ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

УХВАЛА

Справа №:755/20415/19

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

"19" грудня 2019 р. м.Київ

Слідчий суддя Дніпровського районного суду м.Києва Іваніна Ю.В., при секретарі Пнюшкову В.Г., розглянувши клопотання слідчого з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м.Києві Сербіненко А.О., погоджене прокурором відділу прокуратури м.Києва Бондарчук Д.М., про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні №32015100110000070 та додані до нього матеріали, -

В С Т А Н О В И В:

18.12.2019 року слідчий з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м.Києві Сербіненко А.О. звернулася до суду із клопотанням про надання тимчасового доступу до реєстраційних та установчих документів ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462), які знаходяться у володінні та розпорядженні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, розташованому за адресою: бульв.Праці, 1/1, м.Київ, з можливістю їх вилучення, а саме: описів документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії, довіреностей на представлення інтересів товариства, реєстраційних карток, договорів купівлі-продажу, повідомлень державного реєстратора, листів та кореспонденції, протоколів загальних зборів засновників (учасників), наказів про призначення службових осіб, статутів, квитанцій про здійснення оплати вчинення реєстраційних дій та інших документів, на підставі яких здійснювалась реєстрація (перереєстрація) ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462).

Вимоги клопотання обґрунтовані тим, що ОСОБА_1 спільно із гр. ОСОБА_2 з використанням підконтрольних їм підприємств: ТОВ "ВАРЕОН" (код ЄДРПОУ 39279658), ТОВ "ЕФЕКТ ГРУП" (код ЄДРПОУ 39282503), ТОВ "БОНМЕТОН" (код ЄДРПОУ 39272846), ТОВ "НОРМАН ТРЕЙД" (код ЄДРПОУ 39291220), ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462), ухилились від сплати податку на додану вартість за період січень - серпень 2015 року в розмірі 25152409 грн., шляхом приховування від органів Державної фіскальної служби України фінансових операцій по придбанню (імпорту) продукції (бананів), внесення до податкової звітності неправдивих відомостей та реалізації за готівку оптово - роздрібним покупцям, що підтверджується аналітичним дослідженням №183/16-30/39415740 від 20.10.2015.

Також, встановлено, що ОСОБА_1 використовувала ряд підприємств у якості транзитерів, через рахунки яких проходили фінансові операції направлені на конвертацію безготівкових коштів у готівку за безтоварні операції.

Серед таких підприємств: ТОВ "БІОНІКС ЛТД" (код ЄДРПОУ 39378588), ТОВ Дімекс Про (код ЄДРПОУ 39274691), ТОВ Балтік Консалтинг (код ЄДРПОУ 39772253), ТОВ Свон флайт (код ЄДРПОУ 39645117), ТОВ Престиж ТК (код ЄДРПОУ 39762465) на рахунки яких надходили безготівкові кошти від підприємств реального сектору економіки, які в подальшому акумулюються на рахунках в т.ч. ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462).

Таким чином, з метою встановлення фактів та обставин, які мають важливе значення для досудового розслідування та підлягають доказуванню, в слідства виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до реєстраційних та установчих документів ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462), які згідно витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань знаходяться у відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

Вказані документи мають важливе значення для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, оскільки містять відомості щодо осіб, які створювали вказане товариство, займались його реєстрацією, їх персональні дані та іншу інформацію, в тому числі формування статутного капіталу.

Ураховуючи викладене вище, в розпорядженні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації знаходяться реєстраційні та установчі документи ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462), необхідні для встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, та які можуть бути використані як докази.

Іншими способами встановити та довести обставини, які передбачається довести за допомогою даних документів неможливо у зв`язку із тим, що вони знаходяться виключно у реєстраційних та установчих документах ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462), які у свою чергу знаходяться у відділі з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації.

Враховуючи, що при даних обставинах реєстраційні та установчі документи ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462) мають значення для встановлення істини, а також з метою забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування, слідчий просить клопотання задовольнити.

В судове засідання слідчий та представник Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, будучи належним чином повідомлені про день, час та місце розгляду, не з`явилися, останній причини неявки до суду не повідомив. Слідчий подав до суду заяву про розгляд клопотання без його участі.

Згідно ч.4 ст.163 КПК України неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або не повідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали у їх сукупності, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотання слідчого.

Судом було встановлено, що 30.03.2015 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань були внесені відомості про скоєння кримінальних правопорушень за ч.3 ст.212, ст.227, ч.1 ст.388 КК України (кримінальне провадження №32015100110000070).

Статтею 160 КПК України передбачено право сторони кримінального провадження звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Клопотання слідчого, погоджене прокурором відділу прокуратури м.Києва Бондарчук Д.М., оформлене згідно вимог ст.160 Кримінального процесуального кодексу України.

Відповідно до ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Згідно ч.1 ст.163 КПК України після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті.

Частина 5 статті 163 КПК України передбачає, що слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Зазначені слідчим дані та процесуальні дії, проведені у кримінальному провадженні, доводять можливість використання як доказів інформації, що знаходиться в Дніпровській районній в місті Києві державній адміністрації. З матеріалів кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, які будуть отримані, можуть мати суттєве значення з розкриття злочину та для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Згідно ст.165 КПК України особа, яка зазначена в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі речей і документів особі, зазначеній у відповідній ухвалі слідчого судді, суду. Зазначена в ухвалі слідчого судді, суду особа зобов`язана пред`явити особі, яка зазначена в ухвалі як володілець речей і документів, оригінал ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів та вручити її копію. Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, суду. На вимогу володільця особою, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених документів. Копії вилучених документів виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст.159-166, 309, 372 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В :

Клопотання слідчого з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м.Києві Сербіненко А.О., погоджене прокурором відділу прокуратури м.Києва Бондарчук Д.М., про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю у кримінальному провадженні №32015100110000070 - задовольнити.

Надати право слідчому з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м.Києві Сербіненко Альбіні Олексіївні та/або за її дорученням оперативним працівникам ОУ ГУ ДФС у м.Києві на тимчасового доступу до реєстраційних та установчих документів ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462), які знаходяться у володінні та розпорядженні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, розташованому за адресою: бульв.Праці, 1/1, м.Київ, з можливістю їх вилучення, а саме: описів документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії, довіреностей на представлення інтересів товариства, реєстраційних карток, договорів купівлі-продажу, повідомлень державного реєстратора, листів та кореспонденції, протоколів загальних зборів засновників (учасників), наказів про призначення службових осіб, статутів, квитанцій про здійснення оплати вчинення реєстраційних дій та інших документів, на підставі яких здійснювалась реєстрація (перереєстрація) ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462).

Зобов`язати Дніпровську районну в місті Києві державну адміністрацію надати слідчому з особливо важливих справ четвертого слідчого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у м.Києві Сербіненко Альбіні Олексіївні та/або за її дорученням оперативним працівникам ОУ ГУ ДФС у м.Києві на тимчасового доступу до реєстраційних та установчих документів ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462), які знаходяться у володінні та розпорядженні відділу з питань державної реєстрації юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців Дніпровської районної в місті Києві державної адміністрації, розташованому за адресою: бульв.Праці, 1/1, м.Київ, з можливістю їх вилучення, а саме: описів документів, що надаються юридичною особою державному реєстратору для проведення реєстраційної дії, довіреностей на представлення інтересів товариства, реєстраційних карток, договорів купівлі-продажу, повідомлень державного реєстратора, листів та кореспонденції, протоколів загальних зборів засновників (учасників), наказів про призначення службових осіб, статутів, квитанцій про здійснення оплати вчинення реєстраційних дій та інших документів, на підставі яких здійснювалась реєстрація (перереєстрація) ТОВ "ЦИТРУС ПЛЮС" (код ЄДРПОУ 39415740), ТОВ "ЕКЗОТІК ГРУП" (код ЄДРПОУ 39459462).

Відповідно до ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє один місяць з дня її постановлення - до 19.01.2020 року.

Ухвала оскарженню не підлягає і заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження у суді.

Слідчий суддя Дніпровського районного суду

м.Києва Ю.В. Іваніна

Дата ухвалення рішення 19.12.2019
Зареєстровано 29.12.2019
Оприлюднено 29.12.2019

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Відстежувати судові рішення та засідання

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм

Опендатабот для телефону