Рішення
від 04.12.2019 по справі 683/2185/19
СТАРОКОСТЯНТИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 683/2185/19

2/683/1263/2019

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

04 грудня 2019 року м. Старокостянтинів

Старокостянтинівський районний суд

Хмельницької області в складі:

головуючого - судді Цішковського В.А.

за участю секретаря Крупської В.В.

розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в м. Старокостянтинів цивільну справу № 683/2185/19, 2/683/1263/2019 за позовом ОСОБА_1 до Веснянської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області про визнання права на земельну частку (пай),

встановив:

У серпні 2019 року ОСОБА_1 звернулася в суд з позовом до Веснянської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області і просить визнати за нею право на земельну частку (пай), яка перебуває в колективній власності у відкритому сільськогосподарському акціонерному товаристві Зоря розміром 3,99 умовних кадастрових гектара без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості) на території Веснянської сільської ради Старокостянтинівського району Хмельницької області.

В обґрунтування заявленого позову посилається на те, що згідно наказу №140 к від 30 грудня 1992 року її було прийнято на роботу у Старокостянтинівський бурякорадгосп ім. Мануїльського відділу Веснянка, який з 22 квітня 1996 року перейменовано у відкрите сільськогосподарське акціонерне товариство Зоря (далі ВСАТ Зоря ). Вказує, що вона була акціонером ВСАТ Зоря та залишається власником іменних акцій цього товариства. 16 чрвня 1999 року вона припинила свою трудову діяльність у ВСАТ Зоря , однак залишилася його акціонером.

28 грудня 2001 року Старокостянтинівською районною радою народних депутатів зареєстровано і видано ВСАТ Зоря Державний акт на право колективної власності на землю для ведення товарного сільськогосподарського виробництва серії ХМ № 35. Згідно рішення Старокостянтинівської районної державної адміністрації розмір земельної частки (пай) складав 3,99 умовних кадастрових гектара.

На даний час ВСАТ Зоря припинило свою діяльність, однак у червні 2019 року вона дізналася, що в період паювання земель ВСАТ Зоря її не було включено до списків громадян членів ВСАТ Зоря , які мають право на земельну частку (пай), доданого до Державного акта на право колективної власності на землю. А тому вважає, що являючись акціонером ВСАТ Зоря , вона має право на земельну частку (пай).

В судове засідання позивачка не з`явилася, надавши повноваження на представництво своїх інтересів адвокату Кашину В.А., який подав заяву про розгляд справи без його участі, позов підтримав та просив задоволити.

Веснянська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області, яка належним чином повідомлена про час і місце розгляду справи, в судове засідання свого представника не направила, подавши до суду заяву, в якій просила розглянути справу у відсутності представника, позов визнають в повному обсязі.

Оскільки сторони в судове засідання не з`явились, у відповідності до ч. 2ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснюється.

Дослідивши надані докази, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що згідно наказу №140 к від 30 грудня 1992 року її було прийнято на роботу у Старокостянтинівський бурякорадгосп ім. Мануїльського відділу Веснянка, який з 22 квітня 1996 року перейменовано у відкрите сільськогосподарське акціонерне товариство Зоря (далі ВСАТ Зоря ). 16 червня 1999 року вона припинила свою трудову діяльність у ВСАТ Зоря . Вказані обставини підтверджуються: трудовою книжкою ОСОБА_1 серії НОМЕР_1 .

Судом також встановлено, що ОСОБА_1 є власницею 400 простих іменних акцій ВСАТ Зоря , що підтверджується сертифікатом серії НОМЕР_3.

Відповідно до положень ст.23 Земельного кодексу України в редакції 1992 року, що діяла на момент розпаювання земель, право власності або право постійного користування землею посвідчується державними актами, які видаються і реєструються сільськими, селищними, міськими, районними радами народних депутатів. Державний акт на право колективної власності на землю видається колективному сільськогосподарському підприємству, сільськогосподарському кооперативу, сільськогосподарському акціонерному товариству із зазначенням розмірів земель, що перебувають у власності підприємства, кооперативу, товариства і у колективній власності громадян. До державного акта додається список цих громадян.

Пунктом 2 Указу Президента України від 08 серпня 1995 року № 720/95 Про порядок паювання земель, переданих у колективну власність сільськогосподарським підприємствам і організаціям визначено, що право на земельну частку (пай) мають члени сільськогосподарського акціонерного товариства, в тому числі пенсіонери, які раніше працювали в ньому і залишаються членами цього товариства, відповідно до списку, що додається до державного акта на право колективної власності на землю.

Отже, право на земельну частку (пай) у членів сільськогосподарського акціонерного товариства виникає у зв`язку з їх членством у даному товаристві на час паювання. При цьому, список осіб, які мають право на земельний пай у сільськогосподарському акціонерному товаристві, що затверджується на час паювання, має відповідати реєстру власників акцій товариства на той же час.

У відповідності до вимогст. 1 Закону України Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв) право на земельну частку (пай) мають, в тому числі, колишні члени колективних сільськогосподарських підприємств, сільськогосподарських кооперативів, сільськогосподарських акціонерних товариств, у тому числі створених на базі радгоспів та інших державних сільськогосподарських підприємств, а також пенсіонери з їх числа, які отримали сертифікати на право на земельну частку (пай) у встановленому законодавством порядку. Право особи на земельну частку (пай) може бути встановлено в судовому порядку.

Згідно ст. 2 цього Закону основним документом, що посвідчує право на земельну частку (пай), є сертифікат на право на земельну частку (пай), виданий районною (міською) державною адміністрацією. Документами, що посвідчують право на земельну частку (пай), також є рішення суду про визнання права на земельну частку (пай).

Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 мала право на земельну частку (пай), але безпідставно не була включена до списку осіб, що додавався до Державного акту на право колективної власності на землю, а тому позов підлягає задоволенню.

Керуючись ст. 12, 13, 263-265 ЦПК України, суд

вирішив:

Позов ОСОБА_1 задоволити.

Визнати за ОСОБА_1 право на земельну частку (пай), яка перебуває в колективній власності у відкритому сільськогосподарському акціонерному товаристві Зоря розміром 3,99 умовних кадастрових гектара без визначення меж цієї частки в натурі (на місцевості).

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому повне рішення суду не було вручене у день його проголошення або складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження на рішення суду якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Позивач: ОСОБА_1 , місце проживання: с. Веснянка Старокостянтинівського району Хмельницької області, реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 .

Відповідач: Веснянська сільська рада Старокостянтинівського району Хмельницької області, місце знаходження: с. Веснянка Старокостянтинівського району Хмельницької області, ЄДРПОУ 04405254.

Суддя

СудСтарокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення04.12.2019
Оприлюднено09.01.2020
Номер документу86766022
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —683/2185/19

Рішення від 04.12.2019

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Цішковський В. А.

Ухвала від 09.08.2019

Цивільне

Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області

Цішковський В. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні