ГАЛИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ЛЬВОВА

УХВАЛА

Справа № 461/157/20

Провадження № 1-кс/461/157/20

У Х В А Л А

про продовження строку досудового розслідування

10.01.2020 року слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова Волоско І.Р., секретар Скаб В.О., розглянувши клопотання старшого слідчого слідчого управління Головного управління у Львівській області Парубія Б.І. про продовження строку досудового розслідування, -

в с т а н о в и в :

старший слідчий слідчого управління Головного управління у Львівській області Парубій Б.І. звернувся до слідчого судді з клопотанням у кримінальному провадженні №12018140000000435 від 26.07.2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України, за погодженням із заступником начальника першого відділу процесуального керівництва при провадженні досудового розслідування територіальними органами поліції та підтримання державного обвинувачення прокуратури Львівської області Олійник Х.В. про продовження строку досудового розслідування у кримінальному провадженні №12018140000000435 від 26.07.2018 року, до дев`яти місяців, тобто до 26.10.2020 року.

Подане клопотання мотивує тим, що з метою забезпечення виконання завдань кримінального провадження, швидкого, повного та неупередженого досудового розслідування, досягнення дієвості цього кримінального провадження, а також для завершення досудового розслідування є необхідним отримання висновків спеціалістів Західного офісу Держаудитслужби із наданням матеріалів перевірки з досліджуваних питань, що потребують спеціальних знань.

В клопотанні слідчий просить проводити розгляд без участі слідчого та прокурора.

Дослідивши клопотання, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає до задоволення з наступних підстав.

Згідно норм ст. 219 КПК України строк досудового розслідування обчислюється з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня звернення до суду з обвинувальним актом, клопотанням про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотанням про звільнення особи від кримінальної відповідальності або до дня ухвалення рішення про закриття кримінального провадження.

Строк досудового розслідування з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань до дня повідомлення особі про підозру становить: вісімнадцять місяців - у кримінальному провадженні щодо тяжкого або особливо тяжкого злочину.

Згідно частини 1 статті 295-1 КПК України у випадках, передбачених ст.294 цього Кодексу, продовження строку досудового розслідування здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, постановленої за відповідним клопотанням прокурора або слідчого.

Судом встановлено, що слідчим управлінням Головного управління Національної поліції у Львівській області проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12018140000000435 від 26.07.2018, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.191 КК України.

Згідно положень п.5 ч.1 ст.3 КПК України, досудове розслідування - стадія кримінального провадження, яка починається з моменту внесення відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань і закінчується закриттям кримінального провадження або направленням до суду обвинувального акту, клопотання про застосування примусових заходів медичного або виховного характеру, клопотання про звільнення особи від кримінальної відповідальності.

Строк досудового розслідування у кримінальному провадженні розпочався 26.07.2018.

В ході проведення досудового розслідування у вказаному кримінальному провадженні та згідно зібраних матеріалів вбачається, що за результатами фінансово-господарської діяльності ТОВ Фарма Лайф (код ЄДРПОУ 20810310, юридична адреса: м. Львів, вул. Данила Апостола, б.2) при здійсненні виробництва лікарських засобів (вакцини Індіраб) та їх реалізації підприємствам - медичним закладам охорони здоров`я з державною та комунальною формою власності за період з 01.01.2017 по 31.03.2018, виявлено факти, що можуть свідчити про нанесення шкоди бюджетам медичних закладів охорони здоров`я внаслідок безпідставного включення у собівартість продукції витрат про надання приватним фармдистрибюторам безповоротної фінансової допомоги, яка реалізовувалася безпосередньо ТОВ Фарма Лайф за бюджетні кошти.

В ході проведення досудового розслідування проведено наступні слідчі (розшукові) та інші процесуальні дії, зокрема:

- призначено документальну перевірку із залученням спеціалістів Західного офісу Держаудитслужби з метою встановлення дотримання вимог законності при формуванні калькуляції собівартості готової продукції медичного препарату та подальшої реалізації в заклади охорони здоров`я;

- проведено допит службових осіб ТОВ Фарма Лайф з приводу обставин формування калькуляції собівартості готової продукції медичного препарату та подальшої реалізації в заклади охорони здоров`я.

- проведено допити в якості свідків працівників ГУ ДФС у Львівській області з приводу обставин проведення позапланової перевірки з питань дотримання вимог податкового законодавства та виявлених порушень;

- проведено тимчасові доступи до речей і документів та вилучено документи в наступних установах: ТОВ Фарма Лайф , ТОВ "БІОЛАБС" (код ЄДРПОУ 37507592, адреса: м. Київ, вул. Переяславська, б.5-А), ТОВ "ВАЛАНЖ-ФАРМ" (код ЄДРПОУ 37090770, адреса: м. Харків, вул. Барикадна, б.53), ТОВ "ІМУНО-ФАРМ" (код ЄДРПОУ 39005713, адреса: м. Одеса, вул. Василя Стуса, б.2-Д), ПАТ Медфарком-Центр (код ЄДРПОУ 33239630, адреса: м. Київ, бульвар Тараса Шевчека, б.60) та ТОВ "УКРФАРМГРУП" (код ЄДРПОУ 39580810, адреса: м. Київ, вул. Героїв Севастополя, б.48), Міністерство охорони здоров`я України, ДП Державний експертний центр Міністерства охорони здоров`я України , Київська митниця ДФС України з приводу обставин закупівлі сировини, формування калькуляції собівартості готової продукції вище вказаного медичного препарату та подальшої реалізації в заклади охорони здоров`я.

Разом з тим, на даний час не проведено усі необхідні слідчі та процесуальних дії, у зв`язку з чим виникла необхідність у продовженні строку досудового розслідування, який спливає 26.01.2020.

Слідчий зазначає, що відповідно до п.5.1 Порядку взаємодії між органами державної контрольно-ревізійної служби України, затвердженого спільним наказом ГУ КРУ, НП, СБУ та Генеральної прокуратури України від 19.10.2006 №346/1025/685/53, у вказаному кримінальному провадженні залучено працівника Західного офісу Держаудитслужби як спеціаліста (спеціалістів) з метою опрацювання зібраних під час досудового розслідування матеріалів та надання відповідей з питань, що потребують спеціальних знань.

Слідчим доведено, що перелічені вище слідчі та процесуальні дії мають доказове значення у провадженні є необхідними для об`єктивного розслідування кримінального провадження та не є вичерпними, оскільки після їх проведення може виникнути необхідність у проведенні інших слідчих (розшукових) дій.

В результаті проведення вказаних слідчих (розшукових) та процесуальних дій, будуть отримані додаткові докази, які можуть бути використані під час судового розгляду кримінального провадження для встановлення об`єктивної істини у справі.

На переконання слідчого судді, для здійснення зазначених слідчим заходів, доцільність продовження строку досудового розслідування слідчим доведена, оскільки на даний час є очевидним, що провести вказані слідчі (розшукові) дії у строк, який закінчується 26.01.2020 не можливо.

Таким чином, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню та строк досудового розслідування необхідно продовжити на дев`ять місяців, тобто до 26.10.2020.

Керуючись ст.ст. 219, 294, 295-1, 372, 376 КПК України, слідчий суддя, -

у х в а л и в :

клопотання задовольнити.

Продовжити строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 12018140000000435 від 26.07.2018 на дев`ять місяців, тобто до 26.10.2020.

Ухвала остаточна, оскарженню в апеляційному порядку не підлягає.

Слідчий суддя І.Р.Волоско

Зареєстровано 11.01.2020
Оприлюднено 13.01.2020
Дата набрання законної сили 10.01.2020

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Перевірити компанію

Додайте Опендатабот до улюбленного месенджеру

Вайбер Телеграм Месенджер

Опендатабот для телефону