Ухвала
від 03.01.2020 по справі 359/9/20
БОРИСПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 359/9/20

Провадження № 1-кс/359/50/2020

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

У Х В А Л А

І МЕ НЕ М УК РА ЇН И

03січня 2020року м. Бориспіль

Слідчий суддяБориспільського міськрайонногосуду Київськоїобласті ОСОБА_1 ,при секретарі ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні у приміщенні суду в м. Борисполі клопотання слідчого СВ Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42019111100000206 від 28.11.2019., за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України,-

в с т а н о в и в :

02.01.2020 року слідчий ОСОБА_3 за погодженням з прокурором ОСОБА_4 , звернулася до суду з клопотанням про накладення арешту на нерухоме майно, а саме квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , які на праві приватної власності належать ОСОБА_5 із забороною відчуження

Як слідує із клопотання, слідчим відділом Бориспільського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Київській області здійснюється досудове розслідування в кримінальному провадженні, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань № 42019111100000206 від 28.11.2019, за ознаками кримінального правопорушення (злочину), передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Досудовим розслідуванням установлено, що посадові особи ПАТ «ФК «Княгиня Ярославна», ТОВ «Бориспільміськбуд»,ТОВ «Перфект Груп Інвест», шляхом введення в оману ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , порушуючи майнові права вказаних осіб на квартири, що знаходяться у багатоповерховому будинку за адресою: АДРЕСА_2 , незаконно відчужили квартири належні останнім на користь інших невстановлених досудовим розслідування осіб, без відома ОСОБА_6 та ОСОБА_7 .

Крім цього в ході досудового розслідування встановлено, що в 2008 році ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_6 уклали з ТОВ «Інвестінтер» (код ЄДРПОУ:32162630), ТОВ «Центрінвестбуд-2000» (код ЄДРПОУ: 30778312) та ТОВ «Капіталоінвест» (код ЄДРПОУ:32961605) інвестиційні договори предметом яких є інвестування в будівництво 22-х квартир, які розміщенні у багатоповерховому будинку за адресою: АДРЕСА_2 загальною вартістю на суму 11 363 000 грн. 00 коп. та загальна площа яких складає 1632.5 м. кв.

ОСОБА_7 спільно з ОСОБА_6 вищезазначеним інвестиційним компаніям на їхні поточні рахунки здійснили перерахування грошових коштів(що підтверджується платіжними дорученнями), а також підписали інвестиційні договори із вказаними інвестиційними компаніями відповідно до яких інвестори за рахунок власних грошових коштів здійснили інвестування, актиприйому передачі майнових прав, отримали довідки проінвестування загальної площі квартир.

Продаж квартир (майнових прав) в період з 2005 по 2007 роки відбувався наступним чином між ТОВ «Агробудпереробка-ЛТД» укладено договори з інвестиційними компаніями - ТОВ «Центрінвествклад», ТОВ «Інвестінтер», ТОВ «Центрінвестбуд-2000», ТОВ «Інвестлайн», ТОВ «Престижінвест», ТОВ «Капіталоінвест», ТОВ «Експоінвест», ТОВ «Систем-Інвест», які в свою чергу продавали квартири фізичним та юридичним особам, шляхом укладення договорів про відступлення права вимоги.

За умовами вказаних договорів, ТОВ «Центрінвестбуд-2000»та ТОВ «Інвестінтер» зобов`язувалось здійснити будівництво, побудувати будинок (квартири) та передати їх інвесторам, через інвесткомпанії на підставі укладених з ними договорів.

09 серпня 2013 року ТОВ «Агробудпереробка-ЛТД» уклала з ТОВ «Бориспільміськбуд» договір купівлі-продажу об`єкта незавершеного будівництва, за яким ТОВ «Агробудпереробка-ЛТД» відчужила у власність ТОВ «Бориспільміськбуд» незавершений будівництвом житлово-офісний комплекс готовністю 18% по вулиці Київський шлях, 95 в місті Борисполі Київської області.

На протязі тривалого часу будівництво декілька разів зупинялось і кінцевим забудовником багатоповерхового будинку в якому розміщеніквартири які належать ОСОБА_7 та ОСОБА_6 виступило ТОВ «Перфект Груп Інвест».

Навесні 2019 року секції 3, 4 та 5 багатоповерхового будинкувведені в експлуатацію та в жовтні 2019 року ОСОБА_6 та ОСОБА_7 звернулися до державного реєстратора Пірнівської сільської ради Вишгородського району Київської області ОСОБА_8 для реєстрації права власності на квартири.

24.10.2019 зареєстровано право власності на квартири, які розміщені в багатоповерховому будинку за адресою: АДРЕСА_2 за ОСОБА_6 та ОСОБА_7 ..

Після чого ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вирішили оглянути квартири і виявили, що частина з них заселена, а люди, які там мешкають повідомили, що придбали квартири в Приватному акціонерному товаристві «Фінансова компанія «Княгиня Ярославна»(код ЄДРПОУ:32980889).

Звернувшись до відділу продажів ТОВ «Перфект Груп Інвест», ПАТ «ФК «Княгиня Ярославна», ТОВ «Бориспільміськбуд», з метою отримання ключів від квартир, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 повідомили ключі не видадуть та про інвестування даних квартир їм також нічого не відомо та будь-які письмові пояснення з цього приводу не надали.

На даний час квартири в які ОСОБА_7 про інвестував та належать йому на праві власності наступна квартира: АДРЕСА_1 ;

27.12.2019 вказана квартира постановою слідчого визнані речовим доказом в рамках кримінального провадження.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на квартиру АДРЕСА_3 на праві приватної власності належать ОСОБА_5 .

З метою всебічного, повного й неупередженого досудового розслідування, встановлення всіх обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а також з метою припинення злочинної діяльності посадових осіб ПАТ «ФК «Княгиня Ярославна», ТОВ «Бориспільміськбуд»,ТОВ «Перфект Груп Інвест», запобігання можливості незаконного відчуження майна, виникла необхідність у накладенні арешту на нерухоме майно, а саме на квартири за адресою: АДРЕСА_1 .

Представники ПАТ «ФК «Княгиня Ярославна», ТОВ «Бориспільміськбуд»,ТОВ «Перфект Груп Інвест», про час та місце розгляду справи не повідомлялись з урахуванням приписів ч. 2 ст. 172 КПК.

Слідчий до суду не з`явився, про час та місце розгляду справи повідомленні належним чином. Його не явка не є перешкодою для розгляду клопотання згідно ч. 1 ст. 172 КПК України.

Фіксування судового засідання за допомогою технічних засобів у відповідності до ч. 1 ст. 107 КПК України не здійснювалося, у зв`язку із відсутністю відповідного клопотання від учасників кримінального провадження.

Дослідивши документи, приєднані до клопотання, слідчий суддя дійшов до таких висновків.

Як встановлено у судовому засіданні, існує кримінальне провадження, відомості про яке 28.11.2019 внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 42019111100000206 за ознаками складу злочину, передбаченого ч. 1 ст. 190 КК України.

Відповідно до інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно право власності на квартиру АДРЕСА_3 на праві приватної власності належать ОСОБА_5 .

Відповідно до абзацу 2 ч. 1 ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Відповідно до ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення: 1) збереження речових доказів, 2) спеціальної конфіскації, 3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи, 4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.

Відповідно до ч. 3 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу

Згідно до вимог ч. 10 ст. 170 КПК України арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.

Згідно ч. 4 ст. 170 КПК України заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.

Вказаний захід забезпечення кримінального провадження та вказане вище у клопотанні обмеження унеможливить подальше відчуження квартири, а також надасть можливість органу досудового розслідування встановити важливі обставини вчинення кримінального правопорушення (злочину).

Тому слідчий суддя вважає за можливе клопотання задовольнити.

На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 167-169,170, 171, 172 КПК України, слідчий суддя,

у х в а л и в :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт на квартиру за адресою: АДРЕСА_1 , яка на праві приватної власності належать ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_1 ) із забороною відчуження.

Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду на протязі 5 (п`яти) днів з дня її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудБориспільський міськрайонний суд Київської області
Дата ухвалення рішення03.01.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу86782703
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —359/9/20

Ухвала від 03.01.2020

Кримінальне

Бориспільський міськрайонний суд Київської області

Бондаренко І. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні