Ухвала
від 11.01.2020 по справі 635/2841/19
ХАРКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 635/2841/19

Провадження по справі №1-кс/635/67/2020

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2020 року Харківський районний суд Харківської області у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ,

за участю прокурора ОСОБА_2 ,

захисника ОСОБА_3 ,

підозрюваної ОСОБА_4 ,

секретар судового засідання ОСОБА_5 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання старшого слідчого Харківського ВП ГУНП в Харківський області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором Харківської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_7 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221430000450 від 20 грудня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно

ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уроженки м. Харкова, громадянки України, з середньо-спеціальною освітою, вдови, не працюючої, яка зареєстрована за адресою: АДРЕСА_1 , фактично проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше судимої 02 вересня 2019 року Жовтневим районним судом м. Харкова за ч. 1 ст. 309 КК України до штрафу в розмірі 850 грн.,

підозрюваної у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України,-

встановив:

09 січня 2020 року до Харківського районного суду Харківської області надійшло клопотання старшого слідчого Харківського ВП ГУНП в Харківський області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором Харківської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_7 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221430000450 від 20 грудня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Як вбачається з клопотання слідчого, в провадженні Слідчого відділу Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області перебувають матеріали досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221430000450 від 20 грудня 2018 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307 КК України.

24 грудня 2019 року у вказаному кримінальному провадженні повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 307 КК України, ОСОБА_4 , а саме: ОСОБА_4 підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчинене за попередньою змовою групою осіб та особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст.309 КК України; та у вчиненні кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, а саме у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб та особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст.309 КК України.

Підозрювана ОСОБА_4 , вину в інкримінованих їй злочинах визнала повністю та щиро розкаялась. Під час допиту розповіла про обставини вчинення кримінальних правопорушень- злочинів, а також надала відомості про осіб, які незаконно здійснюють збут наркотичних засобів та психотропних речовин на території Харківської області.

Підозра у вчиненні вказаних кримінальних правопорушень, підтверджується зібраними по кримінальному провадженню доказами.

Обґрунтовуючи клопотання слідчий зауважив, що ОСОБА_4 , будучи раніше притягнутою до кримінальної відповідальності за злочин у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів та інші злочини проти здоров`я населення, усвідомлюючи тяжкість покарання, що загрожує їй у разі визнання її винуватою у вчиненні злочину, передбаченого ч.2 ст. 307 КК України, може здійснити дії спрямовані на переховування від органу досудового розслідування та суду з метою уникнення кримінальної відповідальності.

Крім цього, орган досудового розслідування в обґрунтування п.5 ч.1 ст.177 КПК України посилається на те, що остання може продовжити вчинення кримінального правопорушення в якому підозрюється, зокрема шляхом подальшого незаконного розповсюдження наркотичного засобу «метадон», у зв`язку з тим, що остання офіційних джерел заробітку не має, на її утриманні є дві дитини, що свідчить про наявну можливість легкого заробітку на життя, шляхом розповсюдження наркотиків для подальшого існування.

Прокурор Харківської місцевої прокуратури №6 Харківської області ОСОБА_2 у судовому засіданні підтримав заявлене клопотання з посиланням на наявність підстав застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання.

У судовому засіданні підозрювана ОСОБА_4 не заперечувала проти заявленого клопотання та застосування до неї запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання.

Захисник підозрюваної ОСОБА_4 адвокат ОСОБА_3 не заперечував про застосування до ОСОБА_4 запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання.

Вислухавши в судовому засіданні доводи надані сторонами кримінального провадження, дослідивши матеріали, подані разом із клопотанням, слідчий суддя прийшов до наступного.

ОСОБА_4 обґрунтовано підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 307 КК України, а саме у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчинене за попередньою змовою групою осіб та особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст.309 КК України; та у вчиненні кримінального правопорушення злочину, передбаченого ч.2 ст.307 КК України, а саме у незаконному придбанні, зберіганні з метою збуту, а також незаконному збуті наркотичних засобів, вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб та особою, яка раніше вчинила злочин, передбачений ст.309 КК України.

У розумінні положень, що наведені у численних рішеннях Європейського суду з прав людини («Нечипорук, Йонкало проти України» № 42310/04 від 21.04.2011, «Фокс, Кемпбелл і Харті проти Сполученого Королівства» №№ 12244/86, 12245/86, 12383/86 від 30.08.1990, «Мюррей проти Сполученого Королівства» № 14310/88 від 28.10.1994 та ін.), термін «обґрунтована підозра» означає, що існують факти або інформація, які можуть переконати об`єктивного спостерігача в тому, що особа, про яку йдеться, могла вчинити правопорушення.

Так, матеріали кримінального провадження, на які посилався слідчий у клопотанні, дають підстави вважати підозру ОСОБА_4 у вчиненні кримінального правопорушення обґрунтованою, а обставини здійснення підозрюваної конкретних дій та доведеність її вини, потребують перевірки та оцінки у сукупності з іншими доказами у кримінальному провадженні під час подальшого досудового розслідування, що не виключає можливості застосування до підозрюваної запобіжного заходу.

Згідно частини першої статті 179 КПК України особисте зобов`язання полягає у покладенні на підозрюваного, обвинуваченого зобов`язання виконувати покладені на нього слідчим суддею, судом обов`язки, передбачені статтею 194 КПК України.

Вирішуючи питання про застосування запобіжного заходу у виді особистого зобов`язання відносно підозрюваної ОСОБА_4 слідчий суддя враховує вимоги статті 5 Конвенції про захист прав людини та практику Європейського суду з прав людини, згідно з якими обмеження права особи на свободу і особисту недоторканість можливе лише в передбачених законом випадках за встановленою процедурою.

Оцінивши всі обставини та беручи до уваги, що підозрювана не працює, на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, має на утриманні двох неповнолітніх дітей 2002 та 2014 року народження, раніше судима за злочин у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, а саме 02 вересня 2019 року Жовтневим районним судом м. Харкова за ч.1 ст. 309 КК України, підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307КК України, за яке передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від шести до десяти років з конфіскацією майна, тобто у вчиненні тяжкого злочину, слідчий суддя вважає, що у разі перебування підозрюваної без застосування запобіжного заходу, вона може переховуватися від органів досудового розслідування та суду, намагаючись уникнути кримінальної відповідальності, а у зв`язку з відсутністю законних джерел заробітку, вчинити аналогічні умисні злочини, що свідчить про існування ризиків, передбачених пунктом 1, 5 частини першої статті 177 КПК України.

Таким чином, враховуючи доведеність існування ризиків, передбачених п.п. 1,5 ч. 1 ст. 177 КПК України, слідчий суддя приходить до висновку, що підозрюваному необхідно обрати запобіжний захід в межах строку досудового розслідування у вигляді особистого зобов`язання, поклавши на нього обов`язки, передбаченні частиною п`ятою статті 194 КПК України.

Керуючись статтями 179, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -

постановив:

Клопотання старшого слідчого Харківського ВП ГУНП в Харківський області старшого лейтенанта поліції ОСОБА_6 , погоджене прокурором Харківської місцевої прокуратури № 6 ОСОБА_7 за матеріалами досудового розслідування, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42018221430000450 від 20 грудня 2018 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.307КК України, про застосування запобіжного заходу у вигляді особистого зобов`язання відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , задовольнити.

Застосувати до ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , запобіжний захід у вигляді особистого зобов`язання, поклавши на неї обов`язок:

- прибувати до слідчого, прокурора або суду за кожною вимогою;

- невідкладно повідомляти слідчого, прокурора чи суд, залежно від стадії кримінального провадження, про зміну свого місця проживання та місця роботи.

Роз`яснити підозрюваній ОСОБА_4 , що в разі невиконання обов`язку до неї може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід і на неї може бути накладено грошове стягнення в розмірі від 0,25 до 2 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Визначити строк дії покладених на підозрюваного обов`язків в межах строку досудового розслідування, а саме, до 03 лютого 2020 року включно.

Ухвалу суду для виконання направити до Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області.

Контроль за виконанням особистого зобов`язання покласти на слідчого Харківського відділу поліції Головного управління Національної поліції в Харківській області ОСОБА_6 .

Ухвала оскарженню не підлягає.

Копія ухвали про застосування запобіжного заходу вручається підозрюваному негайно після її оголошення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудХарківський районний суд Харківської області
Дата ухвалення рішення11.01.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу86841164
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про застосування запобіжних заходів особисте зобов'язання

Судовий реєстр по справі —635/2841/19

Ухвала від 30.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

Ухвала від 30.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

Ухвала від 28.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

Ухвала від 22.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 22.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 22.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 22.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Шинкарчук Я. А.

Ухвала від 11.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

Ухвала від 10.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

Ухвала від 10.01.2020

Кримінальне

Харківський районний суд Харківської області

Березовська І. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні