Рішення
від 28.12.2019 по справі 605/631/19
ПІДГАЄЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 605/631/19

РІШЕННЯ

Іменем України

"28" грудня 2019 р. Підгаєцький районний суд

Тернопільської області

в складі :

головуючого судді Горуц Р.О.

за участю:

секретаря судового засідання Дармограй Т.І.

позивача ОСОБА_1

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду в м.Підгайці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Голгочанської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини, -

В С Т А Н О В И В :

Позивач ОСОБА_1 звернувся в суд із позовом до Голгочанської ради Підгаєцького району Тернопільської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини за заповітом, вказуючи, що після смерті ОСОБА_2 , з поважних причин пропустив строк для подання заяви про прийняття спадкового майна.

У підготовчому судовому засіданні позивач позовні вимоги підтримав повністю з підстав викладених у позовній заяві та просить задовольнити. Крім того, додав, що спадкодавець після смерті свого чоловіка, якого він не пам`ятає і який помер вже давно, проживала разом із його батьками в с. Голгоча Підгаєцького району, які доглядали за нею та похоронили її. Дітей у ОСОБА_2 не було.

Представник відповідача - Голгочанської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області у підготовче судове засідання не з`явився, хоча належним чином був повідомлений про час та місце його проведення. Крім цього, визнання ним позову та прохання про розгляд справи у його відсутності, викладено в адресованому суду письмовому клопотанні, яке долучене до матеріалів справи, що не суперечить вимогам ч.3 ст.211 ЦПК України.

Суд, заслухавши пояснення позивача, дослідивши матеріали справи, вважаючи причини пропуску строку для прийняття спадщини поважними, дійшов до переконання, що позов підлягає до задоволення, виходячи із наступних підстав.

Судом встановлено, що ОСОБА_2 належала земельна ділянка площею 1,07 га., кадастровий номер 6124881800:01:001:0111, яка розташована на території Голгочанської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області, що вбачається із заповіту складеного 14 липня 2017 року у Голгочанській сільській раді та зареєстрованого в реєстрі за №91.

ОСОБА_2 у Голгочанській сільській раді було складено вищезазначений заповіт, яким вона вказане належне їй майно заповіла позивачу.

Із довідки від 21 листопада 2019 року виданої Загірцівським старостинським округом Лановецької міської ради Лановецького району Тернопільської області видно, що позивач з 2001 року і по даний час постійно проживає без реєстрації в АДРЕСА_1 .

ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , що підтверджується свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_1 від 17 квітня 2019 року, виданим виконавчим комітетом Голгочанської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області.

Відповідно до ч.1 ст.1269 ЦК України спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування заяву про прийняття спадщини.

В силу ч.1 ст.1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

У відповідності із ст.1272 ЦК України якщо спадкоємець протягом строку, встановленого статтею 1270 цього Кодексу, не подав заяву про прийняття спадщини, він вважається таким, що не прийняв її.

За письмовою згодою спадкоємців, які прийняли спадщину, спадкоємець, який пропустив строк для прийняття спадщини, може подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу або в сільських населених пунктах - уповноваженій на це посадовій особі відповідного органу місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини.

За позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

У законі не міститься визначення поняття поважності причин порушення строку для прийняття спадщини і їх поважність повинна визначатися судом у кожному випадку, виходячи з конкретних обставин справи та характеру взаємовідносин сторін.

Суд, вважає, що тривале постійне проживання позивача в іншому населеному пункті, а також той факт, що він не знав про існування заповіту, про що дізнався лише в листопаді 2019 року, значно звузило можливість здійснення ним цивільних прав, створивши перешкоди вчасно подати заяву про прийняття спадщини, а тому ці обставини слід визнати поважними, при цьому суд, також приймає до уваги ті обставини, що територіальна громада за місцем відкриття спадщини в особі органу місцевого самоврядування - Голгочанської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області визнала позовні вимоги, і така процесуальна дія відповідає принципу диспозитивності цивільного процесу, не суперечить закону та не порушує права, свободи та інтереси інших осіб.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 підставний, а тому підлягає до задоволення.

Судові витрати слід покласти на позивача в межах ним понесених.

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 10, 12, 81, 200 ч.ч.3, 4, 206 ч.ч.1, 4, 263, 265 ЦПК України, ст.ст.1269, 1270, 1272 ЦК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Позов ОСОБА_1 до Голгочанської сільської ради Підгаєцького району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини за заповітом після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 - три місяці з часу набрання даним рішенням законної сили.

Судові витрати покласти на позивача в межах ним понесених.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Тернопільського апеляційного суду або через Підгаєцький районний суд Тернопільської області.

Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини судового рішення або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , житель АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Відповідач: Голгочанська сільська рада Підгаєцького району Тернопільської області, місцезнаходження: с. Голгоча вул. Центральна, 6а Підгаєцького району Тернопільської області, ЄДРПОУ 04394929.

Головуючий: Р. О. Горуц

Дата ухвалення рішення28.12.2019
Оприлюднено29.12.2019
Номер документу86723643
СудочинствоЦивільне
Сутьприйняття спадщини

Судовий реєстр по справі —605/631/19

Рішення від 28.12.2019

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

Ухвала від 06.12.2019

Цивільне

Підгаєцький районний суд Тернопільської області

Горуц Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні