Справа № 2а-91/10/1270
Категорія № 6.13
ЛУГАНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«23» лютого 2010 року
Луганський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Твердохліба Р.С.,
при секретарі судового засідання: Чукіній А.Ю.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до товариства з обмеженою відповідальністю «Ліанга» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 37330,93 грн., -
ВСТАНОВИВ:
11 січня 2010 року прокурор Жовтневого району м.Луганська звернувся до суду з позовом в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до товариства з обмеженою відповідальністю «Ліанга» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 37330,93 грн., в обґрунтування якого посилався на наступне. Зазначив, що ТОВ «Ліанга» зареєстровано відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 07.02.2001 року як юридична особа. Відповідно до п.6 ч.2 ст.17, п.6 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальники зобов’язані нараховувати, обчислювати і сплачувати у встановлені строки та в повному обсязі страхові внески до Пенсійного фонду України не пізніше, ніж через 20 календарних днів із дня закінчення базового звітного періоду. Але в порушення вказаних норм Закону ТОВ «Ліанга» не сплачує страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у зв’язку з чим станом на 01.12.2009 року в нього утворилася заборгованість по сплаті страхових внесків за період з серпня 2008 року по листопад 2009 року в розмірі 37330,93 грн., у тому числі: по страховим внескам – 25144,96грн., фінансової санкції - 8310,62грн., пені – 3875,35грн. У зв’язку з тим, що страхові внески у встановлений законодавством термін сплачені не були, позивач на адресу відповідача на підставі п.3 ст.106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» сформував вимогу про сплату боргу №2261 на суму 25144,96 грн. та направив з повідомленням відповідачу 03.12.2009 року. Вимога про сплату боргу була отримана уповноваженою особою відповідача, що підтверджується підписом на поштовому повідомленні. Зазначену у вимозі суму боргу відповідач не сплатив та не оскаржував її у встановленому законодавством порядку в 10-денний строк з дня отримання вимоги, тому прокурор просить стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ліанга» на користь УПФУ в Жовтневому районі м.Луганська заборгованість по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 37330,93 грн.
Прокурор та представник позивача в судовому засіданні позовні вимоги підтримали в повному обсязі та надали суду аналогічні позовній заяві пояснення.
Представник відповідача в судове засідання не з’явився, про дату слухання справи був повідомлений, про причини неприбуття суду не доповів.
Заслухавши пояснення прокурора, представника позивача, вивчивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з таких підстав.
Частиною 1 ст.2 Кодексу адміністративного судовчинства України встановлено, що завданням адміністративного судочинства є захист прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку органів державної влади, органів місцевого самоврядування, їхніх посадових і службових осіб, інших суб’єктів при здійсненні ними владних управлінських функцій на основі законодавства, в тому числі на виконання делегованих повноважень.
Справи за участю управлінь Пенсійного фонду України є адміністративними, оскільки відповідають вимогам пункту 1 частини першої статті 3 КАС стосовно визначення адміністративної справи.
Пункт 4 частини першої статті 17 КАС України визначає, що до компетенції адміністративних судів відносяться спори за зверненнями суб'єкта владних повноважень у випадах, встановлених законом.
Окрім того, такі справи не підпадають під перелік публічно-правових справ, визначених частиною другою статті 17 КАС України, на які не поширюється компетенція адміністративних судів.
Статтею 19 Конституції України встановлено, що правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Спеціальним законом, який визначає визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам є Закон України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування».
Відповідно до ч.1 ст. 14 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» страхувальниками відповідно до цього Закону є підприємства, установи і організації, створені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, об’єднання громадян, профспілки, політичні партії (у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ, організацій, об’єднань громадян, профспілок, політичних партій, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами), фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності та інші особи (включаючи юридичних та фізичних осіб - суб’єктів підприємницької діяльності, які обрали особливий спосіб оподаткування (фіксований податок, єдиний податок, фіксований сільськогосподарський податок, придбали спеціальний торговий патент), які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, або за договорами цивільно-правового характеру.
Частиною 3 ст.15 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» встановлено, що страхувальники набувають статусу платників страхових внесків до Пенсійного фонду з дня взяття їх на облік територіальним органом Пенсійного фонду.
В судовому засіданні встановлено, що товариство з обмеженою відповідальністю «Ліанга» зареєстровано відділом ліцензування, державної реєстрації та міського реєстру Луганської міської ради 07.02.2001 року (арк.справи 5 – зворотній бік).
Згідно з ч. 6 ст.20 Закону страхувальники зобов'язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Для вищезазначених страхувальників - календарний місяць.
Частиною 2 ст.106 передбачено, що суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.
Але в порушення вказаних норм Закону ТОВ «Ліанга» не сплачує страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, у зв’язку з чим станом на 01 грудня 2009 року утворилася заборгованість по сплаті страхових внесків за період з серпня 2008 року по листопад 2009 року в розмірі 37330,93 грн., у тому числі: по страховим внескам – 25144,96грн., фінансової санкції - 8310,62грн., пені – 3875,35грн., що підтверджується розрахунками суми страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, що підлягають сплаті (арк. справи 7-22).
Відповідно до ч.12 ст.20 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р. №1058 страхові внески підлягають сплаті незалежно від фінансового стану платника страхових внесків. У разі наявності в платника страхових внесків одночасно із зобов’язаннями із сплати податків, інших обов’язкових платежів, передбачених законом, або зобов’язань перед іншими кредиторами, зобов’язання із сплати страхових внесків виконуються в першу чергу і мають пріоритет перед усіма іншими зобов’язаннями, крім зобов’язань щодо виплати заробітної плати (доходу).
У зв’язку з тим, що страхові внески у встановлений Законом термін сплачені не були, позивачем на адресу відповідача згідно вимог п.3 ст.6 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» 03 грудня 2009 року надіслано вимогу №Ю-2261У від 03.12.2009р. про сплату боргу (аркуш справи 6), яка була отримана уповноваженою особою відповідача 12.12.2009 року, що підтверджується підписом на повідомленні про вручення поштового відправлення (аркуш справи 6-зворотній бік), але в рахунок сплати боргу за вказаною вимогою коштів від відповідача не надходило.
За таких обставин позовні вимоги прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до товариства з обмеженою відповідальністю «Ліанга» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 37330,93 грн., яка складається зі страхових внесків – 25144,96 грн., фінансової санкції - 8310,62 грн., пені – 3875,35 грн., є обґрунтовними та такими, що підлягають задоволенню.
Питання по судових витратах не вирішується, оскільки прокурор звільнений від їх сплати у встановленому порядку, а ст.94 Кодексу адміністративного судочинства України не передбачено їх стягнення у даних випадках.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.14,15,17,20,106 Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 р.№1058, Розділом 2 Порядку нарахування та сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за деякі категорії застрахованих осіб, затвердженого Кабінетом Міністрів України від 25.08.2004 р. №1092 , ст. ст. 17, 18,158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
ПОСТАНОВИВ:
Адміністративний позов прокурора Жовтневого району м.Луганська в інтересах держави в особі управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська до товариства з обмеженою відповідальністю «Ліанга» про стягнення заборгованості по страховим внескам на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 37330,93 грн. - задовольнити повністю.
Стягнути з товариства з обмеженою відповідальністю «Ліанга» (91000 м.Луганськ, м-ко Пархоменко,33/2, а/с 85, і.к.13396548, р/р 26004010184980 в Фінанси та Кредит, МФО 304717) на користь управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Луганська (91005 м.Луганськ, вул.Фрунзе,121; і.к.21792318, р/р 25608301724 в ЛОУ Ощадбанку, МФО 304665) заборгованість по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 37330,93 грн. (тридцять сім тисяч триста тридцять гривень дев’яносто три копійки), яка складається зі страхових внесків - в сумі 25144,96 грн., фінансової санкції – в сумі 8310,62 грн. та пені - в сумі 3875,35 грн.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі в 10-денний строк з дня проголошення постанови заяви про апеляційне оскарження, а в разі складання постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 цього Кодексу – з дня складання в повному обсязі, і поданням після цього протягом 20 днів апеляційної скарги. Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Якщо постанову було проголошено у відсутності особи, яка бере участь у справі, то строк подання заяви про апеляційне оскарження обчислюється з дня отримання нею копії постанови.
Постанова суду набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження.
Суддя Р.С. Твердохліб
Суд | Луганський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.02.2010 |
Оприлюднено | 06.07.2010 |
Номер документу | 8663012 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Яманко Валентина Григорівна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Яманко Валентина Григорівна
Адміністративне
Донецький апеляційний адміністративний суд
Яманко Валентина Григорівна
Адміністративне
Луганський окружний адміністративний суд
Твердохліб Роман Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні