Рішення
від 10.01.2020 по справі 544/947/19
ПИРЯТИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 544/947/19

№ пров. 2/544/28/2020

Номер рядка звіту 71

Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

10 січня 2020 року м. Пирятин

Пирятинський районний суд Полтавської області у складі:

головуючого судді Ощинської Ю.О.,

за участю секретаря судового засідання Пірогова В.Г.,

представника позивача Пирятинської районної державної адміністрації Войтенко Л.В., Запорожець Т.М. (діє на підставі довіреності),

відповідача ОСОБА_1 ,

представника третьої особи Пирятинського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молодіЗахарченко Т.М. (діє на підставі довіреності),

представника третьої особи Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області Колінчук В.В. (діє на підставі довіреності),

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду по вул. Ярмарковій, 17 у м. Пирятин в порядку загального позовного повадження цивільну справу за позовом Пирятинської районної державної адміністрації в інтересах малолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , треті особи, що не заявляють самотсійних вимог щодо предмета спору Теплівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області, Пирятинський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, про позбавлення батьківських прав,

у с т а н о в и в :

Позивач Пирятинська районна державна адміністрація звернулася до суду з позовом, в обґрунтування якого вказала, що у с. Теплівка Пирятинського району проживає ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка має на утриманні двох малолітніх дітей: ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . Сім`я перебуває на обліку у Пирятинському районному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, як така, що опинилася у складних життєвих обставинах. ОСОБА_1 тривалий час ніде не працює, зловживає спиртними напоями, не створює належних умов для виховання та проживання дітей. Сім`я проживає за рахунок соціальних виплат та пенсії ОСОБА_4 , матері відповідача. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебувають на обліку у службі у справах дітей, як такі, що опинилися у складних життєвих обставинах. Теплівська сільська рада звернулася до служби у справах дітей Пирятинської райдержадміністрації з поданням щодо прийняття міри відносно громадянки ОСОБА_1 , яка зловживає спиртними напоями та не виконує свої батьківські обов`язки.

Питання щодо виконання батьківських обов`язків ОСОБА_1 неодноразово розглядалося на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації. Відповідачу неодноразово надавалися терміни для виправлення ситуації, але позитивних змін не відбувалося. Тому 05.07.2019 членами комісії прийшли до висновку, що є всі підстави позбавити ОСОБА_1 батьківських прав. У зв`язку з вищевикладеним позивач просить суд позбавити ОСОБА_1 батьківських прав відносно її малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

У судовому засіданні представник позивача позовні вимоги підтримала у повному обсязі. Суду пояснила, що відповідач проживає у с. Теплівка, має на утриманні двох малолітніх дітей 2013 року народження. Дана сім`я перебуває на обліку у Пирятинському районному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, як така, що опинилася у складних життєвих обставинах з 2013 року. ОСОБА_1 тривалий час ніде не працює, зловживає спиртними напоями, у зв`язку з чим притягувалася до адміністративної відповідальності, не створює належних умов для проживання дітей. Сім`я проживає у однокімнатному будинку з пічним опаленням без комунальних зручностей. У будинку не створено належних умови для навчання та відпочинку дітей, санітарно гігієнічний стан будинку не задовільний. Останній раз обстеження будинку проводилося 09.10.2019, належні умови для проживання дітей відповідачем так і не було створено. Діти навчаються у першому класі Теплівської загальноосвітньої школи. На час перевірки діти знаходились у школі, їх одяг був старенький, але чистий, відповідав віку, зі слів класного керівника, діти жваві, навчальний матеріал сприймають непогано, але ними потрібно займатися. З ОСОБА_1 як з боку Теплівської сільської ради так і з боку відповідних служби постійно проводилися роз`яснювальна робота, щодо необхідності лікування від алкогольної залежності, працевлаштування на роботу, створення у будинку належних умов для проживання, надавалися випробовувальні терміни, проте безрезультатно. Просила позбавити ОСОБА_1 батьківських прав відносно її неповнолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3 .

Відповідач у судовому засіданні заперечувала щодо позбавлення її батьківських прав відносно малолітніх дітей ОСОБА_2 та ОСОБА_3 Пояснила, що у будинку проживає з дітьми та братом. Обіцяла придбати новий будинок, за кошти які надасть орендар належних їй земельних ділянок (паїв), сплативши кошти на 10 років на перед, на даний час ОСОБА_1 не працює бо у селі не має роботи. На даний час сім`я проживає на кошти, які щомісяця надсилає батько дітей, це 2000 грн, кошти отриманні за оренду земельних паїв, також утримувати дітей допомагає мати відповідача, яка отримує пенсію. Зазначила, що алкогольні напої не вживає уже 2 місяці та те що для дітей створені нележні умови для навчання та проживання. Додатково вказала, що на даний час вона проживає із співмешканцем у АДРЕСА_2. Останній мешкає у власному двокімнатному будинку облаштованому газовим опаленням та всіма комунальними зручностями. Малолітні ОСОБА_2 та ОСОБА_3 мають окрему вмебльовану кімнату. Відповідач ОСОБА_1 працевлаштувала на долоту на посаду оператора машинного доїння СГ ТОВ ХОРОБ АГРО .

Представник третьої особи, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору Теплівської сільської ради Пирятинського району Полтавської області Колінчук В.В. у судовому засіданні позовні вимоги представника позивача підтримав, пояснив, що на займаній посаді працює з 2015 року, дана родина переїхала жити у с. Теплівка, у будинку ОСОБА_1 проживає чотири особи, двоє з який малолітні. Спочатку родина проживала у іншому будинку, куди він приїздив неодноразово з приводу зловживання відповідачем спиртними напоями та постійних бійок у будинку. Згодом сім`я переселилася у будинок ближче до центру села, але ситуація так і не змінилася, неповнолітні діти не відвідували дошкільний навчальний заклад, у будинку розпивалися алкогольні напої, мати неодноразово з`являлася по дітей у нетверезому стані, були випадки, коли узагалі не приходила забирати їх додому. З ОСОБА_1 проводилися постійні бесіди, вона обіцяла не вживати спиртні напої та полікуватися, проте це були лише обіцянки, тому він змушений був звернутися із поданням до служби у справах дітей Пирятинської РДА щодо позбавлення ОСОБА_1 батьківських прав. Діти до матері відносяться добре.

Представник третьої особи Пирятинського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молодіОСОБА_6. у судовому засіданні просила позов задовольнити та пояснила, що з 2014 року знайома з даною родиною. Діти неодноразово вилучалися і забирались із сім`ї. Коли вилучались із сім`ї перший раз їм не було іще і року, знаходилися у лікарні по 2 місяці, їх мати обіцяла, що змінить своє відношення до них, тому і не позбавляли останню батьківських прав. Питання щодо цієї родини неодноразово розглядалося на комісією з прав захисту дітей, але виправлень з боку ОСОБА_1 не було, вона не виправлялася. На деякий час переїжджала жити до своєї старшої доньки у іншу область, проживала там місяців 6 чи 7, потім переїхала у с. Грабарівка Пирятинського району, де жила у сестри ОСОБА_5 , потім переїхала у с. Теплівка, цей час за сім`єю здійснювався нагляд з боку служби у справах дітей. Дітям надавався одяг і канцтовари, відповідачка не вживає спиртні напої місяць або два, потім ситуація повторюється знову. Неодноразово надходили повідомлення із садочка, що діти вчасно не забиралися матір`ю додому, їх забирав сільський голова і відвозив додому.

Згідно ст.ст. 12, 81 Цивільного процесуального кодексу України (далі - ЦПК України) кожна сторона зобов`язана довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Докази подаються сторонами та іншими особами, які беруть участь у справі. Доказуванню підлягають обставини, які мають значення для ухвалення рішення у справі і щодо яких у сторін та інших осіб виникає спір.

Відповідно до ст. 263 ЦПК України судове рішення повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим.

Згідно зі ст. 264 ЦПК України під час ухвалення рішення суд вирішує такі питання: 1) чи мали місце обставини (факти), якими обґрунтовувалися вимоги та заперечення, та якими доказами вони підтверджуються; 2) чи є інші фактичні дані, які мають значення для вирішення справи, та докази на їх підтвердження; 3) які правовідносини сторін випливають із встановлених обставин; 4) яка правова норма підлягає застосуванню до цих правовідносин; 5) чи слід позов задовольнити або в позові відмовити; 6) як розподілити між сторонами судові витрати; 7) чи є підстави допустити негайне виконання судового рішення; 8) чи є підстави для скасування заходів забезпечення позову.

Суд, дослідивши матеріали справи, оцінивши всі зібрані по справі докази у їх сукупності, приходить до висновку, що у задоволенні позову слід відмовити з огляду на наступне.

Відповідно до ч. 8 ст. 7 СК України, регулювання сімейних відносин має здійснюватися з максимально можливим урахуванням інтересів дитини.

Судом установлено, що ОСОБА_1 є матір`ю малолітніх ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 4-5).

21.05.2019 головою Теплівської сільської ради Пирятинського району до служби у справах дітей Пирятинської РДА було надіслано подання № 02-26/436/1 з проханням прийняти міри до громадянки ОСОБА_1 , яка проживає без реєстрації у АДРЕСА_1 , має на утриманні двох неповнолітніх дітей та веде аморальний спосіб життя. Зловживає спиртними напоями, не водить дітей до дитячого садочка, безвідповідально ставиться до своїх материнських обов`язків (а.с. 6).

Директором Пирятинського районного центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді ОСОБА_6 до комісії з питань захисту прав дитини було надіслано листа з проханням розглянути питання щодо невиконання батьківських обов`язків ОСОБА_1 та вжити заходи, оскільки остання виховує двох неповнолітніх дітей, перебуває на обліку у центрі, як така, що опинилася у складних життєвих обставинах. ОСОБА_7 не працює, періодично вживає алкогольні напої, не приділяє належного виховання дітям, сім`я проживає за кошти, які отримує від Управління соціального захисту населення Пирятинської РДА ( як одинока мати), діти відвідують дошкільний навчальний заклад, але у повному обсязі забезпечені одягом, взуттям відповідно до сезону, вихованням дітей займається бабуся. З ОСОБА_1 було проведено профілактичні бесіди та попереджено про наслідки не виконання батьківських обов`язків (а.с. 7).

Відповідно педагогічних характеристик на ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , вихованців закладу дошкільної освіти Теремок АДРЕСА_1 з 04.12.20107 по 31.05.2019, матеріал навчального процесу діти засвоювали добре, у контакт з однолітками та дорослими вступали легко, фізично розвинені, вимовляють усі звуки, будують прості речення. Сім`я у якій проживають діти неблагополучна, мати часто з`являється до дитячого закладу у нетверезому стані, житлово - побутові умови задовільні, харчування дітей задовільне (а.с. 10-11).

Згідно акту оцінки потреб сім`ї/особи № 20 та висновку оцінки потреб особи до даного акта, складними життєвими ознаками ( далі СЖО) ОСОБА_1 та чинниками, що їх спричинило є зловживання нею алкогольними напоями, безвідповідальне відношення до батьківських ОСОБА_8 . СЖО триває понад рік, останнім часом ситуація загострилась та негативно впливає на стан та розвиток дітей (а.с. 12-17).

Відповідно повідомлення Пирятинського ВП Гребінківського ВП ГУНП України в Полтавській області № 3880/115/129/04-2019 від 04.07.2019 ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , мешканка с. те плівка Пирятинського району Полтавської області притягувалася до адміністративної відровідальності 29.05.2019 за ч. 1 ст. 178 КУпАП за позпивання пива, алкогольних напоїв у громадський місьцях, до останньої застосовано адміністративне стягнення у вигляді попередження (а.с. 9).

Рішенням комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації № 8/4 від 05.07.2019 про стан виконання батьківських обов`язків ОСОБА_1 вирішено доручити службі у справа дітей Пирятинської районної державної адміністрації підготувати висновок районної державної адміністрації про доцільність позбавлення батьківських прав громадянки ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , відносно малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 (а.с. 18).

Служба у справах дітей Пирятинської РДА у своєму висновку від 23.07.2019 №01-46/283 зазначила, що у АДРЕСА_1 проживає громадянка ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , яка має на утриманні малолітніх дітей ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Сім`я перебуває на обліку в Пирятинському районному центрі соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, як така, що опинилась в складних життєвих обставинах. ОСОБА_1 тривалий час ніде не працює, зловживає спиртними напоями, не створює належних умов для виховання та проживання дітей. Сім`я проживає за рахунок виплат управління соціального захисту населення районної державної адміністрації (одинока матір) та пенсії своєї матері ОСОБА_4 .

З 2013 року працівники служби у справах дітей та центру соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді проводили роботу з ОСОБА_9 щодо належного виконання батьківських обов`язків. ОСОБА_2 та ОСОБА_3 перебувають на обліку в службі у справах дітей, як такі, що опинились у складних життєвих обставинах.

27.05.2019 до служби у справах дітей райдержадміністрації звернулась з поданням Теплівська сільська рада щодо прийняття міри відносно громадянки ОСОБА_1 , яка зловживає спиртними напоями та не виконує свої батьківські обов`язки.

Згідно характеристики Теплівського закладу дошкільної освіти Теремок , ОСОБА_2 , ОСОБА_3 відвідують його з 04.12.2017 року. Мати дітей часто з`являється до дитячого закладу у нетверезому стані.

З інформації Пирятинського відділення поліції Гребінківського відділу ГУНП в Полтавській області, стало відомо, що ОСОБА_1 притягувалась до адміністративної відповідальності за ст. 178 ч. 1 КУпАП (розпивання алкогольних напоїв у громадських місцях).

Питання виконання батьківських обов`язків ОСОБА_1 неодноразово розглядалося на засіданні комісії з питань захисту прав дитини при районній державній адміністрації. Вищезазначеній громадянці надавалися терміни для виправлення ситуації в сім`ї, але позитивних змін не відбулося. 05.07.2019 розглянувши наявні документи, вислухавши виступаючих, члени комісії прийшли до висновку, що є всі підстави позбавити батьківських прав громадянку ОСОБА_1 .

У сукупності зазначені факти, можна розцінювати як ухиляння матері від виховання дітей, свідомого нехтування ними своїми обов`язками, що підтверджує відсутність серйозного ставлення громадянки ОСОБА_1 до своїх батьківських обов`язків, тому слід вважати за доцільне позбавити батьківських прав громадянку ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , відносно малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 . Враховуючи вищевикладене, керуючись ст. 12 Закону України, охорону дитинства", ст. 164, 165, 166, 167 Сімейного кодексу України Пирятинська районна державна адміністрація Полтавської області вважає за доцільне позбавити батьківських прав громадянку ОСОБА_1 відносно малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Відповідно до ст. 77 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами (письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків).

Крім того, належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

За приписами ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування.

У відповідності до ст. 150 Сімейного Кодексу України батьки зобов`язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров`я, фізичний, духовний та моральний розвиток, забезпечити здобуття дитиною повної загальної середньої освіти, готувати її до самостійного життя.

Відповідно ст. 12 Закону України Про охорону дитинства на батьків покладається відповідальність за виховання, навчання і розвиток дитини. Батьки зобов`язані виховувати дітей, піклуватися про їх здоров`я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку їх природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці.

Пунктом 2 частини 164 Сімейного Кодексу України передбачено, що підставою для позбавлення батьків або одного з них батьківських прав, може бути ухилення останніх від виконання своїх обов`язків по вихованню дітей, засудження за вчинення умисного злочину щодо дитини.

Позбавлення батьківських прав є заходом відповідальності батьків за невиконання або неналежне виконання ними своїх батьківських обов`язків. Головною метою такого заходу є захист інтересів малолітніх та неповнолітніх дітей і стимулювання батьків щодо належного виконання своїх обов`язків. Ухилення батьків від виховання дитини, як підстава позбавлення батьківських прав, можлива лише за умови винної поведінки батьків, свідомого нехтування ними своїми обов`язками.

Пунктом 15 Постанови Пленуму Верховного суду України № 3 Про практику застосування судами законодавства при розгляді справ про усиновлення і про позбавлення та поновлення батьківських прав від 30 березня 2007 року позбавлення батьківських прав (тобто прав на виховання дитини, захист її інтересів, на відібрання дитини в інших осіб, які незаконно її утримують, та ін.), що надані батькам до досягнення дитиною повноліття і ґрунтуються на факті спорідненості з нею, є крайнім заходом впливу на осіб, які не виконують батьківських обов`язків, а тому питання про його застосування слід вирішувати лише після повного, всебічного, об`єктивного з`ясування обставин справи, зокрема ставлення батьків до дітей.

Згідно із абз. 2 п. 18 цієї ж Постанови Пленуму Верховного Суду України зважаючи на те, що позбавлення батьківських прав є крайнім заходом, суд може у виняткових випадках при доведеності винної поведінки когось із батьків або їх обох з урахуванням її характеру, особи батька і матері, а також інших конкретних обставин справи відмовити в задоволенні позову про позбавлення цих прав, попередивши відповідача про необхідність змінити ставлення до виховання дитини (дітей) і поклавши на органи опіки та піклування контроль за виконанням ним батьківських обов`язків.

При вирішенні питання щодо позбавлення батьківських прав необхідно впевнитися не лише в невиконанні матір`ю обов`язків по вихованню, а також встановити, що мати ухиляється від їх виконання свідомо, тобто, що вона систематично, незважаючи на всі заходи попередження та впливу, продовжує не виконувати свої батьківські обов`язки.

Позбавлення батьківських прав відноситься до крайньої міри відповідальності, а це означає, що застосовується ця міра судом тоді, коли всі інші засоби впливу виявилися безрезультатними.

При розгляді даної справи судом не встановлено, що відповідач ухиляється від виконання батьківських обов`язків свідомо, тобто, що вона систематично, незважаючи на всі заходи попередження та впливу, продовжує не виконувати свої батьківські обов`язки, оскільки такі обставини не підтверджені належними та допустимими доказами.

У справі відсутні докази застосування до відповідача заходів впливу у вигляді попередження з боку органів внутрішніх справ, накладення адміністративної відповідальності, бесіди, попередження з боку органу опіки та піклування, органів місцевого самоврядування.

З наведених обставин, суд критично ставиться до викладених у позові пояснень позивача щодо негативної характеристики відповідача, оскільки вони не найшли своє підтвердження в судовому засіданні.

Відповідно до довідки виданої виконавчим комітетом Смотриківської сільської ради від 09.01.2020 № 02-30/06 ОСОБА_1 проживає без реєстрації разом з дітьми ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у АДРЕСА_2 .

Натомість як вказано у наданому позивачем Акті обстеження умов проживання від 04.12.2019 ОСОБА_1 змінила своє місце проживання, виїхавши до АДРЕСА_2 до співмешканця гр. ОСОБА_10 Проживає ОСОБА_1 з малолітніми дітьми у будинку співмешканця, який є одноосібним власником. Житловий будинок складається із двох кімнат, з газовим опаленням та всіма комунальними зручностями. Умови проживання задовільні. В будинку наявні необхідні меблі та речі повсякденного вжитку, побутова техніка. Діти забезпечені належними умовами для виховання.

Згідно довідки виданої СГ ТОВ ХОРОБ АГРО від 09.01.2020 № 1-ХА ОСОБА_1 працює в СГ ТОВ ХОРОБ АГРО з 13 грудня 2019 року по теперішній час на посаді оператора машинного доїння.

Умовою по ухиленню від обов`язків по вихованню дитини, як підстава позбавлення батьківських прав, передбачена п. 2. ч.1 ст. 164 СК України, може бути лише винна поведінка особи, свідоме нехтування нею своїми батьківськими обов`язками. Відповідні докази умисного ухилення від виконання батьківських обов`язків відповідача відносно своїх дітей в матеріалах справи відсутні.

Відповідно до положень ст. 81 ч.1 ЦПК України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог.

Позивачем не доведено, що поведінка відповідача відносно її дітей є свідомим нехтуванням нею своїми батьківськими обов`язками.

Відповідно до ст. 3 Конвенції про права дитини від 20 листопада 1989 року, в усіх діях щодо дітей, незалежно від того, здійснюються вони державними чи приватними установами, що займаються питаннями соціального забезпечення, судами, адміністративними чи законодавчими органами, першочергова увага приділяється якнайкращому забезпеченню інтересів дитини.

Декларацією прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю ООН 20 листопада 1959 року (далі - Декларація), у принципі 6 проголошено, що дитина для повного і гармонійного розвитку її особистості потребує любові і розуміння. Вона повинна, коли це можливо, рости під опікою і відповідальністю своїх батьків і в усякому випадку в атмосфері любові і моральної та матеріальної забезпеченості; малолітня дитина не повинна, крім тих випадків, коли є виняткові обставини, бути розлучена зі своєю матір`ю (батьком).

За таких обставин, суд прийшов до висновку, що позбавлення батьківських прав відповідача відносно її дітей не забезпечуватиме інтересів самих дітей.

Предстаник позивача не довела та не надала суду доказів, в чому полягає захист інтересів дітей шляхом позбавлення їх матері по відношенню до них батьківських прав та доказів, які б безспірно свідчили про умисне ухилення відповідача від виконання батьківських обов`язків відносно дітей. Виходячи з того, що позбавлення батьківських прав є крайньою мірою та позивачем не доведено свідоме ухилення відповідача від батьківських обов`язків, а надані докази, на які вона посилається, у своїй сукупності не дають змогу дійти висновку про свідоме ухилення від своїх батьківських обов`язків.

Виходячи з вищевикладеного суд вважає, що в задоволенні позову необхідно відмовити.

Відповідно до ч. 1 ст. 141 ЦПК України судовий збір покладається на сторони пропорційно розміру задоволення позовних вимог.

Позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п. 1 ч. 1 ст. 5 Закону України Про судовий збір , тому з огляду на відмову у задоволенні позовних вимог, судові витрати слід віднести на рахунок держави.

Керуючись ст.ст. 5-11, 12, 57-60, 77, 81, 141, 259, 263, 264, 265, 268 ЦПК, ст.ст. 7, 19, 150, 152, 155, 164-166 СК України, Конвенції про права дитини, Декларації прав дитини від 20.11.1959 року, суд

у х в а л и в :

В задоволенні позову Пирятинської районної державної адміністрації в інтересах малолітніх ОСОБА_2 та ОСОБА_3 до ОСОБА_1 , треті особи, що не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору Теплівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області та Пирятинський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, про позбавлення батьківських прав - відмовити.

Попередити ОСОБА_1 про неприпустимість в подальшому порушення з її боку батьківських обов`язків щодо малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .

Роз`яснити сторонам, що у випадку продовження ухиляння ОСОБА_1 від виконання своїх батьківських обов`язків відносно малолітніх дітей ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , позивач має право повторно звернутися до суду з позовом про позбавлення її батьківських прав .

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення до Полтавського апеляційного суду через Пирятинський районний суд Полтавської області.

Учасник справи, якому повне рішення не були вручені у день його проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом тридцяти днів з дня вручення йому повного рішення суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути також поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 цього Кодексу.

Повний текст рішення складено 11.01.2020.

Позивач: Пирятинська района державна адміністрація, адреса: вул. Соборна, 42, м. Пирятин Полтавської області, код ЄДРПОУ 04057498.

Відповідач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканка АДРЕСА_1, паспорт № НОМЕР_1 .

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Теплівська сільська рада Пирятинського району Полтавської області, адреса: с. Теплівка Пирятинського району Полтавської області, код ЄДРПОУ 04383966.

Третя особа, що не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору: Пирятинський районний центр соціальних служб для сім`ї, дітей та молоді, адреса: вул. Соборна, 42, м. Пирятин Полтавської області, код ЄДРПОУ 21067646.

Суддя Ю.О. Ощинська

СудПирятинський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення10.01.2020
Оприлюднено12.01.2020
Номер документу86840200
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —544/947/19

Рішення від 10.01.2020

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

Рішення від 10.01.2020

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

Ухвала від 04.09.2019

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

Ухвала від 01.08.2019

Цивільне

Пирятинський районний суд Полтавської області

Ощинська Ю. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні