Справа №601/2487/19
Провадження № 2/601/153/2020
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
13 січня 2020 року Кременецький районний суд Тернопільської області
в складі: головуючого судді Коротича І.А.,
за участю секретаря судового засідання: Бончик А.П.
розглянувши у підготовчому судовому засіданні в залі суду в місті Кременці цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Колосівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини,-
В С Т А Н О В И В:
Позивач ОСОБА_1 звернувся з позовом в суд про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини. В судове засідання позивач не з`явився, надіславши на адресу суду заяву в якій просить розгляд справи провести у його відсутності, позовні вимоги просить задоволити.
З позовної заяви вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла мати позивача - ОСОБА_2 . Згідно із заповітом, що посвідчений 27 травня 2013 року секретарем виконкому Колосівської сільської ради та зареєстрований в реєстрі за № 100, ОСОБА_2 заповіла позивачу право на земельну частку (пай) підтверджену сертифікатом серії ТР № 048165, який виданий Кременецькою районною держадміністрацією 16 квітня 1996 року.
Маючи намір прийняти спадщину позивач звернувся до Кременецької державної нотаріальної контори, з проханням видати йому свідоцтво про право на спадщину за заповітом на спадкове майно ОСОБА_2 , однак у видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом йому було відмовлено, у зв`язку з тим, що у вказаний термін спадкоємець не подав заяву про прийняття спадщини.
Позивач просить визначити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини, оскільки вважає, що його право на прийняття спадщини повинне бути відновлене. Строк для прийняття спадщини ним пропущено з поважних причин, а саме - у зв`язку з тим, що він не знав про наявність даного заповіту, а знайшов його лише в листопаді 2019 року.
Представник відповідача Колосівської сільської ради в судове засідання не з`явився, однак, надіслав суду заяву, в якій просить справу слухати без його участі, позовні вимоги визнає.
Суд, дослідивши матеріали справи, прийшов до висновку, що позов є підставним та підлягає до задоволення з наступних міркувань.
З свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 вбачається, що ОСОБА_2 померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , актовий запис про смерть № 17.
Згідно заповіту, що посвідчений 27 травня 2013 року секретарем виконавчого комітету Колосівської сільської ради Кременецького району Тернопільської області Петрук Г.В. та зареєстрований в реєстрі за № 100, ОСОБА_2 заповіла ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , належне їй право на земельну частку (пай), підтверджену сертифікатом серії ТР № 048165, що виданий Кременецькою райдержадміністрацією 16 квітня 1996 року.
З свідоцтва про народження серії НОМЕР_2 слідує, що ОСОБА_1 народився ІНФОРМАЦІЯ_3 , актовий запис про народження № 48. Його батьками є ОСОБА_3 та ОСОБА_2 .
З довідки № 805 від 02.12.2019 року, виданої Колосівською сільською радою Кременецького району Тернопільської області слідує, що спадкодавець ОСОБА_2 була зареєстрована з 1990 року та постійно проживала до дня смерті в будинку АДРЕСА_1 . На день смерті проживала одна.
З листа про відмову у вчиненні нотаріальної дії № 01-16 від 04 грудня 2019 року, виданого Кременецькою державною нотаріальною конторою, слідує, що ОСОБА_1 у прийнятті заяви про прийняття спадщини та видачі свідоцтва про право на спадщину за заповітом на майно ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , було відмовлено, оскільки у вказаний термін спадкоємець не подав заяву про прийняття спадщини.
Таким чином, в судовому засіданні було встановлено, що ОСОБА_1 є спадкоємцем за заповітом після померлої ОСОБА_2 .
Відповідно до статті 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
Позивач пропустив строк для прийняття спадщини з поважних причин, а саме - у зв`язку з тим, що він не знав про наявність даного заповіту, а знайшов його лише в листопаді 2019 року.
А тому, суд рахує причину пропуску строку для прийняття спадщини поважною і вважає за необхідне визначити позивачу додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини - три місяці.
Враховуючи вищенаведене та керуючись статтями 1261, 1268, 1266, 1270, 1272 ЦК України, статтями 263, 265, 268, 273, 352, 354 ЦПК України, суд,-
В И Р І Ш И В :
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , що проживає за адресою: АДРЕСА_1 , додатковий 3-місячний строк, для подання заяви про прийняття спадщини, що відкрилася внаслідок смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом тридцяти днів, з дня його проголошення. Учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов`язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку рішення суду першої інстанції повністю або частково.
Позивач: ОСОБА_1 , житель АДРЕСА_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_3 .
Відповідач: Колосівська сільська рада Кременецького району Тернопільської області, юридична адреса: село Колосова, Кременецького району Тернопільської області, код ЄДРПОУ 04395679.
Головуючий:
Суд | Кременецький районний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 14.01.2020 |
Номер документу | 86865166 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Кременецький районний суд Тернопільської області
Коротич І. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні