Справа №274/7660/19
Провадження № 2-о/0274/210/19
У Х В А Л А
"02" січня 2020 р. м. Бердичів
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області в складі:
головуючого - судді Хуторної І.Ю., присяжних Базилевської І.А., Горобчук Л.Л.
з участю секретаря Поступайло Х.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Бердичеві цивільну справу за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Виконавчий комітет Романівської сільської ради Бердичівського району Житомирської області, про визнання громадянина недієздатним, встановлення над ним опіки та призначення опікуна, -
в с т а н о в и в:
29.11.2019 ОСОБА_1 звернулася до суду з заявою, у якій просить суд ухвалити рішення, яким визнати недієздатним її брата - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мотивуючи це тим, що ОСОБА_2 не може самостійно керувати своїми діями та усвідомлювати їх значення, не може орієнтуватися в простих життєвих ситуаціях, потребує постійного нагляду та турботи.
Особи, які беруть участь у справі, в судове засідання не з`явились.
У заяві ОСОБА_1 просить призначити у справі судову-психіатричну експертизу з метою визначення психічного стану ОСОБА_2 та здатності ним усвідомлювати значення своїх дій і керувати ними, витребувати з психоневрологічного диспансеру історію хвороби та амбулаторну карту ОСОБА_2
Від представника заінтересованої особи - сільського голови Романівської сільської ради Багінського С.І. надійшла заява у якій він просить проводити розгляд справи у його відсутності, заявлені вимоги підтримує.
У зв`язку з неявкою у судове засідання учасників справи, відповідно до частини другої статті 247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного пристрою не здійснювалося.
Суд вважає, що клопотання заявника про призначення експертизи та витребування доказів підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до вимог ст. 298 ЦПК України суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
Оскільки ОСОБА_2 перебуває на обліку у психоневрологічному диспансері Бердичівської районної лікарні, відповідно до епікризу Житомирської обласної психіатричної лікарні №1, де він перебував на лікуванні з 21.10.2019 до 30.10.2019 йому встановлено діагноз легка розумова відсталість в ст. вираженої дебільності з емоційно-вольовою нестійкістю по психастенічному типу F 70/1, наявні підстави для призначення судово-психіатричної експертизи.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Зважаючи, що медичні документи не можуть бути надані заявнику, а є необхідність у їх дослідженні експертом, клопотання про витребування амбулаторної картки ОСОБА_2 підлягає задоволенню.
Відповідно до п. 5 ч. 1 ст. 252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у випадку призначення судом експертизи.
Керуючись статями 84, 247, 298, 252, 258-260 ЦПК України, суд
у х в а л и в:
Клопотання заявниці ОСОБА_1 задовольнити.
Призначити у справі судову психіатричну експертизу для визначення психічного стану ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який проживає за адресою: АДРЕСА_1 .
Проведення експертизи доручити експертам Житомирської обласної психіатричної лікарні №1 (с. Зарічани Житомирський район Житомирська область).
Попередити експертів про кримінальну відповідальність за статтями 384, 385 КК України.
На вирішення експертів поставити такі запитання:
Чи страждає ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на хронічний, стійкий психічний розлад? Якщо так, то на який саме?
Чи може за своїм психічним станом ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 усвідомлювати значення своїх дій та керувати ними?
Експертам направити копію ухвали, разом з медичними документами.
Витребувати у психоневрологічному диспансерному відділенні Комунального некомерційного підприємства "Центральна районна лікарня Бердичівського району" Бердичівської районної ради амбулаторну картку ОСОБА_2 .
Провадження у справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі.
Апеляційна скарга на ухвалу може бути подана безпосередньо до Житомирського апеляційного суду або через Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Учасник справи, якому ухвала не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому ухвали.
Головуючий-суддя
Присяжні
Суд | Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 02.01.2020 |
Оприлюднено | 03.01.2020 |
Номер документу | 86744841 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Бердичівський міськрайонний суд Житомирської області
Хуторна І. Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні