ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Володимира Винниченка 1, м. Дніпро, 49027
E-mail: inbox@dp.arbitr.gov.ua, тел. (056) 377-18-49, fax (056) 377-38-63
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
27.12.2019м. ДніпроСправа № 904/6189/19
Суддя Загинайко Т.В., розглянувши матеріали
про стягнення 200 100 грн. 00 коп.
СУТЬ СПОРУ:
Позивач - Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕТАР" звернувся до Господарського суду Дніпропетровської області з позовною заявою (вх.№6147/19 від 23.12.2019р.), в якій просить стягнути з відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю "Атомбудгруп" 200 100 грн. 00 коп. - заборгованості за користування транспортним засобом відповідно до умов Договору від 10.02.2016р. №2-16 суборенди транспортного засобу .
Дослідивши позовну заяву з доданими до неї документами, господарський суд вважає, що позовна заява підлягає залишенню без руху з наступних підстав.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України, до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копії та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення (частина 1 статті 172 Господарського процесуального кодексу України).
Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009р. №270, встановлено, що підтвердженням прийняття для пересилання поштового відправлення є розрахунковий документ, що підтверджує надання такої послуги (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Отже, при поданні позовної заяви позивачем має бути доданий фіскальний чек відділення поштового зв`язку на підтвердження направлення копії позовної з доданими до неї документами, який позивачем не надано.
Пунктом 8 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В порушення вимог наведеної норми процесуального закону, позивачем не зазначено в позові про наявність у нього або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додані до позову.
Також, в порушення приписів пункту 9 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява не містить попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Відповідно до частини 1 пункту 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно до частини 2 пункту 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру сплачується 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Отже, позивач за вимогу майнового характеру повинен був сплатити судовий збір у сумі 3 001 грн. 20 коп. (200 100 грн. 00 коп. х 1,5%).
Як вбачається до позовної заяви надана квитанція від 19.12.2019 №9 про сплату судового збору у сумі 1 921 грн. 00 коп.
Таким чином, позивачем судовий збір не було сплачено у повній сумі, а саме не доплачено 1 080 грн. 50 коп.
Отже, до позовної заяви не додані документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Таким чином, позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частин 1-4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Вказані обставини є підставою для залишення позовної заяви без руху з наданням позивачу 7-денного строку з дня вручення вказаної ухвали для усунення зазначених недоліків, а саме: - надати фіскальний чек відділення поштового зв`язку на підтвердження направлення копії позовної з доданими до неї документами; - надати інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви (з доказами направлення відповідачу); - надати попередній (орієнтовний розрахунок) суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (з доказами направлення відповідачу); - надати до суду докази доплати судового збору у сумі 1 080 грн. 50 коп. у встановленому порядку.
На підставі викладеного, керуючись статтями 162, 164, 172, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕТАР" (50051, м. Кривий Ріг Дніпропетровської області, вул. Криворіжсталі 3/3; ідентифікаційний код 34544778) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Атомбудгруп" (53201, м. Нікополь Дніпропетровської області, вул. Херсонська буд. 367/7; ідентифікаційний код 39125904) про стягнення 200 100 грн. 00 коп. - залишити без руху.
Встановити позивачу строк для усунення недоліків - 7 днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху , а саме (з доказами направлення відповідачу):
- надати фіскальний чек відділення поштового зв`язку на підтвердження направлення копії позовної з доданими до неї документами;
- надати інформацію щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових доказів, копії яких додано до заяви (з доказами направлення відповідачу);
- надати попередній (орієнтовний розрахунок) суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи (з доказами направлення відповідачу);
- надати до суду докази доплати судового збору у сумі 1 080 грн. 50 коп. у встановленому порядку.
Роз`яснити позивачу, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважається неподаною і буде повернута позивачу.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання - 27.12.2019р. й оскарженню не підлягає.
Суддя Т.В. Загинайко
Суд | Господарський суд Дніпропетровської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2019 |
Оприлюднено | 28.12.2019 |
Номер документу | 86657877 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Господарське
Господарський суд Дніпропетровської області
Загинайко Тетяна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні