Ухвала
від 10.01.2020 по справі п/320/36/20
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

У Х В А Л А

про залишення позовної заяви без руху

10 січня 2020 року м. Київ № П/320/36/20

Суддя Київського окружного адміністративного суду Леонтович А.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Богданівської сільської ради Броварського району Київської області про визнання протиправною бездіяльності, скасування рішення, та відшкодування моральної шкоди,

в с т а н о в и в:

До Київського окружного адміністративного суду звернувся ОСОБА_1 з позовом до Богданвської сільської ради Броварського району Київської області, в якому просить суд:

- визнати бездіяльність суб`єкта владних повноважень Богданівської сільської ради Броварського району Київської області у вигляді не розгляду Клопотання ОСОБА_1 про виділення йому земельної ділянки від 20 вересня 2019 року відповідно до п. 7 ст. 118 Земельного кодексу України у місячний строк про виділення йому земельної ділянки в адміністративних межах Богданівської сільської ради Броварського району Київської області в Садівничому товаристві Заліське по вул. Центральна, 2/1 для ведення садівництва площею не більше 0,12 га, яка межує з земельною ділянкою кадастровий номер: 32212808:01:080:0094 протиправною;

-стягнути з суб`єкта владних повноважень Богданівської сільської ради Броварського району Київської області грошові кошти на користь ОСОБА_1 на відшкодування моральної шкоди, заподіяної бездіяльністю в розмірі грошової оцінки земельної ділянки в адміністративних межах Богданівської сільської ради Броварського району Київської області в Садівничому товаристві Заліське по вул. Центральна, 2/1 для ведення садівництва площею не більше 0,12 га, яка межує з земельною ділянкою кадастровий номер: 32212808:01:080:0094.

У позовній заяві позивач клопоче про зменшення сплати судового збору, або відстрочення до ухвалення судового рішення, або розстрочення рівними платежами на 12 місяців.

Відповідно до частини 1 статті 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, зокрема, чи відповідає позовна заява вимогам, встановленим статтями 160, 161, 172 цього Кодексу.

Згідно з ч.3 ст.161 Кодексу адміністративного судочинства України, до позовної заяви додається документ про сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.

Так, частиною 2 ст. 132 КАС України встановлено, що розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.

Згідно ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Розміри ставок судового збору визначені ст. 4 Законом України "Про судовий збір".

За подання до адміністративного суду адміністративного позову немайнового характеру, який подано фізичною особою, судовий збір становить 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

За подання до адміністративного суду адміністративного позову майнового характеру, який подано фізичною особою становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,4 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 5 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Позовна заява містить 2 вимоги: майнового та не майнового характеру, кожна з яких підлягає сплаті, оскільки згідно ст.6 ЗУ "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру. У разі коли в позовній заяві об`єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Суд зазначає, що статтею 5 ЗУ "Про судовий збір" встановлений вичерпний перелік категорій громадян, які звільняються від сплати судового збору.

Статтею 8 ЗУ "Про судовий збір" встановлено, що враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою за її клопотанням відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі за таких умов:

1) розмір судового збору перевищує 5 відсотків розміру річного доходу позивача - фізичної особи за попередній календарний рік; або

2) позивачами є:

а) військовослужбовці;

б) батьки, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю, якщо інший з батьків ухиляється від сплати аліментів;

в) одинокі матері (батьки), які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину з інвалідністю;

г) члени малозабезпеченої чи багатодітної сім`ї;

ґ) особа, яка діє в інтересах малолітніх чи неповнолітніх осіб та осіб, які визнані судом недієздатними чи дієздатність яких обмежена; або

3) предметом позову є захист соціальних, трудових, сімейних, житлових прав, відшкодування шкоди здоров`ю.

2. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.

У позовній заяві позивач просить звільнити, розстрочити або відстрочити її від сплати судового збору у зв`язку із відсутню в неї доходу.

Належних доказів, які б підтверджували наведені підстави для зменшення, розстрочення або відстрочення позивач не надав, а отже суд дійшов висновку, що вказане клопотання позивача задоволенню не підлягає.

Відтак, у позовній заяві, яка подана ОСОБА_1 відсутні докази сплати судового збору, що вказує на її невідповідність вимогам ст. 161 Кодексу адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 2 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, письмові докази подаються в оригіналі або в належним чином засвідченій копії , якщо інше не визначено цим Кодексом.

Відповідно до частини 4 та 5 статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України, копії документів вважаються засвідченими належним чином, якщо їх засвідчено в порядку, встановленому чинним законодавством.

Учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.

Додані до позовної заяви письмові копії позивачем у спосіб, передбачений статтею 9 Кодексу адміністративного судочинства України, не засвідчені.

Як встановлено судом, в матеріалах позовної заяви міститься не засвідчені належним чином додатки до позовної заяви.

Частинами 1 та 2 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України передбачено, що у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява подається в письмовій формі позивачем або особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб.

Відповідно до пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України, у позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Згідно з пунктом 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України в позовній заяві зазначається зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.

Суд зазначає, що правову категорію зміст позовних вимог слід розуміти як дію суду, про вчинення якої позивач вимагає ухвалити судове рішення, що спрямована на задоволення певної матеріально-правової вимоги.

У прохальній частині позовної заяви позивач просить стягнути з суб`єкта владних повноважень Богданівської сільської ради Броварського району Київської області грошові кошти на користь ОСОБА_1 на відшкодування моральної шкоди, заподіяної бездіяльністю в розмірі грошової оцінки земельної ділянки в адміністративних межах Богданівської сільської ради Броварського району Київської області в Садівничому товаристві Заліське по вул. Центральна, 2/1 для ведення садівництва площею не більше 0,12 га, яка межує з земельною ділянкою кадастровий номер: 32212808:01:080:0094.

Із наведеної позовної вимоги не зрозуміло в якому розмірі грошові кошти за відшкодування моральної шкоди підлягають відшкодуванню.

Наведені обставини вказують на невідповідність позовної заяви вимогам процесуального законодавства.

Згідно з частинами 1, 2 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтею 160 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Недоліки позовної заяви мають бути усунені протягом десяти днів з дня вручення копії цієї ухвали шляхом подання до суду:

- належним чином засвічені копії або оригінал письмових доказів (2 комплекти);

- уточненої позовної заяви із приведенням прохальної частини позовних вимог відповідно до мотивувальної частини позовної заяви;

- оригіналу доказу сплати судового збору.

Керуючись статтями 160, 161, 169, 171, 243, 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

у х в а л и в:

1.У задоволенні клопотання про зменшення розміру судового збору, або відстрочення до ухвалення судового рішення, або розстрочення рівними платежами на 12 місяців ОСОБА_1 - відмовити.

2.Позовну заяву ОСОБА_1 до Богданівської сільської ради Броварського району Київської області про визнання протиправною бездіяльності, скасування рішення, та відшкодування моральної шкоди, - залишити без руху.

3. Позивачеві у десятиденний строк з дня одержання ухвали усунути наведені у ній недоліки у вказаний у ній спосіб.

4. Роз`яснити позивачеві, що якщо недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, не будуть усунуті у встановлений судом строк, позовна заява буде повернута відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України.

5. Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху надіслати позивачеві за адресою, зазначеною у позовній заяві. Ухвала про набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не підлягає оскарженню. Заперечення на ухвалу можуть бути включені до апеляційної скарги на рішення суду .

Суддя Леонтович А.М.

Дата ухвалення рішення10.01.2020
Оприлюднено12.01.2020
Номер документу86848792
СудочинствоАдміністративне
Сутьвизнання протиправною бездіяльності, скасування рішення, та відшкодування моральної шкоди

Судовий реєстр по справі —п/320/36/20

Рішення від 13.10.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Леонтович А.М.

Рішення від 13.10.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Леонтович А.М.

Ухвала від 22.09.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Леонтович А.М.

Ухвала від 19.02.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Леонтович А.М.

Ухвала від 10.01.2020

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Леонтович А.М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні