ЗАПОРІЗЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ПРО ПОВЕРНЕННЯ ЗАЯВИ ПРО ЗАМІНУ СТОРОНИ (СТЯГУВАЧА) У СПРАВІ БЕЗ РОЗГЛЯДУ
11 січня 2020 року Справа № 2а-3716/10/0870 м. Запоріжжя
Суддя Запорізького окружного адміністративного суду Садовий І.В., розглянувши заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони у справі
за позовною заявою: Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя
до: Товариства з обмеженою відповідальністю Реал СТ Плюс
про: стягнення 1865,44 грн.
ВСТАНОВИВ:
23.06.2010 Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м.Запоріжжя звернулося до Запорізького окружного адміністративного суду із позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «РЕАЛ СТ ПЛЮС» про стягнення заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне страхування в розмірі 1 865 грн. 44 коп.
Постановою суду від 25.08.2010 по справі №2а-3716/10/0870 позовні вимоги Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю Реал СТ Плюс про стягнення 1865,44 грн., - задоволено у повному обсязі.
11.10.2010 у справі за заявою стягувача видано виконавчий лист.
Ухвалою суду від 08.09.2017 замінено сторону у виконавчому провадженні по адміністративній справі №2а-3716/10/0870 з Управління Пенсійного фонду України в Жовтневому районі м. Запоріжжя на його правонаступника - Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя.
10.01.2020 на адресу суду надійшла заява Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони (стягувача) у справі №2а-3716/10/0870, оскільки відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.08.2018 №628 Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України , територіальний орган Пенсійного фонду України - Центральне об`єднане управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя реорганізовано шляхом приєднання до Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області.
Відповідно до частини 1 статті 379 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) у разі вибуття однієї із сторін виконавчого провадження за поданням державного виконавця або за заявою заінтересованої особи суд, який розглядав справу як суд першої інстанції, замінює сторону виконавчого провадження її правонаступником.
Суд зазначає, що стаття 379 КАС України не містить спеціальних вимог до заяв, у зв`язку з чим суд застосовує за аналогією положення статті 167 КАС України.
Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в статті 167 КАС України.
Частиною 1 статті 167 КАС України визначено, що будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:
1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;
2) найменування суду, до якого вона подається;
3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;
4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника;
5) підстави заяви (клопотання, заперечення);
6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);
7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.
Так, у поданій заяві, в порушення пункту 3 частини 1 статті 167 КАС України, не зазначено прізвища та ініціалів судді.
Також заявником не зазначено на підставі яких документів і коли відбулось правонаступництво, що є порушенням пункту 5 частини 1 статті 167 КАС України.
Крім того, заява про заміну сторони від 10.01.2020 подана без додержання вимог, встановлених п.7 ч.1 ст.167 КАС України, з огляду на наступне.
У відповідності до вимог пункту 8 частини 5 статті 160 КАС України, в позовній заяві зазначається перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності), зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
В матеріалах заяви відсутні додатки №1,2,6 до заяви - копія витягу з ЄДРПОУ про припинення діяльності Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя; витяг з постанови Кабінету Міністрів України Деякі питання функціонування територіальних органів Пенсійного фонду України від 22.08.2018 №628; копія довіреності на представника, про що складено акт про втрату документів або перепідшивання справи, відсутність вкладень або порушень цілісності, пошкодження конверта (пакування) від 10.01.2019.
Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність.
До позовної заяви не додано документів, що посвідчують правовий статус заявника як юридичної особи (свідоцтво про державну реєстрацію, витяг з ЄДРПОУ).
В порушення приписів пункту 2 частини 5 статті 160 КАС України, згідно якого в позовній заяві зазначаються повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України); реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серія паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти, у поданій заяві не зазначено офіційної електронної адреси або адреси електронної пошти позивача та відповідача (боржника).
Частиною 2 статті 160 КАС України передбачено, що позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.
За правилами частини 6 статті 160 КАС України, якщо позовна заява подається представником, то у ній додатково зазначаються відомості, визначені у пункті 2 частини п`ятої цієї статті стосовно представника.
Подана заява підписана представником заявника Олександром Шнайдером, однак, в заяві відсутні реквізити представника позивача: ім`я (прізвище, ім`я та по батькові), його місце проживання чи перебування; поштовий індекс; реєстраційний номер облікової картки платника податків за його наявності або номер і серія паспорта, відомі номери засобів зв`язку, офіційна електронна адреса або адреса електронної пошти.
Перевірити повноваження вказаної особи у суду не вбачається можливості з огляду на відсутність в матеріалах заяви довіреності на представника.
Також суд зауважує, що другий примірник заяви взагалі не підписано представником.
Відповідно до ч.2 ст.167 КАС України, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.
Таким чином, зважаючи, що заява Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони у справі подана без додержання вимог ч.1 ст.167 КАС України та ці недоліки не дають можливості розглянути таку заяву, суд приходить до висновку про наявність підстав для повернення заяви без розгляду.
Керуючись ст.ст. 167, 243, 248, 372 КАС України, суд, -
УХВАЛИВ:
Заяву Головного управління Пенсійного фонду України в Запорізькій області про заміну сторони у справі за позовною заявою Центрального об`єднаного управління Пенсійного фонду України м. Запоріжжя до Товариства з обмеженою відповідальністю Реал СТ Плюс про стягнення 1865,44 грн., - повернути заявнику без розгляду.
Копію ухвали направити заявнику.
Ухвала набирає законної сили негайно після її проголошення, якщо інше не передбачено цим Кодексом.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення, а якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини ухвали суду, або розгляду справи в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складення ухвали у повному обсязі.
Ухвала виготовлена у повному обсязі та підписана 11.01.2020.
Суддя І.В.Садовий
Суд | Запорізький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.01.2020 |
Оприлюднено | 13.01.2020 |
Номер документу | 86848681 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Конишева Олена Василівна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Нестеренко Людмила Олексіївна
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Адміністративне
Запорізький окружний адміністративний суд
Садовий Ігор Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні