Справа № 525/1668/18
Провадження №2/525/7/2020
У Х В А Л А
про призначення судової земельно-технічної експертизи
09.01.2020 сел. Велика Багачка
Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді Хоролець В.В., при секретарі Хоменко М.М., з участю позивача ОСОБА_1 , його представника адвоката Якименка В.О., розглянувши у відкритому судовому засіданні в порядку загального позовного провадження матеріали цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Державний кадастровий реєстратор Відділу у Великобагачанському районі ДГК у Полтавській області, Відділ у Великобагачанському районі ГУ ДГК у Полтавській області та ОСОБА_2 про визнання в порядку спадкування права власності на нерухоме майно,-
в с т а н о в и в:
В провадженні Великобагачанського районного суду Полтавської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_3 Пантелеєвича до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області про визнання в порядку спадкування права власності на нерухоме майно.
Загальне позовне провадження у справі було відкрито ухвалою суду від 03.01.2019 року і підготовче засідання у справі призначено на 15.02.2019 року. Цією ухвалою суду було витребувано у виконуючої обов`язки державного нотаріуса Великобагачанської державної нотаріальної контори Полтавської області відомості про те, хто прийняв спадщину (відмовився від прийняття спадщини) та про наявність/відсутність заповіту після смерті ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , останнім місцем проживання якої було с. Морозівщина Великобагачанського району Полтавської області та чи надходили претензії кредиторів. Вищевказана інформація надійшла до суду 18.01.2019 року.
Ухвалою суду від 10.04.2019 року до участі у справі залучено в якості третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору - Державного кадастрового реєстратора Відділу у Великобагачанському районі ДГК у Полтавській області та Відділ у Великобагачанському районі ДГК у Полтавській області (а.с.43).
31.05.2019 року по даній цивільній справі проведено підготовче засідання і розгляд справи призначений на 04.07.2019 року (а.с.а.с.72-73).
Ухвалою суду від 31.05.2019 року, з метою належного розгляду даної цивільної справи, зобов`язано Державного кадастрового реєстратора Відділу ДГК у Великобагачанському районі Полтавської області надати суду відомості про власника земельної ділянки з кадастровим номером 5320281200:00:001:0603, по якій виявлено перетин і площа співпадіння на 52.8228 %, надавши також копію відповідної технічної документації (при її наявності) на вищевказану земельну ділянку.
В судовому засіданні 04.07.2019 року позивач ОСОБА_1 та його представник адвокат Якименко В.О. підтримали доводи позовної заяви та заявлені позовні вимоги; позивач надав для огляду технічну документацію за 2003 рік та 2016 рік щодо відповідної земельної ділянки та вказав, що на місці є в наявності земельна ділянка площею 0,27 га для ведення особистого селянського господарства, що розташована в с. Сидорівщина Великобагачанського району Полтавської області.
Третя особа у справі ОСОБА_5 - державний кадастровий реєстратор відділу у Великобагачанському районі ГУ ДГК у Полтавській області пояснила, що земельна ділянка, яку мав намір зареєструвати позивач накладається на 52,8228 % із земельною ділянкою з кадастровим номером 5320281200:00:001:0603, яка була розпайована у 1996 році і належала нині покійному ОСОБА_6 , спадкоємцем якого є ОСОБА_2 ; згідно НКС фактична площа даної земельної ділянки, яку має намір зареєструвати позивач становить 0,1 га.
Ухвалою Великобагачанського районного суду Полтавської області від 04.07.2019 року до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог залучено ОСОБА_2 (а.с.123).
В судовому засіданні 04.07.2019 року, у зв`язку з поясненнями учасників справи та наданими для огляду документами, було обговорено питання про надання доручення органу місцевого самоврядування - Білоцерківській сільській раді Великобагачанського району Полтавської області провести огляд земельної ділянки, яка згідно Державного акту на право приватної власності на землю серія РЗ №667631 від 25.12.2003 року належала померлій ОСОБА_4 Прокопівні площею 0,27 га для ведення особистого селянського господарства, що згідно цього акту знаходиться в АДРЕСА_1 .
Ухвалою Великобагачанського районного суду Полтавської області від 04.07.2019 року зобов`язано сторону відповідача у справі - Білоцерківську сільську раду Великобагачанського району Полтавської області в строк до 18.08.2019 року провести відповідне комісійне обстеження (огляд) земельної ділянки площею 0,27 га (для ведення особистого селянського господарства, що належала за життя ОСОБА_4 згідно даних Державного акту на право приватної власності на землю серія РЗ №667631 від 25.12.2003 року, що розташована в АДРЕСА_1 ) з участю землевпорядника Білоцерківської сільської ради, землекористувачів (землевласників) ОСОБА_1 та ОСОБА_2 з метою встановлення фактичної площі даної земельної ділянки, перевірки конфігурації цієї земельної ділянки, її меж та фактичного розміру розмірам, які вказані у відповідному Державному акті на право приватної власності на землю, визначення точного місця розташування обох земельних ділянок (як ОСОБА_1 , так і ОСОБА_2 ) (які накладаються), їх розміри та межі, з`ясувавши також і те, чи має на місці фактичне накладення цих земельних ділянок і в якому розмірі (а.с.а.с.124-125).
16.08.2019 року до Великобагачанського районного суду Полтавської області надійшов лист Білоцерківської сільської ради про те, що даною радою огляд земельної ділянки не проводився, проведення робіт щодо встановлення меж та виготовлення необхідної проектної документації виконувала на замовлення спадкоємця ОСОБА_1 . ФОП ОСОБА_7 , тому дана сільська рада прохала суд здійснити відповідний запит до вищевказаної особи (а.с.а.с.150,151).
19.08.2019 року судом було підготовлено лист ФОП ОСОБА_7 щодо надання суду відповідної інформації та документації щодо вказаної вище земельної ділянки, яка стосується предмету спору та щодо якої наявне накладення земельних ділянок (а.с.153).
23.09.2019 року на адресу суду надійшов лист ФОП ОСОБА_7 про те, що 20.09.2019 року було здійснено виїзд на місце розташування земельної ділянки в присутності власника земельної ділянки та землевпорядника сільської ради, однак станом на 20.09.2019 року неможливо встановити межі, оскільки ділянка власника і суміжні ділянки розорані повністю і засаджені кукурудзою, видимі ознаки межі земельної ділянки відсутні, встановлення меж можливе після збору урожаю з даної ділянки; до даного листа додано кадастровий план земельної ділянки та план розташування земельної ділянки (а.с.а.с.170,171-172 ).
В судовому засіданні 09.01.2020 року представник позивача адвокат Якименко В.О. подав письмове клопотання про проведення у справі судової земельно-технічної еспертизи, на вирішення якої просив постановити такі питання: 1) Чи є порушення меж земельної ділянки площею 0,2700 га згідно Державного акту на право власності на землю серія РЗ №667631, виданого на ім`я ОСОБА_4 , з урахуванням технічної документації, виготовленої у 2012 році на ім`я ОСОБА_2 , кадастровий номер земельної ділянки 5320281200:00:001:0603. Якщо так, то чи має місце порушення землекористування, зокрема, порушення меж та накладення меж земельних ділянок? 2) Якщо є порушення, то в чому вони полягають, та внаслідок чого вони виникли? 3) Який розмір та площі накладень земельних ділянок одна на одну? Проведення експертизи просив доручити експертам Полтавського відділення Харківського НДІСЕ ім.засл.проф.М.С.Бокаріуса .
Суд, заслухавши думку сторін з приводу призначення та проведення відповідної експертизи, обміркувавши питання, які сторона позивача у справі просить поставити на вирішення відповідної судової експертизи, дослідивши матеріали справи приходить до висновку, що в даний час є підстави для задоволення даного клопотання і призначення по справі судової земельно-технічної експертизи, виходячи з таких підстав.
Відповідно до ст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів. Згідно ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.
Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (ч.1 ст.12 ЦПК України).
Відповідно до ч.3 ст.12 ЦПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ст.13 ЦПК України (диспозитивність цивільного судочинства), суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках. Учасник справи розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд.
Згідно ст.1 Закону України Про судову експертизу , судова експертиза - це дослідження експертом на основі спеціальних знань матеріальних об`єктів, явищ і процесів, які містять інформацію про обставини справи, що перебуває у провадженні суду.
Відповідно до ч.1 ст.103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі за сукупності таких умов: 1) для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо; 2) сторонами (стороною) не надані відповідні висновки експертів із цих самих питань або висновки експертів викликають сумніви щодо їх правильності.
У відповідності до вимог ч.1 ст.104 ЦПК України, про призначення експертизи суд постановляє ухвалу, в якій зазначає підстави проведення експертизи, питання, з яких експерт має надати суду висновок, особу (осіб), якій доручено проведення експертизи, перелік матеріалів, що надаються для дослідження, та інші дані, які мають значення для проведення експертизи.
У розумінні цивільно-процесуального закону предмет позову - це матеріально-правова вимога позивача, стосовно якої він просить ухвалити рішення, у матеріальному розумінні - це певна річ (об`єкт), щодо якої виник спір.
Отже, при таких обставинах справи, виходячи з положень ст.ст.103,104 ЦПК України та роз`яснень, що містяться в Постанові Пленуму Верховного Суду України №8 від 30.05.1997 року Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах (із змінами), суд вважає, що є передбачені законом підстави для задоволення клопотання представника позивача про проведення по справі судової земельно-технічної експертизи.
Враховуючи предмет позову, з урахуванням предмету доказування по справі, виходячи з принципу диспозитивності та обміркувавши питання, які позивач прохає поставити на вирішення експертизи, суд вважає, що для вирішення вищевказаної експертизи належить поставити наступні питання: 1) Чи є порушення меж земельної ділянки площею 0,2700 га згідно Державного акту на право власності на землю серія РЗ №667631, виданого на ім`я ОСОБА_4 , з урахуванням технічної документації, виготовленої у 2012 році на ім`я ОСОБА_2 , кадастровий номер земельної ділянки 5320281200:00:001:0603. Якщо так, то чи має місце порушення землекористування, зокрема, порушення меж та накладення меж земельних ділянок? 2) Якщо є порушення, то в чому вони полягають, та внаслідок чого вони виникли? 3) Який розмір та площі накладень земельних ділянок одна на одну?
Проведення експертизи за клопотанням представника позивача доручити експертам Полтавського відділення Харківського НДІСЕ ім.засл.проф.М.С.Бокаріуса (м. Полтава, вулиця Чураївни, 1/1).
Відповідно до п.5 ч.1 ст.252 ЦПК України, суд може за заявою учасника справи, а також з власної ініціативи зупинити провадження у справі у разі призначення судом експертизи. Відповідно до п. 9 ч.1 ст.253 ЦПК України, провадження у справі зупиняється на час проведення експертизи.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст .103,104,252,253,260,261 ЦПК України , суд, -
у х в а л и в:
Призначити по цивільній справі №525/1668/18 за позовом ОСОБА_3 до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Державний кадастровий реєстратор Відділу у Великобагачанському районі ДГК у Полтавській області, Відділ у Великобагачанському районі ГУ ДГК у Полтавській області та ОСОБА_2 про визнання в порядку спадкування права власності на нерухоме майно судову земельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити такі питання: 1) Чи є порушення меж земельної ділянки площею 0,2700 га згідно Державного акту на право власності на землю серія РЗ №667631, виданого на ім`я ОСОБА_4 , з урахуванням технічної документації, виготовленої у 2012 році на ім`я ОСОБА_2 , кадастровий номер земельної ділянки 5320281200:00:001:0603. Якщо так, то чи має місце порушення землекористування, зокрема, порушення меж та накладення меж земельних ділянок? 2) Якщо є порушення, то в чому вони полягають, та внаслідок чого вони виникли? 3) Який розмір та площі накладень земельних ділянок одна на одну?
Проведення експертизи за клопотанням представника позивача доручити експертам Полтавського відділення Харківського НДІСЕ ім.засл.проф.М.С.Бокаріуса (м. Полтава, вулиця Чураївни, 1/1).
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384,385 КК України, з метою повноти, своєчасності, всебічності та об`єктивності проведення експертизи, надіслати в експертну установу копію ухвали про призначення експертизи, а також всі наявні матеріали цивільної справи №525/1668/18 за позовом ОСОБА_1
Про час проведення експертизи повідомити сторони.
Оплату за проведення експертизи покласти сторону позивача.
На час проведення даної експертизи зупинити провадження в цивільній справі №525/1668/18 за позовом ОСОБА_3 до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмету спору Державний кадастровий реєстратор Відділу у Великобагачанському районі ДГК у Полтавській області, Відділ у Великобагачанському районі ГУ ДГК у Полтавській області та ОСОБА_2 про визнання в порядку спадкування права власності на нерухоме майно.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо даної справи в мережі Інтернет за веб-адресою сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України - http://court.gov.ua/fair/sud1602.
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення.
Ухвала в частині призначення по справі експертизи та в частині зупинення провадження у справі може бути оскаржена протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення шляхом подачі апеляційної скарги до Полтавського апеляційного суду через Великобагачанський районний суд Полтавської області. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення особі відповідної ухвали суду.
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду. Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.
Суддя В.В. Хоролець
Суд | Великобагачанський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 09.01.2020 |
Оприлюднено | 11.01.2020 |
Номер документу | 86806907 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Великобагачанський районний суд Полтавської області
Хоролець В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні