ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.: (057) 702-07-99, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua
Р І Ш Е Н Н Я
іменем України
28.10.2019 м. Харків Справа № 905/1545/19
Господарський суд Донецької області у складі судді Ніколаєвої Л.В.,
розглянувши справу №905/1545/19
за позовом Акціонерного товариства Комерційний банк ПРИВАТБАНК
до відповідача Приватного підприємства ЮНКОН
про стягнення 77 815,34 грн.,
Суть спору: АТ КБ ПРИВАТБАНК звернулось до господарського суду Донецької області з позовом про стягнення з ПП ЮНКОН 77 815,34 грн., з яких: 22 586,67 грн. - заборгованість по процентам за користування кредитом, 4 460 грн. - заборгованість по комісії за користування кредитом, 50 768,67 грн. - пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на невиконання відповідачем грошових зобов`язань за договором банківського обслуговування б/н від 30.08.2013р. та рішення господарського суду Донецької області від 20.08.2015р. у справі №905/438/15, яким стягнуто з відповідача на користь позивача заборгованість за кредитом у розмірі 10 000 грн., заборгованість по процентам за користування кредитом у розмірі 7 445,17 грн., заборгованість по комісії у розмірі 1 710 грн., пеню у розмірі 5 202,68 грн., судовий збір у розмірі 1 827 грн. При цьому, позивач також посилається на те, що наявність судового рішення про задоволення його вимог, яке не виконано відповідачем, не припиняє правовідносин сторін кредитного договору, не звільняє відповідача від відповідальності за невиконання грошового зобов`язання та не позбавляє позивача права на отримання сум штрафних санкції, передбачених договором.
Ухвалою суду від 27.08.2019р. позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
Позивач про розгляд даної справи повідомлений належним чином шляхом направлення ухвали суду від 27.08.2019р. на його юридичну адресу: 01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, яка одержана ним 25.09.2019р., що підтверджується повідомленням про вручення поштового відправлення 6102229672346.
Відповідач про розгляд даної справи повідомлений належним чином шляхом направлення ухвали суду від 27.08.2019р. на його юридичну адресу: 84500, Донецька обл ., м. Артемівськ (на т.ч. м. Бахмут), вул. Радянська ( на т.ч. вул. Незалежності), буд. 48, кв.16 . Вказана ухвала суду від 27.08.2019р. повернута до суду з відміткою органу поштового зв`язку за закінченням терміну зберігання .
Також ухвала господарського суду Донецької області від 27.08.2019р. розміщена у Єдиному державному реєстрі судових рішень.
Водночас, відзив на позов відповідачем до суду не надано.
Отже, враховуючи, що господарським судом вжито всі залежні від нього заходи для повідомлення відповідача належним чином про дату, час і місце розгляду судової справи, та забезпечення реалізації відповідачем права на судовий захист своїх прав та інтересів, в т. ч. шляхом надання відповідних заяв по суті справи, господарський суд визнав за можливе вирішити справу за наявними матеріалами справи відповідно до приписів ч.9 ст.165 ГПК України.
28.10.2019р. господарським судом складено та підписано вступну та резолютивну частини рішення.
Розглянувши матеріали справи, господарським судом встановлено:
30.08.2013р. ПП ЮНКОН (клієнт, відповідач) було подано до ПАТ КБ ПРИВАТБАНК (на т.ч. АТ КБ ПРИВАТБАНК ) (банк, позивач) заяву про приєднання до умов та правил надання банківських послуг, згідно з якою клієнт приєднався та погодився з умовами та правилами надання банківських послуг, тарифами банку, які знаходяться на сайті банку www.pb.ua та разом з цією заявою складають договір банківського обслуговування.
Підписавши цю заяву клієнт зобов`язався виконувати умови, викладені в Умовах та правилах надання банківських послуг, тарифах банку - договорі банківського обслуговування у цілому.
У розділі 3.18 Умови обслуговування кредитних лімітів на поточних рахунках корпоративних клієнтів витягу з Умов та правил надання банківських послуг (далі Умови та правила) встановлено, що вид кредиту - кредитний ліміт на поточний рахунок корпоративного клієнта (п.3.18.1 Умов та правил).
Кредитний ліміт на поточний рахунок (далі-кредит) надається на поповнення оборотних коштів і здійснення поточних платежів клієнта, в межах кредитного ліміту (далі-ліміт). Техніко-економічне обґрунтування кредиту - фінансування поточної діяльності. Про розмір ліміту банк повідомляє клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт банк, sms - повідомлення або інших). Банк здійснює обслуговування ліміту клієнта, що полягає у проведенні його платежів понад залишок коштів на поточному рахунку клієнта, при наявності вільних грошових ресурсів, за рахунок кредитних коштів в межах ліміту, шляхом дебетування поточного рахунку. При цьому утворюється дебетове сальдо (п.3.18.1.1 Умов та правил).
Кредит надається в обмін на зобов`язання клієнта з повернення кредиту, сплати відсотків та винагороди (п.3.18.1.3 Умов та правил).
У п. 3.18.1.6 Умов та правил встановлено, що ліміт може бути змінений банком в односторонньому порядку, передбаченому Умовами і правилами надання банківських послуг, у разі зниження надходжень грошових коштів на поточний рахунок або настання інших факторів передбачених внутрішніми нормативними документами банку. Підписавши угоду, клієнт висловлює свою згоду на те, що зміна ліміту проводиться банком в односторонньому порядку шляхом повідомлення клієнта на свій вибір або в письмовій формі, або через встановлені засоби електронного зв`язку банку і клієнта (системи клієнт-банк, інтернет клієнт-банк, sms-повідомлення або інших).
Проведення платежів клієнта у порядку обслуговування кредитного ліміту, проводиться банком протягом одного року з моменту підписання угоди про приєднання клієнта до Умов та правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк/інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовою або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі) (п. 3.18.1.8 Умов та правил).
Для розрахунку відсотків за користування кредитним лімітом встановлюється диференційована процентна ставка. Відсоткова ставка до розрахунку залежить від терміну існування непогашеного залишку по кредиту. Процентна ставка може бути змінена банком у порядку, передбаченому цим розділом Умов та правил надання банківських послуг (п.3.18.1.12 Умов та правил).
Відповідно до п.3.18.1.16 Умов та правил при укладенні договорів та угод, або вчиненні інших дій, що свідчать про приєднання клієнта до Умов та правил надання банківських послуг (або у формі Заяви про відкриття поточного рахунку та картки із зразками підписів і відбитка печатки або у формі авторизації кредитної угоди в системах клієнт-банк / інтернет клієнт-банк, або у формі обміну паперовою або електронною інформацією, або в будь-якій іншій формі), банк і клієнт допускають використання підписів клієнта у вигляді електронно-цифрового підпису та/або підтвердження через пароль, спрямований банком через верифікований номер телефону, який належить уповноваженій особі клієнта з правом першого підпису. Підписання договорів та угод таким чином прирівнюється до укладення договорів та угод у письмовій формі.
За користування кредитом в період з дати виникнення дебетового сальдо на поточному рахунку клієнта при закритті банківського дня клієнт виплачує проценти, виходячи з процентної ставки, розмір якої залежить від строку користування кредитом (диференційована процентна ставка) (п.3.18.4.1 Умов та правил).
За період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20-го до 25-го числа місяця (далі - період, в який дебетове сальдо підлягає обнуленню), розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою в розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п.3.18.4.1.1 Умов та правил).
При необнуленні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнулення, клієнт виплачує банку за користування кредитом проценти в розмірі 24% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнуленню (п.3.18.4.1.2 Умов та правил).
У випадку непогашення кредиту протягом 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов`язання клієнта щодо погашення заборгованості вважаються, порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошового зобов`язання клієнт сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 48% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п.3.18.4.1.3 Умов та правил).
Під непогашенням кредиту мається на увазі не виникнення на поточному рахунку нульового дебетового сальдо при закритті банківського дня (п.3.18.4.1.4 Умов та правил).
Розрахунок відсотків за користування кредитом проводиться, щодня, починаючи з моменту утворення на поточному рахунку дебетового сальдо при закритті банківського дня, за кількість днів користування кредитними коштами, виходячи з 360 днів у році. Розрахунок відсотків проводиться до повного погашення заборгованості за кредитом, на суму залишку заборгованості за кредитом. День повернення кредиту в часовий інтервал нарахування відсотків не включається. Нарахування відсотків здійснюється на дату сплати (п.3.18.4.9 Умов та правил).
В подальшому, відсоткова ставка за користування кредитом була змінена, а саме: за період користування кредитом з моменту виникнення дебетового сальдо до дати обнулення дебетового сальдо в одну з дат з наступного 20 -го до 25-го числа (далі - період, в який дебетове сальдо підлягає обнуленню), розрахунок процентів здійснюється за процентною ставкою в розмірі 0% річних від суми залишку непогашеної заборгованості. При необнуленні дебетового сальдо в одну з дат періоду, в якому дебетове сальдо підлягає обнуленню, протягом 90 днів з останньої дати періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, клієнт сплачує банку за користування кредитом проценти в розмірі 36% річних, починаючи з останньої дати періоду, в яку дебетове сальдо підлягало обнуленню. У випадку непогашення кредиту протягом 90 днів з дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, починаючи з 91-го дня після дати закінчення періоду, в якому дебетове сальдо підлягало обнуленню, кредит вважається простроченим, а грошові зобов`язання клієнта щодо погашення заборгованості вважаються порушеними. При порушенні клієнтом будь-якого з грошових зобов`язань клієнт сплачує банку відсотки за користування кредитом у розмірі 56% річних від суми залишку непогашеної заборгованості (п. 3.2.1.4 Умов та правил).
Клієнт сплачує банку винагороду за використання ліміту відповідно до п.п.3.18.1.6, 3.18.2.3.2, 1-го числа кожного місяця в розмірі 0,9% від суми максимального сальдо кредиту, що існував на кінець банківського дня за попередній місяць, в порядку, передбаченому Умовами та правилами надання банківських послуг. Клієнт доручає банку здійснювати списання винагороди зі своїх рахунків. Сплата винагороди здійснюється в гривні (п. 3.18.4.4 Умов та правил).
При порушенні клієнтом будь-якого із зобов`язань по сплаті відсотків за користування кредитом, передбачених п.п. 3.18.2.2.2, 3.18.4.1, 3.18.4.2, 3.18.4.3, термінів повернення кредиту, передбачених п.п. 3.18.1.8, 3.18.2.2.3, 3.18.2.3.4, винагороди, передбаченого п.п. 3.18.2.2.5, 3.18.4.4, 3.18.4.5, 3.18.4.6 клієнт сплачує банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. Сплата пені здійснюється у гривні (п. 3.18.5.1 Умов та правил).
Також судом встановлено, що відповідачу відкрито поточний рахунок № НОМЕР_1 , встановлено кредитний ліміт: 02.09.2013р. - 10 000 грн., 01.03.2014р. - 10 000 грн., 02.03.2014р. - 0 грн., 02.09.2014р. - 0 грн. та видано кредитні кошти у розмірі 10 000 грн., що підтверджується довідкою банку вих. № 08.7.0.0.0/190808113859 від 08.08.2019р. про розміри встановлених кредитних лімітів, випискою по рахунку № НОМЕР_1 .
Рішенням господарського суду Донецької області від 20.08.2015р. у справі №905/438/15 позов ПАТ КБ ПРИВАТБАНК задоволено. Стягнуто з ПП ЮНКОН на користь ПАТ КБ ПРИВАТБАНК заборгованість за кредитом у розмірі 10 000 грн., заборгованість по процентам за користування кредитом у розмірі 7 445,17 грн., заборгованість по комісії у розмірі 1 710 грн., пеню у розмірі 5 202,68 грн., судовий збір у розмірі 1 827 грн.
У вказаному рішенні суду встановлені обставини укладання між сторонами договору банківського обслуговування б/н від 30.08.2013р., отримання відповідачем кредиту, невиконання останнім зобов`язань за цим договором щодо повернення кредиту, сплати процентів за користуванням кредитом та комісії.
Зі змісту рішення суду вбачається, що заборгованість за кредитом у розмірі 10 000 грн., заборгованість по процентам за користування кредитом у розмірі 7 445,17 грн., заборгованість по комісії у розмірі 1 710 грн., пеня у розмірі 5 202,68 грн. визначені станом на 10.04.2015р.
Як посилається позивач, грошові зобов`язання за договором банківського обслуговування б/н від 30.08.2013р. та рішення господарського суду Донецької області від 20.08.2015р. у справі №905/438/15 відповідачем не виконані, внаслідок чого станом на 05.07.2019р. у нього виникла заборгованість по процентам за користування кредитом у розмірі 22 586,67 грн., заборгованість по комісії за користування кредитом у розмірі 4 460 грн., що і стало підставою для звернення до суду з даним позовом.
Крім того, позивачем нараховано станом на 05.07.2019р. та заявлено до стягнення пеню за несвоєчасне виконання зобов`язань за договором у розмірі 50 768,67 грн.
Проаналізувавши наявні у справі докази та надавши їм правову оцінку, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з наступних мотивів.
Відповідно до ст. 509 ЦК зобов`язання є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від вчинення певної дії (негативне зобов`язання), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.
У п. 1 ч. 2 ст. 11 ЦК України встановлено, що однією з підстав виникнення цивільних прав та обов`язків є договір, який в силу вимог ч. 1 ст. 629 ЦК України є обов`язковим для виконання сторонами.
Відповідно до ч.1 ст.634 ЦК України договором приєднання є договір, умови якого встановлені однією із сторін у формулярах або інших стандартних формах, який може бути укладений лише шляхом приєднання другої сторони до запропонованого договору в цілому. Друга сторона не може запропонувати свої умови договору.
Як вище встановлено господарським судом, 30.08.2013р. між сторонами у справі укладений договір банківського обслуговування б/н шляхом приєднання відповідача до Умов та правил надання банківських послуг, на підставі якого позивачем видано відповідачу кредит у розмірі 10 000 грн. в обмін на зобов`язання останнього з повернення такого кредиту, сплати відсотків та винагороди.
При цьому, обставини укладення між сторонами вказаного договору та його належного виконання позивачем в силу приписів ч. 4 ст. 75 ГПК України не потребують доказуванню, оскільки встановлені рішенням господарського суду Донецької області від 20.08.2015р. у справі №905/438/15, яке набрало законної сили.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 1054 ЦК України за кредитним договором банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти. До відносин за кредитним договором застосовуються положення параграфа 1 глави 71, якщо інше не встановлено цим параграфом і не випливає із суті кредитного договору.
Згідно ч. 1 ст. 1046 ЦК України за договором позики одна сторона (позикодавець) передає у власність другій стороні (позичальникові) грошові кошти або інші речі, визначені родовими ознаками, а позичальник зобов`язується повернути позикодавцеві таку ж суму грошових коштів (суми позики) або таку ж кількість речей того ж роду та такої якості.
Вимогами ч. 1 ст. 1049 ЦК України передбачено, що позичальник зобов`язаний повернути позикодавцеві позику (грошові кошти у такій самій сумі або речі, визначені родовими ознаками, у такій самій кількості, такого самого роду та такої самої якості, що були передані йому позикодавцем) у строк та в порядку, що встановлені договором. Якщо договором не встановлений строк повернення позики або цей строк визначений моментом пред`явлення вимоги, позика має бути повернена позичальником протягом тридцяти днів від дня пред`явлення позикодавцем вимоги про це, якщо інше не встановлено договором.
Позикодавець має право на одержання від позичальника процентів від суми позики, якщо інше не встановлено договором або законом. Розмір і порядок одержання процентів встановлюються договором. Якщо договором не встановлений розмір процентів, їх розмір визначається на рівні облікової ставки Національного банку України. У разі відсутності іншої домовленості сторін проценти виплачуються щомісяця до дня повернення позики (ст.1048 ЦК України).
Відповідно до ч.1 ст.530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Згідно з положеннями ч.1 ст.526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства. В силу вимог ч.1 ст.525 ЦК України, одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічні вимоги щодо виконання зобов`язань містяться і у ч.ч.1, 7 ст.193 ГК України.
Між тим, встановлені обставини справи свідчать про те, що відповідачем не виконані зобов`язання щодо повернення позивачу кредиту як у встановлені договором строки, так і після ухвалення рішення господарського суду Донецької області від 20.08.2015р. у справі №905/438/15, внаслідок чого станом на 05.07.2019р. у відповідача виникла заборгованість по процентам за користування кредитом у розмірі 22 586,67 грн., заборгованість по комісії за користування кредитом у розмірі 4 460 грн.
При цьому, жодних заперечень щодо такої заборгованості, а тим більш доказів, що спростовують її наявність, відповідачем до суду не надано.
За таких обставин, господарський суд дійшов висновку про обґрунтованість та правомірність позовних вимог в частині стягнення з відповідача заборгованості по процентам за користування кредитом у розмірі 22 586,67 грн., заборгованості по комісії за користування кредитом у розмірі 4 460 грн., а отже і про їх задоволення.
Відповідно до ч.1 ст.230 ГК України штрафними санкціями в цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання зобов`язання.
Згідно ст.549 ЦК України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
У ч. 2 ст.551 ЦК України встановлено, якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
В силу положень ст. ст. 1, 3 ЗУ Про відповідальність за несвоєчасне виконання грошових зобов`язань платники грошових коштів сплачують на користь одержувачів цих коштів за прострочку платежу пеню в розмірі, що встановлюється за згодою сторін. Розмір пені, передбачений статтею 1 цього Закону, обчислюється від суми простроченого платежу та не може перевищувати подвійної облікової ставки Національного банку України, що діяла у період, за який сплачується пеня.
Відповідно до ч. 6 ст. 232 ГК України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
У п. 3.18.5.1 Умов та правил сторони погодили, що при порушенні клієнтом будь-якого із зобов`язань по сплаті відсотків за користування кредитом, передбачених п.п. 3.18.2.2.2, 3.18.4.1, 3.18.4.2, 3.18.4.3, термінів повернення кредиту, передбачених п.п. 3.18.1.8, 3.18.2.2.3, 3.18.2.3.4, винагороди, передбаченого п.п. 3.18.2.2.5, 3.18.4.4, 3.18.4.5, 3.18.4.6 клієнт сплачує банку за кожний випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який сплачується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожний день прострочення платежу. Сплата пені здійснюється у гривні.
Згідно з розрахунком позивача пеню нараховано з 01.05.2015р. по 05.07.2019р. у розмірі 50 768,67 грн.
Водночас, Указом Президента України №405/2014 від 14.04.02014р. Про рішення Ради національної безпеки і оборони України від 13 квітня 2014р. Про невідкладні заходи щодо подолання терористичної загрози і збереження територіальної цілісності України запроваджено антитерористичну операцію на території України.
ЗУ Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції визначений період проведення антитерористичної операції - час між датою набрання чинності зазначеним Указом Президента України та датою набрання чинності Указом Президента України про завершення проведення антитерористичної операції або військових дій на території України. На час розгляду справи антитерористична операція триває.
Згідно з ч. ч.1, 3 ст. 2 ЗУ Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції на час проведення антитерористичної операції забороняється нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов`язань за кредитними договорами та договорами позики з 14 квітня 2014 р громадянам України, які зареєстровані та постійно проживають або переселилися у період з 14 квітня 2014р. з населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція, а також юридичним особам та фізичним особам - підприємцям, що провадять (провадили) свою господарську діяльність на території населених пунктів, визначених у затвердженому Кабінетом Міністрів України переліку, де проводилася антитерористична операція.
Положення ч.ч.1, 2 цієї статті не поширюються на нарахування пені та/або штрафів на основну суму заборгованості із зобов`язань за кредитними договорами та договорами позики, укладеними з юридичними особами і фізичними особами - підприємцями, місцезнаходженням яких є територія проведення антитерористичної операції, крім населених пунктів згідно з переліками, передбаченими частиною четвертою ст. 4 цього Закону, якщо такі договори укладені після 1 січня 2018р. або до яких після 1 січня 2018р. за погодженням сторін вносилися зміни в частині продовження строків виконання зобов`язань та/або зменшення розміру процентів, штрафних санкцій (ст. 2 ЗУ Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції доповнено новою частиною згідно із Законом №2266-VIII від 21.12.2017р.).
В подальшому на виконання абз. 3 п. 5 ст.11 Прикінцевих та Перехідних положень ЗУ Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції розпорядженнями КМУ №1053-р від 30.10.2014р., №1275-р від 02.12.2015р. затверджено переліки населених пунктів, на території яких здійснювалась антитерористична операція, до яких, у т. ч., включено м. Артемівськ (на т.ч. м. Бахмут), де проводить свою господарську діяльність відповідач.
За таких обставин, враховуючи те, що кредитний договір укладений до 01.01.2018р., господарський суд дійшов висновку про необґрунтованість та неправомірність позовних вимог в частині стягнення з відповідача пені, а отже і про відмову у їх задоволенні.
На підставі ст. 129 ГПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно задоволеним вимогам.
Керуючись ст. ст. 129, 232, 233, 236 - 238, 240, 241, 247 - 252 Господарського процесуального кодексу України, суд -
В И Р І Ш И В:
1.Позов Акціонерного товариства Комерційний банк ПРИВАТБАНК задовольнити частково.
2.Стягнути з Приватного підприємства ЮНКОН (84500, Донецька обл., м. Артемівськ (на т.ч. м. Бахмут), вул. Радянська (на т.ч. вул. Незалежності), буд.48, кв.16, код ЄДРПОУ 35715474) на користь Акціонерного товариства Комерційний банк ПРИВАТБАНК (01001, м. Київ, вул. Грушевського, буд. 1Д, код ЄДРПОУ 14360570) заборгованість по процентам за користування кредитом у розмірі 22 586 (двадцять дві тисячі п`ятсот вісімдесят шість) грн. 67 коп., заборгованість по комісії за користування кредитом у розмірі 4 460 (чотири тисячі чотириста шістдесят) грн., судовий збір у розмірі 667 (шістсот шістдесят сім) грн. 69 коп.
3. В решті позову відмовити.
Наказ видати після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили в порядку ст.241 Господарського процесуального кодексу України і може бути оскаржено в апеляційному порядку до Східного апеляційного господарського суду через господарський суд Донецької області шляхом подачі апеляційної скарги протягом 20 днів з дня складання повного рішення.
Повне рішення складено 04.11.2019р.
Суддя Л.В. Ніколаєва
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 28.10.2019 |
Оприлюднено | 09.01.2020 |
Номер документу | 86776897 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Ніколаєва Лариса Вікторівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні