5/187-Б-06
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
01 серпня 2007 р. № 5/187-Б-06
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючого:Ткаченко Н.Г.
суддів:Катеринчук Л.Й. (доповідач)Самусенко С.С.
розглянувши касаційну скаргуВідкритого акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк»в особі Миколаївської філії
на ухвалуЗапорізького апеляційного господарського суду від 10.04.2007
у справі господарського суду№ 5/187-Б-06Херсонської області
за заявоюДержавної податкової інспекції у м. Херсоні
до Приватного підприємства «Альфа-Скреп», м. Херсон
провизнання банкрутом
в судовому засіданні взяли участь представники :
від заявника касаційної скаргиТітов Ю.Ю. (дов. №03/280 від 31.05.2007)
від заявникане з'явились
від боржникане з'явились
В С Т А Н О В И В :
В провадженні господарського суду Херсонської області знаходиться справа №5/187-Б-06 про банкрутство приватного підприємства «Альфа-Скреп».
Постановою суду від 12.12.2006 боржника було визнано банкрутом з урахуванням особливостей, передбачених статтею 52 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», відкрито ліквідаційну процедуру.
Не погоджуючись з винесеною постановою, відкрите акціонерне товариство «Всеукраїнський акціонерний банк»в особі Миколаївської філії (далі –товариство) звернулось з апеляційною скаргою, в якій просило скасувати зазначену постанову суду першої інстанції.
Ухвалою Запорізького апеляційного господарського суду від 10.04.2007 товариству було відмовлено в поновлені пропущеного строку для подання апеляційної скарги, апеляційну скаргу товариства було повернуто без розгляду.
Не погоджуючись з винесеною ухвалою, товариство звернулось до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою, в якій просило скасувати ухвалу суду апеляційної інстанції та відновити пропущений строк для оскарження постанови суду про визнання боржника банкрутом, аргументуючи порушенням норм процесуального права, зокрема, статті 261 Цивільного кодексу України, статті 93 Господарського процесуального кодексу України.
Колегія суддів Вищого господарського суду України, переглянувши у касаційному порядку ухвалу суду апеляційної інстанції, на підставі встановлених фактичних обставин справи, перевіривши застосування судом норм матеріального та процесуального права, дійшла висновку, про відсутність правових підстав для задоволення касаційної скарги, виходячи з такого.
За приписами статті 93 Господарського процесуального кодексу України апеляційна скарга подається, а апеляційне подання вноситься, протягом десяти днів з дня прийняття рішення місцевим господарським судом, а у разі якщо у судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частину рішення - з дня підписання рішення, оформленого відповідно до статті 84 цього Кодексу. Відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги (подання) можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом.
Як було встановлено судом апеляційної інстанції, постанову суду першої інстанції було прийнято 12.12.2006. Отже, перебіг десятиденного строку для подання апеляційної скарги почався з 13.12.2006. Апеляційну скаргу товариством було надіслано на адресу господарського суду Херсонської області 16.03.2007, про що свідчить квитанція кур'єрської служби №443931, тобто більш ніж через три місяці.
Частина друга статті 93 Господарського процесуального кодексу України містить обмеження строку, протягом якого може бути відновлено пропущений процесуальний строк на стадії перегляду судових рішень в апеляційному порядку. Зокрема, відновлення пропущеного строку подання апеляційної скарги сторонами та внесення апеляційного подання прокурором можливе протягом трьох місяців з дня прийняття рішення місцевим господарським судом. За змістом частини другої статті 93 Господарського процесуального кодексу України подання апеляційної скарги (апеляційного подання) після закінчення установленого нею тримісячного строку виключає перегляд судових рішень місцевого господарського суду в апеляційному порядку, оскільки такий строк є пересічним. У такому випадку суд апеляційної інстанції повинен відмовити у прийнятті апеляційної скарги (з такими висновками погодився Верховний Суд України в постанові від 17.04.2007 №07/124).
З урахуванням викладеного, колегія суддів Вищого господарського суду України дійшла висновку, що резолютивну частину ухвали Запорізького апеляційного господарського суду 10.04.2007 треба змінити, та викласти її в такій редакції: «Відмовити відкритому акціонерному товариству «Всеукраїнський акціонерний банк»в особі Миколаївської філії у прийнятті апеляційної скарги на постанову господарського суду Херсонської області від 12.12.2006 у справі №5/187-Б-06». Разом з тим, колегія суддів зазначає, що скаржник вправі подати касаційну скаргу на судовий акт першої інстанції, який не може бути переглянутим в апеляційному порядку.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 1115,,1117,1119,11111 ГПК України Вищий господарський суд України –
П О С Т А Н О В И В :
1. Касаційну скаргу відкритого акціонерного товариства «Всеукраїнський акціонерний банк»в особі Миколаївської філії залишити без задоволення.
2. Резолютивну частину ухвали Запорізького апеляційного господарського суду від 10.04.2007 змінити та викласти її в наступній редакції:
«Відмовити відкритому акціонерному товариству «Всеукраїнський акціонерний банк»в особі Миколаївської філії у прийнятті апеляційної скарги на постанову господарського суду Херсонської області від 12.12.2006 у справі №5/187-Б-06».
Головуючий Н. Ткаченко
Судді Л. Катеринчук
С. Самусенко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2007 |
Оприлюднено | 29.08.2007 |
Номер документу | 868267 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Катеринчук Л.Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні