709/9/20
УХВАЛА
11 січня 2020 року суддя Чорнобаївського районного суду Черкаської області Кваша І.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ОСОБА_2 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернулася з даним позовом до Чорнобаївського районного суду, в якому просить визнати за нею право власності в порядку спадкування на земельну ділянку для ведення товарного сільськогосподарського виробництва площею 2,2625 га, що знаходиться в адміністративних межах Новожиттівської сільської ради Чорнобаївського району Черкаської області.
Даний позов не може бути прийнятий судом до розгляду, оскільки не відповідає вимогам ст. 175, 176 Цивільного процесуального кодексу України.
Згідно вимог ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява повинна містити: найменування суду першої інстанції, до якого подається заява, повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по-батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти; зазначення ціни позову якщо позов підлягає грошовій оцінці, обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються.
В порушення зазначених вимог в позовній заяві не вказано:
-реєстраційний номер облікової картки платника податків відповідача;
-поштові індекси адреси місця реєстрації та фактичного проживання відповідача.
Крім цього слід зазначити наступне.
В позовній заяві вказано, що ціна позову - 82208,90 грн. З доданих до позову документів вбачається, що таку вартість спірного майна позивач визначила, виходячи з нормативної грошової оцінки земельної ділянки, вказаної у витягу з Державного земельного кадастру про земельну ділянку. Дата формування витягу - 18 липня 2017 року. Проте нормативно-грошова оцінка земельної ділянки не є сталою величиною, а до позову не додано інших документів на підтвердження вартості земельної ділянки станом на дату подачі позову.
Частиною першою ст. 176 ЦПК України встановлено, що у позовах про визнання права власності на майно ціна позову визначається вартістю майна.
Пункт 16 Постанови Пленуму ВССУ № 10 від 17.10.2014 Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справах містить роз`яснення, що розмір судового збору за подання позовної заяви про визнання права власності на майно або його витребування визначається з урахуванням вартості спірного майна, тобто як зі спору майнового характеру. При цьому суд не повинен визначати вартість майна за відповідними вимогами, оскільки за змістом статті 80, пункту 4 частини другої статті 119 ЦПК такий обов`язок покладається на позивача.
Враховуючи зазначені норми, з метою усунення недоліків позовної заяви і можливості вирішення питання про відкриття провадження у справі, позивачу необхідно визначити ціну позову виходячи з дійсної вартості земельної ділянки на час звернення до суду та надати належні докази його вартості, і сплатити відповідний розмір судового збору, встановлений ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір".
Частиною 1 статті 185 ЦПК України передбачено, що суддя, встановивши, що заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В разі не усунення недоліків в зазначений строк заява вважається неподаною і повертається позивачеві.
Керуючись ст.ст.175, 176, 185, 260 ЦПК України,-
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1 до ОСОБА_3 про визнання права власності на нерухоме майно в порядку спадкування залишити без руху та надати заявнику строк 10 днів з дня отримання копії даної ухвали на усунення зазначених недоліків.
Копію ухвали направити позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя І.М. Кваша
Суд | Чорнобаївський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2020 |
Оприлюднено | 12.01.2020 |
Номер документу | 86841606 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Чорнобаївський районний суд Черкаської області
Кваша І. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні