Рішення
від 18.12.2019 по справі 925/553/19
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ

18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

18 грудня 2019 року м. Черкаси справа № 925/553/19

Господарський суд Черкаської області в складі головуючого - судді Довганя К.І., з секретарем судового засідання Дяченко Т.В. за участю представників: позивача - Толюпа О.В. адвокат за ордером, відповідача-1 - не з`явився, відповідача-2 - не з`явився, розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Черкаси справу за позовом за позовом акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" до приватного підприємства "Транс - Актив - Сервіс" та до ОСОБА_1 про стягнення 54742, 17 грн.,-

ВСТАНОВИВ:

Заявлено позов про солідарне стягнення з відповідачів 54 742,17 грн. заборгованості по кредитному договору від 18.12.2017, з яких: 33333,36 грн. заборгованість за кредитом, 6244,45 грн. заборгованість за відсотками, нарахованими за прострочену заборгованість, 7995,54 грн. заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії, 7168,82 грн. пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.

В обґрунтування заявлених вимог позивач вказав на неналежне виконання відповідачами грошових зобов`язань відповідно до умов укладених сторонами кредитного договору та договору поруки, а саме несплату заборгованості за надані на умовах кредиту грошові кошти.

Ухвалою суду від 06.06.2019 припинено розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження та відкрито провадження у справі за правилами загального позовного провадження.

Відповідач-1 подав до суду відзив на позов, в якому заперечував проти позову вважаючи доводи позивача необґрунтованими, та такими, що суперечать вимогам чинного законодавства. Відповідач просив суд закрити провадження у справі в частині заявлених вимог до ОСОБА_1 (відповідача-2) посилаючись на п.1 ч.1 ст.231 ГПК України.

Позивач у відповіді на відзив заперечував проти доводів відповідача-1 та просив суд задовольнити позов повністю.

Суд, розглянувши заявлене відповідачем-1 клопотання про призначення судової почеркознавчої експертизи особистого підпису ОСОБА_1 на укладеному договорі поруки від 15.12.2017, приходить до наступного.

Вимоги щодо письмової форми встановлено ст. 207 ЦК України.

Підписання та скріплення печаткою електронного документа регламентовані Законом України Про електронні документи та електронний документообіг та Законом України Про електронний цифровий підпис , який був чинний на момент укладення правочинів. Відтак, у визначенні поняття оригінал електронного документа ст. 7 Законом України Про електронні документи та електронний документообіг електронний цифровий підпис прирівнюється до власноручного.

Судом враховано, що Закон України Про ЕЦП встановлює певні вимоги визнання ЕЦП рівним власноручному підпису: ЕЦП підтверджено з використанням чинного на момент накладення підпису посиленого сертифіката ключа, якому відповідає особистий ключ підписувача, за допомогою надійних засобів цифрового підпису.

Підписання кредитного договору та договору поруки в електронному вигляді підтверджується дослідженими в судовому засіданні копіями електронних документів та звітів про перевірку цих документів. Перевірка чинності підписів та сертифікатів є можливою за допомогою онлайн сервісів перевірки кваліфікованого електронного підпису, що знаходиться на офіційному веб-сайті Акредитованого центру сертифікації ключів органів юстиції України; підтримує алгоритм підпису ДСТУ-4145 (державний стандарт ДСТУ-4145-2002), а також й міжнародні алгоритми підпису. Тому, використання онлайн сервісу перевірки підпису не потребує додаткового вказування типу, алгоритму та формату підпису, які були обрані при створенні кваліфікованого електронного підпису на електронний документ підписувачем.

Ч.5 ст. 23 закону України Про електронні довірчі послуги передбачено, що правочин, вчинений в електронній формі, може бути визнаний судом недійсним у разі, коли під час його вчинення використовувався кваліфікований електронний підпис чи печатка, кваліфікований сертифікат якого/якої не містить відомостей, передбачених частиною другою цієї статті, або містить недостовірні відомості.

Враховуючи вище викладене, суд вважає заявлене клопотання відповідача-1 про призначення судової почеркознавчої експертизи таким, що не підлягає до задоволення, оскільки договори, підписані за допомогою електронного підпису, підтверджується електронними файлами.

Ухвалою суду від 25.09.2019 закрито підготовче провадження та призначено справу до судового розгляду по суті у засіданні суду на 19.11.2019.

Ухвалою від 19.11.2019 судове засідання відкладено на 18.12.2019.

18.12.2019 від відповідача-1 надійшли клопотання про зупинення провадження у справі та заява про проведення судового засідання за відсутності представника відповідача, а у разі відмови у задоволенні клопотання про зупинення провадження, судове засідання по справі перенести на іншу дату.

Відповідач-1 у клопотанні просив суд зупинити провадження у справі до набрання законної сили рішенням Черкаського районного суду Черкаської області у цивільній справі № 707/2692/19 за позовом ОСОБА_1 до АТ КБ Приватбанк та ПП Транс-Актив-сервіс про визнання договору поруки недійсним.

Представник позивача заперечував проти зазначеного клопотання відповідача-1 та перенесення судового засідання вважаючи їх безпідставними.

Суд, вислухавши представника позивача, дослідивши подані відповідачем-1 клопотання і заяву, приходить до наступного.

Ст.ст.227, 228 ГПК України передбачено обов`язок та право зупинення провадження у справі.

Відповідно до п.1 ст.6 Конвенції кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру або встановить обґрунтованість будь-якого висунутого проти нього кримінального обвинувачення.

Зупинення провадження у справі - це тимчасове припинення судом учинення процесуальних дій під час судового розгляду з визначених у законі об`єктивних підстав, які перешкоджають подальшому розгляду справи і передбачити усунення яких неможливо.

Правові висновки щодо необхідності зазначення обґрунтування зупинення провадження у справі та необхідності дотримання розумних строків розгляду справи викладені у Постанові Верховного Суду у справі № 308/5006/16-ц від 27.02.2019 та у Постанові Верховного Суду у справі № 1522/27468/12 від 07.11.2018.

Суд вважає, що наявність вказаної відповідачем-1 цивільної справи № 707/2692/19 не є підставою, за якою провадження у справі підлягає обов`язковому зупиненню, оскільки наявні в даній справі докази дозволяють встановити та оцінити обставини (факти), які є предметом судового розгляду.

Враховуючи наведене, суд приходить до висновку, що зупинення провадження у справі лише має наслідком затягування розгляду справи та порушення розумних строків для вирішення спору. А тому у задоволенні цього клопотання необхідно відмовити.

Заяву відповідача-1 про перенесення судового засідання на іншу дату, суд вважає необґрунтованою, оскільки доказів про поважність причини нез`явлення відповідач-1 до суду не надав.

Про дату, час та місце розгляду справи відповідачі належним чином були повідомлені, що підтверджується рекомендованими повідомленнями про вручення поштових відправлень ПАТ Укрпошта форми № 119.

Представник позивача в судовому засіданні заявлені вимоги підтримав повністю з підстав, викладених у позовній заяві.

Суд вважає можливим розглянути справу за відсутністю представників відповідачів за наявними матеріалами в порядку ст. 202 ГПК України.

Суд, вислухавши представника позивача, оцінивши наявні докази у справі, встановив наступне.

18.12.2017 відповідачем-1 через систему інтернет-кліент-банкінгу було підписано із використанням електронного цифрового підпису Анкету-заяву про приєднання до Умов та правил надання послуг "КУБ".

Відповідно до цієї заяви позичальник приєднався до розділу 3.2.8. Умов га правил надання банківських послуг (далі - Умови), які розміщені на офіційному веб-сайті позивача.

П.3.2.8.1. Умов визначено, що банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язався надати Клієнту Кредит КУБ для фінансування поточної діяльності Клієнта, в обмін на зобов`язання Клієнта з повернення кредиту, сплати відсотків, комісії та ін. винагород в обумовлені цим Договором терміни. Кредитування Клієнта здійснюється в межах встановленого Банком ліміту кредитування, про який Банк повідомляє Клієнта через встановлені канали комунікацій. Істотні умови кредиту (сума кредиту, проценти за користування кредитом, розмір щомісячною платежу, порядок їх сплати ) вказуються в Заяві про приєднання по Умов та правил надання банківських послуг (далі Заява). Клієнт приєднується до Послуги шляхом підписання електронно-цифровим підписом Заяви в системі Приват24 або у сервісі Папка24 або іншим шляхом, що прирівнюється до належного способу укладення сторонами кредитного договору. Кредит також може надаватись шляхом видачі кредитних коштів з наступним їх перерахуванням на рахунок підприємства-продавця за товари та послуги, придбані Клієнтом через Інтернет-платформу ПриватМаркет.

Відповідно до п.3.2.8.3. Умов надання кредитів у рамках Послуги здійснюється на наступних умовах: Банк за наявності вільних грошових коштів зобов`язується надати Клієнту терміновий кредит в обмін на зобов`язання Клієнта щодо повернення кредиту, сплати відсотків, комісій та винагород. Відсоткова ставка за користування кредитом, розмір щомісячного платежу, їх кількість і дати їх здійснення вказуються в Заяві. Заява на приєднання до Послуги в системі Приват24 або у сервісі Папка24 або іншим шляхом підписується електронним підписом, є: способом укладання кредитного договору в електронному вигляді.

26.12.2017 на підставі укладеного договору, позивачем було перераховано на поточний рахунок відповідача-1 кредитні кошти у розмірі 100 000.00 грн., що підтверджується відповідною випискою по рахунку.

18.12.2017 між позивачем та відповідачем-2 - ОСОБА_1 був укладений договір поруки № РОR1513344382192 (далі - Договір поруки), предметом якого є надання поруки відповідачем-2 за виконання зобов`язань відповідача-1, які виникають з Договору (п. 1.1. Договору поруки).

П.3.2.8.3.1. Умов передбачено, що повернення кредиту здійснюється щомісяця шляхом забезпечення Клієнтом позитивного сальдо на його поточному рахунку в сумах і в дати щомісячних внесків, зазначених у Заяві. Для позичальників, що працюють у сегменті агро-бізнесу, може бути встановлений окремий порядок погашення, що передбачає погашення основного боргу тільки 6 останніх місяців користування кредитом. Банк здійснює договірне списання грошей з поточної о рахунку Клієнта в строки і розмірах, передбачених умовами кредитного договору. Остаточний термін погашення заборгованості за кредитом є дата повернення кредиту.

Згідно пунктів 3.2.8.5.2. та 3.2.8.5.3. Умов відповідач-1 взяв на себе зобов`язання оплатити проценти за користування кредитом у вигляді щомісячної комісії згідно з п.3.2.8.3.2., а також повернути кредит у терміни і в сумах, які встановлено в пунктах 3.2.8.3.1., 3.2.8.5.14., 3.2.8.6.2., а також зазначені в Заяві, шляхом розміщення необхідних для планового погашення внеску коштів на своєму поточному рахунку.

Відповідно до п. 3.2.8.9 Умов за користування кредитом у період з дати списання коштів з позикового рахунку до дат погашення кредиту згідно з пунктами 3.2.8.1., 3.2.8.2., 3.2.8.3.. 3.2.8.3.1. нього Договору Клієнт сплачує проценти у вигляді щомісячної комісії в розмірі, зазначеному в п. 3.2.8.3.2.

За змістом п. 3.2.8.3.2. Умов за користування Послугою Клієнт сплачує щомісяця проценти за користування кредитом у вигляді щомісячної комісії в розмірі, що зазначені в пункті 1.4. Заяви.

П.3.2.8.9.2. Умов передбачає, що сплата процентів за користування кредитом у вигляді щомісячної комісії, передбаченої п.3.2.8.3.2. Умов, здійснюється в дати платежів, зазначені у Заяві, про що зазначено у п. 3.2.8.3.1.Умов.

П.1.3. Заяви встановлено, що кредит надається на строк 12 місяців від дня видачі кредиту.

Погашення заборгованості здійснюється щомісяця рівними частинами до календарного числа місяця, в який було здійснено видачу коштів (п. 1.5. Заяви).

П.3.2.8.10.1. Умов визначено, що у разі порушення Клієнтом будь-якого із зобов`язань щодо сплати комісії за користування кредитом, передбаченої пунктами 3.2.8.3.2.. 3.2.8.3.1. цього Договору, термінів повернення кредиту, передбачених пунктами 3.2.8.9., 3.2.8.3.1.. 3.2.8.3.2. нього Договору, Клієнт сплачує Банку за кожен випадок порушення пеню в розмірі подвійної облікової ставки НБУ, яка діяла в період, за який нараховується пеня, (у % річних) від суми простроченого платежу за кожен день прострочення платежу. Сплата пені здійснюється у гривні.

Відповідно до п. 3.2.8.10.3. Умов нарахування неустойки за кожен випадок порушення зобов`язання здійснюється протягом 15 років з дня, коли зобов`язання мало бути виконано Клієнтом.

Станом на 19.04.2019 заборгованість відповідача-1 по вказаному кредитному договору становила 54742,17 грн. що складається з:

- 33333,36 грн. заборгованість за кредитом;

- 6244,45 грн. заборгованість за відсотками, нарахованими за прострочену заборгованість;

- 7995,54 грн. заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії;

-7168,82 грн. пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.

Згідно статей 526, 527, 530 Цивільного кодексу України зобов`язання повинні виконуватись належним чином і в установлений строк відповідно до умов договору та вимог закону.

Відповідно до ст. 1054 ЦК України, за кредитним договором кредитодавець зобов`язується надати грошові кошти позичальнику в розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити відсотки.

Позивач в повному обсязі виконав зобов`язання за кредитним договором, перерахувавши відповідачу кредитні кошти на його поточний рахунок.

Ст.ст. 173, 174, 181, 193 ГК України, ст.ст. ст.ст. 525, 526, 530, 611, 1054, 1055, 1066, 1067, 1069 ЦК України містять такі положення:

Господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта ( виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Господарські зобов`язання можуть виникати:

- з господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.

Господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладання даного виду договорів.

До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення ЦК України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Якщо у зобов`язанні встановлений строк ( термін ) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк ( термін ).

За кредитним договором банк (кредитодавець) зобов`язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов`язується повернути кредит та сплатити проценти.

Кредитний договір укладається у письмовій формі. Кредитний договір, укладений з недодержанням письмової форми, є нікчемним.

За договором банківського рахунка банк зобов`язується приймати і зараховувати на рахунок, відкритий клієнтові (володільцеві рахунка), грошові кошти, що йому надходять, виконувати розпорядження клієнта про перерахування і видачу відповідних сум з рахунка та проведення інших операцій за рахунком. Договір банківського рахунка укладається для відкриття клієнтові або визначеній ним особі рахунка у банку на умовах, погоджених сторонами. Банк зобов`язаний укласти договір банківського рахунка з клієнтом, який звернувся з пропозицією відкрити рахунок на оголошених банком умовах, що відповідають закону та банківським правилам.

Кредитування банківського рахунку передбачено ст. 1069 Цивільного кодексу України, відповідно до якої банк здійснює платежі з рахунка клієнта, незважаючи на відсутність на ньому грошових коштів (кредитування рахунка), банк вважається таким, що надав клієнтові кредит на відповідну суму від дня здійснення цього платежу. Права та обов`язки сторін, пов`язані з кредитуванням рахунка, визначаються положеннями про позику та кредит (параграфи 1 і 2 глави 71 цього Кодексу), якщо інше не встановлено договором або законом.

Відповідно до ч. 1 ст. 546 ЦК України виконання зобов`язання може забезпечуватися неустойкою, порукою, гарантією, заставою, притриманням, завдатком.

За договором поруки поручитель поручається перед кредитором боржника за виконання ним свого обов`язку. Поручитель відповідає перед кредитором за порушення зобов`язання боржником. Порукою може забезпечуватися виконання зобов`язання частково або у повному обсязі. Поручителем може бути одна особа або кілька осіб (ст. 553 ЦК України).

Згідно з приписами ч.ч. 1, 2 ст. 554 ЦК України у разі порушення боржником зобов`язання, забезпеченого порукою, боржник і поручитель відповідають перед кредитором як солідарні боржники, якщо договором поруки не встановлено додаткову (субсидіарну) відповідальність поручителя. Поручитель відповідає перед кредитором у тому ж обсязі, що і боржник, включаючи сплату основного боргу, процентів, неустойки, відшкодування збитків, якщо інше не встановлено договором поруки.

Відповідно до ч. 1 ст. 612 ЦК України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов`язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом.

Оцінивши фактичні обставини справи та приписи наведеного вище законодавства суд приходить до наступних висновків.

Судом встановлено, що господарські зобов`язання між сторонами виникли на підставі кредитних правовідносин та правовідносин поруки - як похідних відносини на забезпечення виконання основного кредитного договору.

Дані правочини, містять умови щодо надання кредиту та забезпечення зобов`язання порукою.

Свої зобов`язання за кредитним договором позивач виконав в повному обсязі, надавши відповідачу-1 кредитний ліміт в сумі 100000,00 коп., що підтверджується випискою по рахунку відповідача.

Доказів перерахування заборгованості по кредиту за вказаними вище договорами ні відповідач-1 (позичальник), ні відповідач-2 (як поручитель за договором), до суду не подали.

У зв`язку з неналежним виконанням відповідачами грошового зобов`язання за кредитним договором від 18.12.2017, позивачем за період з 08.06.2018 по 19.04.2019 нарахована пеня в сумі 7168,82 грн. за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.

Частинами першою і третьою ст. 549 Цивільного кодексу України визначено, що неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові в разі порушення боржником зобов`язання. Пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення.

У сфері господарювання згідно ч. 2 ст. 217 та ч. 1 ст. 230 ГК України застосовуються господарські санкції, зокрема, штрафні санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

За приписами ч. 6 ст. 232 Господарського кодексу України нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

П.4.1 Договору поруки сторони домовились, що порука за цим Договором припиняється через 15 років після укладення цього договору. У випадку виконання боржником та/або поручителем всіх зобов`язань за Угодою 1 цей Договір припиняє свою дію.

Суд встановив, що сторонами в порядку ч. 6 ст. 232 ГПК України погоджено нарахування пені на строк понад шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано.

Враховуючи положення вище зазначених норм, а також період нарахування пені, суд вважає цей розрахунок обґрунтованим і таким, що підлягає до задоволення.

У порушення зазначених норм закону та умов кредитного договору відповідачі зобов`язання належним чином не виконали, а саме не сплатили заборгованість за надані на умовах кредиту грошові кошти. На час розгляду справи заборгованість відповідача складається з наступного:

- 33 333,36 грн. заборгованість за кредитом;

- 6 244,45 грн. заборгованість за відсотками, нарахованими за прострочену заборгованість;

- 7 995,54 грн. заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії;

-7 168,82 грн. пеня за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.

Відповідно ст.74 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Виходячи з викладеного, суд вважає позовні вимоги про солідарне стягнення заборгованості по кредиту грошових коштів з відповідачів на користь позивача доведеними, обґрунтованими та такими, що підлягають до задоволення.

Також з відповідачів на користь позивача підлягають до стягнення понесені останнім судові витрати на оплату судового збору.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 129, 236-241 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Черкаської області

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути солідарно з приватного підприємства "Транс - Актив - Сервіс" (код ЄДРПОУ 41338958; вул.Оніщенка,20, с.Мошни, Черкаський район, Черкаська область, 19615) та ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ):

- 33 333,36 грн. (тридцять три тисячі триста тридцять три грн.36 коп.) заборгованість за кредитом;

- 6 244,45 грн. (шість тисяч двісті сорок чотири грн. 45 коп.) заборгованість за відсотками, нарахованими за прострочену заборгованість;

- 7 995,54 грн. (сім тисяч дев`ятсот дев`яносто п`ять грн. 54 коп.) заборгованість за відсотками у вигляді щомісячної комісії;

- 7 168,82 грн. (сім тисяч сто шістдесят вісім грн. 82 коп.) пені за несвоєчасність виконання зобов`язань за договором.

Стягнути з приватного підприємства "Транс - Актив - Сервіс" (код ЄДРПОУ 41338958; вул.Оніщенка,20, с.Мошни, Черкаський район, Черкаська область, 19615) на користь акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, код 14360570) - 960,50 грн. (дев`ятсот шістдесят грн. 50 коп.) витрат по сплаті судового збору.

Стягнути з ОСОБА_1 (ІПН: НОМЕР_1 ; АДРЕСА_1 ) на користь акціонерного товариства комерційний банк "Приватбанк" (вул. Грушевського, 1Д, м. Київ, 01001, код 14360570) - 960,50 грн. (дев`ятсот шістдесят грн. 50 коп.) витрат по сплаті судового збору.

Рішення може бути оскаржене до Північного апеляційного господарського суду протягом двадцяти днів з дня складення повного рішення.

Повний текст складено і підписано 11.01.2020.

СУДДЯ К.І. Довгань

СудГосподарський суд Черкаської області
Дата ухвалення рішення18.12.2019
Оприлюднено12.01.2020
Номер документу86851520
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —925/553/19

Рішення від 18.12.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 19.11.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 25.09.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 03.09.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 27.06.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 06.06.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

Ухвала від 14.05.2019

Господарське

Господарський суд Черкаської області

Довгань К.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні