Рішення
від 24.12.2019 по справі 691/804/19
ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОРОДИЩЕНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа № 691/804/19

провадження № 2/691/515/19

Р І Ш Е Н Н Я

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

24 грудня 2019 року м. Городище

Городищенський районний суд Черкаської області в складі судді Синиці Л.П., за участю секретаря судових засідань Кочетової І.І.,

розглянувши, у відкритому підготовчому судовому засіданні в залі суду м. Городище Черкаської області, матеріали цивільної справи за позовною заявою Заступника керівника Смілянської місцевої прокуратури В. Горідько в інтересах Городищенської районної ради до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди, завданої кримінальним правопорушенням,

ВСТАНОВИВ:

Позивач, в інтересах держави в особі Городищенської районної ради, звернувся до суду з позовом, та керуючись ст.131-1 КК України, ст.23 Закону України Про прокуратуру , ст. ст. 4, 19, 42, 43, 56, 57, 176, 177 ЦПК України, просив, стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 на користь держави в особі Городищенської районної ради, шкоду завдану кримінальним правопорушенням в сумі 4109,32 грн., судові витрати покласти на відповідача.

На обґрунтування позовної заяви зазначає, що вироком Городищенського районного суду Черкаської області 21.03.2019 у справі № 691/836/18 визнано винним ОСОБА_1 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України - умисне тяжке тілесне ушкодження, небезпечне для життя в момент заподіяння, що спричинило тривалий розлад здоров`я та призначено покарання у виді 5 років позбавлення волі на підставі ст.75 КК України звільнено від відбування призначеного покарання, якщо він протягом дворічного іспитового строку не вчинить нового злочину і виконає покладені на нього обов`язки, передбачені п.п. 1,2 ч. 1 ст.76 КК України. За змістом обвинувального вироку, встановлено ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , близько 17.00 години, перебуваючи на подвір`ї домоволодіння, яке розташоване за адресою: АДРЕСА_1 в ході раптово виниклих неприязних відносин, умисно, з метою протиправного заподіяння тяжких тілесних ушкоджень іншій особі, наніс один удар ножем в область черевної порожнини ОСОБА_2 , від чого останній отримав тілесні ушкодження у вигляді рани передньої черевної стінки, яка переходить в рановий канал, що проникає в черевну порожнину з ушкодженням брижі та тонкого кишечнику, які відповідно до висновку експерта № 05-11-01/113 від 26.06.2018 відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, які небезпечні для життя в момент заподіяння. Вирок суду набрав законної сили 22.04.2019. ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні КЗ Городищенське районне територіальне медичне об`єднання Городищенської районної ради з 07.04.2018 по 19.04.2018 12 ліжко-днів. Державі внаслідок неправомірних дій ОСОБА_1 було завдано шкоду на загальну суму 4109,32 грн.. ОСОБА_1 добровільно вищевказану суму за проведене лікування потерпілого не відшкодував, а тому ці кошти підлягають стягненню з нього в судовому порядку.

У судовому засіданні представник позивача прокурор Городищенського відділу Смілянської місцевої прокуратури Биченко М.О. позовні вимоги підтримав у повному обсязі з підстав викладених у позовній заяві, та просив їх задовольнити.

Відповідач позовні вимоги визнає, не заперечує, щодо задоволення позову.

Заступник голови Городищенської районної ради Черкаської області Панчишин М.В. клопотав про розгляд цивільної справи за позовом до ОСОБА_1 про відшкодування шкоди заподіяної злочином, без участі представника районної ради, позов підтримує в повному обсязі, наполягає на його задоволенні.

Суд, розглянувши позов в межах заявлених позовних вимог, з урахуванням думки сторін, за відсутності підстав до відкладення та/або перенесення судового розгляду, вивчивши наявні докази у справі, приходить до такого.

За приписами статті 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів. При цьому жодна особа не може бути позбавлена права на участь у розгляді своєї справи у визначеному цим Кодексом порядку.

Суд здійснюючи правосуддя, за нормами статті 5 ЦПК України, захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором.

За нормами ч.1 ст.1206 Цивільного кодексу України, особа, яка вчинила злочин, зобов`язана відшкодувати витрати закладові охорони здоров`я на лікування потерпілого від цього злочину, крім випадку завдання шкоди при перевищені меж необхідної оборони або у стані сильного душевного хвилювання, що виникло раптово внаслідок насильства або тяжкої образи з боку потерпілого.

Відповідно до постанови Пленуму Верховного Суду України від 07.07.1995 № 11 Про відшкодування витрат на стаціонарне лікування особи, яка потерпіла від злочину, та судових витрат питання про відшкодування витрат на стаціонарне лікування потерпілого вирішується згідно з Порядком обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання, затверджених постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16.07.1993, термін і обґрунтованість перебування потерпілого від злочину на стаціонарному лікуванні визначається на підставі даних лікувального закладу, де він перебував на лікуванні, до справи має бути приєднана довідка-розрахунок бухгалтерії цього закладу із записом про вартість 1 ліжко - дня та загальну суму фактичних витрат на лікування потерпілого.

Постановою Кабінету Міністрів України № 545 від 16.07.1993 Про порядок обчислення розміру фактичних витрат закладу охорони здоров`я на стаціонарне лікування потерпілого від злочинного діяння та зарахування стягнених з винних осіб коштів до відповідного бюджету і їх використання передбачено, що сума коштів, яка підлягає відшкодуванню, визначається закладом охорони здоров`я, в якому перебував на лікуванні потерпілий, виходячи з кількості ліжко - днів, проведених ним в стаціонарі та вартості витрат на його лікування в день; кількість ліжко - днів визначається на підставі медичної картки стаціонарного хворого; визначення суми витрат на лікування потерпілого за 1 ліжко - день провадиться виходячи з фактичної кількості ліжко - днів і загальної суми витрат за місяць (в якому проводилося лікування) на утримання лікувального закладу, за винятком витрат на капітальні вкладення, капітальний ремонт і придбання інвентаря та обладнання.

Вироком Городищенського районного суду Черкаської області від 21 березня 2019 року, ОСОБА_1 визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.121 КК України, та призначено покарання у вигляді п`яти років позбавлення волі, на підставі ст.75 КК України звільнено від відбування покарання із застосуванням двохрічного іспитового строку, з покладення обов`язків на підставі ст.76 КК України (№ судової справи 691/836/18, провадження № 1-кп/691/106/19). Судове рішення вступило в законну силу 22.04.2019 року.

Згідно висновку лікаря судово-медичного експерта № 05-11-01/113 від 26.06.2018 року, на підставі проведеної судово-медичної експертизи ОСОБА_2 отримав тілесні ушкодження у вигляді рани передньої черевної стінки, яка переходить в рановий канал, що проникає в черевну порожнину з ушкодженням брижі та тонкого кишечнику, які відносяться до тяжких тілесних ушкоджень, які небезпечні для життя в момент заподіяння.

Відповідно до довідки КНП Городищенське районне територіальне медичне об`єднання Городищенської районної ради від 25.06.2019 № 01-03-06/342 Про затрати на лікування ОСОБА_2 перебував на стаціонарному лікуванні у хірургічному відділенні КЗ Городищенське районне територіальне медичне об`єднання Городищенської районної ради з 07.04.2018 по 19.04.2018, 12 ліжко-днів. Вартість одного ліжко-дня у КЗ Городищенське районне територіальне медичне об`єднання Городищенської районної ради складає 342 грн. 44 коп., з яких затрати на лікування, складаються із оплати праці працівників у сумі 2476,00 грн.; нарахування на заробітну плату у сумі 544 грн. 74 коп.; придбання матеріалів у сумі 3 грн. 90 коп.; медикаменти та перев`язувальні матеріали у сумі 789 грн. 40 коп.; продукти харчування у сумі 99 грн. 24 коп.; оплата послуг у сумі 8 грн. 28 коп.; оплата енергоносіїв у сумі 187 грн. 68 коп., що загалом складає 4109грн. 32 коп..

За нормами ст.131-1 Конституції України на органи прокуратури покладено функцію представництва інтересів держави в суді у виключних випадках і в порядку, що визначені законом.

Згідно до ст.23 Закону України Про прокуратуру представництво прокурором інтересів громадянина або держави в суді полягає у здійсненні процесуальних та інших дій, спрямованих на захист інтересів громадянина або держави, у випадках та порядку, встановлених законом.

У відповідності до ч.2 ст.4 Цивільного процесуального кодексу України у випадках, встановлених законом, до суду можуть звертатися органи та особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб або державних чи суспільних інтересах.

В силу ст.56 ЦПК України прокурор, який звертається до суду в інтересах держави, в позовній чи іншій заяві, скарзі обґрунтовує, в чому полягає порушення інтересів держави, необхідність їх захисту, визначені законом підстави для звернення до суду прокурора, а також зазначає орган, уповноважений державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах. Невиконання цих вимог має наслідком застосування положень, передбачених статтею 185 цього Кодексу. У разі відкриття провадження за позовною заявою, поданою прокурором в інтересах держави в особі органу, уповноваженого здійснювати функції держави у спірних правовідносинах, зазначений орган набуває статусу позивача. У разі відсутності такого органу або відсутності у нього повноважень щодо звернення до суду прокурор зазначає про це в позовній заяві і в такому разі прокурор набуває статусу позивача.

Згідно статуту КЗ Городищенське РТМО перебуває у районній комунальній власності, є бюджетним закладом охорони здоров`я і фінансується з бюджету районної ради народних депутатів. Власником майна є Городищенська районна рада.

Оскільки Городищенська районна рада заходів, щодо стягнення вказаної суми шкоди не вжила, із відповідним позовом до суду не зверталась, суд вважає, що у прокурора наявні всі підстави для представництва інтересів держави в суді у вказаній справі.

Відповідач добровільно не сплачує кошти за проведене лікування потерпілого, отже вони є такими, що підлягають стягненню.

Згідно з ч.3 ст.1206 ЦК України якщо лікування проводилося закладом охорони здоров`я, що є у державній власності, у власності Автономної Республіки Крим або територіальної громади, кошти на відшкодування витрат на лікування зараховуються до відповідного бюджету.

Ураховуючи наведе вище, суд приходить до висновку, що ненадходження до бюджету коштів, затрачених на лікування потерпілого від злочину ОСОБА_2 негативним чином впливає на дохідну частину бюджету та фінансування видатків держави, у тому числі і на соціальну сферу в частині охорони здоров`я, що відповідно порушує інтереси держави.

За нормами ч.4 ст.206 ЦПК України, суд у разі визнання відповідачем позову за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.

Відповідач позов визнав.

Отже, позовні вимоги підлягають до задоволення.

На користь держави, суд, стягує з відповідача судові витрати в розмірі 1921,00грн., що узгоджується із ст.4 Закону України Про судовий збір .

Керуючись ст. ст. 3, 131-1 Конституції України, ст.23 Закону України Про прокуратуру , ст.1206 ЦК України ст. ст. 12, 13, 76-81, 89, 141, ч.4 ст.206, ст. ст. 211, 263-265, 268, 352, ч.1 ст.354, 355 ЦПК України, суд,

УХВАЛИВ:

Позов задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого АДРЕСА_2 , жителя АДРЕСА_3 , на користь держави в особі Городищенської районної ради (площа Миру, 8, м. Городище, Черкаська область, 19500, код ЄДРПОУ 25674587, розрахунковий рахунок 35417029019647, ГУДКСУ Черкаській області, МФО 854018), кошти в сумі 4109 (чотири тисячі сто дев`ять) грн. 32коп..

Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрованого АДРЕСА_2 , жителя АДРЕСА_3 , на користь держави судові витрати в розмірі 1921 (одна тисяча дев`ятсот двадцять одна) грн. 00коп..

Апеляційна скарга на рішення суду подається до суду апеляційної інстанції протягом тридцяти днів з дня проголошення (отримання) рішення суду.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкриті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Повний текст рішення виготовлений 02.01.2020 року.

Суддя Л. П. Синиця

СудГородищенський районний суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення24.12.2019
Оприлюднено11.01.2020
Номер документу86822620
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —691/804/19

Ухвала від 06.11.2023

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Синиця Л. П.

Ухвала від 02.11.2023

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Синиця Л. П.

Ухвала від 02.11.2023

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Синиця Л. П.

Рішення від 24.12.2019

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Синиця Л. П.

Рішення від 24.12.2019

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Синиця Л. П.

Ухвала від 22.07.2019

Цивільне

Городищенський районний суд Черкаської області

Синиця Л. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні