Ухвала
від 27.12.2019 по справі 918/933/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Господарський суд Рівненської області

вул. Набережна, 26-А, м. Рівне, 33013


УХВАЛА

про залишення позовної заяви без руху

27 грудня 2019 р. м. Рівне Справа № 918/933/19

Господарський суд Рівненської області у складі судді Заголдної Я.В., розглянувши матеріали позовної заяви за позовом Фізичної особи - підприємця Коренчук Ірини Юріївни ( АДРЕСА_1 , паспорт серія НОМЕР_1 виданий Костопільським РВ УМВС України в Рівненській області 12.12.2008р.) до Товариства з обмеженої відповідальністю "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ДНІСТЕР" (34500, Рівненська обл. , м. Сарни, вул. Суворова, буд. 7, кв. 43, код ЄДРПОУ 30539387) про стягнення 17 170,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

26 грудня 2019 року Фізична особа-підприємець Коренчук Ірина Юріївна звернулася до Господарського суду Рівненської області з позовом до Товариства з обмеженої відповідальністю "ТЕЛЕРАДІОКОМПАНІЯ "ДНІСТЕР" у якому просить, посилаючись на ст. ст. 16,385,386,391 Цивільного кодексу України стягнути 17 170,00 грн.

Господарський суд, оглянувши позовні матеріали на предмет відповідності їх нормам ГПК України, які регулюють порядок дотримання заявником вимог щодо подачі та форми позовної заяви, прийшов до висновку про відсутність підстав для відкриття провадження у справі з огляду на наступне.

Згідно ч. 1 ст. 3 ГПК України судочинство в господарських судах здійснюється відповідно до Конституції України, цього Кодексу, Закону України "Про міжнародне приватне право", Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", а також міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно з ст. 1 Закону України "Про судовий збір" судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, за видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених цим Законом. Судовий збір включається до складу судових витрат.

Згідно з ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

На підставі п. 2 ч. 2 с. 4 Закону України "Про судовий збір" ставки судового збору встановлюються у таких розмірах: за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру - 1 розмір прожиткового мінімуму на одну працездатну особу.

Згідно з ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено у 2019 році прожитковий мінімум на одну особу для працездатних осіб: з 1 січня 2019 року - 1 921 грн. 00 коп.

Зважаючи на викладене, позивач за майнову вимогу має сплатити необхідну суму судового збору, передбачену Законом України "Про судовий збір", а саме - 1921 грн. 00 коп.

Однак, при розгляді вказаної позовної заяви та доданих до неї документів судом встановлено, що в матеріалах справи відсутні докази сплати судового збору, про що складений акт відповідними працівниками відділу канцелярії та документообігу господарського суду Рівненської області від 26.12.2019р. № 125 про те, що під час розкриття конверта, надісланого заявником Фізичною особою - підприємцем Коренчук І.Ю. у позовній заяві від 23.12.2019р. не виявилось вказаних в додатках документів, а саме доказів сплати судового збору.

Відповідно до ст. 9 Закону України "Про судовий збір" судовий збір сплачується за місцем розгляду справи та зараховується до спеціального фонду Державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.

Відповідно до ч. 10 ст. 174 ГПК України заяви, скарги, клопотання, визначені цим Кодексом, за подання яких передбачено сплату судового збору, залишаються судом без руху також у випадку, якщо на момент відкриття провадження за відповідною заявою, скаргою, клопотанням суд виявить, що відповідна сума судового збору не зарахована до спеціального фонду державного бюджету.

Крім того, згідно приписів ст. 162 ГПК України у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування.

Позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.

Позовна заява повинна містити зокрема виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову.

Згідно ч. 2 ст. 164 ГПК України позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Проте, заявником до позовної заяви не подано суду доказів, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, а саме договір оренди транспортного засобу від 14.04.2015р. , докази виконання договору (акти прийому - передачі, докази сплати, тощо.).

Згідно з ч. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).

Керуючись ст. 164, 174, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ:

1. Позовну заяву залишити без руху.

2. Фізичній особі-підприємцю Коренчук Ірині Юріївні у 10-денний строк з дня отримання даної ухвали усунути недоліки позовної заяви, а саме: надати суду докази сплати та зарахування судового збору в розмірі 1921 грн. 00 коп. сплаченого позивачем до спеціального фонду державного бюджету, договір оренди транспортного засобу від 14.04.2015р., докази виконання договору (акти прийому- передачі, докази сплати, тощо.) із підтвердженням відправлення копій таких документів відповідачу.

3. Роз`яснити заявнику, що в разі не усунення недоліків у встановлений судом строк, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулась з позовною заявою на підставі ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.

4. Належним чином завірену копію ухвали направити заявнику - Фізичній особі-підприємцю Коренчук Ірині Юріївні ( АДРЕСА_1 ,).

Ухвала набирає законної сили в порядку, передбаченому ч. 2 ст. 235 Господарського процесуального кодексу України - 27.12.2019 року з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.

Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: https://court.gov.ua/sud5019/.

Суддя Заголдна Я.В.

СудГосподарський суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення27.12.2019
Оприлюднено28.12.2019
Номер документу86661038
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —918/933/19

Ухвала від 20.01.2020

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

Ухвала від 27.12.2019

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Заголдна Я.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні