ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
18.12.2019Справа № 910/13898/19 Господарський суд міста Києва у складі:
судді: за участю секретаря:Данилової М.В. Бордунової К.Е.
Представники сторін: від позивача: не з`явились; від відповідача: не з`явились.
за позовом Комунального підприємства Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва Плесо
до про Товариства з обмеженою відповідальністю Арена Амьюзмент Парк стягнення грошових коштів ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
07 жовтня 2019 року до Господарського суду міста Києва від Комунального підприємства Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва Плесо (позивач) надійшла позовна заява № 221-4543 від 04.10.2019 року до Товариства з обмеженою відповідальністю Арена Амьюзмент Парк (відповідач) про стягнення заборгованості на суму в розмірі 37 364, 83 грн. за договором б/н від 19.07.2017 року з питань розміщення пересувного атракціону (тролей) у місті Києві.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що відповідач не виконав належним чином взяті на себе зобов`язання за договором б/н від 19.07.2017 року з питань розміщення пересувного атракціону (тролей) у місті Києві, зокрема, в порушення умов вищезазначеного договору відповідач не здійснив зобов`язання щодо сплати грошових коштів у встановленому розмірі, внаслідок чого у відповідача утворилась заборгованість перед позивачем за вказаним правочином.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 09.10.2019 року у справі № 910/13898/19 позовну заяву № 221-4543 від 04.10.2019 року Комунального підприємства Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва Плесо до Товариства з обмеженою відповідальністю Арена Амьюзмент Парк про стягнення заборгованості залишено без руху, надано Комунальному підприємству Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва Плесо строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення даної ухвали.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.10.2019 року прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження у справі. Розгляд справи № 910/13898/19 ухвалено здійснювати в порядку спрощеного позовного провадження з повідомленням (викликом) сторін. Судове засідання у справі призначено на 06.11.2019 року. Повідомлено сторін, що явка їх представників в судове засідання є обов`язковою. Встановлено відповідачу строк у п`ятнадцять днів з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позов із урахуванням вимог, передбачених статтею 165 Господарського процесуального кодексу України, з викладенням мотивів повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на діюче законодавство; докази направлення відзиву позивачу. Попереджено відповідача, що у разі ненадання відзиву на позов, справа згідно з ч. 9 ст. 165 Господарського процесуального кодексу України буде розглянута за наявними в ній матеріалами.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 06.11.2019 року повідомлено сторін про оголошену в судовому засіданні перерву на 27.11.2019 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.11.2019 року повідомлено сторін про оголошену в судовому засіданні перерву на 18.12.2019 року.
На адресу суду від Відповідача жодних заяв, клопотань тощо не надходило.
Суд зазначає, що ухвали Господарського суду міста Києва від 06.11.2019 року, 27.11.2019 року, як і ухвала про відкриття провадження у справі, були направлені рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження Товариства з обмеженою відповідальністю Арена Амьюзмент Парк , зазначену на веб-сайті Міністерства юстиції України в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, а саме: 03067, м. Київ, бул.Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 3, кв. 7.
Відповідно до статті 242 Господарського процесуального кодексу України днем вручення судового рішення є: день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Отже, оскільки ухвали суду направлялися відповідачу на зазначені в відомостях Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань адресу місцезнаходження (реєстрації) останнього, а матеріали справи не містять доказів повідомлення іншої адреси перебування відповідача, то керуючись приписами ч. 6 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України Суд дійшов висновку, що ухвали суду по даній справі є такими, що були вручені відповідачу.
Крім того, за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. Єдиний державний реєстр судових рішень - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи вищевикладене, Суд зазначає, що відповідач має доступ до судових рішень та мав можливість ознайомитись з ухвалою суду у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Відповідно до статті 165 Господарського процесуального кодексу України у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Своїм правом на подання відзиву на позов відповідач у визначений строк відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України не скористались.
Згідно з ч. 1 ст. 202 Господарського процесуального кодексу України, неявка у судове засідання будь-якого учасника справи за умови, що його належним чином повідомлено про дату, час та місце цього засідання, не перешкоджає розгляду справи по суті.
Зважаючи на те, що відповідача було належним чином повідомлено про дату, час та місце судового засідання, своїм правом на подання відзиву відповідач не скористався, а його неявка не перешкоджає всебічному, повному та об`єктивному розгляду всіх обставин справи, враховуючи обмеженість процесуального строку, Суд вважає за можливе розглянути справу по суті в цьому судовому засіданні.
Розглянувши подані документи і матеріали, заслухавши пояснення представників учасників судового процесу, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва,
ВСТАНОВИВ:
На виконання розпорядження виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) від 15.05.2017 № 573 Про деякі організаційні питання, пов`язані з розміщенням пересувного атракціону (тролей) у місті Києві 19 липня 2017 року між Комунальним підприємством виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва Плесо (Сторона-1) та Товариством з обмеженою відповідальністю Арена Амьюзмент Парк (Сторона-3) укладено Договір розміщення пересувного атракціону (тролей) у місті Києві.
Відповідно до умов договору (пункт 1.1) відповідач (Сторона-3) розміщує та експлуатує пересувний атракціон (тролей) біля пішохідного мосту через річку Дніпро у місті Києві з влаштуванням станцій на пляжі Центральний на Трухановому острові та на оглядовому майданчику біля арки Дружби народів. Проектування, розміщення, експлуатацію пересувного атракціону переможцем торгів здійснюється за умови забезпечення ним дотримання вимог Правил будови і безпечної експлуатації атракціонної техніки, затверджених наказом Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи від 01 березня 2006 року № 110, зареєстрованим В Міністерстві юстиції України 07 квітня 2006 року № 405/12279, Правил благоустрою міста Києва (пункт 1.2 Договору).
Строк дії Договору встановлено до 15 жовтня 2017 року (пункт 2.1).
Відповідно до Протоколу № 6231 від 06.07.2017 року на право розміщення та експлуатацію пересувного атракціону (тролей) біля пішохідного мосту через річку Дніпро у місті Києві, проведеного товарною біржею Перспектива-Коммодіті сума, що підлягає сплаті за цим Договором складає 268 019 грн., та розподіляється наступним чином:
- 160 811 грн. на протязі 3-х робочих днів з моменту підписання Договору перераховується на рахунок Комунального підприємства Плесо (Сторона-1 по Договору);
- 107 207 грн. на протязі 3-х роб. днів з моменту підписання Договору перераховується на рахунок Центрального парку культури і відпочинку м. Києва (Сторона-2 по Договору).
Таким чином, в строк до 24 липня 2017 відповідач повинен був сплатити на рахунок Позивача всю обумовлену суму 160 811 грн. згідно умов Договору від 19 липня 2017 року.
Кошти отримані за цим договором використовуються Стороною-1 на санітарне утримання та благоустрій території розміщення пересувного атракціону (пункт 4.6 Договору).
За весь період дій Договору від 19.07.2017 по 15.10.2017 рік Відповідачу була нараховано плату в розмірі 160 811 грн. Відповідачем частинами в період до 24.10.2017 рік (всього 13 платежів) було сплачено загально 134 619,33 грн.
Заборгованість Відповідача перед Позивачем становить 26191,67 грн. Зазначена сума заборгованості 26191,67 грн. підтверджується Актом звірки взаєморозрахунків між КП Плесо і ТОВ Арена Амьюзмент Парк .
Обов`язок щодо оплати за договором Відповідач в повному обсязі не виконав.
Відповідно до пункту 5.2 Договору за порушення строків виконання фінансових зобов`язань, передбачених цим Договором, Сторона-3 сплачує пеню у розмірі подвійної облікової ставки Національного банку України від несвоєчасної сплаченої суми за кожний день прострочення.
Згідно із ст. 174 Господарського кодексу України господарські зобов`язання можуть виникати, зокрема, із господарського договору та інших угод, передбачених законом, а також з угод, не передбачених законом, але таких, які йому не суперечать.
Статтею 193 Господарського кодексу України унормовано, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цих Кодексів, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться. Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Відповідно до ст. 527 Цивільного кодексу України боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту. Кожна зі сторін у зобов`язанні має право вимагати доказів того, що обов`язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред`явлення такої вимоги.
Відповідно до частин 1, 2 ст. 614 Цивільного кодексу України особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов`язання.
Згідно з ч. 1 ст. 625 ЦК України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання.
Частиною 1 ст. 230 Господарського Кодексу України встановлено, що у разі порушення учасником господарських відносин правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежне виконання господарського зобов`язання, він зобов`язаний сплатити штрафні санкції у вигляді грошової суми (неустойка, пеня, штраф).
Відповідно до ст. 549 Цивільного кодексу України неустойкою (штрафом, пенею) є грошова сума або інше майно, які боржник повинен передати кредиторові у разі порушення боржником зобов`язання; штрафом є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми невиконаного або неналежно виконаного зобов`язання; пенею є неустойка, що обчислюється у відсотках від суми несвоєчасно виконаного грошового зобов`язання за кожен день прострочення виконання.
Відповідно до ч. 2 ст. 625 Цивільного кодексу України боржник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.
Нарахування штрафних санкцій за прострочення виконання зобов`язання, якщо інше не встановлено законом або договором, припиняється через шість місяців від дня, коли зобов`язання мало бути виконано (ч. 6 ст. 232 Господарського Кодексу України).
Інфляційні нарахування на суму боргу, сплата яких передбачена ч. 2 ст. 625 ЦК України, не є штрафною санкцією, а виступають способом захисту майнового права та інтересу, який полягає у відшкодуванні матеріальних втрат кредитора від знецінення коштів внаслідок інфляційних процесів за весь час прострочення в їх сплаті. Індекс інфляції - це показник, що характеризує динаміку загального рівня цін на товари та послуги, які купуються населенням для невиробничого споживання, і його найменший період визначення становить місяць. Зазначені нарахування здійснюються окремо за кожен період часу, протягом якого діяв відповідний індекс інфляції, а одержані таким чином результати підсумовуються за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання. Розмір боргу з урахуванням індексу інфляції визначається виходячи з суми боргу, що існувала на останній день місяця, в якому платіж мав бути здійснений, помноженої на індекс інфляції, визначений Державною службою статистики України, за період прострочення починаючи з місяця, наступного за місяцем, у якому мав бути здійснений платіж, і за будь-який місяць (місяці), у якому (яких) мала місце інфляція. При цьому в розрахунок мають включатися й періоди часу, в які індекс інфляції становив менше одиниці (тобто мала місце дефляція). При цьому індекс інфляції нараховується не на кожну дату місяця, а в середньому за місяць. Якщо прострочення відповідачем виконання зобов`язання з оплати становить менше місяця, то в такому випадку виключається застосування до відповідача відповідальність передбачена ч. 2 ст. 625 ЦК України - стягнення інфляційних втрат за такий місяць. В розрахунок інфляційних втрат не може включатися заборгованість менше місяця.
Аналогічна правова позиція міститься в Постанові Верховного Суд у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 24.04.2019 по справі № 910/5625/18.
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності. Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).
Враховуючи вищезазначене, та той факт, що у Відповідача наявна заборгованість перед Позивачем, суд дійшов висновку про обґрунтованість заявлених позовних вимог про стягнення з Відповідача грошових коштів, а саме: основного боргу - 26 191,67, грн. (двадцять шість тисяч сто дев`яносто одна грн. 67 коп.); пені - 4 540,74 грн. (чотири тисячі п`ятсот сорок грн. 74 коп.); 3% річних - 1 726 грн. (тисяча сімсот двадцять шість грн.); інфляційні втрати - 4 906,42 грн. (чотири тисячі дев`ятсот шість грн. 42 коп.) відповідно до самостійно здійсненого розрахунку штрафних санкцій судом.
Судові витрати позивача по сплаті судового збору в сумі 1 921 грн. відповідно до положень статті 129 Господарського процесуального кодексу України покладаються на відповідача.
Керуючись ст.ст. 73, 86, 129, 219, 233, 236, 238, 241 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю Арена Амьюзмент Парк (03067, м. Київ, бул.Вацлава Гавела (Івана Лепсе), 3, кв. 7, код ЄДРПОУ 38814978) на користь Комунального підприємства Виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по охороні, утриманню та експлуатації земель водного фонду міста Києва Плесо (юридична адреса: 04119, м. Київ, вул. Сім`ї Хохлових, 15, корпус А, офіс 3; фактична адреса: 02660, м. Київ, вул. Микільсько-Слобідська, 7, код ЄДРПОУ 23505151) грошові кошти, а саме: основний борг - 26 191,67 грн. (двадцять шість тисяч сто дев`яносто одна грн. 67 коп.); пені - 4 540,74 грн. (чотири тисячі п`ятсот сорок грн. 74 коп.); 3% річних - 1 726 грн. (тисяча сімсот двадцять шість грн.); інфляційні втрати - 4 906,42 грн. (чотири тисячі дев`ятсот шість грн. 42 коп.), та судовий збір - 1 921 грн. (тисяча дев`ятсот двадцять одна грн.).
3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів. Якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення суду, або у разі розгляду справи (вирішення питання) без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
Повне рішення складено 14.01.2020 р.
Суддя М.В. Данилова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 18.12.2019 |
Оприлюднено | 15.01.2020 |
Номер документу | 86879255 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Данилова М.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні