Господарський суд міста києва
Новинка
Отримуйте стислий та зрозумілий зміст судового рішення. Це заощадить ваш час та зусилля.
РеєстраціяГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
27.12.2019Справа № 910/18538/19
Суддя Омельченко Л.В., розглянувши матеріали
за заявою ОСОБА_1
(ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 )
до Товариства з обмеженою відповідальністю Крок-Укрзалізбуд
(ідентифікаційний код: 25391763)
про відкриття провадження у справі про банкрутство
Без повідомлення (виклику) учасників
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) звернулась до суду із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Крок-Укрзалізбуд (ідентифікаційний код: 25391763) у зв`язку з наявністю у Товариства з обмеженою відповідальністю Крок-Укрзалізбуд непогашених грошових вимог щодо виплати дивідендів у сумі 53 285 432,00 грн.
Дослідивши матеріали заяви ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ), суд вважає за необхідне залишити її без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч. 1 ст. 2 Кодексу України з процедур банкрутства провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Частиною 3 ст. 37 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що Господарський суд залишає без руху заяву про відкриття провадження у справі з підстав, передбачених статтею 174 Господарського процесуального кодексу України, з урахуванням вимог цього Кодексу.
Як вбачається з ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до п. 3 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, серед іншого, позовна заява повинна містити зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
Разом з тим, відповідно до ч. 2 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Відповідно до ч. 2 ст. 91 Господарського процесуального кодексу України письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не передбачено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього.
Відповідно до п. 5.27 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації", затвердженого Наказом Держспоживстандарту України № 55 від 07.04.2003 відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляють нижче реквізиту 23.
Подані сторонами копії документів, виготовлені з використанням технічних засобів (фотокопії тощо), засвідчуються підписом особи, яка їх виготовила або яка перевірила їх на відповідність оригіналам, із зазначенням її прізвища, ініціалів та посади (якщо вона є посадовою особою) та з прикладенням печатки (за її наявності). Аналогічна позиція викладена у частині 5 пункту 2.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" № 18 від 26.12.2011.
У той же час, додані до заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство копії документів, на які заявник посилається як на підставу своїх вимог, не завірені належним чином відповідно до зазначених норм чинного законодавства, що свідчить про те, що заявником не долучено до матеріалів позовної заяви докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються його вимоги.
Відповідно до абз. 3 ч. 2 ст. 34 Кодексу України з процедур банкрутства до заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство, серед іншого, додаються докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень.
З наданого дублікату квитанції № 0.0.1561798957.1 від 21.12.2019 вбачається, що заявником було перераховано на рахунок Господарського суду міста Києва 12 520,00 грн у якості авансування винагороди арбітражному керуючому.
Проте, судом зазначається, що відповідно до ст. 8 Закону України Про Державний бюджет України на 2019 рік мінімальну заробітну плату у місячному розмірі у 2019 з 1 січня установлено у розмірі 4 173,00 грн. Отже, розмір авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень становить 37 557,00 грн.
Відповідно до п. 5 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява, серед іншого, повинна містити: виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.
Розглянувши подану заяву про відкриття провадження у справі про банкрутство, судом було встановлено відсутність викладення правових підстав звернення заявника до суду із вимогою про відкриття провадження у справі про банкрутство, у зв`язку з неможливістю боржника виконати грошове зобов`язання перед заявником у розумінні положень абз. 4 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства.
Враховуючи викладене вище, суд дійшов висновку про залишення заяви ОСОБА_1 про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Крок-Укрзалізбуд без руху із встановленням строку та способу усунення її недоліків.
Зважаючи на вищевикладене, керуючись ст.ст. 3, 12, 81, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України та Кодексом України з питань банкрутства, суд
УХВАЛИВ:
1. Заяву ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Крок-Укрзалізбуд (ідентифікаційний код: 25391763) залишити без руху.
2. Встановити строк десять днів з дня вручення цієї ухвали ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) на усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство.
3. Встановити ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер: НОМЕР_1 ) спосіб усунення недоліків заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю Крок-Укрзалізбуд шляхом подання до суду письмової заяви, яка буде містити обґрунтований розрахунок суми грошового зобов`язання боржника перед кредитором, докази авансування винагороди арбітражному керуючому трьох розмірів мінімальної заробітної плати за три місяці виконання повноважень у встановленому чинним законодавством розмірі та правове обґрунтування заяви про відкриття провадження у справі про банкрутство із врахуванням положень абз. 4 ч. 1 ст. 1 Кодексу України з процедур банкрутства щодо включення до складу грошових зобов`язань зобов`язань перед засновниками (учасниками) боржника - юридичної особи, що виникли з такої участі.
Ухвала набрала законної сили 27.12.2019, оскарженню не підлягає.
Суддя Л.В. Омельченко
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2019 |
Оприлюднено | 28.12.2019 |
Номер документу | 86660571 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Омельченко Л.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні