ХМЕЛЬНИЦЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

Справа № 686/21783/19

Провадження № 1-кс/686/16033/19

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 листопада 2019 року м.Хмельницький

Слідчий суддя Хмельницького міськрайонного суду Хмельницької області Порозова І.Ю., з участю секретаря судового засідання Гарячої Д.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області капітана поліції Лещика В.В., погодженого з прокурором, про тимчасовий доступ до документів, у кримінальному провадженні № 120192400000000186,

ВСТАНОВИЛА:

15.11.2019 року старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області капітан поліції Лещик В.В. звернувся до суду з клопотанням, погодженим з прокурором військової прокуратури Хмельницького гарнізону, про тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ТОВ "АРДІС ТРЕЙД" .

В обгрунтування даного клопотання слідчим зазначено: 10.07.2019, на адресу СУ надійшов рапорт з УЗЕ в Хмельницькій області ДЗЕ НПУ про те, що посадові особи Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління, з метою власного протиправного збагачення, розробили схему з привласнення бюджетних коштів за попередньою змовою із посадовими особами ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКІНБУД", ТОВ КС "КРЕМІНЬ", ПП "Західспецбудтранс-7", ТОВ "Будівельна компанія "УКРКОМПЛЕКСБУД" та ТОВ "БАУКУНСТ КИІВ", виділених на будівництво будівель казарм поліпшеного планування, чим заподіяли державі збитків, сума яких встановлюється.

На виконання доручення Президента України у 2018 році Міністерством оборони України запроваджено програму будівництва 184 казарм поліпшеного типу для розміщення 23 тисяч військовослужбовців, на що передбачено витрачання 1,3 млрд. грн. бюджетних коштів.

Виконання вказаної програми на території Заходу України доручено Західному територіальному квартирно-експлуатаційному управлінню (код ЄДРПОУ 24982002, адреса - м. Львів, вул. Ветеранів 2), які в свою чергу уклали договори підряду щодо будівництва будівель казарми поліпшеного планування у місті Хмельницькому із наступними будівельними організаціями:

ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКРІНБУД" (код ЄДРПОУ 40092605). Керівник та засновник - ОСОБА_1 : Договір № 126 від 24.05.2018 року Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №4, в/м №25, м. Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 16 635 500 грн.; Договір №125 від 24.05.2018 року Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №3, в/м №25, м. Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 572 273.16 грн.; Договір №124 від 24.05.2018 Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування №2, в/м №25, м. Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 276 934.41 грн.; Договір №123 від 24.05.2018 Будівництво будівлі казарми поліпшеного планування, в/м №25, м. Хмельницький, Хмельницької області , сума договору - 17 196 164.17 грн.

Відповідно до Висновку аналітичного дослідження про дослідження фінансово-господарських операцій Західного територіального квартирно-експлуатаційного управління. На предмет наявності ознак правопорушень, пов`язаних із привласненням бюджетних коштів встановлено, що ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКРІНБУД" придбала в ТОВ "АРДІС ТРЕЙД" (ЄДРПОУ 41773172) м. Миколаїв, Центральний район вул. Нікольська, 61/11, будівельних матеріалів на суму 599987,88 грн., однак в ході проведення аналізу фінансово-господарських операцій ТОВ "АРДІС ТРЕЙД" придбання вказаних будівельних матеріалів не було, однак встановлено придбання переважно продуктів харчування.

Вищевказані об`єкти будівництва будуються на земельних ділянках власником яких є - Міністерство оборони України. Так, роботи на вказаних об`єктах проводяться будівельними організаціями неякісно, з використанням не кваліфікованих та незареєстрованих найманих робітників та будівельної техніки. Кожен договір на закупівлю робіт з будівництва казарм поліпшеного планування містить п. 5.1., у якому чітко зазначено, що термін виконання робіт за договором - не більше 210 днів з дня його підписання, у тому числі за етапами. На даний час, роботи по вищевказаних об`єктах не завершені та не здані в експлуатацію, чим порушено умови договорів та етапів будівельних робіт.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що документи щодо будівництва будівель казарм поліпшеного планування в м. Хмельницькому мають суттєве значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню, з метою досягнення повноти, всебічності та неупередженості розслідування по даному кримінальному провадженні, необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналів документів щодо закупівлі ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКРІНБУД"(код ЄДРПОУ 40092605) будівельних матеріалів на суму 599987,88 грн.,в ТОВ "АРДІС ТРЕЙД" , які перебувають у володінні ТОВ "АРДІС ТРЕЙД" (ЄДРПОУ 41773172) м. Миколаїв, Центральний район вул. Нікольська, 61/11.

Слідчий в судове засідання не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання у його відсутності та просить задоволити клопотання із наведених у ньому підстав.

Відповідно до ч.ч. 1, 4 ст. 107 КПК України рішення про фіксацію процесуальної дії за допомогою технічних засобів під час досудового розслідування приймає особа, яка проводить відповідну процесуальну дію. За клопотанням учасників процесуальної дії застосування технічних засобів фіксування є обов`язковим. Фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження під час розгляду питань слідчим суддею, крім вирішення питання про проведення негласних слідчих (розшукових) дій, та в суді під час судового провадження є обов`язковим. У разі неприбуття в судове засідання всіх осіб, які беруть участь у судовому провадженні, чи в разі, якщо відповідно до положень цього Кодексу судове провадження здійснюється судом за відсутності осіб, фіксування за допомогою технічних засобів кримінального провадження в суді не здійснюється.

За таких обставин слідчий суддя вважає, за можливе розглядати клопотання без участі слідчого.

На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя, вважає, за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі та документи.

Вивчивши надані матеріали, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.

Слідчим наведено підстави, передбачені ч.2, 5 ст.163 КПК України, зокрема, що документи, доступ до яких просить надати слідчий, в сукупності з іншими речами та документами кримінального провадження, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, можуть бути використані як доказ в кримінальному провадженні, існує загроза знищення вказаних документів, тому слідчий суддя розглядає клопотання слідчого без виклику представників осіб, у володінні яких знаходяться документи.

Враховуючи викладене, з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, є всі підстави для надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, в зв`язку з чим клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки іншими способами встановити особу, яка вчинила злочин, та довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.

Керуючись ст.ст.163, 164 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИЛА:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл старшому слідчому відділу розслідування особливо тяжких злочинів СУ ГУНП в Хмельницькій області Лещику Віталію Віталійовичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області Сівку Володимиру Борисовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Шинкаруку Андрію Васильовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Кравчуку Юрію Петровичу, старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Хмельницькій області Гайковському Ігорю Анатолійовичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Лапінському Дмитру Олеговичу, старшому слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Кропивницькому Віктору Вікторовичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Чайковському Едуарду Костянтиновичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Железнову Максиму Олеговичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Варцабі Юрію Володимировичу, слідчому СУ ГУНП в Хмельницькій області Мержуку Павлу Миколайовичу, на тимчасовий доступ до оригіналів документів щодо закупівлі ТОВ "БУДІВЕЛЬНА ФІРМА "УКРІНБУД" (код ЄДРПОУ 40092605) будівельних матеріалів на суму 599987,88 грн., в ТОВ "АРДІС ТРЕЙД" , які перебувають у володінні ТОВ "АРДІС ТРЕЙД" (ЄДРПОУ 41773172) м. Миколаїв, Центральний район вул. Нікольська, 61/11.

Службовим особам ТОВ "АРДІС ТРЕЙД" (ЄДРПОУ 41773172) м. Миколаїв, Центральний район вул. Нікольська, 61/11, забезпечити тимчасовий доступ та надати можливість вилучити вищезазначені документи.

Ухвала діє по 19 грудня 2019 року.

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

Зареєстровано 27.12.2019
Оприлюднено 27.12.2019
Дата набрання законної сили 20.11.2019

Судовий реєстр по справі 686/21783/19

Проскрольте таблицю вліво →
Рішення Суд Форма
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 11.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 10.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 05.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 04.03.2020 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 20.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 15.11.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне
Ухвала від 27.08.2019 Хмельницький міськрайонний суд Хмельницької області Кримінальне

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону