Рішення
від 11.12.2019 по справі 761/21394/19
ШЕВЧЕНКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 761/21394/19

Провадження № 2/761/5691/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

11 грудня 2019 року Шевченківський районний суд м. Києва у складі:

головуючого судді Піхур О.В.,

за участю:

секретаря судового засідання - Борисенко Д.О.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін цивільну справу за позовом Житлово-будівельного кооперативу Вимпел до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги, -

ВСТАНОВИВ:

У травні 2019 року до Шевченківського районного суду м. Києва надійшла позовна заява Житлово-будівельного кооперативу Вимпел до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги.

Свої вимоги позивач обґрунтовує тим, що ОСОБА_1 (далі - відповідач) є власником квартири АДРЕСА_1 на підставі договору дарування від 01.03.2008 року. Відповідач не в повному обсязі вносив плату за житлово - комунальні послуги з серпня 2017 року, а саме мав регулярну недоплату за житлово - комунальні послуги. Заборгованість по квартирі АДРЕСА_2 за житлово - комунальні послуги за період з серпня 2017 року по лютий 2019 року включно складає 10 309 грн. 46 коп., що підтверджується звіркою по оплаті комунальних послуг з серпня 2017 року по лютий 2019 року по квартирі АДРЕСА_3 .

На відповідачеві як власнику квартири лежить обов`язок утримання свого майна, в тому числі оплати наданих житлово - комунальних послуг.

Відповідно до витягу з Єдиного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань дата державної реєстрації в Єдиному державному реєстрі про включення до Єдиного державного реєстру відомостей про юридичну особу -06.06.1978 року зареєстровано Житлово - будівельний кооператив Вимпел , дата запису 28.11.20005 року під №10741200000012582.

Відповідно до п.п. 1.3, 2.1. статуту ЖБК Вимпел передбачено, що він діє для утримання прибудинкової території забезпечення належного отримання мешканцями будинку житлово - комунальних послуг.

Згідно п. 6.2.3. статуту ЖБК Вимпел член кооперативу зобов`язаний своєчасно здійснювати оплату спожитих житлово - комунальних послуг, вносити платежі на розрахунковий рахунок кооперативу. Обов`язки по здійсненню всіх платежів виникають у члена кооперативу з моменту придбання ним права на квартиру.

Згідно п.7.1.4. статуту ЖБК Вимпел , кооператив має право організовувати виконання робіт з утримання будинку і прибудинкової території, а згідно з п. 7.1.111. - проводити нарахування плати за спожиті житлово - комунальні послуги власникам квартир, що розташовані у будинку ЖБК Вимпел .

Отже, ЖБК Вимпел є організацією, яка як управитель та балансоутримувач обслуговує АДРЕСА_4 , в якому проживає відповідач.

Враховуючи вище зазначене, споживачі зобов`язані оплачувати житлово - комунальні послуги. Цей обов`язок відповідачем виконаний не повністю.

Станом на лютий 2019 року по квартирі №76 загальна сума заборгованості відповідача по оплаті житлово - комунальних послуг в період з серпня 2017 року по лютий 2019 року включно, враховуючи індекс інфляції та 3% річних, становить: 10 309,46 грн., - основна сума заборгованості; 1187,59 грн. - розмір інфляційних витрат; 246,92 грн. - 3% річних.

Тому позивач просив суд, стягнути відповідача заборгованість за надані житлово-комунальні послуги з урахуванням інфляційної складової боргу та 3% річних в розмірі 11 743,97 грн. судові витрати - 1921,00 грн. та витрати на правничу допомогу - 8000,00 грн..

Ухвалою Шевченківського районного суд м. Києва від 17 липня 2019 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.

У судове засідання представник позивача не з`явився, звернувся із заявою в якій просив про розгляд справи у відсутності представника позивача, проти винесення заочного рішення не заперечував.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, про причини неявки суду не повідомив, відзив на позовну заяву не надав.

Суд може ухвалити заочне рішення у разі неявки в судове засідання відповідача, який належним чином повідомлений про дату, час та місце судового засідання, та не з`явився в судове засідання без поважних причин або без повідомлення причин, не подав відзив, а позивач не заперечує проти такого вирішення справи (ст. 280 ЦПК України).

Відповідно до ст. 280 ЦПК України, суд постановив ухвалу про заочний розгляд справи на підставі наявних у справі доказів.

Суд, дослідивши наявні матеріали справи, об`єктивно оцінивши докази у їх сукупності, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 являється власником квартири АДРЕСА_3 на підставі договору дарування квартири від 01.03.2008 року.

Разом з тим, у зв`язку із невиконанням відповідачем зобов`язань по сплаті житлово - комунальних послуг позивачем було направлено на адресу відповідача претензію про сплату заборгованості від 27.03.2019 року.

Всебічно проаналізувавши обставини справи в їх сукупності, оцінивши за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному і об`єктивному розгляді справи, наявні докази, керуючись законом, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Підпункти 1,10 пункту 1 частини 1 статті 1 Закону України Про житлово-комунальні послуги дають визначення житлово-комунальних послуг як результату господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил та визначення комунальних послуг як результату господарської діяльності, спрямованої на задоволення потреби фізичної чи юридичної особи у забезпеченні холодною та гарячою водою, водовідведенням, газо-та електропостачанням, опаленням, а також вивезення побутових відходів у порядку, встановленому законодавством.

Відповідно до ст. 13 Закону України Про житлово-комунальні послуги №1875-IV 1)комунальні послуги (централізоване постачання холодної води, централізоване постачання гарячої води, водовідведення (з використанням внутрішньобудинкових систем), газопостачання, централізоване опалення, а також вивезення побутових відходів тощо); Пункт 1 частини першої статті 13 із змінами, внесеними згідно із Законами № 1198-VII від 10.04.2014 , № 2019-VIII від 13.04.2017 2) послуги з утримання будинків і споруд та прибудинкових територій (прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, санітарно-технічне обслуговування, обслуговування внутрішньобудинкових мереж, утримання ліфтів, освітлення місць загального користування, поточний ремонт, вивезення побутових відходів тощо); 3) послуги з управління будинком, спорудою або групою будинків (балансоутримання, укладання договорів на виконання послуг, контроль виконання умов договору тощо);4) послуги з ремонту приміщень, будинків, споруд (заміна та підсилення елементів конструкцій та мереж, їх реконструкція, відновлення несучої спроможності несучих елементів конструкцій тощо). 2. Примірні переліки житлово-комунальних послуг та їх склад залежно від функціонального призначення визначаються центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері житлово-комунального господарства.

Відповідно до п.п. 1, 5 ч.3 ст. 20 Закону України Про житлово-комунальні послуги №1875-IV - споживач зобов`язаний: 1) укласти договір на надання житлово-комунальних послуг, підготовлений виконавцем на основі типового договору; 5) оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом;

З огляду на те, що зобов`язання по оплаті вартості житлово-комунальних послуг покладається на споживача законом, відсутність оформленого між сторонами письмового договору на надання житлово-комунальних послуг не може бути підставою для звільнення споживачів від оплати таких послуг (постанова Верховного Суду України від 30.10.2013 у справі №6-59цс13).

Згідно з положеннями ст.ст. 526, 530, 611 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства у встановлений строк, а у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

Згідно з п. 1 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.

Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом (п. 2 ст. 625 ЦК України).

Крім того, відповідно до правової позиції, викладеною у постанові Верховного Суду України від 20.06.2012 року в справі 6-68цс12, правовідносини, які склалися між сторонами на підставі договору про надання послуг, є грошовим зобов`язанням, у якому, серед інших прав і обов`язків сторін на боржника покладено виключно певний цивільно-правовий обов`язок по оплаті отриманих житлово-комунальних послуг, якому кореспондує право вимоги кредитора (ч.1 ст. 509 ЦК України) - вимагати сплату грошей за надані послуги.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 ЦПК України, завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.

Відповідно до ч.1 ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Відповідно до ч. 1, 2, 3 ст. 12 ЦПК України, цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. (ст. 81 ЦПК України).

Отже, в силу вимог ст.ст. 2, 4, 12, 76-81 ЦПК України, кожна сторона зобов`язана довести належними та допустимими доказами ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Даючи юридичну оцінку наданим по справі доказам, оцінюючи належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності суд приходить до висновку, що заявлені позовні вимоги ґрунтуються на вимогах закону, тому слід позов задовольнити повністю та стягнути з відповідача на користь позивач заборгованість за спожиті житлово - комунальні послуги за період з серпня 2017 року по лютий 2018 року в сумі 10 309,46 грн., розмір інфляційних втрат в сумі 1187, 59 грн., 3% річних в сумі 246,92 грн.; витрати на правничу допомогу в сумі 8000,00 грн.

Відповідно до ст. 141 ЦПК України, з відповідача на користь позивача підлягає стягненню з судовий збір в розмірі 1921,00 грн.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 509, 526, 530, 610, 611, 625, ЦК України, Законом України Про житлово-комунальні послуги , ст. ст. 2, 3, 4, 5, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 17, 43, 49, 76, 77, 78, 79, 80, 81, 141, 258, 259, 262, 264, 265, 268, 273, 280, 352, 353-354 ЦПК України, суд,

в и р і ш и в:

Позов Житлово-будівельного кооперативу Вимпел (04112, м. Київ, вул. Парково-Сирецька, буд. 21, офіс 168, ЄДРПОУ 23492922) до ОСОБА_1 ( АДРЕСА_5 , ІПН: НОМЕР_1 ) про стягнення заборгованості за житлово-комунальні послуги - задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу Вимпел заборгованість за спожиті житлово-комунальні послуги у розмірі 10 309 (десять тисяч триста дев`ять) грн. 46 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу Вимпел інфляційних втрат у розмірі 1187 (одна тисяча сто вісімдесят сім) грн. 59 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу Вимпел 3% річних у розмірі 246 (двісті сорок шість) грн. 92 коп.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу Вимпел витрати по оплаті судового збору у розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн.,00 грн.

Стягнути з ОСОБА_1 на користь Житлово-будівельного кооперативу Вимпел витрати на правничу допомогу 8000 (вісім тисяч) грн. 00 коп.

Заочне рішення може бути переглянуто судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача, поданою протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Позивачем апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне заочне рішення суду не було вручене у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на подання заяви про його перегляд - якщо така заява подана протягом двадцяти днів з дня вручення його повного заочного рішення суду.

У разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення заочне рішення може бути оскаржене в загальному порядку, встановленому цим Кодексом. У цьому разі строк на апеляційне оскарження рішення починає відраховуватися з дати постановлення ухвали про залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення.

Заочне рішення може бути оскаржене позивачем, або в разі залишення заяви про перегляд заочного рішення без задоволення - відповідачем, шляхом подання апеляційної скарги безпосередньо до Київського апеляційного суду.

Відповідно до п. 15.5 Перехідних положень ЦПК України (в редакції від 03.10.2017 року) : до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи: апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, а саме, відповідно до ч.1 ст. 296 ЦПК України : апеляційна скарга подається апеляційному суду через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення.

Заочне рішення набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Дата складення повного тексту рішення 11.12.2019 року.

Суддя

СудШевченківський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.12.2019
Оприлюднено27.12.2019
Номер документу86655440
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/21394/19

Рішення від 11.12.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

Ухвала від 17.07.2019

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Піхур О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні