Справа № 369/13744/19
Провадження №1-кс/369/4256/19
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22.10.2019 м. Київ
Києво-Святошинський районний суд Київської області в складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
розглянувши клопотання старшого слідчого СВ Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про проведення огляду, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110200000381 від 18.01.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356, ч. 1 ст. 239 КК України, -
В С Т А Н О В И В:
Старший слідчий Слідчого відділу Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області капітан поліції ОСОБА_3 звернувся до суду з клопотанням про надання дозволу на огляд та мотивує його тим, що у провадженні СВ Києво - Святошинського ВП ГУ НП в Київській області перебуває кримінальне провадження № 12018110200000381 від 18.01.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356, ч. 1 ст. 239 КК України.
04.01.2019 року кримінальне провадження №12018110200000381 від «18» січня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України та кримінальне провадження №420181112000208 від 26.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України прокурором об`єднано в одне провадження та присвоєно основний номер №12018110200000381.
В ході досудового розслідування встановлено, що 11.12.17 ескаватор марки І8В 4 СХ, державний номерний знак НОМЕР_1 , виконував будівельні роботи без дозвільних документів, а саме на землях лісогосподарського призначення, кварталу 1 Васильківського лісництва, яке входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" в с. Гатне, Києво-Святошинського району, Київської області.
Крім того, за фактом забруднення земельної ділянки, яка відноситься до земель лісогосподарського призначення, кварталу 1 виділу 33 Васильківського лісництва та входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне", що створює небезпеку для життя та здоров"я людей.
Згідно відповіді на запит слідчого Державне підприємство «Київське лісове господарство» повідомило, що 08.11.2018 о 08 год. 10 хв., майстром під час патрулювання лісових масивів, у кварталі 1 виділа 40 виявлено незаконне використання земель лісогосподарського призначення, шляхом проведення землерийних робіт на території ландшафтного заказника місцевого значення «Озерне». Про виявлений факт порушення складено акт огляду місця вчинення правопорушення лісового законодавства у кварталі 1 виділ 40 Васильківського лісництва ДП «Київський лісгосп».
Кабельна траса КЛ-10кВ, відповідно до наданих ПП «Лідерпроектбуд» схем, мала бути прокладена через квартали 1 вид 40,45, кв 2 вид 3,4,5,7,13, кв 54 вид 1,3,4,5,6,7 Васильківського лісництва ДП «Київський лісгосп».
Оскільки, квартал 1 виділа 40,45 відносяться до ландшафтного заказника місцевого значення «Озерне» (далі-Заказник), згідно охоронного зобов`язання та Закону України «Про природо-заповідний фонд України» проведення будь-яких робіт на його території заборонено. Тоді як, квартали 2 та 54 відносяться до лісогосподарської частини лісів зелених зон земель лісогосподарського призначення.
ДП «Київський лісгосп» погодив прокладання кабельної лінії КЛ-10 кВ тільки через квартали 2 та 54, за умови проведення робіт без пошкодження кореневої системи дерев, а також за умови зміни напрямку кабельної лінії 10 кВ в обхід Заказника. Погодження на прокладання кабельної траси КЛ-10 кВ через Заказник не надавалося.
В ході допиту свідка ОСОБА_4 , останній повідомив, що забудовником ЖК «Молодіжне містечко» являється ОСОБА_5 , яке будується з 2015 року, можливо навіть з 2014 року. Під час будівництва даного житлового комплексу виявлено ряд порушень, а саме те, що забудовник ЖК «Молодіжне містечко» чи посадові особи ЖК «Молодіжне містечко» всупереч встановленому законодавству незаконно використовують землі лісогосподарського призначення в кварталі 1 виділ 33 Васильківського лісництва, дана ділянка знаходиться в межах ландшафтного заказника місцевого значення «Озерне» на території Києво-Святошинського району. На ділянці без погодження лісгоспом облаштовано каналізаційну мережу. Також порушення виявлено лісового та природоохоронного законодавства.
Посадові особи ЖК «Молодіжне містечко» протягнули силовий кабель до ЖК «Молодіжне містечко» через ділянку, яка знаходиться в межах ландшафтного заказника місцевого значення «Озерне» на території Києво-Святошинського району, при цьому жодних дозволів їм ніхто не надавав. Також даний кабель було протягнуто через с. Юріївка, с. Віта-Поштова, с. Гатне, с. Крюківщина, через поле, яка належить Національній академії аграрних наук, також через садові товариства ( СТ «УТОС»)
11.12.2017 року було виявлено, що ескаватор марки І8В 4 СХ д.н.з. НОМЕР_1 виконував будівельні роботи, без жодних на те дозволів, а точніше рив траншеї, при цьому невідома група людей прокладала силовий кабель до ЖК «Молодіжне містечко» через землю лісогосподарського призначення, яка входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення «Озерне».
Також даний кабель прокладали 16.04.18 та 17.05.18 про що було написано заяви до Києво-Святошинського ВП та приїздила слідчо-оперативна група, яка даний факт зафіксувала.
Згідно довідки Крюківщинської сільської ради, земельна ділянка кварталу 1 виділу 33 Васильківського лісництва, що входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" ДП «Київський лісгосп» з кадастровим номером 3222484001:01:023:5023 перебуває у постійному користуванні ДП «Київський лісгосп».
Враховуючи вищевикладене виникла необхідність у проведенні огляду кварталу 1 виділу 33 Васильківського лісництва, що входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" ДП «Київський лісгосп» із залученням спеціалістів для підтвердження або спростування можливих порушень.
У відповідностідо ст.237КПК Україниз метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Для участі в огляді може бути запрошений потерпілий, підозрюваний, захисник, законний представник та інші учасники кримінального провадження. З метою одержання допомоги з питань, що потребують спеціальних знань, слідчий, прокурор для участі в огляді може запросити спеціалістів.
При проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Огляд - це слідча дія, що полягає у безпосередньому сприйнятті зовнішніх ознак матеріальних об`єктів з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення.
Мета огляду - виявлення відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення та їх фіксація.
Фактичною підставою для проведення огляду є наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення його мети. При наявності достатніх даних, що вказують на необхідність проведення огляду, слідчий чи прокурор приймає рішення про його проведення.
Вимога закону обов`язково отримати вмотивовану ухвалу слідчого судді встановлена, тільки коли необхідно здійснити огляд житла чи іншого володіння особи. В даному випадку необхідно провести огляд місцевості, де знаходяться тимчасові споруди без огляду житла та будь-яких приміщень. Відповідно до вимог закону слідчий або прокурор повинні вжити належних заходів для забезпечення присутності під час проведення огляду осіб, чиї права та законні інтереси можуть бути обмежені або порушені.
Відповідно до ч. 7 ст. 223 КПК огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється з обов`язковою участю не менше двох понятих незалежно від застосування технічних засобів фіксування відповідної слідчої (розшукової) дії. Зазначені особи можуть бути допитані під час судового розгляду як свідки проведення огляду.
При огляді можуть бути вилучені лише речі і документи, які мають значення для кримінального провадження. Ними можуть бути сліди вчиненого кримінального правопорушення, документи, інші предмети, які можуть бути приєднані до матеріалів кримінального провадження як речові докази, до яких, зокрема, можна віднести матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, у тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Якщо оглянуті речі мають ознаки речового доказу (ст. 98 КПК), вони визнаються речовими доказами і залучаються до матеріалів кримінального провадження постановою слідчого або прокурора.Речові докази вилучаються цілком у натурі.
Згідно зі ст.84 КПК України доказами в кримінальному провадженні є фактичні дані, отримані у передбаченому цим Кодексом порядку, процесуальними джерелами яких можутьбути показання, речові докази, документи, висновки експертів. Одним із таких порядків є саме проведення огляду.
Виходячи з наведеного, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості під час розслідування кримінального провадження, підтвердження або ж спростування факту незаконного використання земельної ділянки виникла необхідність у проведенні огляду місцевості за адресою: квартал 1 виділ 33 Васильківського лісництва, що входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" ДП «Київський лісгосп» з кадастровим номером 3222484001:01:023:5023.
Без проведення огляду місцевості кварталу 1 виділу 33 Васильківського лісництва, що входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" ДП «Київський лісгосп», неможливо буде виконати покладені на орган досудового розслідування завдання кримінального провадження передбачені ст.2 КПК України, в частині захисту осіб, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу, і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Тому, слідчий просив суд надати дозвіл старшому слідчому СВ Києво-Святошинського ВП капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчої групи СВ Києво-Святошинського ВП майору поліції ОСОБА_6 , слідчому слідчої групи СВ Києво-Святошинського ВП старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , прокурору Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_8 на проведення огляду місцевості, а саме: кварталу 1 виділу 33 Васильківського лісництва, що входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" ДП «Київський лісгосп» з кадастровим номером 3222484001:01:023:5023, яка на праві постійного користування перебуває у ДП «Київський лісгосп», із залученням спеціалістів. Під час проведення огляду слідчий має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження (ст.237 КПК України).
В судове засідання слідчий не з`явився, подав до суду заяву, якою просив задоволити його клопотання в повному обсязі.
Відповідно до ст.233 ч.3 КПК України слідчий, прокурор має право до постановлення ухвали слідчого судді увійти до житла чи іншого володіння особи лише у невідкладних випадках, пов`язаних із врятуванням життя людей та майна чи з безпосереднім переслідуванням осіб, які підозрюються у вчиненні злочину. У такому випадку прокурор, слідчий за погодженням із прокурором зобов`язаний невідкладно після здійснення таких дій звернутися з клопотанням про проведення обшуку до слідчого судді.
Слідчий суддя розглядає таке клопотання згідно з вимогами статті 234 цього Кодексу, перевіряючи, крім іншого, чи дійсно були наявні підстави для проникнення до житла чи іншого володіння особи без ухвали слідчого судді. Якщо прокурор відмовиться погодити клопотання слідчого про обшук або слідчий суддя відмовить у задоволенні клопотання про обшук, встановлені внаслідок такого обшуку докази є недопустимими, а отримана інформація підлягає знищенню в порядку, передбаченому статтею 255 цього Кодексу.
В силу ст. 237 ч.ч. 1 та 2 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів. Огляд житла чи іншого володіння особи здійснюється згідно з правилами цього Кодексу, передбаченими для обшуку житла чи іншого володіння особи.
Частиною 5 та 7 вказаної статті передбачено, що при проведенні огляду дозволяється вилучення лише речей і документів, які мають значення для кримінального провадження, та речей, вилучених з обігу. Усі вилучені речі і документи підлягають негайному огляду і опечатуванню із завіренням підписами осіб, які брали участь у проведенні огляду. У разі якщо огляд речей і документів на місці здійснити неможливо або їх огляд пов`язаний з ускладненнями, вони тимчасово опечатуються і зберігаються у такому вигляді доти, доки не буде здійснено їх остаточні огляд і опечатування.
Огляд проводиться на підставі ухвали слідчого судді.
Судом встановлено, що у провадженні СВ Києво - Святошинського ВП ГУ НП в Київській області перебуває кримінальне провадження № 12018110200000381 від 18.01.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356, ч. 1 ст. 239 КК України.
04.01.2019 року кримінальне провадження №12018110200000381 від «18» січня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356 КК України та кримінальне провадження №420181112000208 від 26.03.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 239 КК України прокурором об`єднано в одне провадження та присвоєно основний номер №12018110200000381.
В ході досудового розслідування встановлено, що 11.12.17 ескаватор марки І8В 4 СХ, державний номерний знак НОМЕР_1 , виконував будівельні роботи без дозвільних документів, а саме на землях лісогосподарського призначення, кварталу 1 Васильківського лісництва, яке входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" в с. Гатне, Києво-Святошинського району, Київської області.
Крім того, за фактом забруднення земельної ділянки, яка відноситься до земель лісогосподарського призначення, кварталу 1 виділу 33 Васильківського лісництва та входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне", що створює небезпеку для життя та здоров"я людей.
Згідно відповіді на запит слідчого Державне підприємство «Київське лісове господарство» повідомило, що 08.11.2018 о 08 год. 10 хв., майстром під час патрулювання лісових масивів, у кварталі 1 виділа 40 виявлено незаконне використання земель лісогосподарського призначення, шляхом проведення землерийних робіт на території ландшафтного заказника місцевого значення «Озерне». Про виявлений факт порушення складено акт огляду місця вчинення правопорушення лісового законодавства у кварталі 1 виділ 40 Васильківського лісництва ДП «Київський лісгосп».
Кабельна траса КЛ-10кВ, відповідно до наданих ПП «Лідерпроектбуд» схем, мала бути прокладена через квартали 1 вид 40,45, кв 2 вид 3,4,5,7,13, кв 54 вид 1,3,4,5,6,7 Васильківського лісництва ДП «Київський лісгосп».
ДП «Київський лісгосп» погодив прокладання кабельної лінії КЛ-10 кВ тільки через квартали 2 та 54, за умови проведення робіт без пошкодження кореневої системи дерев, а також за умови зміни напрямку кабельної лінії 10 кВ в обхід Заказника. Погодження на прокладання кабельної траси КЛ-10 кВ через Заказник не надавалося.
В ході допиту свідка ОСОБА_4 , останній повідомив, що забудовником ЖК «Молодіжне містечко» являється ОСОБА_5 , яке будується з 2015 року, можливо навіть з 2014 року. Під час будівництва даного житлового комплексу виявлено ряд порушень, а саме те, що забудовник ЖК «Молодіжне містечко» чи посадові особи ЖК «Молодіжне містечко» всупереч встановленому законодавству незаконно використовують землі лісогосподарського призначення в кварталі 1 виділ 33 Васильківського лісництва, дана ділянка знаходиться в межах ландшафтного заказника місцевого значення «Озерне» на території Києво-Святошинського району. На ділянці без погодження лісгоспом облаштовано каналізаційну мережу. Також порушення виявлено лісового та природоохоронного законодавства.
Виходячи з наведеного, для досягнення повноти, всебічності та неупередженості під час розслідування кримінального провадження, підтвердження або ж спростування факту незаконного використання земельної ділянки виникла необхідність у проведенні огляду місцевості за адресою: квартал 1 виділ 33 Васильківського лісництва, що входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" ДП «Київський лісгосп» з кадастровим номером 3222484001:01:023:5023.
Слідчий суддя, аналізуючи клопотання та додані до нього матеріали досудового розслідування, приходить до висновку, що клопотання підлягає до задоволення в наданні дозволу на проведення огляду місцевості за адресою: квартал 1 виділ 33 Васильківського лісництва, що входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" ДП «Київський лісгосп» з кадастровим номером 3222484001:01:023:5023, який необхідний з метою відшукання та вилучення слідів, предметів, речей, які мають значення для розкриття кримінального правопорушення, а також відомостей про обставини вчинення злочину.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 233-235, 309 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя
У Х В А Л И В :
Клопотання старшого слідчого СВ Києво-Святошинського ВП ГУНП в Київській області капітана поліції ОСОБА_3 про проведення огляду, за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12018110200000381 від 18.01.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ст. 356, ч. 1 ст. 239 КК України - задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому СВ Києво-Святошинського ВП капітану поліції ОСОБА_3 , слідчому слідчої групи СВ Києво-Святошинського ВП майору поліції ОСОБА_6 , слідчому слідчої групи СВ Києво-Святошинського ВП старшому лейтенанту поліції ОСОБА_7 , прокурору Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області ОСОБА_8 на проведення огляду місцевості, а саме: кварталу 1 виділу 33 Васильківського лісництва, що входить до складу ландшафтного заказника місцевого значення "Озерне" ДП «Київський лісгосп» з кадастровим номером 3222484001:01:023:5023, яка на праві постійного користування перебуває у ДП «Київський лісгосп», із залученням спеціалістів.
Під час проведення огляду слідчий має право проводити вимірювання, фотографування, звуко- чи відеозапис, складати плани і схеми, виготовляти графічні зображення оглянутого місця чи окремих речей, виготовляти відбитки та зліпки, оглядати і вилучати речі і документи, які мають значення для кримінального провадження (ст.237 КПК України).
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Києво-Святошинський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2019 |
Оприлюднено | 22.02.2023 |
Номер документу | 86745756 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про інші клопотання |
Кримінальне
Києво-Святошинський районний суд Київської області
Медведський М. Д.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні