ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
02 січня 2020 року Справа № 925/1547/19
Суддя господарського суду Черкаської області Грачов В.М., розглянувши матеріали за позовом Департамента архітектури та містобудування Черкаської міської ради до приватного підприємства приватно виробничо-комерційного підприємства Укрєвробуд 2013 про стягнення 391168 грн. 90 коп.,
ВСТАНОВИВ:
Позивач - Департамент архітектури та містобудування Черкаської міської ради звернувся в господарський суд Черкаської області з позовом до приватного підприємства приватно виробничо-комерційного підприємства Укрєвробуд 2013 (далі-відповідач) про стягнення 391168 грн. 90 коп. штрафних санкцій за несвоєчасне виконання зобов`язань за договором № 355 від 24.10.2016 року та відшкодування судових витрат.
Позивач також подав клопотання (вх. № 39433/19 від 27.12.2019 року), в якому просив залучити до у часті у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради.
Відповідно до ст. 50 Господарського процесуального кодексу України, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
Якщо суд при вирішенні питання про відкриття провадження у справі або при підготовці справи до розгляду встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права та обов`язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору.
Про залучення третіх осіб до участі у справі суд постановляє ухвалу, в якій зазначає, на які права чи обов`язки такої особи та яким чином може вплинути рішення суду у справі.
Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, мають процесуальні права та обов`язки, встановлені статтею 42 цього Кодексу.
Дослідивши матеріали позову, суддя погоджується із доцільністю залучення до участі у розгляді даної справи третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, на стороні позивача - Департамент економіки і розвитку Черкаської міської ради, враховуючи те, що зазначена особа є стороною договору № 355 від 24.10.2016 року, як замовник-1, який став підставою на звернення із даним позовом до відповідача, тому рішення у даній справі може вплинути на права та обов`язки Департамента економіки та розвитку Черкаської міської ради.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали суд приходить до наступних висновків.
Статтею 12 ГПК України встановлено, що господарське судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку наказного провадження, позовного провадження (загального або спрощеного).
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 247 ГПК України у порядку спрощеного позовного провадження розглядаються малозначні справи та може бути розглянута будь-яка інша справа, віднесена до юрисдикції господарського суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Положеннями ч. 5 ст. 12 ГПК України передбачено, що для цілей цього Кодексу малозначними справами є: 1) справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 2) справи незначної складності, визнані судом малозначними, крім справ, які підлягають розгляду лише за правилами загального позовного провадження, та справ, ціна позову в яких перевищує п`ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 247 ГПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Частиною 5 статті 252 ГПК України передбачено, що суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Дослідивши матеріали справи № 925/1547/19, з урахуванням положень ст. ст. 12, 247 ГПК України, враховуючи ціну позову, категорію та складність справи, обсяг та характер доказів у справі та оскільки за ознаками чинного ГПК України дана справа відноситься до категорії малозначних, для швидкого вирішення спору, суд приходить до висновку, що дана справа підлягає розгляду за правилами спрощеного позовного провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 50, 176, 234, 247, 250, 252 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі № 925/1547/19.
2. Розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомленням сторін.
3.Судове засідання для розгляду справи по суті призначити на 10 год. 00 хв. 30 січня 2020 року. Засідання провести в приміщенні господарського суду Черкаської області, м. Черкаси, бул. Шевченка, 307, зал № 220.
4. Залучити до участі у справі третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору на стороні позивача - Департамент економіки та розвитку Черкаської міської ради (зареєстрований за адресою: 18001, вул. Б. Вишневецького, 36, м. Черкаси , код ЄДРПОУ 33457208).
5. Зобов`язати відповідача протягом п`ятнадцяти днів з моменту отримання даної ухвали подати через канцелярію суду та направити позивачу письмовий відзив на позовну заяву в порядку ст. 165 ГПК України і всі документи, що підтверджують заперечення проти позову у разі їх наявності.
6. Зобов`язати третю особу до дня засідання подати через канцелярію суду письмові пояснення в порядку ст. 179 ГПК України.
7. Запропонувати позивачу до судового засідання подати до суду та направити відповідачу відповідь на відзив.
8. Роз`яснити відповідачу, що ним може бути подана заява із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження згідно вимог ст. 250 ГПК України протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
9. Повідомити сторін, що додаткові письмові докази, висновки експертів, клопотання, заяви, пояснення, можуть бути ними подані через канцелярію суду у строк до 29.01.2020 року.
10. Веб-адреса сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://court.gov.ua/fair/.
11. Роз`яснити позивачу, що відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 226 ГПК України суд залишає позов без розгляду, якщо позивач без поважних причин не подав витребувані судом докази, необхідні для вирішення спору, або позивач (його представник) не з`явився у судове засідання або не повідомив про причини неявки, крім випадку, якщо від нього надійшла заява про розгляд справи за його відсутності і його нез`явлення не перешкоджає вирішенню спору.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2020 |
Оприлюднено | 03.01.2020 |
Номер документу | 86742764 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Черкаської області
Грачов В.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні