Ухвала
від 09.01.2020 по справі 240/90/20
ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЖИТОМИРСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

09 січня 2020 року м. Житомир

справа № 240/90/20

категорія 109040000

Суддя Житомирського окружного адміністративного суду Лавренчук О.В., перевіривши виконання вимог законодавства при поданні позовної заяви Громадською організацією "Гаражний кооператив "Тетерів" до Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Департаменту реєстрації Житомирської міської ради , третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_1 про визнання рішення незаконним та зобов`язання вчинити дії.

встановив:

Громадська організація "Гаражний кооператив "Тетерів" звернулась до суду з позовом до Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Департаменту реєстрації Житомирської міської ради про визнання рішення незаконним та зобов`язання вчинити дії.

Перевіряючи матеріали позовної заяви та додані до неї документи, суд вважає, що така не відповідає вимогам статей 160, 161 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України), з наступних підстав.

Згідно п .4 ч. 5 ст. 160 КАС України у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Частиною 4 ст. 161 КАС України визначено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази - позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

При зверненні до суду з даним позовом Громадська організація "Гаражний кооператив "Тетерів" в позовній заяві не зазначає обгрунтування того, яким чином оскаржуване ним рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 47383810 від 18.06.2019, порушує права, свободи або законні інтереси організації.

Окрім того, відповідно до ч. 1 та ч. 3 ст. 55 КАС України сторона, третя особа в адміністративній справі, а також особа, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи, може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.

При цьому, юридична особа, суб`єкт владних повноважень, який не є юридичною особою, бере участь у справі через свого керівника або члена виконавчого органу, уповноваженого діяти від її (його) імені відповідно до закону, статуту, положення (самопредставництво юридичної особи), або через представника.

Згідно з ч. ст. 57 КАС України представником у суді може бути адвокат або законний представник.

Як вбачається з позовної заяви Громадської організації "Гаражний кооператив "Тетерів" її було подано представником - адвокатом Ткачуком Володимиром Васильовичем. При цьому, для підтвердження свої повноважень представником до позовної заяви було додано копію договору про надання правової допомоги від 19.11.2019 №025-19 та копію свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю серії ЖТ №000766.

Однак, частиною 4 ст. 59 КАС України передбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України "Про адвокатуру і адвокатську діяльність".

Зважаючи на вищевикладене, суд дійшов висновку, що адвокатом Ткачуком Володимиром Васильовичем не додано до позовної заяви визначені в ч. 4 ст. 59 КАС України документи, що підтверджують його повноваження як представника Громадської організації "Гаражний кооператив "Тетерів".

Відповідно до п. 2 ч. 5 ст. 160 КАС України в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.

Проте, подана позивачем позовна заява не відповідає вимогам п. 2 ч. 5 та ч. 6 ст. 160 КАС України, оскільки в ній не зазначено ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.

Частинами першою та другою статті 169 КАС України, визначено, що суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

З огляду на викладене, позовну заяву слід залишити без руху із встановленням позивачу строку для усунення недоліків шляхом надання до суду :

1) уточненої позовної заяви в трьох екземплярах із зазначенням:

- ідентифікаційного коду відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

- обгрунтуванням та відповідними доказами того, яким чином оскаржуване рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень індексний номер 47383810 від 18.06.2019, порушує права, свободи або законні інтереси Громадської організації "Гаражний кооператив "Тетерів".

2) у відповідності до ч. 4 ст. 59 КАС України документів, які підтверджують повноваження адвоката Ткачука Володимира Васильовича на представництво Громадської організації "Гаражний кооператив "Тетерів".

Керуючись статтями 160, 161, 169, 243, 248, 256 КАС України, суд

ухвалив:

Позовну заяву Громадської організації "Гаражний кооператив "Тетерів" залишити без руху.

Позивачу усунути зазначені в ухвалі суду недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати особі, яка її подала, не пізніше наступного дня після її постановлення.

У разі якщо недоліки позовної заяви не будуть усунуті у строк, встановлений судом, позовну заяву буде повернуто позивачу.

Ухвала суду набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена в апеляційному порядку.

Суддя О.В. Лавренчук

СудЖитомирський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення09.01.2020
Оприлюднено11.01.2020
Номер документу86825984
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —240/90/20

Ухвала від 09.06.2020

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

Ухвала від 15.04.2020

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

Ухвала від 24.01.2020

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

Ухвала від 09.01.2020

Адміністративне

Житомирський окружний адміністративний суд

Лавренчук Ольга Володимирівна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні