Справа № 454/2835/19
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2020 року Сокальський районний суд Львівської області у складі:
головуючого - судді Адамович М. Я. ,
за участю секретаря Мандрик І.Я.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Сокалі цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Смиківської сільської ради про визнання права власності на спадкове майно,
в с т а н о в и в:
Позивач звернулася в суд з даною позовною заявою до відповідача про визнання права власності на майно в порядку спадкування, в позовній заяві вказавши, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 . Після її смерті залишилось спадкове майно, що складається із земельної ділянки, що розташована на території Смиківської сільської ради Сокальського району Львівської області.
Позивачка є спадкоємцем майна померлої за заповітом.
В процесі оформлення спадщини нотаріусом їй було відмовлено у видачі свідоцтва про право на спадщину земельної ділянки.
Таким чином, позивач була позбавлена можливості отримати свідоцтво про право на спадщину за законом в нотаріальному порядку.
Просить суд визнати за нею право власності на земельну ділянку площею 2,4987га, яка розташована на території Смиківської сільської ради та передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва згідно Державного акту на право власності на землю серія ІV-ЛВ №091563 в порядку спадкування після смерті ОСОБА_2
Позивач, подав заяву в якій вказує, що позовні вимоги підтримує, просить задовольнити.
Представник відповідача подав заяву, у якій вказує, що позовні вимоги визнає, не заперечує щодо їх задоволення.
На підставі ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.
Дослідивши позов та докази по справі, справи суд дійшов наступного висновку.
Відповідно до ч. 4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову.
Суд приймає визнання позову відповідачем, оскільки таке визнання відповідає вимогам чинного законодавства, інтересам сторін по справі і не суперечить правам та інтересам інших осіб.
Відповідно до п. 5 Прикінцевих та перехідних положень ЦК України 2004р., правила книги 6 ЦК України застосовується до спадщини яка відкрилася, але не була прийнята ніким із спадкоємців до набрання чинності цим Кодексом.
Згідно ст. 328 ЦК України, право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.
В свою чергу, відповідно до п. г ч. 1 ст. 81 ЗК України, громадяни України набувають право власності на земельні ділянки, зокрема, на підставі прийняття спадщини.
Із дослідженого в судовому засіданні свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_2 .
Згідно державного акту на право приватної власності на землю серія ІV-ЛВ №091563 встановлено, що ОСОБА_2 належала земельна ділянка площею 2,4987га, яка розташована на території Смиківської сільської ради та надана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва.
Із довідки №89/02-09 від 26.02.2019 року встановлено, що позивач до дня смерті ОСОБА_2 проживала разом з нею в АДРЕСА_1 .
Також, згідно заповіту, від 30.08.1885 року, посвідченого секретарем виконкому Смиківської сільської ради і зареєстрованого в реєстрі за №3 встановлено, що ОСОБА_2 все своє майно заповіла ОСОБА_1 .
Відповідно до ст. 1216 Цивільного кодексу України спадкуванням є перехід прав та обов`язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців).
Згідно ст.1218 Цивільного кодексу України визначено, що до складу спадщини входять усі права та обов`язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Відповідно до ч. 1 ст. 1225 Цивільного кодексу України, право власності на земельну ділянку переходить до спадкоємців на загальних підставах, із збереженням її цільового призначення.
В свою чергу відповідно до ст. 1268 ЦК України, позивач як спадкоємець за заповітом має право на спадкування за законом вказаної земельної ділянки після смерті ОСОБА_2 .
Таким чином, оцінивши всі докази по справі в їх сукупності суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають до задоволення.
Керуючись ст.ст. 12, 81, 263-265 ЦПК України, суд
в и р і ш и в:
Позов задовольнити.
Визнати за ОСОБА_1 право власності на земельну ділянку площею 2,4987га, яка розташована на території Смиківської сільської ради, Сокальського району Львівської області згідно Державного акту на право власності на землю серія ІV-ЛВ №091563 передана для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, в порядку спадкування за заповітом, після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення може бути оскаржене учасниками розгляду шляхом подання в 30-денний строк з дня проголошення рішення апеляційної скарги в апеляційному порядку безпосередньо до Львівського апеляційного суду.
До дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, апеляційні скарги подаються учасниками справи через Сокальський районний суд Львівської області.
Позивач: ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , ІПН НОМЕР_2 , проживає: с.Фусів Сокальського району Львівської області.
Відповідач: Смиківська сільська рада Сокальського району, ЄДРПОУ: 04370886, місце знаходження: с.Смиків, вул.Сокальська, 37 Сокальського району Львівської області.
Головуючий: М. Я. Адамович
Суд | Сокальський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 14.01.2020 |
Номер документу | 86860183 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Сокальський районний суд Львівської області
Адамович М. Я.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні