Справа № 473/4910/19
РІШЕННЯ
іменем України
"03" січня 2020 р. м. Вознесенськ
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області у складі:
головуючої - судді Висоцької Г.А.
при секретарі - Радєвій Н.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду м. Вознесенська в порядку окремого провадженням без застосування звукозаписувальної техніки цивільну справу № 473/4910/19 за заявою ОСОБА_1 , заінтересована особа: Прибужанівська сільська рада Вознесенського району Миколаївської області про встановлення факту належності правовстановлюючого документу,
В С Т А Н О В И В :
В листопаді 2019 року ОСОБА_1 звернувся до суду із заявою про встановлення факту належності правовстановлюючих документів, а саме держаних актів на право приватної власності на земельні ділянки серія ЯЕ № 906087, ЯЕ № 906088, ЯЕ № 906098, виданих Вознесенською райдержадміністрацією Миколаївської області 04.10.2007 року ОСОБА_2 .
В обґрунтування даної заяви зазначено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла його мати - ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилась спадщина, до складу якої ввійшли земельні ділянки загальною площею 2,30 га., 0,46 га., 0,16 га., що розташовані на території Прибужанівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та надані для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.Заповіт на випадок своєї смерті мати не залишила, а він прийняв спадщину в передбаченому законом порядку.
Проте, в зв`язку з помилкою в написанні прізвища спадкодавця в правовстановлюючих документах на спадкове майно (замість ОСОБА_1 зазначено ОСОБА_1 ), він позбавлений можливості оформити належним чином спадщину після смерті матері.
Разом з тим, вирішити питання щодо виправлення даної помилки в адміністративному порядку є неможливим з об`єктивних причин, тому посилаючись на наведені обставини, а також на те, що встановлення зазначеного факту має для заявника юридичне значення, ОСОБА_1 просив заяву задовольнити.
В судове засіданні заявник ОСОБА_1 не з`явився, надав заяву про розгляд справи за його відсутності на підставі наданих доказів. Свої вимоги підтримав.
Представник заінтересованої особи Прибужанівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області в судове засідання не з`явився. Надав заяву про розгляд справи за його відсутності, не заперечував проти встановлення обумовленого факту.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд прийшов до наступного.
Так, відповідно до ст. 293 ЦПК України, п.п.4,12 Постанови Пленуму Верховного Суду України за №5 від 31.03.1995 року Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення (з наступними змінами),окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав за відсутності іншого порядку встановлення цих фактів.
За правилами п.6 ч.1 ст.315 ЦПК України, суд розглядає справи про встановлення факту належності правовстановлюючих документів особі, прізвище, ім`я, по батькові,місце і час народження якої, що зазначені в документі не збігаються з ім`ям, по батькові, прізвищем, місцем і часом народження цієї особи, зазначеним у свідоцтві про народження або паспорті.
Обумовлений факт підлягає встановленню в судовому порядку за наявності наступних умов:
1) згідно з законом такий факт породжує юридичні наслідки, тобто від нього залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав громадян, та чинним законодавством не передбачено іншого порядку його встановлення;
2) заявник не має іншої можливості встановити факт, що має для нього юридичне значення, в зв`язку з чим єдиним способом встановлення необхідного факту є ухвалення судом відповідного рішення;
3) якщо встановлення факту не пов`язується з наступним вирішенням спору про право.
Як вбачається з матеріалів справи, ІНФОРМАЦІЯ_1 в м. Вознесенську Миколаївської області померла ОСОБА_2 (а.с. 5).
Після її смерті відкрилася спадщина, до складу якої ввійшли земельні ділянки загальною площею 2,30 га., 0,46 га., 0,16 га.,що розташована на території Прибужанівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області та надані для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Заявник прийняв спадщину в передбаченому законом порядку та звернувся до нотаріуса з метою її належного оформлення. Проте отримав відмову в вчиненні вказаної нотаріальної дії в зв`язку з розбіжностями в написанні прізвища спадкодавця в свідоцтві про смерть ОСОБА_1 , а в правовстановлюючих документах на спадкове майно ОСОБА_1 .
В той же час факт належності ОСОБА_2 державних актів на право приватної власності на землю, знайшов своє підтвердження в судовому засіданні, відповідно до наявних у справі письмових доказів ( а.с. 4,6,7,8,9,10,11), наявністю документів спадкодавця у спадкоємця- заявника по справі і оригіналів правовстановлюючих документів.
Доказів, які б спростовували вищевикладене суду не надано.
Таким чином, враховуючи, що встановлення факту належності правовстановлюючого документа має для заявника юридичне значення, оскільки необхідно для реалізації спадкових прав, суд приходить до висновку, що заява ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючих документів є обґрунтованою та підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст.4-5, 11-13, 76-83, 260-263, 315-319 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ:
заяву ОСОБА_1 про встановлення факту належності правовстановлюючого документа -задовольнити.
Встановити факт належності ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , державних актів від 04.10.2007 року на право приватної власності на земельні ділянки площею 0,46 га., кадастровий номер 4822083800:11:000:0066, площею 2,30 га., кадастровий номер 4822083800:21:000:0032, площею 0,16 га., кадастровий номер 4822083800:11:000:0067, що призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, розташовані на території Прибужанівської сільської ради Вознесенського району Миколаївської області, які складені на ім`я ОСОБА_2 .
Рішення може бути оскаржено в апеляційному порядку до Миколаївського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Заявник: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 .
Суддя Висоцька Г.А.
Суд | Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області |
Дата ухвалення рішення | 03.01.2020 |
Оприлюднено | 08.01.2020 |
Номер документу | 86764402 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вознесенський міськрайонний суд Миколаївської області
Висоцька Г. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні