< Р І Ш Е Н Н Я ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 375/1997/19 Провадження № 2/375/28/20
13.01.2020 Рокитнянський районний суд Київської області у складі:
головуючого судді - Литвина О.В.,
при секретарі - Юрченко Л.В.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в смт.Рокитне цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2
про визначення додаткового строку для прийняття спадщини, -
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду із зазначеним позовом, посилаючись, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , яка проживала в АДРЕСА_1 . ОСОБА_3 залишила заповіт, посвідчений приватним нотаріусом Скоробагатько В.Д. за № 2167 від 25.06.2011, в якому спадкоємцем зазначила його. Спадкове майно померлої ОСОБА_3 складається із розташованої на території Запрудянської сільської ради Рокитнянського району Київської області земельної ділянки площею 3,5513 га.
Зазначає, що у встановлений законодавством шестимісячний строк він не зміг звернутися до нотаріальної контори для подачі заяви про прийняття спадщини за заповітом після померлої ОСОБА_3 , оскільки не орієнтується в Цивільному законодавстві України та не знав про те, що необхідно до шести місяців подати заяву про прийняття спадщини.
Просить визначити йому додатковий строк для прийняття спадщини після померлої ОСОБА_3 терміном до трьох місяців.
Позивач, будучи належним чином повідомленим, в судове засідання не з"явився,. Наразі, в матеріалах справи наявна його заява, якою він позов підтримав та просить справу розглянути у його відсутності.
Відповідач, будучи належним чином повідомленою, в судове засідання не з"явилася, про причину своєї неявки суд не повідомила, відзиву на позов та заяви про розгляд справи за її відсутності до суду не подала.
За викладеного та у відповідності до положень ч.1 ст. 223 ЦПК України суд ухвалює провести розгляд справи у відсутності сторін спору.
Фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу у зв"язку із неявкою всіх учасників справи не здійснюється, що відповідає вимогам частини другої статті 247 вказаного Кодексу.
Дослідивши отримані у справі письмові докази, суд приходить до висновку про задоволення позову, виходячи із наступного.
Відповідно до ст. 4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Аналогічні положення містяться у 15 та 16 статтях ЦК України, за якими кожна особа має право на захист свого цивільного права у разі його порушення, невизнання або оспорювання та має право звернутися до суду за захистом свого особистого немайнового або майнового права та інтересу.
За вимогами ст.12 ЦПК України: цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін; учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених законом; кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом; кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних із вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Відповідно до пункту першого статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов`язків цивільного характеру.
Відповідно до положень статті 13 ЦПК України суд розглядає справи не інакше як за зверненням особи, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених нею вимог і на підставі доказів, поданих учасниками справи або витребуваних судом у передбачених цим Кодексом випадках.
Судом встановлено, що правовідносини, які склалися між сторонами спору, мають регулюватися положеннями ст.ст. 1270, 1272 ЦК України.
З досліджених матеріалів справи вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 померла ОСОБА_3 , яка проживала в АДРЕСА_1 . За свого життя ОСОБА_3 склала заповіт, який був посвідчений 25.06.2011 приватним нотаріусом Скоробагатько В.Д. за реєстровим № 2167 і яким вона спадкоємцем налженого їй майна зазначила позивача. Спадкове майно померлої ОСОБА_3 складається із земельної ділянки площею 3,5513 га, розташованої на території Запрудянської сільської ради Рокитнянського району Київської області.
Разом з тим, із заявою про прийняття спадщини у визначений ст.1270 ЦК України шестимісячний строк позивач до нотаріуса не звернувся із поважної причини.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 1272 ЦК України за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.
За викладеного позов є обгрунтованим та підлягає задоволенню.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 15, 16, 1268, 1269, 1270, 1272 ЦК України, ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ст.ст. 12, 13, 76-81, 81, 89, 142, 263-265, 273 ЦПК України, суд -
ВИРІШИВ:
Позов задовольнити.
Визначити ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , номер картки платника податків НОМЕР_1 , жителю АДРЕСА_2 ) додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини після померлої03. ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_3 терміном три місяці з дня набрання даним рішенням законної сили.
Апеляційна скарга на рішення суду подається через суд першої інстанції протягом тридцяти днів з дня його ухвалення до Київського апеляційного суду.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя О.В. Литвин
Рішення набуло законної сили "_____"
Суд | Рокитнянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 13.01.2020 |
Оприлюднено | 14.01.2020 |
Номер документу | 86877821 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Рокитнянський районний суд Київської області
Литвин О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні