Справа № 369/16498/19
Провадження №1-кс/369/4808/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.12.2019 м. Київ
Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві клопотання старшого слідчого СВ Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні за №12019110200006349 від 26.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 206-2 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
До суду звернувся слідчий СВ Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 з клопотанням, погодженим прокурором Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_5 , про арешт майна у кримінальному провадженні за №12019110200006349 від 26.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 206-2 КК України.
Свої вимоги слідчий мотивує тим, що невстановлена слідством особа шляхом підробки реєстраційних та установчих документів ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106) та вчинення незаконних правочинів із вказаними підробленими документами протиправно заволоділа майном вказаного підприємства.
26.12.2019 ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106) визнано потерпілим, а генеральний директор вказаного підприємства ОСОБА_6 представником потерпілого.
Допитаний в якості представника потерпілого ОСОБА_6 показав, що відповідно до виграних тендерів його підприємство 23.12.2019 року отримало від управління капітального будівництва Чернігівської ОДА для виконання робіт грошові кошти в сумі 1 млн. грн. В період з 26 по 28 грудня 2019 року від вказаної організації повинно ще надійти 5 млн. грн.
Однак, 24.12.2019 йому від представників ТВБВ №10024/38 філії Чернігівське обласне управління АТ «ОЩАДБАНК» стало відомо, що колишній директор його підприємства ОСОБА_7 звернувся до банку з установчими та реєстраційними документами ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106), відповідно до яких ОСОБА_7 являється генеральним директором підприємства, а єдиним учасником являється ОСОБА_8 . При цьому, ОСОБА_7 подав заяву про зміну електронних ключів доступу до рахунків підприємства.
Фактично єдиним власником ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106) являється ОСОБА_9 , який будь-яких дій щодо перереєстрації підприємства не вчиняв.
Вказані незаконні дії ОСОБА_7 направлені на незаконне заволодіння належними підприємству грошовими коштами в сумі 6 млн. грн., так як останньому безпосередньо було відомо про період надходження вказаних коштів на рахунок підприємства НОМЕР_1 , відкритий в ТВБВ №10024/38 філії Чернігівське обласне управління АТ «ОЩАДБАНК». У зв`язку із чим, ОСОБА_7 підробив реєстраційні та установчі документи ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106) і переоформив його на ОСОБА_8 , яка відповідно до даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань являється засновником 12 суб`єктів підприємницької діяльності, які мають ознаки фіктивності.
У зв`язку з вищевикладеним, для відновлення порушених прав ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106), його єдиного засновника ОСОБА_9 та законного представника ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106) генерального директора ОСОБА_6 , в наслідок злочинних дій ОСОБА_7 та з метою попередження подальшого незаконного відчуження належних ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106) грошових коштів, постала необхідність накласти арешт на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в ТВБВ №10024/38 філії Чернігівське обласне управління АТ «ОЩАДБАНК».
У судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив суд задовольнити його у повному обсязі.
В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву про розгляд клопотання без його участі, вимоги клопотання підтримує в повному обсязі, просить задовольнити.
Відповідно до ч.1ст.172 КПК Українинеприбуття слідчого не перешкоджає розгляду клопотання.
Перевіривши викладені в клопотанні доводи та надані до нього матеріали кримінального провадження, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Відповідно ч.1 ст.131 КПК України заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Згідно п.7 ч.2 ст.131 КПК України одним із заходів такого забезпечення є арешт майна.
Частинами 1,3 ст.132 КПК України встановлено, що заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються на підставі ухвали слідчого судді або суду, за винятком випадків, передбачених цим Кодексом.
Застосування заходів забезпечення кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що: 1) існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; 2) потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого, прокурора; 3) може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Згідно ч.ч.1-3 ст.170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
Арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів; 2) спеціальної конфіскації; 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи; 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Частиною 6 ст.170 КПК України встановлено, що у випадку, передбаченому пунктом 4 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, фізичної чи юридичної особи, яка в силу закону несе цивільну відповідальність за шкоду, завдану діями (бездіяльністю) підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або неосудної особи, яка вчинила суспільно небезпечне діяння, а також юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності обґрунтованого розміру цивільного позову у кримінальному провадженні, а так само обґрунтованого розміру неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, щодо якої здійснюється провадження.
Згідно ч.10 ст.170 КПК України передбачено, що арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Відповідно до ч.2 ст.171 КПК України у клопотанні слідчого, прокурора про арешт майна повинно бути зазначено: 1) підстави і мету відповідно до положень ст.170 цього Кодексу та відповідне обґрунтування необхідності арешту майна; 2) перелік і види майна, що належить арештувати; 3) документи, які підтверджують право власності на майно, що належить арештувати, або конкретні факти і докази, що свідчать про володіння, користування чи розпорядження підозрюваним, обвинуваченим, засудженим, третіми особами таким майном; 4) розмір шкоди, неправомірної вигоди, яка отримана юридичною особою, у разі подання клопотання відповідно до ч.6 ст.170 цього Кодексу.
Таким чином, надані до клопотання копії матеріалів кримінального провадження в достатній мірі свідчать про те, що було вчинено кримінальне правопорушення, передбачене ч.1 ст. 206-2 КК України.
За вказаних обставин, слідчий суддя приходить до висновку про обґрунтованість та необхідність задоволення клопотання слідчого про накладення арешту на розрахунковий рахунок НОМЕР_1 , відкритий в ТВБВ №10024/38 філії Чернігівське обласне управління АТ «ОЩАДБАНК».
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.131,132,170,171,172,175,309,369-372 КПК України, слідчий суддя -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 про арешт майна у кримінальному провадженні за №12019110200006349 від 26.12.2019 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченогоч. 1 ст. 206-2 КК України задовольнити.
Накласти арешт на грошові кошти, які знаходяться в безготівковому вигляді, на банківському рахунку НОМЕР_1 , відкритому в ТВБВ №10024/38 філії Чернігівське обласне управління АТ «ОЩАДБАНК» (МФО 353553), що належить ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106), в частині видатку коштів, з можливістю зарахування на зазначений рахунок коштів, що надходять
Зобов`язати посадових осіб ТВБВ №10024/38 філії Чернігівське обласне управління АТ «ОЩАДБАНК» (МФО 353553) невідкладно письмово повідомити старшому слідчому слідчого відділу Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області ОСОБА_4 про виконання ухвали суду з наданням інформації в друкованому вигляді щодо залишку грошових коштів на рахунку ТОВ «СЛАВ ЕКО БУД» (код ЄДРПОУ 40093106).
Оголошення даної ухвали доручити слідчим слідчої групи СВ Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області у кримінальному провадженні №12019110200006349 від 26.12.2019 року, або оперативним співробітникам Києво-Святошинського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області, визначених слідчим відповідним дорученням в порядку ст.ст.40,41 КПК України.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду протягом 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.
Ухвала підлягає негайному виконанню відповідно до ч.1 ст.175 КПК України з дня її постановлення. Оскарження ухвали не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 27.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86686117 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Дубас Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні