ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
03.01.2020Справа № 910/18829/19
Суддя Господарського суду міста Києва Гулевець О.В., розглянувши
про захист ділової репутації та спростування недостовірної інформації
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "КОМУНІКАЦІЙНИЙ ХАБ "ЕКОНОМІКА" (позивач) звернулося до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "ЕМСІ ТУДЕЙ" (відповідач) в якому просить суд:
Визнати недостовірною та такою, що наносить шкоду діловій репутації позивача інформацію, поширену 17 липня 2019 року на Інтернет -ресурсі mc.today за URL-адресою https://mc.today/eksperiment-my-predlozhili-izvestnym-smi-dengi-za-publikatsiyu-chernuhi-o- davide-braune-oni-soglasilis/ у інформаційному матеріалі під назвою "Эксперимент: мы предложили известным СМИ деньги за публикацию чернухи о Давиде Брауне. Многие согласились " , а саме що міститься у наступному твердженні: "еще плотно работаем с национальным порталом delo.ua " .
Протягом 10 (десяти) діб з дати набрання законної сили рішенням суду зобов`язати Товариство з обмеженою відповідальністю "ЕМСІ ТУДЕЙ" та на тому ж Інтернет-ресурсі mc.today на якому був розміщений інформаційний матеріал за URL-адресою https://mc.today/eksperiment-my-predlozhili-izvestnym-smi-dengi-za-publikatsiyu-chemuhi-o- davide-braune-oni-soglasilis/ під заголовком "СПРОСТУВАННЯ" опублікувати інформацію наступного змісту:
"ОПРОВЕРЖЕНИЕ.
17 июля 2019 года на Интернет-сайте mc.today no адресу https://mc.today/eksperiment- my-predlozhili-izvestnym-smi-densi-za-publikatsiyu-chernuhi-o-davide-braune-oni-soglasilis/ был опубликован информационный материал под названием Эксперимент: мы предложили известным СМИ деньги за публикацию чернухи о Давиде Брауне . Многие согласились . Распространенная в указанном материале информация о сотрудничестве третьих лиц с Интернет-порталом delo.ua по вопросам размещения скрытой рекламы, заказных информационных материалов (т.н. "джинсы " ) является недостоверной " .
Текст спростування має бути розміщений тим самим шрифтом і розміром як шрифт самої Статті.
Витрати, пов`язані із публікацією спростування вказаної інформації покласти на відповідача.
Розглянувши матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд дійшов висновку про повернення позовної заяви з огляду на наступне.
У відповідності до п. 2 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Відповідно до ст. 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2019 рік" установлено, що станом на 01.01.2019 року прожитковий мінімум для працездатних осіб з 1 січня - 1921,00 грн.
Згідно із пп. 2 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір", за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору встановлюється в 1 розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір", у разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.
Позивачем заявлено дві вимоги немайнового характеру, а тому за подання позовної заяви необхідно сплатити судовий збір за ставками, встановленими Законом України "Про судовий збір", за кожну вимогу немайнового характеру, у сумі 3842,00 грн (1921,00 грн. х 2).
Однак згідно із платіжним дорученням №2960 від 24.12.2019 вбачається, що позивачем сплачено судовий збір у сумі 1921,00 грн, тобто у меншому розмір ніж це передбачено законом.
Враховуючи наведене, позивач повинен доплатити судовий збір у розмірі 1921,00 грн.
Згідно з частиною 1 статті 10 Господарського процесуального кодексу України господарське судочинство в судах здійснюється державною мовою.
Відповідно до частини 4 зазначеної статті Господарського процесуального кодексу України учасники судового процесу, які не володіють або недостатньо володіють державною мовою, мають право робити заяви, надавати пояснення, виступати в суді і заявляти клопотання рідною мовою або мовою, якою вони володіють, користуючись при цьому послугами перекладача в порядку, встановленому цим Кодексом.
Згідно з частиною 1 статті 10 Конституції України державною мовою в Україні є українська мова.
За приписами частини 1 статті 12 Закону України "Про судоустрій статус суддів" судочинство і діловодство в судах України проводяться державною мовою.
Крім цього, як зазначив Конституційний Суд України у рішенні від 14 грудня 1999 року у справі № 10-рп/99, українська мова як державна є обов`язковим засобом спілкування на всій території України при здійсненні повноважень органами державної влади та органами місцевого самоврядування (мова актів, роботи, діловодства, документації, тощо), а також в інших публічних сферах суспільного життя, які визначаються законом (частина 5 статті 10 Конституції України).
З огляду на зазначене, позовні вимоги мають викладатися державною (українською) мовою.
Згідно із п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України визначено, що позовна заява повинна містити попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Оскільки позивачем не дотримано приписів п. 9 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, то позивачу слід надати суду попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
За таких обставин, позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМУНІКАЦІЙНИЙ ХАБ "ЕКОНОМІКА" підлягає залишенню без руху.
Відповідно до вимог ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Згідно із ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 162, ст. 164, ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст. 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "КОМУНІКАЦІЙНИЙ ХАБ "ЕКОНОМІКА" залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви протягом п`яти днів з дня вручення даної ухвали.
3. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя О.В. Гулевець
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2020 |
Оприлюднено | 03.01.2020 |
Номер документу | 86756579 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Гулевець О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні