Справа № 605/697/19
УХВАЛА
про залишення без руху
"26" грудня 2019 р. Підгаєцький районний суд
Тернопільської області
в складі :
головуючого судді Горуц Р.О.
розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Підгаєцької державної нотаріальної контори, приватного нотаріуса Підгаєцького районного нотаріального округу Федюшиної Ольги Володимирівни про визнання права власності на спадкове майно, -
В С Т А Н О В И В :
Позивач ОСОБА_1 26 грудня 2019 року звернулась в суд з позовом до Підгаєцької державної нотаріальної контори, приватного нотаріуса Підгаєцького районного нотаріального округу Федюшиної О.В. про визнання права власності на спадкове майно.
Дана заява не відповідає вимогам ч.4 ст.177 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) та Закону України «Про судовий збір» (далі - Закону).
В силу ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Згідно ст. 2 Закону України «Про судовий збір» (далі-Закону) платники судового збору - громадяни України, іноземці, особи без громадянства, підприємства, установи, організації, інші юридичні особи (у тому числі іноземні) та фізичні особи - підприємці, які звертаються до суду чи стосовно яких ухвалене судове рішення, передбачене цим Законом.
У відповідності із підпунктом 1 пункту 1 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» (далі-Закону) за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру, справляється судовий збір в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (станом на 01.01.2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб - 1921 грн.) та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб .
Разом із поданням даної позовної заяви до суду, позивачем подано клопотання про повернення їй сплаченого судового збору при поданні аналогічного позову до суду 11 грудня 2019 року у справі №605/665/19 в сумі 768,40 грн., при цьому на момент подання даного позову, вищезазначений судовий збір ухвалою суду позивачу не повертався.
Тобто, позивачем до даного позову додано виписку з архіву про проведення операції, яка є фактично дублікатом квитанції про сплату судового збору у справі №605/665/19.
Виходячи із ціни позову, яка становить 159281 грн., позивачу з дотримання вимог підпункту 1 пункту 1 ч. 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір» , слід сплатити судовий збір в сумі 1592,81 грн. і документ про його сплату відповідно до положень ч.4 ст.177 ЦПК України, додати до позовної заяви.
Реквізити для сплати судового збору за подання до Підгаєцького районного суду позовної заяви, які містяться на офіційному веб-сайті суду, а саме:
Отримувач коштівУК у Пiдгаєцьк.р-ні/Пiдг.р-н/22030101 Код отримувача (код за ЄДРПОУ) 36084944 Банк отримувачаКазначейство України (ЕАП) Код банку отримувача (МФО) 899998 Рахунок отримувача UA898999980000031210206019445 Код класифікації доходів бюджету 22030101
З таких підстав, вважаю за необхідне позовну заяву ОСОБА_1 до Підгаєцької державної нотаріальної контори, приватного нотаріуса Підгаєцького районного нотаріального округу Федюшиної Ольги Володимирівни про визнання права власності на спадкове майно, залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків, який не може перевищувати 5 днів з дня отримання даної ухвали.
Суд акцентує увагу позивача на тому, що право на доступ до правосуддя не є абсолютним, на цьому наголошує і Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях «Голдер проти Великої Британії» від 21 лютого 1975 року, «Де Жуффр де ля Прадель проти Франції» від 16 грудня 1992 року. Відтак в кожному випадку позивач при зверненні до суду із позовом повинен дотримуватися норм процесуального законодавства.
Дотримання вимог ст.175 ЦПК України при пред`явленні позову в суд є імперативним правилом, в тому числі і для суду.
Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов`язків.
Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.
Враховуючи зазначене, залишення позовної заяви без руху, жодним чином не перешкоджає позивачу у доступі до правосуддя, після усунення недоліків позову.
На підставі наведеного, керуючись ч.ч.1, 2 ст.185 ЦПК України, -
У Х В А Л И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Підгаєцької державної нотаріальної контори, приватного нотаріуса Підгаєцького районного нотаріального округу Федюшиної Ольги Володимирівни про визнання права власності на спадкове майно , залишити без руху та надати позивачу строк для усунення вказаних недоліків , який не може перевищувати 5 днів з дня отримання даної ухвали .
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя: Р. О. Горуц
Суд | Підгаєцький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 26.12.2019 |
Оприлюднено | 29.12.2019 |
Номер документу | 86679669 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Підгаєцький районний суд Тернопільської області
Горуц Р. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні