КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
02 січня 2020 року м. Кропивницький Справа № 340/3388/19
Суддя Кіровоградського окружного адміністративного суду Сагун А.В., розглянувши матеріали у справі за позовною заявою Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області (вул. Соборна, буд.7а, м. Кропивницький, 25009) до "Державної установи "Устинівський виправний центр (№37)" (с. Інгульське, Устинівський район Кіровоградська область, 28624) про стягнення заборгованості, -
ВСТАНОВИВ:
Головне управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області звернулося до суду з позовною заявою, в якій просить прийняти рішення про стягнення з Державної установи "Устинівський виправний центр (№ 37)", код ЄДРПОУ 14316942 суму позову 74 608 грн. 40 коп. боргу по відшкодуванню фактичних витрат на виплату та доставку пенсій призначених відповідно до п.„б" -„з" ст. 13 Закону України „Про пенсійне забезпечення" пільгової пенсії на користь Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області, Код ЄДРПОУ 20632802.
При ознайомленні з матеріалами позовної заяви, встановлено, що вона підлягає залишенню без руху, оскільки подана без додержання вимог, встановлених ст.ст.160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Відповідно до ч.3 ст.161 КАС України до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до ч.1 ст.4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Статтею сьомою Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" встановлено, що у 2019 році прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня 2019 року становить 1921 гривень.
Зі змісту п.3.1.1 ч.2 ст.4 Закону України "Про судовий збір" встановлено, що за подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано суб`єктом владних повноважень ставка судового збору складає 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Зі змісту позовної заяви вбачається, що позивачем заявлено позовну вимогу майнового характеру, по якій належить сплати судовий збір розмірі 1921,00 грн.
Однак представник позивача в позовній заяві просить суд звільнити його від сплати судового збору через відсутність видатків не його сплату.
Суддя вважає, що обмежене фінансування бюджетної установи не є підставою для її звільнення від сплати судового збору, не є вказані аргументи і підставою для відстрочення чи розстрочення його сплати (ухвали Верховного суду від 21 березня 2018 року по справі №813/2320/13-а (провадження №К/9901/24674/18), від 12 лютого 2018 року по справі №№442/5646/17 (провадження К/9901/2974/18), тому клопотання позивача про звільнення від сплати судового збору є необґрунтованим та задоволенню не підлягає.
Відтак для усунення вищезазначеного недоліку позивачу необхідно подати до суду докази сплати судового збору у розмірі 1921 грн.
Відповідно до ч.2, 5 ст. 94 КАС України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії, якщо інше не визначено цим Кодексом. Якщо для вирішення спору має значення лише частина документа, подається засвідчений витяг з нього. Учасник справи, який подає письмові докази в копіях (електронних копіях), повинен зазначити про наявність у нього або іншої особи оригіналу письмового доказу.
З матеріалів адміністративного позову вбачається, що представником позивача до суду подано копії документів (додатки до позовної заяви), які в свою чергу належним чином не завірені. Таким чином, виникла необхідність запропонувати представнику позивача надати до суду належним чином завірені копії таких документів.
Відповідно до частини першої статті 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Зважаючи на вищевикладене, позовна заява підлягає залишенню без руху з встановленням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст.ст.160, 161, 169 КАС України, суддя, -
УХВАЛИВ:
В задоволені клопотання про звільнення від сплати судового збору - відмовити.
Позовну заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Кіровоградській області до "Державної установи "Устинівський виправний центр (№37)" про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Повідомити позивача про необхідність виправити вказані в описовій частині ухвали недоліки позовної заяви протягом п`яти днів з дня отримання ухвали.
Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення вказаних недоліків позовної заяви у встановлений строк, остання буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала судді набирає законної сили з моменту її підписання та окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду А.В. Сагун
Суд | Кіровоградський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2020 |
Оприлюднено | 03.01.2020 |
Номер документу | 86743631 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Кіровоградський окружний адміністративний суд
А.В. Сагун
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні