Рішення
від 03.01.2020 по справі 467/1243/19
АРБУЗИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 467/1243/19

2-о/467/2/20

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03.01.2020 року Арбузинський районний суд Миколаївській області

у складі: головуючого - судді Кірімової О.М.,

при секретарі - Сіваченко Ю.І.,

представника заявника ОСОБА_1 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду смт. Арбузинка справу за заявою ОСОБА_2 , заінтересована особа: Костянтинівська селищна рада Арбузинського району Миколаївської області про встановлення факту родинних відносин,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_2 , в інтересах якої діє адвокат Багдасарян А.Ю., звернулась до суду з заявою про встановлення факту родинних відносин, згідно якої просить встановити факт родинних відносин між ним та ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Обґрунтовуючи свою заяву, посилається на те, що ІНФОРМАЦІЯ_2 помер дядько заявника ОСОБА_5. Після його смерті відкрилась спадщина на належне йому майно.

Після смерті ОСОБА_5 , заявник звернувся до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Однак, заявнику було надано роз`яснення, у відповідності до якого прізвище його матері у її свідоцтві про народження не збігається з прізвищем спадкодавця у витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження спадкодавця, в зв`язку з чим неможливо встановити родинний зв`язок між заявником та спадкодавцем. Заявнику було запропоновано звернутись до суду дляв становлення факту родинних відносин, а саме факту, що спадкодавець ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 є його дядьком.

В зв`язку з цим заявник був змушений звернутись до суду з даною заявою.

Представник заявника в судовому засіданні уточнив заявлені вимоги та просив встановити родинний зв`язок заявника ОСОБА_2 з померлим ОСОБА_5 , зазначивши, що відмінність у написанні прізвища матері у свідоцтві про її народження та у у витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження ОСОБА_5 позбавляє заявника в подальшому скористатись своїм правом на спадщину. При цьому зазначив, що на даний час виправити допущену помилку в позасудовому порядку не можливо.

Представник заінтересованої особи, будучи належним чином повідомлений про час та місце слухання справи в судове засідання не з`явився.

Вислухавши думку представника заявника, допитавши свідків, вивчивши матеріали справи, суд приходить до висновку про те, що заява підлягає задоволенню з наступних підстав.

Статтею 293 ЦПК України визначено, що окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають юридичне значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Згідно ч. 3 ст. 294 ЦПК України справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Відповідно до ч. 1 п. 1 ст. 315 ЦПК України суд розглядає справи про встановлення факту, у тому числі родинних відносин між фізичними особами.

Статтею 315 ЦПК України передбачений перелік фактів, що мають юридичне значення, і справи про встановлення яких розглядаються в порядку окремого провадження судом.

При цьому факти, що мають юридичне значення - це факти, з якими закон пов`язує виникнення, зміну або припинення правовідносин.

Як роз`яснив Верховний Суд України у своїй постанові Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення від 31.03.1995 року № 5 - підстави, за наявності яких у порядку окремого провадження розглядаються такі справи: 1) згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян; 2) чинним законодавством не передбачено іншого порядку їх встановлення; 3) заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; 4) встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право. Тобто відповідно до вищезазначеної Постанови суд вправі розглядати справи про встановлення родинних відносин, коли цей факт безпосередньо породжує юридичні наслідки, наприклад, якщо твердження такого факту необхідне заявникові для одержання в органах, що вчиняють нотаріальні дії, свідоцтва про право на спадщину, для оформлення права на пенсію у зв`язку із втратою годувальника.

У відповідності до копі свідоцтва про народження ОСОБА_2 серії НОМЕР_1 його батьками є ОСОБА_4 та ОСОБА_3 (а.с. 9).

Згідно копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_2 ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 10).

Відповідно до копії свідоцтва про смерть серії НОМЕР_3 ОСОБА_3 . померла ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с. 11).

Згідно копії свідоцтва про народження серії НОМЕР_4 ОСОБА_3 народилась ІНФОРМАЦІЯ_5 та її батьками є ОСОБА_6 та ОСОБА_7 (а.с.12).

У відповідності до свідоцтва про одруження серії НОМЕР_5 ОСОБА_3 внаслідок укладення шлюбу отримала прізвище ОСОБА_3 (а.с. 13).

Як вбачається з роз`яснення Арбузинської державної нотаріальної контори Миколаївської області № 130/0214 від 12.02.2018 року про неможливість вчинення нотаріальної дії повідомлено, що про робіжність у свідоцтві про народження та у повному витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян щодо актового запису про народження від 19.10.2017 року ОСОБА_3 та її брата ОСОБА_5 , а саме прізвище їх матері зазначено по різному: у свідоцтві про народження ОСОБА_3 ОСОБА_3 , а у витязі з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про народження ОСОБА_5 ОСОБА_3 . В зв`язку з зазначеним ОСОБА_2 рекомендовано звернутись до суду для встановлення родинних стосунків із спадкодавцем. (а.с. 14).

Відповідно до копії свідоцтва про право на спадщину від 02.11.1989 року спадкоємцем після смерті ОСОБА_11 є ОСОБА_5 (а.с. 15).

У відповідності до копії спадкової справи № 172/20017 заведеної після смерті ОСОБА_5 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_2 з заявою про прийняття спадини звертався лише ОСОБА_2 (а.с. 26-40).

Допитана в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_13 в судовому засіданні пояснила, що ОСОБА_5 був її двоюрідним братом та помер ІНФОРМАЦІЯ_2 . До смерті поривав в смт. Костянтинівка Арбузинського району Миколаївської області. Дітей впомерлого не було. Після його смерті залишилась спадщина у вигляді житлового будинку. Саме заявник здійснював поховання померлого ОСОБА_5 Стверджує, що заявник є племінником ОСОБА_5 Дівоче прізвище бабусі заявника було ОСОБА_3 . Та, оскільки на час народження матері заявника, бабуся заявника не перебувала у зареєстрованому шлюбі з його дідом ОСОБА_6 , її батьками в свідоцтві про народження зазначено саме ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

Допитана в судовому засіданні в якості свідка ОСОБА_14 , пояснила суду, що заявник є її рідним братом. ОСОБА_5 помер ІНФОРМАЦІЯ_2 та був їх рідним дядьком. В свідоцтві про народження матері прізвище бабусі зазначено ОСОБА_3 , що є її дівочим прізвищем. Згодом, проживаючи на території Білорусі бабусі та дід уклали шлюб, внаслідок чого бабуся змінила прізвище на ОСОБА_3 . Дітей у померлого ОСОБА_5 не було. Стверджує, що ОСОБА_5 є рідним дядьком заявника.

На підставі досліджених доказів та викладеного суд приходить до висновку про можливість задоволення заявлених вимог.

Іншого в судовому засіданні не встановлено.

На підставі вищевикладеного і керуючись ст.ст. 263-265, 267, 268 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Заяву ОСОБА_2 , заінтересована особа: Костянтинівська селищна рада Арбузинського району Миколаївської області про встановлення факту родинних відносин - задовольнити.

Встановити факт, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 є дядьком ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Миколаївського апеляційного суду через Арбузинський районний суд.

Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручено у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження рішення суду - якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Заявник: ОСОБА_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_8 , ідентифікаційний номер НОМЕР_6 , зареєстрований та проживає в АДРЕСА_1 ).

Заінтересована особа: Костянтинівська селищна рада Арбузинського району Миколаївської області (ЄДРПОУ 04376630, Миколаївська область, Арбузинський район, смт. Костянтинівка, вул. Соборна, 20)

Суддя Арбузинського

районного суду О.М. Кірімова

СудАрбузинський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення03.01.2020
Оприлюднено09.01.2020
Номер документу86764339
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —467/1243/19

Рішення від 03.01.2020

Цивільне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Кірімова О. М.

Ухвала від 14.11.2019

Цивільне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Кірімова О. М.

Ухвала від 23.10.2019

Цивільне

Арбузинський районний суд Миколаївської області

Кірімова О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні