Справа № 686/27235/19
Провадження № 2/686/5592/19
УХВАЛА
22 жовтня 2019 року м. Хмельницький
Суддя Хмельницького міськрайонного суду Стефанишин С.Л., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про знесення самочинно збудованого чотирьох поверхового будинку по АДРЕСА_1 на земельній ділянці/ кадастровий номер 6810100000:01:006:0209,-
встановив:
Позивач звернувся до ОСОБА_2 про знесення самочинно збудованого чотирьох поверхового будинку по АДРЕСА_1 на земельній ділянці/ кадастровий номер 6810100000:01:006:0209 .
Позовна заява підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст.175 ЦПК України , у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.
Згідно п.п.4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ч.3 ст.175 ЦПК України , позовна заява повинна містити:
-зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
-виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини;
- відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору;
-відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися;
- перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи;
Частиною 6 ст.175 ЦПК України визначено, що у позовній заяві можуть бути вказані й інші відомості, необхідні для правильного вирішення спору.
Крім того, відповідно до ч.ч.1, 4, 5 ст.177 ЦПК України , позивач повинен додати до позовної заяви її копії та копії всіх документів, що додаються до неї, відповідно до кількості відповідачів і третіх осіб.
Позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Дана позовна заява не відповідає вказаним вимогам ст.ст. 175 , 177 ЦПК України , а саме: не зазначено, які вжито заходи досудового врегулювання спору з приводу цього, якщо такі взагалі проводилися; не вказано щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; відсутній попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; відсутнє підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Одночасно не зазначено обставини по справі та докази на їх підтвердження, а саме:
-щодо існування спору між сторонами, тобто коли позивач звертався до відповідача з приводу усунення перешкод у користуванні земельною ділянкою, результати таких звернень, докази в підтвердження;
Крім того, позивачем у позовній заяві не зазначено жодного доказу в обґрунтування позовних вимог та на підтвердження обставин, викладених у позові. Не додано таких доказів і до самої позовної заяви.
Окрім вищенаведених недоліків, позивачем не виконано вимоги ч.2 ст.95 ЦПК України , відповідно до якої письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Згідно ч. 8 ст. 43 ЦПК України якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).
Частиною 5 статті 95 ЦПК України передбачено, що учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу. Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який заходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Водночас, надані із заявою в якості доказів документи не засвідчені належним чином та не містять дати їх засвідчення.
Орім того, відповідно до вимог статті 376 ЦК право на звернення до суду з позовом про знесення або перебудову самочинно збудованого об`єкта нерухомості мають як органи державної влади, так і органи місцевого самоврядування.
У ст. 376 ЦК України імперативно визначено коло суб`єктів(орган державної влади або місцевого самоврядування) яким належить право звернення до суду з вимогою перебудови у разі істотного відхилення від проекту, порушень прав інших осіб, істотного порушення будівельних норм. Якщо проведення такої перебудови є неможливим, або якщо особа яка здійснила(здійснює) будівництво відмовляється від її проведення, таке нерухоме майно підлягає знесенню за рахунок особи яка здійснила(здійснює) будівництво.
В позовній заяві не викладено обставин про вчинення позивачем дій щодо звернення до відповідних органів державної влади або місцевого самоврядування щодо зобов`язання здійснити щодо відповідача дії передбачені ч.7 ст.376 ЦК України та відсутні посилання на відповідні докази.
У випадках порушення прав інших осіб право на звернення до суду належить і таким особам за умови, що вони доведуть наявність порушеного права (стаття 391 ЦК ), а також власнику (користувачу) земельної ділянки, якщо він заперечує проти визнання за особою, яка здійснила самочинне будівництво на його земельній ділянці, права власності на самочинно збудоване нерухоме майно (частина четверта статті 376 та стаття 391 ЦК ).
Позов про знесення самочинно збудованого нерухомого майна може бути пред`явлено власником чи користувачем земельної ділянки або іншою особою, права якої порушено, зокрема, власником (користувачем) суміжної земельної ділянки з підстав, передбачених статтями 391, 396 ЦК, статтею 103 ЗК.
Згідно ч. ч. 1, 2ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Згідно ч.3 ст. 185 ЦПК України якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст. 175 , 185 , 258 , 260 , 261 ЦПК України , суд, -
п о с т а н о в и в:
Матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про знесення самочинно збудованого чотирьох поверхового будинку по АДРЕСА_1 на земельній ділянці/ кадастровий номер 6810100000:01:006:0209 - залишити без руху.
Надати позивачу термін для усунення недоліків, викладених в описовій частині ухвали протягом десяти днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Роз`яснити позивачу, що у випадку не виконання ухвали суду, заява на підставі ст. 185 ЦПК України буде вважатись неподаною та йому повернута.
Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи, що розглядається: court.gov.ua/fair/sud2218/.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: С.Стефанишин
Суд | Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2019 |
Оприлюднено | 27.12.2019 |
Номер документу | 86652310 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області
Стефанишин С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні