільськогосподарський виробничий кооператив "Буджак" звернувся до господарського суду Одеської області з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Пансіонат з лікуванням "Аіфа" та до Ренійської міжгосподарської дитячої оздоровчої установи "АИСТ" про визнання Договору купівлі-продажу за реєстровим № 1219, що виданий 21.12.2018, видавник: ПН Київського міського нотаріального округу Потапчук З.А., що був укладений між РМДОУ "АИСТ" та ТОВ "Пансіонат з лікування "АІФА" недійсним та скасування державної реєстрації права власності за ТОВ "Пансіонат з лікування "АІФА" на нежитлові будівлі та споруди - бази відпочинку "АИСТ", що розташовані за адресою: Одеська обл., Кілійський район, с. Приморське, вул. Курортна, буд. 139, яка була зареєстрована на підставі договору купівлі-продажу, серія та номер: 1219, виданий 21.12.2018, видавник: ПН Київського міського нотаріального округу Потапчук З.А. з подальшим відновленням права власності на майно за РМДОУ "АИСТ".

При цьому, в обґрунтування позовних вимог позивач посилається на положення ст.ст. 3, 15, 16, 92, 98, 215, 203, 216, 317, 319, 321, 327, 377, 626, 655 ЦК України, ст.ст. 89, 207, 208 ГК України, ст.ст. 58, 59, 62, 63 Закону України "Про господарські товариства", ст. 120 ЗК України, ст.ст. 16, 17, 18, 20 Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень".

Розглянувши матеріали позовної заяви, суд зазначає таке:

Відповідно до ч.ч.1, 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України (в редакції Закону України №2147-VIII від 03.10.2017р.) суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Відповідно до ч. 3 ст. 162 ГПК україни, позовна заява повинна містити:

1) найменування суду першої інстанції, до якого подається заява;

2) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти;

3) зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються ;

4) зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них;

5) виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;

6) відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;

7) відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;

8) перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви ;

9) попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;

10) підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Так, позивачем в порушення п. 8 ч.3 ст.162 ГПК України позов не містить: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви .

Також, відповідно до ч. 1 ст.164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:

1) відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів;

2) сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Водночас ч. 1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України визначено обов`язок позивача до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом зописом вкладення .

Однак, позивачем додані описи вкладення про направлення відповідачам доданих до позовної заяви документів з яких вбачається, що завірена копія інформаційної довідки № 186554899 не направлена, що суперечить вимогам ч.1 ст.164, ч.1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України.

Також, в якості доказу направлення копії позовної заяви з додатками Товариству з обмеженою відповідальністю "Пансіонат з лікуванням "Аіфа" позивачем надано накладна №6503907466756 від 21.12.2019р. та опис вкладення, згідно якого копію позовною заяви з додатками направлено на адресу: 66361, Одеська область, Подільський район, с. Бочманівка, вул. Залізнична , буд. 5 .

Але, згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань №1006129803 станом на 23.12.2019р. юридичною адресою Товариства з обмеженою відповідальністю "Пансіонат з лікуванням "Аіфа" є - 66314, Одеська область, Подільський район, село Соболівка, вул. Шевченко, буд. 208-А.

Крім того, порядок сплати та розмір судового збору визначені Законом України "Про судовий збір" від 08.07.2011 р. (зі змінами і доповненнями). В силу приписів ч. 1 ст. 4 вказаного Закону судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. Також згідно підпунктів 1, 2 пункту 2 ч. 2 ст. 4 цього Закону ставка судового збору за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 150 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб, тобто у 2019 році - 1921 грн.

Згідно положень ч. 3 ст. 6 Закону України „Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Предметом позову у даній справі є визнання Договору купівлі-продажу недійсним та скасування державної реєстрації права власності з подальшим відновленням права власності на майно .

Тобто, позивач крім визнання недійсним договору, скасування державної реєстрації є вимога про визнання права власності на майно

Пунктом 2 частини 1 статті 163 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ціна позову визначається у позовах про визнання права власності на майно або його витребування вартістю майна.

Отже, судовий збір з позовної заяви про визнання права власності на майно, витребування або повернення майна - як рухомих речей, так і нерухомості, - визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру.

Відтак, суд дійшов висновку, що з врахуванням наведених вище приписів Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на момент подання позовної заяви), позивач повинен був сплатити судовий збір за ставкою, що підлягала сплаті при поданні позову, виходячи з вартості даного майна (висновок незалежної оцінки ТОВ Регінальний центр оцінки №RC190906-01 від 12.09.2019р. вартість спірного майна складає 20 898 480грн.), а саме з 313 477,20 грн.

Враховуючи те, що заявником у позові заявлено:

- вимога немайнового характеру про визнання Договору купівлі-продажу недійсним, що становить 1921,00грн.;

- вимога немайнового характеру про скасування державної реєстрації, що становить 1921грн.;

- вимога майнового характеру про відновленням права власності на майно, що становить 313 477,20грн. (20 898 480грн.*1,5%=313 477,20грн.)

Отже, відповідно судовий збір за поданий позов має бути сплачено за дві вимогу немайнового характеру та вимогу майнового характеру, що становить 317319,20 грн. .

Однак сплачений судовий збір у сумі 3842грн. згідно квитанції №79466 від 18.12.2019р. та квитанції №79398 від 18.12.2019р., є меншим ніж встановлений розмір згідно Закону України "Про судовий збір"

За таких обставин, суд доходить висновку про відсутність належних доказів сплати заявником судового збору за поданий позов у встановленому законом розмірі.

Згідно з ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч.1 ст.174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків, шляхом надання до суду відповідно до вимог п. 8 ч.3 ст.162, ч.1 ст.164, ч.1 ст. 172 Господарського процесуального кодексу України: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; належних документів, які підтверджують надіслання відповідачу- Товариству з обмеженою відповідальністю "Пансіонат з лікуванням "Аіфа" копії позовної заяви та копій доданих до неї документів листом з описом вкладення; належних документів, які підтверджують надіслання відповідачам копія інформаційної довідки № 186554899 та сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі в сумі 313 477,20 грн.

Керуючись ст.ст. 162, 164, 172, 174, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву Сільськогосподарського виробничого кооперативу "Буджак"- залишити без руху.

2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом 7 днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.

3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Копію ухвали надіслати Сільськогосподарському виробничому кооперативу "Буджак" (вул. Леніна, 23, Нагірне, Ренійський р-н, Одеська область, 68821).

Ухвала набирає законної сили 26.12.19 року та не підлягає оскарженню.

Суддя С.В. Літвінов

СудГосподарський суд Одеської області
Дата ухвалення рішення26.12.2019
Оприлюднено26.12.2019
Номер документу86618436
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —916/3810/19

Ухвала від 23.01.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 15.01.2020

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 26.12.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

Ухвала від 23.12.2019

Господарське

Господарський суд Одеської області

Літвінов С.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні