Справа № 716/2521/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
29.12.2019 року м. Заставна
Слідчий суддя Заставнівського районного суду Чернівецької області ОСОБА_1 , з участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 , слідчого ОСОБА_3 розглянув клопотання заступника начальника СВ Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за №12019260090000376 від 29.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.204, ч.1 ст.271, ч.1 ст.272 КК України про накладення арешту на майно,
В С Т А Н О В И В :
Заступник начальника СВ Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області старший лейтенант поліції ОСОБА_4 звернувся до суду із клопотанням про накладення арешту на майно.
Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12019260090000376 від 29.12.2019 року щодо кримінальних провадженнь.
Посилається нате,що 28.12.2019року біля 12:30 год., т.в.о. начальника Кіцманського МРВ УСБУ в Чернівецької області в ході оперативного відпрацювання території Заставнівського району було виявлено, що на території с. Звенячин Заставнівського району по вул. Шевченка, 2 функціонує АЗС ТОВ «БАКОІЛ» без відповідних дозвільних документів на збут пального.
В ході досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №12019260090000376 від 28.12.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України було встановлено, що в діях керівництва АЗС ТОВ «БАКОІЛ» наявні ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 271 КК України, а саме порушення вимог законодавчих актів про охорону праці. Також в ході досудового розслідування кримінального провадження внесеного до ЄРДР за №12019260090000376 від 28.12.2019 за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 204 КК України було встановлено, що в діях керівництва АЗС ТОВ «БАКОІЛ» наявні ознаки кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 272 КК України, а саме порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою.
28.12.2019 в ході ОМП в с. Звенячин по вул. Шевченка, 2 Заставнівського району Чернівецької області представник (бухгалтер) ТОВ «БАКОІЛ» ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жит. АДРЕСА_1 в усній формі повідомив, що дійсно на даний час ліцензії на реалізацію пального у ТОВ «БАКОІЛ» немає. Тому в ході проведеного ОМП слідчим опечатано приміщення заправної станції та заправних колонок ТОВ «БАКОІЛ». 29.12.2019 приміщення заправної станції та заправних колонок ТОВ «БАКОІЛ» визнано речовим доказом.
Таким чином, з метою збереження речового доказу у органу досудового розслідування виникла необхідність у накладенні арешту на приміщення заправної станції та заправних колонок ТОВ «БАКОІЛ» в с. Звенячин по вул. Шевченка, 2 Заставнівського району.
В судовому засіданні слідчий ОСОБА_3 , дане клопотання підтримав його в повному обсязі.
Представник ТзОВ «БАКОІЛ» ОСОБА_5 повідомлявся належним чином про день, час та місце розгляду справи, однак повідомив, що у зв`язку з погодними умовами не має змоги з`явитися в судове засідання, що у відповідності до ст.172 ч.1 КПК України, не є перешкодою для розгляду даного клопотання без його участі.
Розглянувши клопотання, копії матеріалів, якими слідчий обґрунтовує доводи клопотання, заслухавши мотиви слідчого, слідчий суддя дійшов до висновку, що клопотання обґрунтоване та підлягає до задоволення, виходячи з наступного.
У відповідностідо ст.170КПК України,арештом майнає тимчасове,до скасуванняу встановленомуцим Кодексомпорядку,позбавлення заухвалою слідчогосудді абосуду правана відчуження,розпорядження та/абокористування майном,щодо якогоіснує сукупністьпідстав чирозумних підозрвважати,що воноє доказомзлочину,підлягає спеціальнійконфіскації упідозрюваного,обвинуваченого,засудженого,третіх осіб,конфіскації уюридичної особи,для забезпеченняцивільного позову,стягнення зюридичної особиотриманої неправомірноївигоди,можливої конфіскаціїмайна.Арешт майнаскасовується увстановленому цимКодексом порядку. Завданнямарешту майнає запобіганняможливості йогоприховування,пошкодження,псування,знищення,перетворення,відчуження.
Арешт майнадопускається середіншого зметою забезпечення збереження речових доказів. Арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів. Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Крім того, слідчий суддя виходить з того, що арешт може накладатись, на майно, яке може бути речовими доказами, у разі відсутності повідомлення про підозру у кримінальному провадженні, або не здійснення провадження у відношенні юридичної особи, оскільки аналізуючи положення ч.2 ст.170 та п. 1,3 ч.2 ст.167 КПК України вбачається, що діючий КПК України не пов`язує безумовну можливість накладення арешту на предмет, який може бути визнаний як речовий доказ, виключно з наявністю у особи, яка є власником цього майна, конкретного процесуального статусу.
Як вбачається з витягів з ЄРДР органом досудового розслідування зареєстровано ряд кримінальних проваджень по факту незаконного збуту підакцизних товарів, а також порушення правил безпеки під час виконання робіт з підвищеною небезпекою. В ході проведеного огляду нежитлового приміщення ТзОВ «БАКОІЛ» в с.Звенячин, вул.Шевченка, 2, Заставнівського району Чернівецької області, який проведено з дозволу уповноваженої особи ОСОБА_5 , виявлено та вилучено ресівер від камер відео спостереження, а також встановлено, що господарська діяльність вказаного товариства здійснювалась з нежитлового приміщення розташованого за вищевказаною адресою в середині якого і вмонтовано заправну колонку та ємності для збереження палива. Дане нежитлове приміщення заправної станції та заправної колонки відповідно до постанови слідчого від 29.12.2019 року визнано речовим доказом.
Відповідно до відомостей, що містяться в матеріалах клопотання ТзОВ «БАКОІЛ» зареєстровано за адресою м.Чернівці, вул. Севастопольсьва, 18 «А», Код 43185629, керівник ОСОБА_6 , діяльність 47.30 роздрібна торгівля пальним, дата реєстрації підприємства 20.08.2019 рік.
Все вищевикладене дає можливість зробити висновок про наявність правових підстав для задоволення клопотання слідчого та накладення арешту на вищевказане нерухоме майно шляхом заборони його використання та розпорядження на період проведення досудового розслідування, оскільки є можливість використання зазначеного майна як доказу у кримінальному провадженні. Слідчим суддею також враховується розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, що полягає в необхідності проведення ряду слідчих дій органом досудового розслідування з вказаним речовим доказом. Враховуються і наслідки арешту для власника майна.
Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.132, 170-175, 309 КПК України, слідчий суддя, -
У Х В А Л И В :
Клопотання заступника начальника СВ Заставнівського ВП Кіцманського ВП ГУНП в Чернівецькій області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_4 у кримінальному провадженні, внесеному в ЄРДР за №12019260090000376 від 29.12.2019 року, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.204, ч.1 ст.271, ч.1 ст.272 КК України про накладення арешту на майно задовольнити.
Накласти арешт на приміщення заправної станції та заправних колонок ТОВ «БАКОІЛ» код ЄДРПОУ 43185629 в с. Звенячин по вул. Шевченка, 2 Заставнівського району, власником якого є ОСОБА_6 .
Ухвала про арешт майна виконується слідчим негайно. Копію ухвали направити слідчому, прокурору та власнику (уповноваженій особі) рухомого майна.
Арешт майна може бути скасовано повністю чи частково ухвалою слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження за клопотанням підозрюваного, обвинуваченого, їх захисника чи законного представника, іншого власника або володільця майна, представника юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, якщо вони доведуть, що в подальшому застосуванні цього заходу відпала потреба або арешт накладено необґрунтовано.
Ухвала може бути оскаржена до Чернівецького апеляційного суду протягом пяти днів з дня її проголошення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Чернівецького апеляційного суду.
Слідчий суддя: Ярослав СТРІЛЕЦЬ
Суд | Заставнівський районний суд Чернівецької області |
Дата ухвалення рішення | 29.12.2019 |
Оприлюднено | 21.02.2023 |
Номер документу | 86732079 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Кримінальне
Заставнівський районний суд Чернівецької області
Стрілець Я. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні