ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
08.01.2020Справа № 910/14182/19 Господарський суд міста Києва у складі судді Спичака О.М., розглянувши у спрощеному провадженні справу
за позовом Публічного акціонерного товариства "Трест "Київелектромонтаж"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Веселка Сервіс"
про стягнення 109 191,25 грн.
ВСТАНОВИВ:
Публічне акціонерне товариство "Трест "Київелектромонтаж" звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Веселка Сервіс" про стягнення 109 191,25 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язання за договором оренди №97 від 01.01.2019, у зв`язку із чим у нього виникла заборгованість з орендної плати в сумі 56 503,33 грн., заборгованість по комунальним платежам в сумі 17 947,11 грн., та нараховано 19 850,73 грн. пені та 14 890,08 грн. штрафу.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 15.10.2019 №910/14182/19 позовну заяву Публічного акціонерного товариства "Трест "Київелектромонтаж" залишено без руху.
25.10.2019 на адресу Господарського суду міста Києва від позивача надійшли документи на виконання вимог ухвали суду від 15.10.2019.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 05.11.2019 відкрито провадження у справі. Приймаючи до уваги малозначність справи в розумінні частини 5 статті 12 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи характер спірних правовідносин, господарським судом вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін, у зв`язку з чим надано відповідачу строк для подання відзиву на позовну заяву, а позивачу - для подання відповіді на відзив.
З метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 05.11.2019 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань та була отримана відповідачем 12.11.2019, що підтверджується наявним в матеріалах справи повідомленням про вручення поштового відправлення № 0103050654510.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд вирішує справу за наявними матеріалами.
Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Оскільки відповідач не скористався своїм правом на подання відзиву, справа розглядається за наявними матеріалами у відповідності до приписів ч. 9 ст. 165 та ч. 2 ст. 178 ГПК України.
Розглянувши подані документи і матеріали, з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
01 січня 2019 року між Публічним акціонерним товариством Трест Київелектромонтаж (далі - орендодавець, позивач) та Товариством з обмеженою відповідальністю Веселка Сервіс (далі - орендар, відповідач) укладено Договір оренди № 97 (далі - Договір), відповідно до умов якого, орендодавець зобов`язується передати орендарю в тимчасова платне користування частину нежитлового приміщення, що розташоване за адресою: 03148, м. Київ, вул. Василя Верховинця, 10 (далі - об`єкт оренди), загальною площею: 66,3 кв.м, а орендатор зобов`язується примати та використовувати приміщення у відповідності до положень цього Договору, а також своєчасно сплачувати орендну плату та інші платежі передбачені цим Договором. Площі, які здаються в оренду за цим Договором, можуть змінюватись за погодженням Сторін про що укладається відповідна Додаткова угода до Договору.
Відповідно до пункту 1.2 Договору орендар зобов`язується використовувати приміщення виключно з метою провадження своєї підприємницької діяльності (цільове призначення приміщення).
Згідно з пунктом 1.3 Договору амортизаційні відрахування нараховуються і залишаються розпорядженні Орендодавця та використовуються ним згідно положень діючого законодавства України.
Пунктом 1.4 Договору передбачено, що об`єкт оренди передається в тимчасове користування до 31.12.2019.
У пункті 2.1 Договору визначено, що за користуванням об`єктом оренди орендар сплачує орендодавцеві наступні платежі, які здійснюються шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок орендодавця, на підставі виставлених орендодавцем рахунків (далі - платежі):
- орендар зобов`язаний щомісячно сплачувати орендну плату за користування Приміщенням у розмірі: 6 700, 00 грн з ПДВ, за один місць (далі - орендна плата). Сплата орендної плати здійснюється шляхом перерахування на поточний рахунок орендодавця;
- відшкодування витрат, пов`язаних з комунальними платежами: електропостачання, теплоенергія, водопостачання, водовідведення та експлуатаційні витрати сплачуються орендарем на підставі рахунку, виставленого орендодавцем. У разі відсутності приладів обліку ці платежі розраховуються шляхом розподілення всіх витрат між орендарями і орендодавцем у відповідності до займаної площі кожною особою, а у разі наявності приладів обліку на підставі їх показників. Також орендарем відшкодовується вартість земельного податку і податку на нерухомість згідно орендованої площі, на підставі виставлених орендодавцем рахунків, які орендар зобов`язується сплатити протягом трьох банківських днів з дня отримання вищезазначених рахунків.
У відповідності до п. 2.2 Договору обов`язок орендаря щодо сплати орендної плати є безумовним у зв`язку з чим, несвоєчасне отримання орендарем рахунків-фактур не звільняє його від обов`язку сплачувати плату за користування приміщенням у розмірах і у строки, обумовлені цим Договором. У разі неодержання рахунку орендар сплачує відповідний платіж у розмірі, нарахованому за попередній місяць та звертається до Орендодавця за рахунком.
Орендна плата, визначена у пункті 2.1.1 цього Договору сплачується орендарем щомісяця не пізніше 10 числа поточного місяця, зазначено у пункті 2.2.1.
Згідно із п. 2.7 Договору орендодавець щомісячно здійснює оплату вартості фактично спожитих орендарем у приміщенні комунальних послуг (послуг із постачання електричної енергії, теплоенергії, водопостачання та водовідведення) та інших послуг, необхідних для належного використання приміщення та/або будівлі, в порядку, на умовах та за тарифами, визначеними спеціалізованими (комунальними) підприємствами та обслуговуючими організаціями, що надають наведені послуги, а також сплачує вартість спожитих у будівлі послуг із утримання та прилеглої до нього території за договором, укладеним із спеціалізованою експлуатуючою організацією, та на підставі понесених у зв`язку із цим витрат. Орендодавець здійснює щомісячне нарахування орендарю розмірів відповідних відшкодувань. Орендар зобов`язаний у строк до трьох банківських днів, з дня отримання відповідних рахунків від орендодавця, сплатити вартість вищезазначених комунальних послуг. Сторони погодилися, що рахунки-фактури можуть бути направлені орендодавцем факсограмою, поштою, вручено по місцю розташування Об`єкта, що орендується представнику орендаря.
Пунктом 3.1 Договору передбачено, що приміщення передається орендарю на підставі акту прийому-передачі.
Датою початку оренди (фактичне користування приміщенням) є день, зазначений у акті прийому-передачі (п. 3.3 Договору).
Пунктом 5.2 Договору узгоджено, що повернення орендарем приміщення і його передача орендодавцю здійснюється на підставі акту прийому-передачі, що підписується Сторонами. У разі, якщо за результатами огляду та складання акту прийому-передачі виявиться, що приміщення не відповідає стану зазначеному вище, орендар має право вимагати від орендаря, а орендар зобов`язується привести за власний рахунок приміщення до відповідного стану або компенсувати вартість ремонтних робіт (за ринковими цінами, що визначаються угодою сторін або незалежним оцінювачем), необхідних для приведення приміщення до відповідного стану.
Пунктом 7.1.3 Договору узгоджено, що орендар зобов`язується своєчасно і у повному обсязі сплачувати орендну плату та інші платежі передбачені Договором.
Відповідно до пункту 9.2 Договору за порушення строків виконання грошового зобов`язання орендар повинен сплатити на користь орендодавця за весь час прострочення пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла у період прострочення, від суми заборгованості за кожен день прострочення. Разом з тим, якщо прострочення виконання грошового зобов`язання становитиме більш ніж 15 (п`ятнадцять) календарних днів орендар додатково сплачує орендодавцеві штраф у розмірі 20% (двадцять відсотків) від суми грошового зобов`язання.
Договір набуває чинності з дати підписання і діє до повного виконання сторонами своїх зобов`язань.
За актом приймання-передачі об`єкту оренди від 01.01.2019 до Договору, орендодавець передав, а орендар прийняв об`єкт оренди.
13.09.2019 сторонами укладено Додаткову угоду № 1 до Договору, відповідно до якої, сторони виклали п. 10.1 Договору в наступній редакції: Договір набирає чинності з 01.01.2019 і діє до 13.09.2019.
13.09.2019 за Актом прийому-передачі (повернення) об`єкту оренди орендар повернув з оренди, а орендодавець прийняв об`єкт оренди.
Як зазначає позивач, ТОВ Веселка Сервіс належним чином не виконало взяті на себе зобов`язання за договором в частині повної та своєчасної сплати орендної плати та відшкодування вартості спожитих комунальних послуг, у зв`язку з чим у відповідача виникла заборгованість з орендної плати в розмірі 56 503,33 грн. за період з 01.01.2019 по 13.09.2019 та заборгованість по відшкодуванню вартості спожитих комунальних послуг за період з 01.01.2019 по 13.09.2019 в розмірі 17 947,11 грн.
Також у зв`язку з порушенням відповідачем строків виконання взятих на себе за договором грошових зобов`язань, позивачем нараховано та заявлено до стягнення пеню у розмірі 19 850,73 та штраф у розмірі 14 890,08 грн.
Оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 1 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених ст. 11 цього Кодексу.
Відповідно до ст. 11 ЦК України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, є договори та інші правочини.
Укладений між сторонами договір є договором оренди, а відтак між сторонами виникли орендні правовідносини, які підпадають під правове регулювання Глави 58 Цивільного кодексу України та Глави 30 Господарського кодексу України.
Вказаний договір є підставою для виникнення у його сторін господарських зобов`язань, а саме майново-господарських зобов`язань згідно зі ст. ст. 173, 174, 175 ГК України, ст.ст. 11, 202, 509 ЦК України і згідно зі ст. 629 ЦК України є обов`язковим для виконання сторонами.
При цьому, зобов`язання в силу вимог ст. 525, 526 Цивільного кодексу України має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог даного Кодексу і інших актів законодавства. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом. Аналогічна за змістом норма міститься у ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України.
Як встановлено ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Згідно з ч. 6 ст. 283 Господарського кодексу України до відносин оренди застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 759 Цивільного кодексу України за договором найму (оренди) наймодавець передає або зобов`язаний передати наймачеві майно у користування за плату на певний строк.
За користування майном з наймача справляється плата, розмір якої встановлюється договором найму. Плата за користування майном вноситься щомісячно, якщо інше не встановлено договором (ч. ч. 1, 5 ст. 762 ЦК України).
У пункті 2.1 Договору визначено, що за користуванням об`єктом оренди орендар сплачує орендодавцеві наступні платежі, які здійснюються шляхом перерахування грошових коштів на поточний рахунок орендодавця, на підставі виставлених орендодавцем рахунків (далі - платежі):
- орендар зобов`язаний щомісячно сплачувати орендну плату за користування Приміщенням у розмірі: 6 700,00 грн з ПДВ, за один місць (далі - орендна плата). Сплата орендної плати здійснюється шляхом перерахування на поточний рахунок орендодавця;
- відшкодування витрат, пов`язаних з комунальними платежами: електропостачання, теплоенергія, водопостачання, водовідведення та експлуатаційні витрати сплачуються орендарем на підставі рахунку, виставленого орендодавцем. У разі відсутності приладів обліку ці платежі розраховуються шляхом розподілення всіх витрат між орендарями і орендодавцем у відповідності до займаної площі кожною особою, а у разі наявності приладів обліку на підставі їх показників. Також орендарем відшкодовується вартість земельного податку і податку на нерухомість згідно орендованої площі, на підставі виставлених орендодавцем рахунків, які орендар зобов`язується сплатити протягом трьох банківських днів з дня отримання вищезазначених рахунків.
З наявних у матеріалах справи Актів наданих послуг №15 від 31.01.2019 на суму 6 700 грн., №113 від 28.02.2019 на суму 6 700 грн., № 212 від 31.03.2019 на суму 6 700 грн., № 299 від 30.04.2019 на суму 6 700 грн., № 389 від 31.05.2019 на суму 6 700 грн., № 427 від 30.06.2019 на суму 6 700 грн., № 511 від 31.07.2019 на суму 6 700 грн., № 646 від 31.08.2019 на суму 6 700 грн. та №718 від 13.09.2019 на суму 2 903,33 грн., які підписані сторонами без заперечень та зауважень, вбачається, що у відповідача наявний обов`язок зі сплати орендної плати в розмірі 56 503, 33 грн. за період з 01.01.2019 по 13.09.2019.
Також, у матеріалах справи наявні Акти надання послуг №61 від 31.01.2019 на суму 2 864,04 грн., №140 від 28.02.2019 на суму 2 641,92 грн., № 204 від 31.03.2019 на суму 1 823,35 грн., № 308 від 30.04.2019 на суму 2 500,66 грн., №386 від 31.05.2019 на суму 1 885,50 грн., №487 від 30.06.2019 на суму 1 780,16 грн., № 574 від 31.07.2019 на суму 1 836,60 грн., № 648 від 31.08.2019 на суму 1 715,56 грн. та № 719 від 13.09.2019 на суму 899,32 грн., які також підписані сторонами без заперечень та зауважень, з яких вбачається, що у відповідача наявний обов`язок з відшкодування вартості спожитих комунальних послуг у розмірі 17 947,11 грн.
Орендна плата, визначена у пункті 2.1.1 цього Договору сплачується орендарем щомісяця не пізніше 10 числа поточного місяця, зазначено у пункті 2.2.1.
Згідно із п. 2.7 Договору орендодавець щомісячно здійснює оплату вартості фактично спожитих орендарем у приміщенні комунальних послуг (послуг із постачання електричної енергії, теплоенергії, водопостачання та водовідведення) та інших послуг, необхідних для належного використання приміщення та/або будівлі, в порядку, на умовах та за тарифами, визначеними спеціалізованими (комунальними) підприємствами та обслуговуючими організаціями, що надають наведені послуги, а також сплачує вартість спожитих у будівлі послуг із утримання та прилеглої до нього території за договором, укладеним із спеціалізованою експлуатуючою організацією, та на підставі понесених у зв`язку із цим витрат. Орендодавець здійснює щомісячне нарахування орендарю розмірів відповідних відшкодувань. Орендар зобов`язаний у строк до трьох банківських днів, з дня отримання відповідних рахунків від орендодавця, сплатити вартість вищезазначених комунальних послуг. Сторони погодилися, що рахунки-фактури можуть бути направлені орендодавцем факсограмою, поштою, вручено по місцю розташування Об`єкта, що орендується представнику орендаря.
Водночас, доказів надання відповідачу рахунків на відшкодування вартості спожитих комунальних послуг, позивачем до матеріалів справи не надано.
Водночас, у відповідності до п. 2.2 Договору обов`язок орендаря щодо сплати орендної плати є безумовним у зв`язку з чим, несвоєчасне отримання орендарем рахунків-фактур не звільняє його від обов`язку сплачувати плату за користування приміщенням у розмірах і у строки, обумовлені цим Договором. У разі неодержання рахунку орендар сплачує відповідний платіж у розмірі, нарахованому за попередній місяць та звертається до Орендодавця за рахунком.
При цьому, враховуючи що сторонами підписано Акти надання послуг, в яких узгоджено вартість спожитих відповідачем комунальних послуг, яка підлягає відшкодуванню позивачу, обов`язок з оплати вартості спожитих комунальних послуг має бути виконаний відповідачем саме протягом 3 банківських днів від дати підписання відповідних щомісячних актів, оскільки останні містять як платіжні реквізити позивача так і суми, які підлягають сплаті відповідачем.
За приписами ч. 1 ст. 530 ЦК України якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Пунктом 2 статті 193 Господарського кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу.
Порушенням зобов`язання, відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Статтею 599 ЦК України передбачено, що зобов`язання припиняється виконанням, проведеним належним чином.
Доказів оплати орендних платежів та відшкодування вартості спожитих комунальних послуг матеріали справи не містять, та відповідачем в процесі розгляду справи не надано.
З урахуванням вищевикладеного, факт порушення відповідачем своїх договірних зобов`язань в частині своєчасної та повної оплати орендних платежів та відшкодування вартості спожитих комунальних послуг, підтверджений матеріалами справи і не спростований відповідачем, в зв`язку з чим, суд дійшов висновку про обґрунтованість позовних вимог в частині стягнення основного боргу зі сплати орендних пладежів в сумі 56 503, 33 грн. та в частині основного боргу з відшкодування вартості спожитих комунальних послуг в сумі 17 947, 11 грн.
У зв`язку з неналежним виконання відповідачем своїх зобов`язань, позивачем також заявлено до стягнення з відповідача пеню в розмірі 19 850, 73 грн. та 14 890, 08 грн. штрафу за порушення строків виконання грошового зобов`язання за Договором.
За приписами частини 1 статті 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Частиною 1 ст. 216 Господарського кодексу України передбачено, що учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за правопорушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій на підставах і в порядку, передбаченому у Господарському кодексу України, іншими законами та договором.
Згідно п. 1 ст. 218 Господарського кодексу України, підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.
Відповідно до п. 1 ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.
Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання.
Частина 2 ст. 551 Цивільного кодексу України визначає, що якщо предметом неустойки є грошова сума, її розмір встановлюється договором або актом цивільного законодавства.
При цьому, відповідно до частини 6 статті 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.
Відповідно до пункту 9.2 Договору за порушення строків виконання грошового зобов`язання орендар повинен сплатити на користь орендодавця за весь час прострочення пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла у період прострочення, від суми заборгованості за кожен день прострочення. Разом з тим, якщо прострочення виконання грошового зобов`язання становитиме більш ніж 15 (п`ятнадцять) календарних днів орендар додатково сплачує орендодавцеві штраф у розмірі 20% (двадцять відсотків) від суми грошового зобов`язання.
Перевіривши наданий позивачем розрахунок пені судом встановлено, що позивачем не враховано приписи ч. 6 ст. 232 ГК України, а також не враховано, що обов`язок з відшкодування вартості спожитих комунальних послуг реалізується відповідачем протягом 3 банківських днів, в зв`язку з чим, судом здійснено власний розрахунок у межах визначених позивачем періодів, та встановлено, що з відповідача підлягає стягненню пеня за порушення строків сплати орендних платежів у розмірі 6 801,07 грн. та пеня за порушення строків відшкодування вартості спожитих комунальних послуг у розмірі 2 374,63 грн.
В свою чергу, здійснивши перерахунок заявленого до стягнення розміру штрафу, судом встановлено, що він відповідає фактичним обставинами справи, а відтак вимоги позивача про стягнення штрафу в розмірі 14 890,08 грн. підлягають задоволенню.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст.ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Відповідач під час розгляду справи не надав суду жодних доказів, які б спростовували заявлені позовні вимоги та свідчили про відсутність у нього обов`язку сплатити заявлену до стягнення заборгованість.
За таких обставин, оцінивши подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на повному, всебічному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог, з покладенням судового збору в цій частині на відповідача в порядку ст. 129 Господарського процесуального кодексу України.
Керуючись ст.ст. 74, 76-80, 129, 236 - 242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити частково.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Веселка Сервіс" (03148, м. Київ, вул. Василя Верховинця, 10; ідентифікаційний код: 39294346) на користь Публічного акціонерного товариства "Трест "Київелектромонтаж" (01033, м. Київ, вул. Саксаганського, 67; ідентифікаційний код: 04012750) заборгованість по орендній платі в розмірі 56 503 (п`ятдесят шість тисяч п`ятсот три) грн. 33 коп., заборгованість по відшкодуванню вартості спожитих комунальних послуг в розмірі 17 947 (сімнадцять тисяч дев`ятсот сорок сім) грн. 11 коп., пеню в розмірі 9 175 (дев`ять тисяч сто сімдесят п`ять) грн. 70 коп., штраф в розмірі 14 890 (чотирнадцять тисяч вісімсот дев`яносто) грн. 08 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 1 728 (одна тисяча сімсот двадцять вісім) грн. 90 коп.
3. В іншій частині позову відмовити.
4. Після набрання рішенням Господарського суду міста Києва законної сили видати відповідні накази.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Згідно з ч. 1 ст. 256 та підпунктом 17.5 пункту 17 Розділу XI Перехідні положення Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга на рішення суду подається до апеляційного господарського суду через відповідний місцевий господарський суд протягом двадцяти днів з дня його проголошення.
Суддя О.М. Спичак
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.01.2020 |
Оприлюднено | 09.01.2020 |
Номер документу | 86777213 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Спичак О.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні