Ухвала
від 11.01.2020 по справі 760/480/20
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Провадження №1-кс/760/352/20

Справа №760/480/20

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

11 січня 2020 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у судовому засіданні клопотання старшого слідчий з особливо важливих справ відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління Державної фіскальної служби у Київській області ОСОБА_3 , погодженого начальником відділу нагляду за додержанням законів органами фіскальної служби управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні та координації правоохоронної діяльності прокуратури Київської області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні №32017110000000030 від 30.06.2017, -

В С Т А Н О В И В :

До слідчого судді надійшло зазначене клопотання про накладення арешту та заборони відчуження, використання майна, що визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 32017110000000030 від 30.06.2017, а саме: сукциніту - викопної смоли, відомої як «балтійський бурштин» та інші види викопних смол у кількості 5183 кг.(п`ять тисяч сто вісімдесят три) кг., яке було вилучене у ході проведення обшуків на виробничих та складських приміщеннях ПП «ЛНК» та ТОВ «Амберама».

Також, слідчий просив прийняти рішення про передачу речових доказів у кримінальному провадженні № 32017110000000030 від 30.06.2017, а саме сукциніту - викопної смоли, відомої як «балтійський бурштин» та інші види викопних смол у кількості 5183 кг(п`ять тисяч сто вісімдесят три) кг., що перебуває на відповідальному зберіганні у службовому приміщенні Державної установи «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.

Слідчий в судове засідання не з`явився.

На підставі ч. 1 ст. 172 КПК України слідчий суддя вважає за можливе розглянути справу без участі слідчого, оскільки його неприбуття у судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.

Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступного висновку.

Встановлено, що слідчим управлінням фінансових розслідувань головного управління ДФС у Київській області здійснюється досудове розслідування кримінального провадження № 32017110000000030, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 30.06.2017, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Службові особи та співзасновники ТОВ «Амберама» (код ЄДРПОУ 33689453) за попередньою змовою між собою в період 2012-2013 років з метою умисного ухилення від сплати податків, провели операції з придбання (сировини для переробки на митній території України) товарів від компанії-нерезидента UAB «GEO AMBRA» (Литва, Клайпеда), чим занизили вартість товару та ухилились від сплати податку на додану вартість з імпортованих товарів та товарів придбаних на території України шляхом не відображення в звітності реальних обсягів придбання сировини-несортованої дорогоцінного каміння «Бурштину».

Під час проведення досудового розслідування встановлено, що згідно висновків акту «документальної невиїзної перевірки ПП «ЛНК» з питань державної митної справи, у тому числі своєчасності, достовірності, повноти нарахування та сплати митних платежів при здійсненні зовнішньоекономічних операцій за МД від 05.09.2014 №12513006/2014/593229» ГУ ДФС у Київській області №1/5/10-36-22-06/39156487 від 23.02.2015 року, службові особи ПП «ЛНК» в порушення вимог глави 42 Митного кодексу України та ПДВ, який нараховується відповідно вимог розділу V Податкового кодексу України, та як наслідок, з урахуванням положень п. 190.1 ст. 190, п. 206.16 ст. 206 Податкового кодексу України, ухилились від сплати податків та митних платежів, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах.

12.09.2014 року у ході здійснення досудового розслідування проведено обшуки на виробничих та складських приміщеннях ПП «ЛНК» та ТОВ «Амберама» за результатами яких вилучено сукциніт - викопну смолу, відому як «балтійський бурштин» та інші види викопних смол у кількості 5183 кг.

Відповідно до актів оцінки цінностей та висновку експертизи гемологічних об`єктів №407790-ю від 18 липня 2018 року, загальна вартість вилученої сировини становить 12 млн.533562 грн., що у 200 разів перевищує розмір прожиткового мінімуму.

Вилучений у ході обшуків сукциніт - викопну смолу, відому як «балтійський бурштин» та інші види викопних смол визнано речовим доказом у кримінальному провадженні та станом на 03.10.2019 знаходиться на відповідальному зберіганні у службовому приміщенні Державної установи «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України» за адресою: м. Київ, вул. Дегтярівська, буд. 38-44.

Зберігання зазначених речових доказіву службовому приміщенні Державної установи «Державного сховища дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України» завдає шкоду державним інтересам у вигляді значних витрат на організацію умов зберігання за рахунок держави.

Відповідно до п. 13 абзаців 4,5 Інструкції «Про порядок вилучення, обліку, зберігання та передачі речових доказів у кримінальних справах, цінностей та іншого майна органами дізнання, досудового слідства і суду», затвердженої спільним наказом ГПУ, МВС, ДПУ, СБУ, ВСУ та ДПА від 27.08.2010 №51/401/649/471/23/125, витрати, пов`язані із зберіганням речових доказів, цінностей та іншого вилученого майна, несе орган на зберіганні якого знаходиться вилучене майно. У випадках, коли майно передається на зберігання в інші установи, підприємства, організації як таке, що потребує спеціальних умов зберігання, такі витрати покриваються за рахунок держави.

Згідно ст.123 КПК України витрати, пов`язані із зберіганням та пересиланням речей і документів, здійснюються за рахунок Державного бюджету України в порядку встановленому Кабінетом Міністрів України. Граничний розмір витрат, пов`язаних із зберіганням і пересиланням речей і документів, встановлюється Кабінетом Міністрів України.

Подальше зберігання цього майна завдає шкоду державним інтересам у вигляді значних витрат на організацію умов зберігання за рахунок держави.

Під час досудового розслідування у кримінальному провадженні № 32017110000000030 від 30.06.2017 виникла необхідність у передачі речових доказів, а саме: вилученогобурштину у кількості 5183 (п`ять тисяч сто вісімдесят три) кг., якийперебуває на відповідальному зберіганніу службовому приміщенні Державної установи «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України»до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.

Відповідно до положень статті 100 КПК України, речові докази вартістю понад 200 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, якщо це можливо без шкоди для кримінального провадження, передаються за письмовою згодою власника, а в разі її відсутності - за рішенням слідчого судді, суду Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості, а речові докази, зазначені в абзаці першому цієї частини, такої самої вартості - для їх реалізації з урахуванням особливостей, визначених законом. Слідчий за погодженням із прокурором або прокурор звертається з відповідним клопотанням до слідчого судді місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого здійснюється досудове розслідування, або до суду під час судового провадження, яке розглядається згідно із статтями 171-173 цього Кодексу. Прокурор у випадку, передбаченому абзацом сьомим частини шостої цієї статті, не пізніше наступного робочого дня з моменту постановлення ухвали слідчого судді, суду надсилає копію цієї ухвали Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, із зверненням щодо прийняття активів, а також вживає невідкладних заходів щодо передачі цих активів Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів.

Реалізація, технологічна переробка або знищення речових доказів у випадках, передбачених цією статтею, здійснюється в порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України, а у випадках, якщо такі речові докази передані Національному агентству України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, - відповідно до закону та прийнятих на його виконання актів законодавства.

На території України видобуток бурштину без спеціального дозволу на користування надрами є незаконним, а тому вилучений у ході проведення обшуків сукциніт викопна смола, відома як «балтійський бурштин» та інші види викопних смол у кількості 5183 кг., здобуті злочинним шляхом тане підлягають поверненню власникам і подальшій реалізації.

У зв`язку з чим виникла необхідність у переданні сукциніту - викопної смоли, відомої як «балтійський бурштин» та інші види викопних смол у кількості 5183 кг (п`ять тисяч сто вісімдесят три) кг., до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження.

Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.

Згідно з п. 1 ч. 2 ст.170 КПК України слідчий суддя або суд під час судового провадження накладає арешт на майно з метою забезпечення збереження речових доказів.

Враховуючи викладене, слідчий суддя приходить до висновку про задоволення клопотання.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 172, 173, 372 КПК України, слідчий суддя, -

У Х В А Л И В :

Клопотання задовольнити.

Накласти арешт та заборонити відчужувати, використовувати майно, що визнано речовим доказом у кримінальному провадженні № 32017110000000030 від 30.06.2017, а саме: сукциніту - викопної смоли, відомої як «балтійський бурштин» та інші види викопних смол у кількості 5183 кг.(п`ять тисяч сто вісімдесят три) кг., яке було вилучене у ході проведення обшуків на виробничих та складських приміщеннях ПП «ЛНК» та ТОВ «Амберама».

Передати речові докази у кримінальному провадженні № 32017110000000030 від 30.06.2017, а саме сукциніту - викопної смоли, відомої як «балтійський бурштин» та інші види викопних смол у кількості 5183 кг (п`ять тисяч сто вісімдесят три) кг., що перебуває на відповідальному зберіганні у службовому приміщенні Державної установи «Державне сховище дорогоцінних металів і дорогоцінного каміння України» до Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, для здійснення заходів з управління ними з метою забезпечення їх збереження або збереження їхньої економічної вартості.

Ухвала слідчого судді може бути оскаржена протягом п`яти днів з дня її оголошення безпосередньо до Київського апеляційного суду. Якщо ухвалу слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання копії судового рішення.

Слідчий суддя ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.01.2020
Оприлюднено06.02.2023
Номер документу86875779
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна

Судовий реєстр по справі —760/480/20

Ухвала від 11.01.2020

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Оксюта Т. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні